Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gtx 750 ti ve hd 7850 ıle sorunsuz kullandıgım 450 wat var 80 plus rx 480 alırsam powerıda 600 wat yapıcam ama performans artışı en az 2 kat olsun ıstıyorum gtx 750 tide 60 fpsde oynadıgımm oyunları hd 7850 ıle arada bır takılarak oynadıgımdan ayarları kısmak zorunda kaldım.

eğer max ayarda 1080 p de rx 480 60 fps stabıl oynatmazsa gtx 1060 alıcam

bu arada 720 p ustu kullanmadım şu ana kadar gtx 750 ti ve hd 7850 yi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 9 Temmuz 2016; 15:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivanDragoo

Zaten o 3 GB olan model kepazelikten başka bir şey degil dalga geçer gibi :D

Bence gtx 1060 3g
    E-spor oyunları için düşünülmüş,
    Bu oyunlarda vram boyutu çok önemli olmuyor,
    Amaç rx 480'le fiyat bakımından rekabet edecek bir model cıkarmak,
    4g vram'li çıkarabilirlerdi ama 6g vram'e sahip modelin önünü kesebilir diye düşünmüş olabilirler, çünkü arada sadec 2g vram var ,
    Rx serisinde ise 4g ve 8g modeller var ve aradaki fark iki katı tercih edilecek bir durum yok,
    Gtx 1060, 1080p için tasarlandığından 6g üzeri vram zaten gereksiz,
    Çünkü 6g ve üzeri vram isteyen bir oyunda veya çözünürlükte istenilen performansı zaten veremeyecek,
    Amaç rx 480 ile fiyatta rekabet etmek,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Ben bugüne kadar Powercolor, Xfx, Gigabyte kullandım hepsinden memnun kaldım bir sıkıntılarını görmedim o yüzden markalar arasında şu daha iyidir şu daha kötüdür diyemem. Ben genelde böyle arada derede kalırsam görüntüsü güzel olanı alıyorum.

amdhd 7850 hd 5850 hd 5830 hd 5770 saphıre kullandım nvıda da ise gtx 460 gigabyet en son gtx 750 ti asus kullandım bana en sessiz soğutmaya sahip model asus gibi geldi kulağımı dayasam ekran kartına maksımum ayarda ses gelmıyor asuslardan
  • rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    Axle 8800 GT, Sapphire 5770, His 5850, Xfx 5850,Powercolor 6870, Powercolor 7870 ve EVGA GTX 970 kullandım. His ve Powercolor'ın soğutucusunu söküp Gelid Icy Vision takmıştım.
    Şahsen EVGA dan sonra diğer hiç birini tekrar kullanmam.
    Ancak Sapphire'in Rx480 için yaptığı model inanılmaz kaliteli gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solideo

quote:

Bence gtx 1060 3g
    4g vram'li çıkarabilirlerdi ama 6g vram'e sahip modelin önünü kesebilir diye düşünmüş olabilirler, çünkü arada sadec 2g vram var ,
    Rx serisinde ise 4g ve 8g modeller var ve aradaki fark iki katı tercih edilecek bir durum yok,
    Çünkü 6g ve üzeri vram isteyen bir oyunda veya çözünürlükte istenilen performansı zaten veremeyecek,

1080p de 6gb uzerı neden gereksız

2 3 yıl once 2gb herkese yetıyordu 1080p de sımdı 4 gb bıle yetmıyor

rx 480 8gb fıyatı 230+20 dolar
    gtx 1060 6gb fıyatı 300+20 dolar

burda tabıkı de amd secılmelı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 9 Temmuz 2016; 15:47:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben neyapayım şimdi bilemiyorum. Arkadaşım Amerika da ve ayın 17 sinde dönüş yapacak. Rx 480 özel tasarımlı modeller de bir türlü çıkış yapmadı. Newegg de EVGA Gtx 1070 440$=1280Tl.
    Benden tam 1280 lira çıkacaksa bunu alıp arkadaşın adresine kargolayım diyorum. Yoksa Türkiye den RX 480 yada GTX 1060 alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Axle 8800 GT, Sapphire 5770, His 5850, Xfx 5850,Powercolor 6870, Powercolor 7870 ve EVGA GTX 970 kullandım. His ve Powercolor'ın soğutucusunu söküp Gelid Icy Vision takmıştım.
    Şahsen EVGA dan sonra diğer hiç birini tekrar kullanmam.
    Ancak Sapphire'in Rx480 için yaptığı model inanılmaz kaliteli gözüküyor.

hocam pekı evga asus ve saphıre arasından hangısını seçerdiniz ben saphıre ve asus arasında sessizlik farkını hissettim asus neden se her modelinde daha sessiz geldi
  • Ya hocam şimdi ben kartı alırım bir iki oc denemesi yaparım sonra normal default ayarında kullanırım ekran kartında çok overclock denemem. Şu Asus'un Strix modeli gayet iyi bir model, belli bir sıcaklığa gelene kadar fanın dönmemesi gerçekten çok iyi düşünülmüş. Ben bundan sonra muhtemelen bu tarz modelleri alırım. Çok film izleyen bir insan olduğum için tam benlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 9 Temmuz 2016; 15:55:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Ben neyapayım şimdi bilemiyorum. Arkadaşım Amerika da ve ayın 17 sinde dönüş yapacak. Rx 480 özel tasarımlı modeller de bir türlü çıkış yapmadı. Newegg de EVGA Gtx 1070 440$=1280Tl.
    Benden tam 1280 lira çıkacaksa bunu alıp arkadaşın adresine kargolayım diyorum. Yoksa Türkiye den RX 480 yada GTX 1060 alacağım.

bizimde amerıkada arkadasımız yokkı alalım almanyada var da hesap yaptım gtx 1070 alıcaktım yıne 1800 lere gelıyor burdan hıc bır farkı yok almanyaya kargolasam getırırken getırse yıne aynı para tr ıle banada amerıkada tanıdık varsa alsan çok daha ucuz dedı 1 euro 1,10505 ABD Doları ve amazon almanyada daha pahalı fıyatlar euro olmasına rağmen gtx 1070 fazladan getıren varsa bende alabılırım

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=evga+gtx+1070

ben amazonda baktım 525 540 dolar arası evga gtx 1070 ler amazon almanyada 585 euro şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 9 Temmuz 2016; 15:53:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Ya hocam şimdi ben kartı alırım bir iki oc denemesi yaparım sonra normal default ayarında kullanırım ekran kartında çok overclock denemem. Şu Asus'un Strix modeli gayet iyi bir model, belli bir sıcaklığa gelene kadar fanın dönmemesi gerçekten çok iyi düşünülmüş. Ben bundan sonra muhtemelen bu tarz modelleri alırım. Özellikle çok film izleyen bir insan olduğum için tam benlik.

aynen kullandım o modelı fan nerdeyse hıc donmuyor donsede sesi çıkmıyor gerçekten adamlar yapıyor
  • zeewbl kullanıcısına yanıt
    600 ve üstü kaliteli PSU herhangi bir işlemciyle beraber yeter.

• hep kavga hep kavga

bu işlerin sonu ne olur bilemem yorum okuyamaz hale geldik
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

quote:

Ben neyapayım şimdi bilemiyorum. Arkadaşım Amerika da ve ayın 17 sinde dönüş yapacak. Rx 480 özel tasarımlı modeller de bir türlü çıkış yapmadı. Newegg de EVGA Gtx 1070 440$=1280Tl.

bizimde amerıkada arkadasımız yokkı alalım almanyada var da hesap yaptım gtx 1070 alıcaktım yıne 1800 lere gelıyor burdan hıc bır farkı yok almanyaya kargolasam getırırken getırse yıne aynı para tr ıle banada amerıkada tanıdık varsa alsan çok daha ucuz dedı 1 euro 1,10505 ABD Doları ve amazon almanyada daha pahalı fıyatlar euro olmasına rağmen gtx 1070 fazladan getıren varsa bende alabılırım

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=evga+gtx+1070

ben amazonda baktım 525 540 dolar arası evga gtx 1070 ler amazon almanyada 585 euro şaka gibi

sürekli Türkiyeyi kötüleyenlere gelsin

ciddi manada diyorum Türkiye son yıllarda çok iyi fiyatlardan ürün satıyor

tek olay dolar / TL kuru

şu andaki olay ise stok olmadığı için tam manasıyla karaborsacılık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 9 Temmuz 2016; 16:12:42 >

• O özelliğin olmadığı marka kaldı mı artık?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

beyler i5 2500 k ile kullanmak için siz olsanız rx 480 mi yoksa gtx 1060 mı alırdınız 4.5 ghz de kullanabilirim işlemciyi daha hiç kullanmadım overclocklu olarak

özel soğutuculu modelleri bekliyorum

güç tüketimi için gtx 1060 düşünüyorum çünkü işlemciyi overclock yaparsam rx 480 de çok ısınan bir kart arada fiyat farkı da yok gibi

nvida fanı falan değilim hd5850 gtx 460 gtx 750 ti ve hd 7850 kullandım gözle görülür bir artış olsun istiyorum fpsde daha önceki kullandığım kartlarda yeni çıkan oyunlarda mx ayarda 60 fps goremedım

Hocam 1060 daha satışa çıkmadı,sizde zaten referans Rx480 hakkında konuşmuşsunuz.Bari 1060'ı bekliyorken,custom model rx480'leri de beklemeni öneririm,en azından fiyatına göre verdiği performansları karşılaştırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRAK3NN -- 9 Temmuz 2016; 16:14:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

quote:

quote:

sürekli Türkiyeyi kötüleyenlere gelsin

ciddi manada diyorum Türkiye son yıllarda çok iyi fiyatlardan ürün satıyor

tek olay dolar / TL kuru

şu andaki olay ise stok olmadığı için tam manasıyla karaborsacılık

Cok iyi fiyatlara satılıyor canım. Bmw 320d full 2006 model almanyada 6-7bin €. Sahibindene girin bakin bakalım.

• Bu işi ilk başlatan firma olarak Asus'u gördüğüm için sadece o aklımda kalmış.
  • O akımı başlatmaları güzel ama vramleri soğutmayı da akıl etseler iyi olacak.

Ben açıkçası Asus'a verdiğim paraya acırım. Çünkü Amd kartlara önem vermeden ucuza kaçarak üretim yapıyorlar ve buna rağmen hem MSI'dan hem de Sapphire'den daha pahalı satıyorlar.

Nvidia kartlarda başarılılar fakat Amd kartlarda hak etmiyorlar. Bol bol vram arızası vermesinden de belli zaten. En azından 3 sene garanti veriyorlar da durumu kurtarıyorlar biraz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

quote:

Orijinalden alıntı: solideo

quote:

Bence gtx 1060 3g

1080p de 6gb uzerı neden gereksız

2 3 yıl once 2gb herkese yetıyordu 1080p de sımdı 4 gb bıle yetmıyor

rx 480 8gb fıyatı 230+20 dolar
    gtx 1060 6gb fıyatı 300+20 dolar

burda tabıkı de amd secılmelı

Tabiki rx 480 8g almak mantıklı,
    Ama gtx 1060 segmentinde bir kart, 6g üzerinde vram kullanımında veya 4k çözünürlükte performans verebilcek seviyede bir kart değil 8g de 12g de olsa ayarlar kısılmak zorunda kalıncak,
    Vram ı zaten dolduramayacak,
    Gtx 1070 ve gtx 1080'de bile 8g vram var,
    1060'da 8g olmasa da olur
    Seviye aynı değil,
    8g yerine 6g olsun ama 150-200tl ucuz olsun,son kullanıcı için çok daha karlı,
    Ama üç sene sonraki en düşük ekran kartı bile
    8g vram standart olur, büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 9 Temmuz 2016; 16:46:38 >

• quote:

quote:

aynı düşüncedeyim ama işte......

• 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.