Şimdi Ara

AMD Radeon R9 295X2 ile overclock 'Dünyanın en hızlı ekran kartını daha da hızlandırdık' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
4.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yayınlanan tablolar aldatıcı. Kiminde % 5 bile fark yokken, tablo uzunluğuna bakacak olduğumuzda, sanarsınız ki 2-2.5 kat artış olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

Bu kart 500W TDP değerine sahipse;
    2x 8 pinden 300W + 75W Pci Exp. Slotundan çekebiliyosa, 500Watt'a nasıl uluşabiliyor.
    Kaç gündür kafamı kurcalıyor. Biri açıklık getirebilir mi?

Teoride o şekilde ama, kartın çekebileceği gücün , onun sahip olduğu güç bağlantıları ile doğrudan bir alakası yoktur, örnek vermek gerekirse, 8+8 pin güç girişine sahip GTX780 Ti ye 1,4v verip furmark da xtreme burn in yaptırırsanız kart 900w ın üstünde bir güç çekebiliyor, halbuki teoride sahip olduğu board gücü 150+150+75= 375w
  • "Radeon R9 295X2" demekten Erdi Bey'e gına geldi bir yerden sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 13 Nisan 2014; 16:03:11 >
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış sahip olamayacağımız bi kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

iyi bir ezberlemişsin referans tasarım iyi değil diye.

Ben kötümü dedim? özel soğutmalı daha iyi modeller varken neden referans tasarıma bu kadar para verilsin ? hem sanane ? seni ne ilgilendiriyor benim görüşüm kimsin sen ?

Senin hiçbir bilğin olmadığı zaten belli, özel tasarımlı bir soğutucu ile gelmekte ekran kartı, üreticiler çok büyük ihtimal daha fazlasını sunucaklardır.... bu karttan özel bir PCB ve özel soğutma beklememek gerekli çünkü çok fazla arge yapmak gerekli daha iyisini sunmak için belki ASUS'tan böyle bir hamle gelebilir... Asus Ares ile çok özel bir kartta gebilir ama fazla ihtimal vermiyorum çünkü kart 1030Mhz çalışıyor çünkü böyle güçlü bir GPU 1000Mhz üstünde satabil çalıştırmak gerçekten zor iş ve çift GPU var tek PCB üzerinde donanım tutkunları anlamıştır ne demek istediğimi

Benmı hıcbırsey bılmıyorum ? guldurdun benı sıstemımı ıncele senın 10 katın kadar bılgım var Allaha sukur, abana konu dısı seyler yazma ben hıcbır zaman referans tasarımlı karta para vermem bu benım bılcegım iş senı hıc ılgılendırmez kendı işlerinle ılgılen sana kalmadı benım fıkırlerımı eleştırmek cok bılmış.

• Erdi Bey,

Video için teşekkür ederim. Bu seviyedeki kart için overclock değerleri çok tatmin edici gibi gelmedi bana. Özellikle overclock için orta seviyeli kart örnekleri ile yapılmış çalışmalarınızı beklerim. Ufak bir eleştirim olacak. O da kullandığınız karşılaştırma tablolarında % 1-2 lik artışlar olsada sanki tablo bize ilk bakışta devasa farklar varmış gibi bir algı yaratıyor. Emeğinize saygı duyarım. Başarılar.

• Kamera açısı olsun, rakamların verildiği görseller olsun çok farklı, çok iyi bir inceleme olmuş, ellerinize sağlık Erdi beyciğim.
  • Vrm ler 85-90 derece mi
  • quote:

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

Kartın soğutucusu özel zaten. Hybrit soğutma koymuşlar adamlar karta. Daha ne yapacaklardı?
    Ortadaki tek fana bakıp yazmamışsındır umarım bu mesajı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Vrm ler 85-90 derece mi

Onlar da GPU gibi daha serin olsaymış iyi olurmuş ama 110 dereceye kadar yolu var. Bişey olmaz.
  • O değilde arkadaşı cıs tak sesi de ne yaw... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Yayınlanan tablolar aldatıcı. Kiminde % 5 bile fark yokken, tablo uzunluğuna bakacak olduğumuzda, sanarsınız ki 2-2.5 kat artış olmuş.

Oralar işte tablo grafikteki yukarıya doğru yükselen skor çubuklarının son kısımlarından kesip alınırken oluşmuş görüntüler. Kafa karıştırıcı yada kimisine yanıltıcıymış geldiğine bende hem fikirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Vrm ler 85-90 derece mi

Onlar da GPU gibi daha serin olsaymış iyi olurmuş ama 110 dereceye kadar yolu var. Bişey olmaz.

Katılıyorum Ayrıca daha da özel soğutmalı modeller çıkar hocam 1500 dolar verecek adam 1600-1700 ü de verir

• quote:

Yayınlanan tablolar aldatıcı. Kiminde % 5 bile fark yokken, tablo uzunluğuna bakacak olduğumuzda, sanarsınız ki 2-2.5 kat artış olmuş.

Birde hep "Başka Firmaların" tablolarına laf atardı Donanım haber , çok belli AMD ile R9 serisinin çıkışından bu yana iyi ilişkiler kurulmuş
  • AMD yavaştan gösteriyor kendini
  • 650 w güç kaynağı yeter mi ki buna

• quote:

Orijinalden alıntı: _BruceWayne_

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış sahip olamayacağımız bi kart.

Merak etme 2 3 seneye elle ayağa düşer:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeter ama riskli olur. 850'lik ideal olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

Bu kart 500W TDP değerine sahipse;
    2x 8 pinden 300W + 75W Pci Exp. Slotundan çekebiliyosa, 500Watt'a nasıl uluşabiliyor.
    Kaç gündür kafamı kurcalıyor. Biri açıklık getirebilir mi?

Tdp harcadigi enerji degil,kart 500 watt harcamiyor,sistmin toplami 500w harciyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Kartın soğutucusu özel zaten. Hybrit soğutma koymuşlar adamlar karta. Daha ne yapacaklardı?
    Ortadaki tek fana bakıp yazmamışsındır umarım bu mesajı?

Hayır tabiki ben başka açıdan yazdım, özel sıvı bloklu modelleri çıkar belkii komple sıvı soğutma ıcın daha buyuk radyatorle kendımız soguturduk. hybrıt o akdarda ıyı degıl boyle kartı alıp sadece sıvı sogutma yapmak gerek. bence

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.