Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
Giriş

• a manly man kullanıcısına yanıt

Zamanla kart ısınıp soğdukça gpu yada bellek altındaki lehim toplarında çatlama olabiliyor fırında belli bir sıcaklığa ısıtınca lehimler sıvılaşıp soğutunca yeniden sertleşiyor böylelikle çatlak onarılmış oluyor birde çipin içten bozulma mevzusu var ısıtınca silikon yapısında değişiklikler meydana gelip bir süre daha düzgün çalışmasına sebep oluyor ama yine bozulma ihtimali çok yüksek bu durumda.

İşlemin adı reflow ekran kartı çipleri ve belleklerinin altında böyle küçük lehim topları vardır.

• 580 ile aynı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SW4RTHY -- 2 Şubat 2021; 13:4:52 >
  • RX 580, RX 480'in frekansları yükseltilmiş hali.

Yani çok ciddi bir fark yok. 480 ve 580 temelinde aynı kartlar.

RX 580'ler 200-300 MHz daha hızlı çalışabiliyor.

• zamanının f/p kralları be, rx 480 hala efsanedir, 5 yıl önce alıp kullananlar vardır  

• isbara alp İ kullanıcısına yanıt

Çıktığı an alıp kullananlardanım. Hatta bu yüzden kartım referans tasarım. 5 yıl ne ara geçmiş.

Ben 2018'de aldığımı sanıyordum. 2016'da almışım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 9 Şubat 2021; 18:2:5 >
  • LittleHawk kullanıcısına yanıt

Zaman çabuk geçiyor  Bugün hala iş görür, iyi bir kart

• quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

zamanının f/p kralları be, rx 480 hala efsanedir, 5 yıl önce alıp kullananlar vardır  

Bf1 için almıştım hala duruyor , geçen arkadaşa verdim kazacak bakalım oda bana 5500 xt 4gb verdi , ufacık kart nerdeyse yarısı hem 10fps fazla veriyor hem daha serin sessiz , baya eskimiş demek ki rx480 :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, ikinci el rx 580 aldım 4gb. Furmark testi yaptıgımda fanlar yavaş yavaş %100 oluyor. sıcaklık max 83 oluyor ama test bittikten sonra fanlar durmuyor. Yaklaşık 5-6 dakika yine full çalışıyor sonra yavaş yavaş azalarak duruyor. Bu normal mi? Daha önce furmark testi yapmadığım için pek bilgim yok açıkcası..

Oyunlarda 2200-2300 RPM arasnıda çalışıyor. bu normal midir? Macun ile alakalı olabilir mi sorun?

• Msi rx 8gb 480 var. 2016 aralıkta vatandan indirimle 1200e almıştım haala yardırıyor zavallı kartım. Cp, Rdr2 gibi oyunlarda high 1080p de 40+ fps verebiliyor. Geçen sene değiştirmek geçti aklımdan ama dedik rdna2 gelecek nvidia 3000 serisi gelecek şimdi giriş seviyesi kartlar 10k dan başlıyor ki o da yok zaten. Ulan covid yaktın bitirdin bizi lan 😡
  • Yedek parça kullanma niyeti ile arızalı Gigabyte Aorus RX 570 4gb alınır.
  • 
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.