Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Bu sıcaklık olayına takıldım, nereden çıkıyor bunlar!? Gidin bulduğunuz tüm testlere bakın, referans 6800 xt, founders rtx 3080'den çok daha serin.

Custom modelleri ayrı kıyaslamak gerek. Öte yandan düz 6800 ise biraz daha sıcak çalışıyor.

Millet hava soğutmalı, referans 6800 xt ile 2600 MHz hızlarda rekorlar kırdı, sıcak kart bunu yapabilir mi? Uyduruk kasalara koyunca sıcak olması doğal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.tekramarket.com/urun-detay/AE00000020?gclid=Cj0KCQiA_qD_BRDiARIsANjZ2LDQRk8WbFXsrXEMknW5hFzbKauqtA3_eexdAq-Wy7qFYyxf944lugAaAreeEALw_wcB
    Deforme kutu almak size ters bişey değilse buyrun efenim cok uygun fiyat :)

• Dünden beri kartta yaşadığım bir problemle uğraşıyorum, sonunda çözdüm. Buraya da yazayım, çünkü internette çözümünü araştırdım bulamadım, bir faydalanan olur belki. 6800 xt ile bir oyuna girdiğinizde ekran görüntüsü gidiyor ve kartın monitörle ilişkisi kesiliyor sanki pc kapanmış gibi, ancak pc kapanmıyor ve çalışmasına devam ediyor. Pcyi tekrar başlatınca masaüstüne kadar gelebiliyorsunuz, ne zaman 3d bir şey yapmaya çalıştığınızda bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Sorunun çözümü için önce driverleri ddu ile kaldırdım. Neredeyse 5-6 tane driver denedim sorun çözülmedi. Akabinde, pcnin güç girişini kapattım, bir müddet bekledim ancak yine değişen birşey olmadı. Anakart x570 tomahawk ve bios beta sürümü olduğu için biosu tekrar yazmak geldi aklıma, yazdım ancak yine bir değişen olmadı. Sonrasında acaba format atsam birşey değişir mi diye düşünürken verilerimin kaybolması pahasına format attım. Sonuç hüsran!!! Saatlerce internette sorunun çözümünü aradım, fakat mantıklı bir çözüm bulamadım. Bu arada gece saat 4 olmuştu, artık daha fazla dayanamadığım için yattım ve sabah kalktığımda tekrar sorunun çözümü için farklı yollar aramaya koyuldum. Bu sırada tabi ki karta toz konduramıyordum. Sorunun farklı bir noktadan kaynaklandığına dair içimde bir his vardı :) Neyse önce sorunun donanımsal bir problemden kaynaklanabileceği fikri üzerinden hareketle ekran kartının güç bağlantılarını kontrol ettim, sorunun devam ettiğini görünce bu sefer pci express yuvasını değiştirdim, nafile yine kapanıyordu lanet monitör. Burayı hızlı geçiyorum neredeyse bütün parçaları elledim yani. Çözümü bulamadım, tam kartı servise vermek için kutusuna kaldıracakken hiç umudum olmamasına rağmen(biosu flashlamıştım çünkü) pcnin güç girişini kapatıp anakartın pilini çıkardım ve bir müddet bekledikten sonra pili tekrar taktım, pcyi çalıştırdım. Birkaç denemeden sonra hiç beklenmedik şekilde sorunun çözüldüğünü gördüm. Tahminin sorunun kaynağı anakartın beta sürümünde olan biosu ve açıkçası sam'dan kaynaklanıyor olabilir. Sonunun çözümünü ilk mesaja eklerseniz belki aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara bir faydası olur. @REDSTONE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -kanunadamı- -- 27 Aralık 2020; 19:17:22 >

• 3 ay kadar rog strix 3080 oc bekledikten sonra stok sorunu yüzünden nv ye sövüp amdye merc 319 6800xt tekrar merhaba dedik.

• Hayırlı olsun kart alanlara,

Kartlarınıza , AMD nin yazılımını kullanarak ince ayar çekin arkadaşlar mutlaka. Özellikle kartlar sessiz çalışsın diye fanları kısık tutuyorlar. 75 derece altındaysa bu güzel bir değerdir. 80 derece altı normal üzeri sıcaktır. İnce ayar yaparak performansı arttırabilir ve kartınızı daha serin kullanabilirsiniz. Önemli olan denge kurmanız. Yani 170FPS aldığınız oyunda 180 almanız önemli değil zaten, bu sebeple daha düşük gerilim ile daha düşük fan hizinda performanslı , sessiz ve serin bir kullanım olanağınız var.

• RakıFeller kullanıcısına yanıt
    Kapali acilmamis xt'nin olmasi gereken fiyat bu zaten.Bunu alan net kerizdir.Bu kartta cw'de vardir baska birseyde vardir.7500 tl veripte ne oldugu belirsiz urunlere paranizi vermeyin.1-2 ay bekleyin stoklar duzelsin fiyatlar tıpış tıpış duzelecek.Alipta o riske girmeye kesinlikle degmez.650 dolarlik kartin kutusu darmadagin olmus, kart ne halde belli degil ve buna 7500 tl vermek.Baska birsey demiyorum.
  • tokhan23 T kullanıcısına yanıt

Fiyatların hiç düzelmeme durumu var şu an bütün dünya üreticilere baskı yapıyor mining için kart lazım çabuk üretin diyerek.

• Düz rx 6800 e 920 mv yaptım 900 ve 910 da sürücü zaman aşımına uğradı hatası vererek oyundan attı bu değer iyimidir önerebileceğiniz değerler varmı

• kaos87 kullanıcısına yanıt

Referans tasarımda markanın bir önemi yok zira hepsi aynı kart.

• En iyi çipler referansta var sanırım. Yurt dışından red devil vs. alan kimse 2650-2700mhz üzerini göremiyor adam gibi.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Kimse seni yakalayamaz, senin kart başka bir alemden gelmiş :) 2750 mhz ile senin kartın skorlarına yaklaşamıyorum. Fire strike testinde 39300 alabildim en son. Daha da kasmayacağım, sana yetişmek mümkün değil.

• -kanunadamı- - kullanıcısına yanıt
    Önemli olan 2750mhz'i sabit tutabilmek

2800mhz limiti olmasa kartta daha da giderim ama üst limite takılıyoruz artık 6900xt bios'u kurunca ileride gerçek potansiyelini görücez.

Nvidia tayfası fire strike yerine time spy yapın diyor ama onların aga babası ln2 ile gelse time spy'da ancak rakip olabilir.

O da 2750mhz üzerine zaten çıkmak mümkün olmadığı için

AMD izin verse şu an dünya sıralaması çok değişirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 28 Aralık 2020; 18:41:21 >

Senin kartın hafiften can sıkmaya başladı :)

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Bende günlük böyle kullanmıyorum hocam zaten takma kafaya AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

Mtp ile bu ayarları yaptım fanlar 1100rpm görmüyor. 2600mhz sabit

Amd nin referans tasarımları bence pulse gibi modellerden daha iyi . Sonuçlar bunu gösteriyor forumlar, kullanıcı yorumları ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 28 Aralık 2020; 19:35:13 >

• 3070 ya da 3060ti düşünüyordum fakat 6800 daha cazip gelmeye başladı. Performans olarak ikisininde önünde gözüküyor. Ayrıca 16gb ram var kartta büyük avantaj. 4k tv de oynamayı düşünüyorum. Beni muhtemelen bir süre idare eder kart. Full grafik açmam da high olur medium olur 60 fps yakalatır bana her türlü gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Burda daha ucuz.

https://www.teknolojipazar.com/biostar-rx6800-16gb-256bit-gddr62dphdmiusb-c
    6800 6509 tl

https://www.teknolojipazar.com/biostar-rx6800xt-16gb-256bit-gddr62dphdmiusb-c

6800xt 8350 tl

Bu biostar 6800 de iyi çip denkgelse birde tadından yenmez. Fiyat güzelmiş

hocam cyberpunk'ta bu overclock değerlerine ulaşabiliyor musunuz? bende 2250'nin yukarısı direk reset atıyor.

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.