Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7990 video inceleme 'En hızlı ekran kartı test masamızda' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
2
Favori
5.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 690 karşılaştırması eklenseydi daha iyi olurdu

2k monitörlerde amd uyumu daha mı fazla bu arada
  • Boşuna nvidia fanboyları eksilemesin AMD daha iyi her türlü titandan. !

• Kullanıyorum kartı inanılmaz bir şey . GTX690 ı sattığımda üzülmüştüm fakat kartlar elime gelince üzüntü felan kalmadı . AMD gümbür gümbür geliyor helal olsun adamlara harikulade işler yapmaya başladılar.

• amd muhtesem bır kart yapmıs tebrık etmek lazım
  • kazık fıyatla gelen kartın performansına turp suyu sıkayım :/
  • İnceleme için elinize sağlık. Her ikinizi aynı incelemede görmek güzeldi.
    GTX 780'e dair sonuçları da yayınladığınıza göre, bu kartın incelemesini de yaptığınız ama videosunu hazırlamadığınızı anlıyorum. Yakında 780 incelemesini de yayınlarsınız sanırım.

İncelemenize dair bazı notlar aldım seyrederken:

- İncelemenin yapıldığı sistemi bilseydik iyi olurdu.

- Titan ile GTX 780 kıyaslanamaz. Çünkü Titan, sadece oyun kartı değil. Ancak bu, onun astronomik fiyatını hakettiği anlamına gelmiyor.

- Crysis 3 ve Tom Raider için oyun içi video da yayınlamanız iyi olmuş ama 1440P monitör kullanmışken, videonun 1080P çözünürlük seçeneğinin olmaması kötü olmuş. Hani "Keşke bu kaliteyi yakından görseydiniz" demiştiniz ya. O şekilde daha iyi fikir edinebilirdik sanırım.

- Hız aşırtmalı kartların değerleri de görünmüyor.

- İncelemede 7990'dan başka AMD kart (7950 ve 7970) olmaması ile 7990'ın rakibi olan GTX 690'ın sonuçlarının olmamasına şaşırdım açıkçası. Dünya'nın en hızlı kartı oluğunu biliyoruz ama bunu tablolarda da görmeliydik. İncelemede 670 SLI sonuçları varken, 7950 boost CF sonuçları ile, 7990'ın Türkiye'deki astronomik fiyatına karşılık, kullanıcıların benzer performans veren alternatif çözümlar araması açısından 680 SLI ve 7970 GHz Edition CF sonuçlarının da olması gerekirdi.

Sonraki incelemelerinizde bunları da göz önünde bulundurursanız daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Mayıs 2013; 0:07:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1444

2k monitörlerde amd uyumu daha mı fazla bu arada

AMD'ler, 1440P ve üzeri çözünürlüklerde daha iyiler.

@KANUNI61:
    Çok değil, 3.5 bin TL.
  • kullanılan işlemci ve kartın oc değerleri belirtilmemiş. testte gtx690 da olsa güzel olurdu.
  • Vatan Bilgisayar'a göre;hafta sonu indirimleriyle beraber ASUS ARES II, ASUS HD7990'dan 300TL daha ucuz. dikkat eden oldu mu hiç ?
  • Kıyaslanan ekran kartları elmayla armut gibi olmuş. Fiyatları birbirine yakın olabilir ama sınıfları farklı.

• videoyu htc one veya xperia z ile hdr mi çektiniz?
  • 1100 euro ne abi ebay dqn fiyatina bi bakiyim dedim yuhh gtx serisi dururken bu neden alinmali bu fiyata ucuz bisi degilki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İnceleme için elinize sağlık. Her ikinizi aynı incelemede görmek güzeldi.
    GTX 780'e dair sonuçları da yayınladığınıza göre, bu kartın incelemesini de yaptığınız ama videosunu hazırlamadığınızı anlıyorum. Yakında 780 incelemesini de yayınlarsınız sanırım.

İncelemenize dair bazı notlar aldım seyrederken:

- İncelemenin yapıldığı sistemi bilseydik iyi olurdu.

- Titan ile GTX 780 kıyaslanamaz. Çünkü Titan, sadece oyun kartı değil. Ancak bu, onun astronomik fiyatını hakettiği anlamına gelmiyor.

- Crysis 3 ve Tom Raider için oyun içi video da yayınlamanız iyi olmuş ama 1440P monitör kullanmışken, videonun 1080P çözünürlük seçeneğinin olmaması kötü olmuş. Hani "Keşke bu kaliteyi yakından görseydiniz" demiştiniz ya. O şekilde daha iyi fikir edinebilirdik sanırım.

- Hız aşırtmalı kartların değerleri de görünmüyor.

- İncelemede 7990'dan başka AMD kart (7950 ve 7970) olmaması ile 7990'ın rakibi olan GTX 690'ın sonuçlarının olmamasına şaşırdım açıkçası. Dünya'nın en hızlı kartı oluğunu biliyoruz ama bunu tablolarda da görmeliydik. İncelemede 670 SLI sonuçları varken, 7950 boost CF sonuçları ile, 7990'ın Türkiye'deki astronomik fiyatına karşılık, kullanıcıların benzer performans veren alternatif çözümlar araması açısından 680 SLI ve 7970 GHz Edition CF sonuçlarının da olması gerekirdi.

Sonraki incelemelerinizde bunları da göz önünde bulundurursanız daha iyi olur.

Merhaba,

Sırasıyla cevaplarım şu şekilde;

- Evet GeForce GTX 780 incelemesinin yolda olduğunu söyleyebilirim.

- GeForce GTX 780 ve GeForce GTX Titan pek tabi ki kıyaslanabilir. Aynı GPU tasarımını kullanan ve GeForce serisi altında sunulan kartlar her ikisi de.

- Bilindiği üzere biz tüm videolarımızı kendi sunucularımız üzerinden kendi altyapımızla yayınlıyoruz yani Youtube vb. servisleri kullanmıyoruz. Şu an oyun sitemiz bolumsonucanavari.com'da videoların 1080p versiyonlarını da yayınlamaya başladık. İleriye dönük olarak iş planımız çerçevesinde bu konuyu da değerlendirmeyi düşünüyoruz.

- AMD Radeon HD 7990'ın hız aşırtmalı değerlerini video içerisinde söylüyoruz: GPU'lar 1100MHz, bellekler ise 6300MHz.

- Farklı kartların tablolarda olup olmamasıyla ilgili konuya gelecek olursak, malesef oradaki sıkıntı bizden kaynaklı değil. Yurt dışındaki sitelerden farklı olarak ülkemize giren test örneği ekran kartlarının sayısı birkaç taneyi geçmiyor. Hal böyle olunca SLI ya da Crossfire için ikinci kartı bulmayı geçtim, kartın kendisini bile temin etmek çok zor olabiliyor. GeForce GTX 690'ın incelemesini ilk yapan site olmuştuk ancak sonrasında kartı geri yollamak zorunda kalmıştık zira bize Nvidia'dan değil başka bir firmadan gelmiş, hatta satışı da gerçekleşmiş bir karttı, rica ile birkaç günlüğüne temin edebilmiştik. Elimizde o incelemeden kalma test sonuçları var ancak bunlar eski sürücüler ile yapılan sonuçlar olduğundan tablolara eklemeyi uygun görmedik.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi geceler.

• merhabalar, birşey sormak istiyorum size yeni bilgisayar alacağım ekran kartı alırken hd7970 cf yimi seçmeliyim yoksa gtx670 sli mi ? iyi günler

• Arkadaşlar şaka gibi ama daha 1-2 sene öncesine kadar en pahalı ve en hızlı tek gpu'lu ekran kartını 1000-12000 tl civarında alabiliyorken şimdi 1800-2000 tl oldu ve yine aynı şekilde 2000 tl olan çift gpu ekran kartlarıda 3500-4000 tlden satılmya başlandı bu fiyatlar sadece Türkiye'de ama neden ?????? %100 karla falan mı satıyorlar anlamış değilim bu ekran kartlarının yurtdışı son kullanıcı fiyatları belli hadi diyelimki bizde 50 $ daha fazla olsun son kullanıcı fiyatı bunu toptan aldıkları için büyük ihitmalle distribütörlerden alıyorlardır ve çok daha ucuza ama bize niye bu kadar pahalıya satmaya çalışıyorlar anlamadım ayıptır ya Türkiye koşullarına göre fiyatlandırma yapın sanki bura Abd,Japonya,yada Almanya falan gerçi oralarda burdakinden çok daha ucuza satıyorlar ama neyse...

• Test sistemi belirtilmemiş. Sistemi öğrenebilirsek güzel olur.
  • never settle paketinden bahsetmişsiniz ama amd türkiyede uygulamaya başladı mı bu kampanyayı?
  • bu titanı anlamadım gitti hem iş hem oyun deniyor ama autocad ve solidworks gibi programlarda da amd kartlar daha iyi
    http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-titan-opencl-cuda-workstation,3474-8.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratuzağı

bu titanı anlamadım gitti hem iş hem oyun deniyor ama autocad ve solidworks gibi programlarda da amd kartlar daha iyi
    OpenCL And CUDA Are Go: GeForce GTX Titan, Tested In Pro Apps

Faydalı bir paylaşım oldu bu. Teşekkürler.

Autocad, Maya dışındaki uygulamaların tamamında AMD'nin hâkimiyeti söz konusu. Hele de Open CL'de... Cuda zaten Nvidia'a mahsus.
    Kullanılacak uygulamaya göre kart seçimi yapılması gerekiyor demek ki.

• Cevap için teşekkürler.

- 780 vs Titan konusunda, Titan'ın render performansının 780'den çok çok fazla olduğu için öyle yazmıştım. Oyun performansı konusunda neredeyse muadil sayılırlar yoksa. O konuda hemfikiriz yani.
    - Test sistemini burdan yazmanız mümkün mü?

- Az geride paratuzağı nikli üyenin verdiği bir inceleme var: OpenCL And CUDA Are Go: GeForce GTX Titan, Tested In Pro Apps
    İleriye dönük olarak siz de böyle bir inceleme yaparsanız harika olur. Özellikle de ekran kartı fiyatları konusunda insanlar çok çelişki yaşıyorlar. Bazıları için yeni olan en iyisi ama öyle olmuyor bazen malum. Misal olarak 7970 GHz Edition, şu an satıldığı fiyat itibariyle F/P olarak değerlendirilebilecek bir kartken, ondan sadece % 30 kadar hızlı olan GTX 780 ve Titan'la arasındaki fiyat farkı da ortada. Fiyat değerlendirmelerini yaparken, hangi kartların sadece oyun, hangilerinin de hem oyun, hem iş için kullanılabileceğine dair bir rehbere ihtiyaç var. Böyle bir program hazırlarsanız, birçok kişi için yol gösterici olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.