Şimdi Ara

AMD Radeon R9 295X2 ile overclock 'Dünyanın en hızlı ekran kartını daha da hızlandırdık' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Saatte yarım kW elektrik tüketimi. Kasa ve ekranla saatte 1 kW civarı demek. Kalsın almayayım.

Merhaba, paylaştığımız güç tüketim değerleri sadece ekran kartına ait değil. Monitör hariç komple sistemindir yani kasanın prizden çektiği miktardır.

O zaman neden bu kartın TDP değeri 500 W diyorsunuz. Kasanın deyin madem. Kasa herkeste farklıdır. Kart ne kadar çekiyor onu söyleseydiniz keşke. Kasanın ne çektiği belliyse aradaki farktan bulunurdu ne çektiği. Başka sitelerde de 500W yazdığını gördüm. Emin misiniz?
    http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_295x2_review,3.html
    http://www.geeks3d.com/20140408/amd-radeon-r9-295x2-dual-gpu-graphics-card-500w-tdp-and-1500/
    http://www.techpowerup.com/gpudb/b2899/asus-r9-295x2.html
    http://videocardz.com/50094/new-facts-amd-radeon-r9-295x2
    vs. vs.

• O değil de ortadaki lg monitörün verdiği renkle diğer iki samsung monitörün verdiği renge bir dikkat edin. lgnin bu monitörü kötüymüş.

• Dayz ve arma 3 deki performansını da deneye bilirmisiniz o oyunlarda görebileceğiniz alanı 10 km ye kadar çıkarabildiğinizden bence gerçekten zorlayacak oyun o bence.
  • kesbi kullanıcısına yanıt
    TDP'nin kartın çektiği güç ya da sistemin çektiği güç olduğunu sanmayın. Kartın TDP Değerinin 500w olması üzerindeki soğutucunun 500 wattlık ısıyı dağıtabileceği anlamına gelir, kartın 500w güç çekeceği anlamına gelmez. Mesela yakın zamanda haberleri takip ediyorsanız Gtx Titan Black ile birlikte Gigabyte 600w ısıyı dağıtabilen bir soğutucu gönderiyor kartın yanında. İlk video'da sistemin çektiği güç diye belirtilmiş olması lazım güç tüketim değerleri gösterilirken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 14 Nisan 2014; 1:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

iyi bir ezberlemişsin referans tasarım iyi değil diye.

Ben kötümü dedim? özel soğutmalı daha iyi modeller varken neden referans tasarıma bu kadar para verilsin ? hem sanane ? seni ne ilgilendiriyor benim görüşüm kimsin sen ?

Senin hiçbir bilğin olmadığı zaten belli, özel tasarımlı bir soğutucu ile gelmekte ekran kartı, üreticiler çok büyük ihtimal daha fazlasını sunucaklardır.... bu karttan özel bir PCB ve özel soğutma beklememek gerekli çünkü çok fazla arge yapmak gerekli daha iyisini sunmak için belki ASUS'tan böyle bir hamle gelebilir... Asus Ares ile çok özel bir kartta gebilir ama fazla ihtimal vermiyorum çünkü kart 1030Mhz çalışıyor çünkü böyle güçlü bir GPU 1000Mhz üstünde satabil çalıştırmak gerçekten zor iş ve çift GPU var tek PCB üzerinde donanım tutkunları anlamıştır ne demek istediğimi

Benmı hıcbırsey bılmıyorum ? guldurdun benı sıstemımı ıncele senın 10 katın kadar bılgım var Allaha sukur, abana konu dısı seyler yazma ben hıcbır zaman referans tasarımlı karta para vermem bu benım bılcegım iş senı hıc ılgılendırmez kendı işlerinle ılgılen sana kalmadı benım fıkırlerımı eleştırmek cok bılmış.

Zaten bende onu diyorum özel bir tasarım var ortada asetek firmasının hazırlağı Hybrid soğutma çözümü var kartta PCB ise referans yani AMD muhendislerinin tasarladığı bir baskılı devredir, sen bilmiyorsun ya o bakımdan açıklıyorum... Ve donanım üreticileri bu tasarımı kullanıcaklardır zaten AMD referans tasarımda oyuncuyu mutlu edecek bir ürün piyasaya sürmüş durumda... Böyle iyi bir referans tasarım varken hiç bir firma 295X2 nin özel bir tasarıma gitmaz zaten kartın kullanıcısı belli satçağı rakamlar belli bunun için bukadar arge çalışması yapmaya değmicektir... Arge ve harcadıkları emek maliyeti kurtarmıyacaktır... Dediğim gibi yaparsa Asus yapar buda sınırlı bir üretim olacaktır koleksiyoncular için fiyatı iki katı olur bu kartın harcanan emeğin karşılığı versin... Yani cahillliğini bunun gibi cümlelerle kapatamazsın

• fx57 abi,
    bu oynadğıgınız 3 adet monitorün toplamı 5760 çözünürlük oluyor değil mi? 3 adet 4k TV, veya monitorle 4k çözünürlükde, en yüksek ayarda oynatamaz mı bu ekran kartı? Crossfire yapsak?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

Ben kötümü dedim? özel soğutmalı daha iyi modeller varken neden referans tasarıma bu kadar para verilsin ? hem sanane ? seni ne ilgilendiriyor benim görüşüm kimsin sen ?

Senin hiçbir bilğin olmadığı zaten belli, özel tasarımlı bir soğutucu ile gelmekte ekran kartı, üreticiler çok büyük ihtimal daha fazlasını sunucaklardır.... bu karttan özel bir PCB ve özel soğutma beklememek gerekli çünkü çok fazla arge yapmak gerekli daha iyisini sunmak için belki ASUS'tan böyle bir hamle gelebilir... Asus Ares ile çok özel bir kartta gebilir ama fazla ihtimal vermiyorum çünkü kart 1030Mhz çalışıyor çünkü böyle güçlü bir GPU 1000Mhz üstünde satabil çalıştırmak gerçekten zor iş ve çift GPU var tek PCB üzerinde donanım tutkunları anlamıştır ne demek istediğimi

Benmı hıcbırsey bılmıyorum ? guldurdun benı sıstemımı ıncele senın 10 katın kadar bılgım var Allaha sukur, abana konu dısı seyler yazma ben hıcbır zaman referans tasarımlı karta para vermem bu benım bılcegım iş senı hıc ılgılendırmez kendı işlerinle ılgılen sana kalmadı benım fıkırlerımı eleştırmek cok bılmış.

Zaten bende onu diyorum özel bir tasarım var ortada asetek firmasının hazırlağı Hybrid soğutma çözümü var kartta PCB ise referans yani AMD muhendislerinin tasarladığı bir baskılı devredir, sen bilmiyorsun ya o bakımdan açıklıyorum... Ve donanım üreticileri bu tasarımı kullanıcaklardır zaten AMD referans tasarımda oyuncuyu mutlu edecek bir ürün piyasaya sürmüş durumda... Böyle iyi bir referans tasarım varken hiç bir firma 295X2 nin özel bir tasarıma gitmaz zaten kartın kullanıcısı belli satçağı rakamlar belli bunun için bukadar arge çalışması yapmaya değmicektir... Arge ve harcadıkları emek maliyeti kurtarmıyacaktır... Dediğim gibi yaparsa Asus yapar buda sınırlı bir üretim olacaktır koleksiyoncular için fiyatı iki katı olur bu kartın harcanan emeğin karşılığı versin... Yani cahillliğini bunun gibi cümlelerle kapatamazsın

Hala cahil cahıl yazıyorsun, neyın kafasındasın sen çözemedım senı. Ben ozel sıvı sogutma blok lu modelden bahsedıyorum evga nın yaptıkları gıbı mesala sen hala hybrıt dıyorsun gıt allah askına.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hala cahil cahıl yazıyorsun, neyın kafasındasın sen çözemedım senı. Ben ozel sıvı sogutma blok lu modelden bahsedıyorum evga nın yaptıkları gıbı mesala sen hala hybrıt dıyorsun gıt allah askına.

Sıvı soğutma bloğu zaten referans PCB'de olur... Özel tasarımlı bir pcb olmaz...
    Ama o konuda haklısın sıvı bloklar bazı firmalar sunabilirler ve ikinci parti üreticiler böyle bloklar hazırlıyabilirler... Sonuçta özel soğutmalı bir model olur

• Bu fantazi beni aşar bro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceleme süperde o elektrik tüketimi ne
  • Reyiz yine sahnede :)

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi1

quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

Bu kart 500W TDP değerine sahipse;
    2x 8 pinden 300W + 75W Pci Exp. Slotundan çekebiliyosa, 500Watt'a nasıl uluşabiliyor.
    Kaç gündür kafamı kurcalıyor. Biri açıklık getirebilir mi?

Tdp harcadigi enerji degil,kart 500 watt harcamiyor,sistmin toplami 500w harciyor.

Aşağıdaki sitede kartin TDP değeri 500W olarak yazilmis.(Sadece ekran karti)

http://www.anandtech.com/show/7930/the-amd-radeon-r9-295x2-review

Ben hala anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Yeter ama riskli olur. 850'lik ideal olur.

nasıl
  • PSU limitinde çalışacağı için

- Ömrü kısa olur,
    - Ekran kartına hız aşırtma yapamazsın,
    - İşlemciye de.
    - Ve seni her an yarı yolda bırakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

PSU limitinde çalışacağı için

- Ömrü kısa olur,
    - Ekran kartına hız aşırtma yapamazsın,
    - İşlemciye de.
    - Ve seni her an yarı yolda bırakabilir.

• Bence Battlefield 4 gibi oyunların testlerinin 64 kişilik serverlarda yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü single player performansı ile multiplayer performansı arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca bu kartı alan adamda single playerını oynamak için almaz o yüzden single player testleri gereksiz kalıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Appetite -- 13 Nisan 2014; 23:18:11 >
  • çok güzel sistem bee 1080p monitörde oynansa artık alayına gider
  • umarım bizim mahallede alan biri olmaz. zaten trafo yetmiyor gün aşırı elektrik gidiyor. bir de bununla trafoya yüklenen olursa daha hiç iflah olmaz patlar
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    TrueAudio incelemesini de bekliyoruz

• 650 watt yetmez niye yetmez çünkü 12v kanalında bu kartın istediği 50 amperi alamazsınız 650 watt ile.Haliylede kart çalışmaz.Kartın bundan sonra gelecek daha özel soğutmalı olanında daha iyi pompa radyatör olabilir.Çünkü bu haliyle zaten özel soğutmalı bi model.1080mzh voltajsız uygunmu bana göre biraz daha yukarda olabilirdi.Kartın multi monitör 4k 2k kartı olduğu her yerde belirtiliyor.Alcak arkadaşlarda 1920*1080 de bu kartı çöp etmesinler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.