-

Yüzbaşı
06 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 239 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evet yanlış duymadınız, 100mbit download hızı için upload hızları 5mbit olarak güncellendi. SÜPERSİNİZ!!!!
Yaklaşık 2 senedir milleni.com üzerinden 100 mbit bağlantım var. Bağlantı gpon fiber olmasına rağmen devamlı internet sorunları yaşanmakta, her 2-3 ayda bir ya ip alamama ya da ping ve spike sorunları yaşamaktayım. Bu sorunlar için günlerce uğraştığım olmuştur. Ancak son ping problemi nedeniyle müşteri temsilcisini aradığımda bir saniye hatta kalın diyerek beni 15 dakika bekletti ve herhangi bir sonuç alamadım. Tekrar aradığımda ise bu sefer farklı bir müşteri temsilcisi telefona çıkarak ping sorunlarıyla ilgili birşey yapamıyoruz, evinize tamirci çağırın, o belki düzeltir şeklinde bir yanıt verdi. Böyle rezil bir çağrı merkezi olduğu için milleni.comu tebrik etmek isterim. Şunun şurasında 5-6 ay daha taahhüdüm kaldı. SABIR

Bu arada, vpn ile almanya sunucularına bağlanıp oyuna bu şekilde bağlanırsam pingler yarı yarıya düşüyor.
Bildiğiniz üzere yeni yapılan bir çok binada Türk Telekom tarafından FTTB( binaya kadar fiber, daireye cat 5 veya cat 6 kablo ile dağıtım) fiber üzerinden internet erişimi sağlanmakta. Firmalar tarafından bu teknoloji üzerinden şuan için en fazla 100 mbit bağlantı sağlanmaktadır. Bu verilen hızın da yaklaşık olarak 94 mbit civarı fiili olarak alınabilmektedir. Merakım ise bu bağlantı türünde alınabilecek en yüksek hızın ne olduğudur? (FFTH-Daireye kadar fiberde 10 gibabit bağlantı sağlanabiliyor bildiğim kadarıyla)
Youtube'da önerilen videolar üzerinden denk geldiğim videoda adam tek gidiş-gelişli yolda Allah ne verdiyse gidiyor. Bu baba-aile parası yiyen insanlarla aynı yollarda araba kullanıyoruz. Bu şekilde videolar çekip insanların canını hiçe sayanlar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünün bir yaptırımı yok mu ? Lütfen konuyu önlere taşıyalım ve birçok kişinin görmesini sağlayalım. Şikayet eden sayısı arttıkça ceza alma ihtimali yükselir.

Video 4 Aralık 2019 tarihinde yüklenmiş..

Konu yanlış yere açıldıysa, lütfen mazur görün, ilgili yere taşınabilir.
Aracımı lastiklerden cızırtı sesi gelmesi nedeniyle servise götürdüm, arka balataların değişmesi gerektiğini söylediler. Balatalar değişmesine rağmen araçta ses devam ediyor. Servis sesin nedeninin ön diskin pabuç yapması olduğunu söyledi. Araç şuan 35.000 km'de ve resmini attığım balatalar bitmiş mi sizce?

İyi günler, 100 mbit fiber bağlantım var, pcden kablo ile bağlantıdan bu hızı alabilmeme rağmen ac destekli modem(asus ac68u router) ve telefonum (s9 plus) olmasına rağmen max 70 mbit hız alabilmekteyim. Burada bağlantıdaki kaybın nereden kaynaklandığı ile ilgili bilgisi olan ve çözüm önerisi sunabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
S9 plus cihazımın ekranının beyazları sarımtırak göstermesi, video izlerken siyah ekranda pikselleşme meydana gelmesi ve konuşma sırasında görüşmenin kesilmesi gibi nedenlerle cihazı servise bıraktım. Servisteki teknisyen arkadaş neredeyse bütün problemleri reddetti.

Ekranın sarımtırak olmasının nedeninin amoled teknolojisi olduğunu söyledi. Haklı olduğunu göstermek için kendi s7 edge telefonunu çıkardı ve onun ekranının da sarı olduğu gösterdi. Kendisi amoled ekranların sarımtırak gösterdiğini kabullenmiş, bizimde bu şekilde kabul etmemizi istiyor. Yanımda beyazları doğru gösterdiğine inandığım Huawei p10 plus vardı, bu cihazı beyaz gösterimi için örnek olarak gösterdiğimde herhangi bir şey söyleyemedi. Ürün beyazları gösteremiyor açıkça ve bu durum ürünün kutusunun üzerinde yazmıyor. Eğer bu durum yani amoled ekranların beyazları sarımtırak gösterdiği kutuda yazsaydı bu cihazı almazdım açıkçası.

Öte yandan ürünün ekranın video izlerken siyah sahnelerde pikselleşmeye başladığını belirttim ve display tester programı ile bu durumu kanıtlamama rağmen söz konusu test programının samsunga ait olmadığını, samsungun *#0*# testinde siyah rengi görüntülemede herhangi bir sorun olmadığını belirterek bu sorunda görmezden gelindi.

Ha birde telefonla yaptığım görüşmeler sırasında konuşmanın kesilmesi durumu ilettim, oda kullanmış olduğunuz operatörden kaynaklanmaktadır diyerek beni çileden çıkarttı.

Samsungun müşteri memnuniyeti yazıyla sıfır sayıyla 0.

5200 TL'lik rezalet.

Ürünü servise bıraktım tespit yapmaları için. Tespit sonucunda çıkacak belge ile ya tüketici hakem heyetine ya da tüketici mahkemesine başvuracağım. Konuyu yukarıya taşımak için yardımlarınızı bekliyorum.
Ttnet 100mbit 200gb kotalı tarifeye geçtim. Fiber bağlantım olmasına rağmen max 89 mbit görebilmekteyim. Acaba bu değerler normal mi?
iPad airimi satarak iPad Air 2 aldım. Ancak ekran konusunda yapılan Değişiklikler pek hoşuma gitmedi. Neden derseniz, iPad aire göre parlaklık seviyesinde baya bir düşüş var ki bu durumu okuduğum yabancı kaynaklarda da gördüm. Diğer taraftan iPad Air 2 ekranı gamut seviyesinde yapılan iyileştirme nedeniyle iPad aire göre daha sarımtırak görünmekte. Konuyla ilgili karşılaştırma yapabilecek arkadaşların Yorumlarını alabilirmiyiz?
Arkadaşlar belki biliyorsunuzdur kısa bir süre önce Age of Empires oyunun android versiyonu çıktı. Bu oyun internet üzerinden online bir şekilde oynanmakta ve level sistemi bulunmaktadır. Oyuna ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stac.empire.main&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zdGFjLmVtcGlyZS5tYWluIl0.

Oyuna girerken 5039902850 kodunu girmeniz halinde oyun başlangıcında 5 altın kazanacaksınız. Bu 5 altın size karakterinizi oluşturmanızda ve level atlamanız da bir nebze yardım edecektir. İyi oyunlar
Hakkında
Forum İmzası:
Amd Ryzen 9 5900X || XFX RX 6800 XT || MSI Mag X570 Tomahawk || Arctic Liquid Freezer II 280mm|| Corsair 2X8 GB DDR4 3200 || Samsung 500 gb 970 EVO NVMe || Corsair Hx1200 1200w || Termaltake View 31 Kasa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.067
İkinci El Bölümü Mesajları: 118
Konularının görüntülenme sayısı: 102.768 (Bu ay: 240)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 233 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.