Şimdi Ara

AMD Radeon R9 295X2 ile overclock 'Dünyanın en hızlı ekran kartını daha da hızlandırdık' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • test'lerde elde edilen grafikleri gözden geçirmenizi öneririm rakamlara bakmadan grafiklere bakarsanız sanki 2 katı kazanım elde etmiş görünüyorsunuz. insanların bilinç altını kandırmaya yönelik bir hareket gibi algılanabilir.yok rakamlar önemli diyorsanız grafik şeklinde bilgi göstermeyin.

• İnsanın içindeki çocucuğu öldürmemesi çok güzel birşey. Erdi'nin kartları tutuş şekli karne hediyesini almış eve misafir gelmiş çocuğa gösteriş şekli gibi geldi :D

• Abi ben OC ile uğraşmanın 1 gün alacağını düşünmüyorum. Yani yaparsın stress testinde 15dk denersin olur olmaz ama siz saatlerce mi deniyorsunuz ? Eğer öyleyse yazık olmuş o bir gün içinde yapılabilecek testler ya da işlemler sadece OC stabilitesini yakalama amaçlı olmamalıydı. Herkes çeşitli frekanslardaki işlemcinin kısıtlamasına maruz kalıyor mu ? nasıl işlemcilerle kullanılmalı tarzında, gpu kullanımının çeşitli işlemcilerle ya da aynı işlemcideki çeşitli frekanlarda ne kadar olduğuna daha çok ilgi gösterirdi. Belki işlemci incelemesine giriyor bu durum ama bence gerekli en azından kısaca bahsedilmeli 1-2dk'lık bir yer ayırılmalı bu tip testlere de ekran kartı incelemelerinde.

Daha önce oyun deneyimini stok halde yayınlamıştınız, bunun üzerine bir kayıt alıp (Fraps'ta alınabiliyor) oyunlardaki 3x1080p'de yarattığı farkı avg. fps cinsinden gösterebilirdiniz. Fraps ile değilde MSI afterburner ya da başka programlarla CPu ve Gpu kullanımlarını analiz etmenizi herkes burada beklerdi. FPS'yi zaten gördük geçenki incelemenizde.

Elinize sağlık uğraşıyorsunuz ancak çok yavan kalıyor gerçekten. Bu kartı düşünenler elindekilerle veya kendi sistemleriyle karşılaştırmak ister sizin sunduklarınız bunları bence pek karşılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 13 Nisan 2014; 13:47:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

iyi bir ezberlemişsin referans tasarım iyi değil diye.

Ben kötümü dedim? özel soğutmalı daha iyi modeller varken neden referans tasarıma bu kadar para verilsin ? hem sanane ? seni ne ilgilendiriyor benim görüşüm kimsin sen ?
  • İnceleme için çok teşekkürler Erdi hocam

Özel soğutmaya sahip kartları şimdiden merak etmeye başladım, acaba 3 Fanlı ve 240 MM'lik radyatöre sahip hibrit bir soğutma gelir mi İşte o zaman süper bir çözüm olur, özellikle overclock için AMD'nin neden 1020 Mhz'i tercih ettiğini bu video sonunda anlamış oldum sayenizde; ben en azından 1050 Mhz GPU hızı bekliyordum Stock olarak, fakat soğutma sistemi yetersiz olduğu için 1020 Mhz'de bırakmış AMD Ayrıca 8+8 Pin buradan bakınca yetersiz gibi görünüyor Overclock için, özel tasarıma sahip kartlarda 8+8+6 veya 8+8+8 pin'lik göreceğiz anlaşılan

Yanlız kullandığınız çözünürlükte, bu kart Online oyunlar için tek başına yetmiyor; single BF4'de 45-50 FPS demek, özellikle BF4 Online'da kesinlikle yetersiz geleceğine işaret ediyor. Single için sorun oluşmuyor testlerde görüldüğü üzere, fakat iş Online'a geldiği zaman 2 x R9 295X2 tercih edilmesi gerekiyor (Yüksek Grafik ayarlarında oynamak isteyenler için)

Keşke BF4 Online'da kullandığınız çözünürlükte orta ayarlarda kartın nasıl performans verdiğini de gösterme şansınız olsaydı BF4 Mantle performansını ben bu testte bekliyordum, fakat göremeyince; acaba hiç Mantle performasını denemeyecek misiniz diye sorası geliyor insanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 13 Nisan 2014; 13:56:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Abi ben OC ile uğraşmanın 1 gün alacağını düşünmüyorum. Yani yaparsın stress testinde 15dk denersin olur olmaz ama siz saatlerce mi deniyorsunuz ? Eğer öyleyse yazık olmuş o bir gün içinde yapılabilecek testler ya da işlemler sadece OC stabilitesini yakalama amaçlı olmamalıydı. Herkes çeşitli frekanslardaki işlemcinin kısıtlamasına maruz kalıyor mu ? nasıl işlemcilerle kullanılmalı tarzında, gpu kullanımının çeşitli işlemcilerle ya da aynı işlemcideki çeşitli frekanlarda ne kadar olduğuna daha çok ilgi gösterirdi. Belki işlemci incelemesine giriyor bu durum ama bence gerekli en azından kısaca bahsedilmeli 1-2dk'lık bir yer ayırılmalı bu tip testlere de ekran kartı incelemelerinde.

Daha önce oyun deneyimini stok halde yayınlamıştınız, bunun üzerine bir kayıt alıp (Fraps'ta alınabiliyor) oyunlardaki 3x1080p'de yarattığı farkı avg. fps cinsinden gösterebilirdiniz. Fraps ile değilde MSI afterburner ya da başka programlarla CPu ve Gpu kullanımlarını analiz etmenizi herkes burada beklerdi. FPS'yi zaten gördük geçenki incelemenizde.

Elinize sağlık uğraşıyorsunuz ancak çok yavan kalıyor gerçekten. Bu kartı düşünenler elindekilerle veya kendi sistemleriyle karşılaştırmak ister sizin sunduklarınız bunları bence pek karşılamıyor.

Merhaba,

AMD Radeon R9 295X2 için işlemci faktörünün önemini anlatan bir video hazırlıyoruz zaten, bu hafta içerisinde yayında olacak.

Teşekkürler, iyi pazarlar.

• Önceki video Erdi hocama yetmemişki. Mesut kalk git olum biaa hep sen oynuyon bu videoda ben oyniicam arkadaş hade hade hade....:D demeye getirmiş. Özellikle bf4 de..:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiki212 -- 13 Nisan 2014; 14:02:32 >
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    sayin erdi oyunlari oynadiginiz o degerdeki vidolari, ekran görüntülerinide yayinlayacamisiniz ?
    ayrica farkli bölümlerde en patlamali sahnelerde görmek isterdim acikcasi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Böyle bir ekran kartı alacak olsaydım, kesinlikle özel soğutmalı modellerini beklerdim, Hirbir zaman referans tasarım'a sıçak bakamadım.

iyi bir ezberlemişsin referans tasarım iyi değil diye.

Ben kötümü dedim? özel soğutmalı daha iyi modeller varken neden referans tasarıma bu kadar para verilsin ? hem sanane ? seni ne ilgilendiriyor benim görüşüm kimsin sen ?

Senin hiçbir bilğin olmadığı zaten belli, özel tasarımlı bir soğutucu ile gelmekte ekran kartı, üreticiler çok büyük ihtimal daha fazlasını sunucaklardır.... bu karttan özel bir PCB ve özel soğutma beklememek gerekli çünkü çok fazla arge yapmak gerekli daha iyisini sunmak için belki ASUS'tan böyle bir hamle gelebilir... Asus Ares ile çok özel bir kartta gebilir ama fazla ihtimal vermiyorum çünkü kart 1030Mhz çalışıyor çünkü böyle güçlü bir GPU 1000Mhz üstünde satabil çalıştırmak gerçekten zor iş ve çift GPU var tek PCB üzerinde donanım tutkunları anlamıştır ne demek istediğimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 13 Nisan 2014; 14:08:34 >

• vay be :)

• ''evet nvidia logosunuda gördük şimdi r9 295x2 bu oyunun canına okuyacak!'' :DDD
    nvidia yazısını görünce fazladan reaksiyona giriyor kart. nvidia fatalty olmuş. inceleme için teşekkürler. umarım göstermiş olduğunuz diğer kartların da incelemesi gelir.

• Kart tam bir canavar.
  • ERDİ SEN O.C. ATTIĞINIMI ZANNEDİYORSUN.STANDART MODDA O.C. ATMIŞSIN.YAPTIĞIN O.C.'U ZATEN CATALYST ÜZERİNDEN AYNISINI YAPARSIN.ÖNEMLİ OLAN ADVANCED MODDA O.C. ÇARPANINI AÇIP CATALYST'IN KENDİ BELİRLEDİĞİ O.C. DEĞERLERİNİ AŞARAK YAPMAKTIR

• Merak edenler için aynı kalite ayarları ve aynı çözünürlükte GTX780 Ti :

AMD Radeon R9 295X2 ile overclock 'Dünyanın en hızlı ekran kartını daha da hızlandırdık'

Bu arada Nvidia 3D Surround deneyimini yaşamanızı tavsiye ederim (ben geçici de olsa yarım saatliğine denedim) shift 2 ,crysis 3 , BF4 denedim ama en zevklisi BF4 oldu seside biraz açtığınız zaman sanki savaşın içindeymişsiniz gibi bir hava oluyor.

• Saatte yarım kW elektrik tüketimi. Kasa ve ekranla saatte 1 kW civarı demek. Kalsın almayayım.
  • İnceleme süper olmuş, hayallerimizde kalacak olması üzücü olsa da teşekkürler. Yeni seriler için bir ekran kartı rehberi hazırlayacak mısınız? Malum önümüz yaz ve tatil yaklaşıyor yeni sistem önerileriniz olacak mı? Özellikle fiyat/performans önerileriniz olacak mı?

• Bu kart 500W TDP değerine sahipse;
    2x 8 pinden 300W + 75W Pci Exp. Slotundan çekebiliyosa, 500Watt'a nasıl uluşabiliyor.
    Kaç gündür kafamı kurcalıyor. Biri açıklık getirebilir mi?

• 500Watt tdp benim sistem toplamda o kadar çekmiyor yuh!

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Saatte yarım kW elektrik tüketimi. Kasa ve ekranla saatte 1 kW civarı demek. Kalsın almayayım.

Merhaba, paylaştığımız güç tüketim değerleri sadece ekran kartına ait değil. Monitör hariç komple sistemindir yani kasanın prizden çektiği miktardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Saatte yarım kW elektrik tüketimi. Kasa ve ekranla saatte 1 kW civarı demek. Kalsın almayayım.

Merhaba, paylaştığımız güç tüketim değerleri sadece ekran kartına ait değil. Monitör hariç komple sistemindir yani kasanın prizden çektiği miktardır.

Guzel Oldu Bu Cevap:) Bende adam diyince SANDİM tARFO CALİSİYOR Bide evde Kedi Var duser Muser:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.