Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rise of the Tomb raider A patch gelmiş.

Fps in çakıldığı bazı sahneler nispeten düzeltilmiş ama hala çok başarılı olduğu söylenemez.

Rx 480 genel olarak bu oyunda güzel performans sergiliyor ama oyun resmen nvidia kartlar için yapılmış.

Witcher 3 fps çok stabil, en yüksek ayarlarda hiç sorun çıkarmadan akıyor resmen, bırakası gelmiyor insanın.

Just Cause 3 Hakkında performans bilgisi yarın akşam vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tomb Raider 2013 versiyonunda Amd sponsordu galiba ya her yerden amd fışkırıyordu oyuna girerken ati falan yazıyordu her yerde. TressFX de Amd nin bir teknolojisi ayarlarda o da vardı. 2. oyunun da Amd ile uyumlu çalışmasını beklerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Bu saatten sonra RX480 falan almayi dusunen arkadaslara almamalarini oneriyorum 19 temmuzu bekleyip gtx1060'i bekleyebilirler daha performansli bir kart geliyor fiyatida hemen hemen RX 480 ile ayni olacaktir. Hem o sure zarfindada 480'in ozel sogutuculu modelleri gelir.

Daha kart çıkmadan performansından nasıl bukadar emin olabiliyorsunuz. Diyelimki %15 fazla olacak performansı bu tek tercih sebebi olabilir mi ?

Fiyatınında aynı olacağını nerden biliyorsunuz ?

Bu nasıl bi anlayıştır nasıl bir fanatizmdir nasıl bir gözü körlüktür nasıl bir mantıksızlıktır nasıl bir kölelik anlayışıdır ?

Daha kart çıkmadan gidin alın boşverin bunu demek te nedir ?

İnsanlar seçenekleri inceler kararını verir ? Son derece başarılı bir kartı nasıl olurda seçenek dışı bırakırız.

Sizin bu koşulsuz sadakatiniz yok mu nvidia adam öldür dese sorgulamadan yaparsınız eminimm.. Ne günlere kaldıkk...

Ciddi ciddi okumanda sıkıntı oldugunu dusunuyorum. Goster bakalim nerde direk karti alin demisim ? ''9 temmuzu bekleyip gtx1060'i bekleyebilirler'' Bekleyin diyorum! Bekleyin! Ona gore karsilastirip iki kart arasinda secim yapabilirler ama suan icin gidipte RX 480 almak en mantiksiz hareket olacaktir cunku ortada bu kart ile asagi yukari ayni fiyata daha yuksek performans ile gelecegi soylenen bir model olacak. Sen tabi nasil anlamak istiyorsan burdan kafandan kurdugun her seyi cikarabilirsin.

Yahu bu forumda direk RX 480 alin diyenler fanboy olmuyor! RX 480 almayin, 1060'i da bekleyin diyenler fanboy oluyor!! Asil sizin gozunuz kör olmus! Acinacak haldesiniz, uzuluyorum size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 9 Temmuz 2016; 10:36:36 >

• Mustafa kullanıcısına yanıt
    Hocam 1060 fiyat olarak beklentileri karşılamayabilir. Kartların performansı hakkında yorum yapamıcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu saatten sonra RX480 falan almayi dusunen arkadaslara almamalarini oneriyorum 19 temmuzu bekleyip gtx1060'i bekleyebilirler daha performansli bir kart geliyor fiyatida hemen hemen RX 480 ile ayni olacaktir. Hem o sure zarfindada 480'in ozel sogutuculu modelleri gelir.

Sizin kimseye laf söyleyecek meramınız yok. Size kalsa herkes 1060 alsın, ikiz kart olanağını da gözden çıkarsın, 1060 ile ortada kalsın. 1080'de bile akıcılık yok diyorum. Gelmiş, daha bile uyduruğundan ekran kartlarını bekleyin diye söz kesiyorsunuz! Hadi bakalım, herkesin aklı kendine.

AMd fanboyluguna geri dönmüşsün heralde Ramazan diye troll mod on takılıyordun.

Lütfen, bayım! Beni bir başkasıyla karıştırdınız galiba, 970'ten selamlar.970'ten selamlar.

970 kartım yok 380 'i sattım 480 için görülen o ki hiç hesapta olmayan 1060 alacagız.
    Amd Rus ruleti oynadı mermi kafada patladı.

@Kebabs
    Sli veya cf 'yi zaten kimse tavsiye etmiyor.
    Sahsen bu kartlar hbm2 ile çöp moduna sokulacak.
    ha Nvidia çakal o ayrı mevzu ama 5-6 ay önce 980 ti 3 sene yeter diye yazanlar suan neler yazıyor neler.
    O yuzden alacaksan al. sli cf bana göre kısa vadeli çözüm ve kullananlardan anladıgım kadarıyla karın agrısı.

Benim mantıgıma göre
    300-500 için
    1060 1070 sli yapılmaz.
    sli var olan en üst seviye kartın ötesine geçmek için yapılmalıdır.
    Şuan en iyi kart 1080
    İşte o kart sli olur.
    1080ti çıkar o sli olur.

1060 1070 sli yapmak boşa masraf ve çok ama çok kısa vadeli pahalı yatırımdır.
    Yapan yapar birşey demem ama orta seviye bir kartın sli yapılması mantıksız geliyor ama heleki önümüzdeki 1 sene içinde hbm ile çöp olacak kartları için.

Senin kafa tam 1060 olmuş.

Yo neden 1060 olsun HD 530 ile gayet iyi takılıyorum.İki şirkette babamın malı olmadıgı için kraldan çok kralcı degilde cebimi düşünmem sana göre 1060'cılık olabilir.
    Hele kartın testleri bile yokken 1060 cı olmak paha biçilemez.!

Ayran ister misin?

1 çay ve elmalı nargile lutfen.

Konuyu baltalayan ve ekran kartıyla alaksız troll mesajlarını şikayet etmekteyim.!

Kendını sıkayet etmekle ve amd konususndakı nvıdıacıları sıkayet etmekle basla

• quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin kimseye laf söyleyecek meramınız yok. Size kalsa herkes 1060 alsın, ikiz kart olanağını da gözden çıkarsın, 1060 ile ortada kalsın. 1080'de bile akıcılık yok diyorum. Gelmiş, daha bile uyduruğundan ekran kartlarını bekleyin diye söz kesiyorsunuz! Hadi bakalım, herkesin aklı kendine.

AMd fanboyluguna geri dönmüşsün heralde Ramazan diye troll mod on takılıyordun.

Lütfen, bayım! Beni bir başkasıyla karıştırdınız galiba, 970'ten selamlar.970'ten selamlar.

970 kartım yok 380 'i sattım 480 için görülen o ki hiç hesapta olmayan 1060 alacagız.
    Amd Rus ruleti oynadı mermi kafada patladı.

@Kebabs
    Sli veya cf 'yi zaten kimse tavsiye etmiyor.
    Sahsen bu kartlar hbm2 ile çöp moduna sokulacak.
    ha Nvidia çakal o ayrı mevzu ama 5-6 ay önce 980 ti 3 sene yeter diye yazanlar suan neler yazıyor neler.
    O yuzden alacaksan al. sli cf bana göre kısa vadeli çözüm ve kullananlardan anladıgım kadarıyla karın agrısı.

Benim mantıgıma göre
    300-500 için
    1060 1070 sli yapılmaz.
    sli var olan en üst seviye kartın ötesine geçmek için yapılmalıdır.
    Şuan en iyi kart 1080
    İşte o kart sli olur.
    1080ti çıkar o sli olur.

1060 1070 sli yapmak boşa masraf ve çok ama çok kısa vadeli pahalı yatırımdır.
    Yapan yapar birşey demem ama orta seviye bir kartın sli yapılması mantıksız geliyor ama heleki önümüzdeki 1 sene içinde hbm ile çöp olacak kartları için.

Senin kafa tam 1060 olmuş.

Yo neden 1060 olsun HD 530 ile gayet iyi takılıyorum.İki şirkette babamın malı olmadıgı için kraldan çok kralcı degilde cebimi düşünmem sana göre 1060'cılık olabilir.
    Hele kartın testleri bile yokken 1060 cı olmak paha biçilemez.!

Ayran ister misin?

1 çay ve elmalı nargile lutfen.

Konuyu baltalayan ve ekran kartıyla alaksız troll mesajlarını şikayet etmekteyim.!

Kendını sıkayet etmekle ve amd konususndakı nvıdıacıları sıkayet etmekle basla

• Hocam ekran kartının vram i yetmediği zaman oyun normal ram den yemeye başlıyor oyun ve ddr4 ram sayesinde normal ram den yerken herhangi bir donma vs. gerçekleşmiyor diye biliyorum.
    O yüzden vram pek sıkıntı değil gibi ama en az 12 gb ram varsa tabii

• teknopatın 19.00 konusunda 1030 tl olacagı yazılmıs gtx1060ın ortalık kızıştı sapphire nitro cıksın 2sini karsılastırıp birini alacagım son 2 hafta cok iyi fiyattan girdi 1060

• quote:

quote:

quote:

Ben herkes kosarak 1060 alsin diye bir sey soyledim mi Meşe ? Onu sen demeye getiriyorsun benle kendini karistirma.. Ben dedim ki, rakipten kart geliyor ustelik en az %10-15 civari perf. ile isin icine birde o.c potansiyeli girecek (zira 480'leri piyasadaki haliyle 1380mhz'i gecemiyormus!), 980'den daha yuksek VR performansi, daha az guc tuketimi 120watt lik gibi P/W oranini kucucuk 200mm2 civarinda bir boyut ile gp106 chip'e sigdirmis en dipteki verimliligi elde etmis kart olacak tarihte.

Ama RX 480'inin olmamis bir kart oldugu besbelli.. Bunu zaten biliyordum fakat kesin konusmak icin gp106'yi bekledim. Ustelik 2 sene onceki 28nm uretimli 398mm2'lik 970'in bile performansini 2016 14nm ile tam yakalayamamis karttan bahsediyoruz... DX12'de evet geciyor fakat 28nm = 145watt , 14nm = 150watt olayi ile sinifta kaliyor ne yazik ki (bkz: 16nm Gtx 1070=150watt).. Simdi ise 16nm ile daha kucuk chip ile 980 ayarinda performans ile 120watt'lik 1060 geliyor.

Senin gibi Lisa teyzenin calisanlarina kalsa direk gozu kapali aldirtacaksiniz millete RX 480'leri.. Durun bir bekletin milleti surda 2 hafta sonra 1 tas ile 2 kus vurmus olacaklar cunku. Hem 1060 cikiyor hemde RX 480'inii ozel sogutuculu modelleri gelecek.

30 watt baya farkedıyor elektrık faturasında aylık en az 40 lıra edıyor değil mi

yuzde 15 fark oldugunu nerden bılıyorsun

ayrıca bunlarda founders edıtıon yok mu yazık olmus

sen sunu anlatsana bız custom gtx 1070 lerı 380 dolardan alcaktık ne oldu serefsız nvıdıa bıze 450 dolardan kakaladı

ben gtx 1070 ın 330 dolardan gelecehını dusunuyordum sonucta malıyetler dustu gtx 1070ın malıyetı 100-120 dolar arası dıye dusunuyorum ama fıyatlar 120 dolar arttı

bu ulkedekı kazıkcı esnaf mantıgı ınsallah nvıdıa gıbı mantıktakıler batar ınsallah

ben nvıdıa sempatızanıydım bu kazıktan ve rx 480 den sonra amdnın cıdden ıyı oldugunu anladım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben herkes kosarak 1060 alsin diye bir sey soyledim mi Meşe ? Onu sen demeye getiriyorsun benle kendini karistirma.. Ben dedim ki, rakipten kart geliyor ustelik en az %10-15 civari perf. ile isin icine birde o.c potansiyeli girecek (zira 480'leri piyasadaki haliyle 1380mhz'i gecemiyormus!), 980'den daha yuksek VR performansi, daha az guc tuketimi 120watt lik gibi P/W oranini kucucuk 200mm2 civarinda bir boyut ile gp106 chip'e sigdirmis en dipteki verimliligi elde etmis kart olacak tarihte.

Ama RX 480'inin olmamis bir kart oldugu besbelli.. Bunu zaten biliyordum fakat kesin konusmak icin gp106'yi bekledim. Ustelik 2 sene onceki 28nm uretimli 398mm2'lik 970'in bile performansini 2016 14nm ile tam yakalayamamis karttan bahsediyoruz... DX12'de evet geciyor fakat 28nm = 145watt , 14nm = 150watt olayi ile sinifta kaliyor ne yazik ki (bkz: 16nm Gtx 1070=150watt).. Simdi ise 16nm ile daha kucuk chip ile 980 ayarinda performans ile 120watt'lik 1060 geliyor.

Senin gibi Lisa teyzenin calisanlarina kalsa direk gozu kapali aldirtacaksiniz millete RX 480'leri.. Durun bir bekletin milleti surda 2 hafta sonra 1 tas ile 2 kus vurmus olacaklar cunku. Hem 1060 cikiyor hemde RX 480'inii ozel sogutuculu modelleri gelecek.

Sen özel tasarım modellerde temel marka modelinin kalitesini bulursan, sözlerimi alıntıla.
    290'larda 25°C'de 360A, 110°C'de 150A verebilecek güç fazı kullanılmıştı. 480'de 25°C'de 600A, 125°C'de 240A verebilecek faz var.

Ondan zaten R9 290X'ler supurge sesi ile 94 dereceye ulasip haril haril 1ghz'den 750-800mhz lere kadar core clock dusuruyordu degil mi? Sonrada zaten R9 390'lari referans tasarimla degilde kasli sogutucularla piyasaya surduler tabi dilleri yanmisti + Hawaii gpu'sunda hicbir optimize etmeden 300watt civari guc tuketimi ile Grenada altinda nasilda rebrand yaptilar o da ayriyeten tartismali bir mesele. Yani ben sadece guc canavari Hawaii gpu su ile senin tezini coktan curutmus oluyorum Meşe..

Yani gecmisi bilmesek bizi kandiracaksin, ornegini RX 480'de gordun diye her modelde boyle bir sey yasandi diye bir sey yok. Ayrica Amd'nin bircok partneri varken referans tasarimdan daha kalitelisi olamaz lafinin tek bir mantikli tarafi bile yok benim gozumde.. Bu sektorde Asus'undan TR'de satilmayan His markasina kadar upuzun bir partner kuyrugu mevcut elbette bunlardan biri referans modeli ezecek bir tasarimla, muhendislikle cikacaktir kullanicilarin karsisina.

Sana anlayacağın dilde yazayım: Nvidia FE diye 100 dolar pahalıya satarken kimden yüz buluyor?

Cevap Veremedi

• quote:

Orijinalden alıntı: AcarCagdas

Kadıköy Yazıcıoglunda EXA'da Sapphire Radeon RX 480 NITRO gelmiş dedi arkadaşın yalancısıyım.

Exa kapandı

• Doların 1,7 TL olduğu zamanlarda olsa 1060 alınır hatta 1070 bile alınırdı.Ama günümüz dolar kuruna göre en ucuz en uygun hangisi ise o alınmalı gereksiz takım tutar gibi tartışmalara girilmemeli.
    Ekim ortası gibi fiyatlar ve performanslar belli olur bunlara istinaden en iyi f/p ürünü alınmalı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksi97

Hocam ekran kartının vram i yetmediği zaman oyun normal ram den yemeye başlıyor oyun ve ddr4 ram sayesinde normal ram den yerken herhangi bir donma vs. gerçekleşmiyor diye biliyorum.

Nvıdıa yenı drıver ıle wddm2.0 destegını kestı

2gb 960 sahıplerı yenı kart alması lazım

Amd de ıse destek devam edıyor

• @Jon SNOW 37

Seni buralarda takan olmaz daha dun gibi hatirliyorum piyasaya gtx 1080'ler 1070'ler girdigi zaman foruma sacma sapan konular aciyordun Gtx 900 serisini kotulemek icin yani troll oldugunu herkes biliyor sizin gibilere cevap vermekle vaktimi harcayamacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

quote:

Orijinalden alıntı: aksi97

Hocam ekran kartının vram i yetmediği zaman oyun normal ram den yemeye başlıyor oyun ve ddr4 ram sayesinde normal ram den yerken herhangi bir donma vs. gerçekleşmiyor diye biliyorum.

Nvıdıa yenı drıver ıle wddm2.0 destegını kestı

2gb 960 sahıplerı yenı kart alması lazım

Amd de ıse destek devam edıyor

eyv
  • Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Bırakın almaya devam etsinlet vram özürlü cw sorunları hala devam eden kartları. Bu bizim işimize gelir ucuza Amd kartı alıyoruz

• quote:

@Jon SNOW 37

Seni buralarda takan olmaz daha dun gibi hatirliyorum piyasaya gtx 1080'ler 1070'ler girdigi zaman foruma sacma sapan konular aciyordun Gtx 900 serisini kotulemek icin yani troll oldugunu herkes biliyor sizin gibilere cevap vermekle vaktimi harcayamacagim.

Ben gtx 1070 980tı ıle aynı hatta daha ıyı olacak dedım

980tı sahıplerı ac kudurmus kopek gıbı saldırdı

sen gıt bu founder sacmalıgı ve cakallıgını acıkla bana hem 14 nm de malıyetler dusuyor ama kartın fıyatı 120 dolar artıyor acıklasana bunu

benım sınırım 350 dolar nvıdıa kaybettı ben rx 490 alırım keyfıme bakarım

nvıdıa da gtx 1070 -rx 490 ıle aynı performans- ıcın 450 dolar verecek enayı arasın

• Sapphire RX 480 4GB NİTRO+ geliyor.Ucuzcular beklemeye alsın kendini.Ölücüler de 2.el i yoklasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Kart Hakkında bilgi vermek için giriyoruz bir yerden mutlaka bir nvidia fanı fırlıyor.

Kardeşim sev tamam, bende seviyorumda konuyu neden baltalıyorsun ?

Baltalıcak bi yanı da yok. En güzel F/P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Tomb Raider 2013 versiyonunda Amd sponsordu galiba ya her yerden amd fışkırıyordu oyuna girerken ati falan yazıyordu her yerde. TressFX de Amd nin bir teknolojisi ayarlarda o da vardı. 2. oyunun da Amd ile uyumlu çalışmasını beklerdim.

uyumlu calisiyor zaten ben oyunu bitirdim sorunsuz high ayarda.bunda da nvidia yaziyor ama amd kart olunca sorun yok 380 4gb kullaniyorum.oyunun very high'da 4gb yetmez geyigi yuzunden 970 980 sahipleri de agiz tadiyla oynayamadi yani merak etme.

uyumlu derken amd teknolojilerini barindirsin diyorsan yapmamislar zaten kasan agir bir oyun bir de uzerine teknoloji koysalar altindan kalkamazdik.
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.