Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.616
Cevap
30
Favori
135.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yaşamazsın aslanlar gibi kullanırsın.
  • İmzamdaki sisteme, hız aşırtma için, alttaki konuya yardım yazar mısınız? Teşekkürler.
    https://forum.donanimhaber.com/fx-6300-stabil-oc-degerleri-bu-konuda--82524307-33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 1 Şubat 2019; 23:11:38 >
  • Arkadaşlar oc yapacaktım da stabil değer yakalayamadım yüksek hız olarak. Malum yeni sistem toplamak şu devirde pahalı. 6300 işlemci yerine 8300 serisine geçmeye değer mi sizce? Sadece ram ve cpu ile biraz hızlandırmak istiyorum sistemi. 8350 ile upgrade düşünüyorum. 8 gb daha ram ekleyeceğim.http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-970a-ds3rev_11#support-cpu
    Ana kart destek sayfasında 8350 için destek olmadığı görülüyor. Yabancı sitenin destek kısmına soru yazdım, destekler mi diye. Siz ne dersiniz?
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Bi ara 4.5Ghz yapmıştım ben ama elimdeki anakart daha iyi sizdeki modelden önemli bir faktör anakartlar o.c için, Şuan stok halde takılıyorum zaten bir iki oyun dışında oyun oynamıyorum, sadece ram takviyesi yapmayı düşünüyorum arada, 8350 modeli iyi olur ama o anakart ile ne kadar stabil olur bilmiyorum.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Gigabyte global sitesine soru attım. Bakalım ne diyecekler. Sizce geçmeye değer mi 6300 den? Yoksa direk ryzen mi yönleneyim? Ana kartı ileriye dönük alayım desteği fazla, ram uygun ddr4, işlemciyi biraz düşük alayım fakat ileride yükselteyim? http://cpuboss.com/cpus/AMD-Ryzen-5-Ryzen%E2%84%A2-5-1600X-vs-AMD-FX-8370E
    Burada bir karşılaştırma var. Ryzen en alt hangisini almak lazım? F/p uygun olan? Teşekkür ederim bu arada cevap için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 17 Şubat 2019; 14:11:57 >
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Tamamen bütçeniz ve beklentiniz ile alakalı bir durum, Fazla oyun oynamıyorsanız bence değmez, İdare ediyor bu şekilde diyorsanız ucuz yollu yükseltmeler yaparak güçlendirebilirsiniz sisteminizi, Ram ve işlemci gibi, Malum piyasa baya kötü dahada kötü olacak gibi duruyor, Ryzen alma gibi bir durumunuz olursa 1600 modeli başlangıç için ideal olur bence.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Aslında oyun oynamıyordum fazla, Son zamanda arkadaşlarla emulator pubg kullanmaya başlayınca yetmediğini gördüm. Yavaş yükleme, özellikle kalabalık çatışmalarda fps yerlerde sürünüyor.
    Biraz oc ile düzelme olur mu dedim fakat ana kart kaldırmıyor galiba.ufak frekans değişikliği içinde zaten sistemi yormaya gerek yok. Zamanında ds3p alsam kurtaracakmışız şimdi. Bendeki kart ds3. Eskiyince değiştiririz dedik. Fakat fiyatları tahmin edemezdik böyle olacağını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS M5A97 R2.0
    FX 6300
    benide yazın
  • Fx8350 de ryzen 3600e geçtim. Amd ile devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Fx8350 de ryzen 3600e geçtim. Amd ile devam
    ekran kartınız nedir acaba?fps anlamında ciddi farklar oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Fx8350 de ryzen 3600e geçtim. Amd ile devam
    Hayırlı olsun hocam bence 6300 den ryzen 2600 a geçtim emektar 6300 6,5 yıl idare etti beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 30 Temmuz 2019; 11:48:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut**24**

ekran kartınız nedir acaba?fps anlamında ciddi farklar oldumu?

Alıntıları Göster
    Ekran kartım rx470. Fx 8350 de tam randımanlı çalışmıyordu doğal olarak. Oynadığım oyunlarda yine aynı kart olmasına rağmen fps arttı. Kaç fps olduğuna bakmadım ama artık daha akıcı en full de bile. Mesela total war three kingdoms.
    Ekran kartını İlerleyen zamanlarda duruma göre yükselticem. Şimdilik yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 30 Temmuz 2019; 13:46:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SturmpioneeR

Hayırlı olsun hocam bence 6300 den ryzen 2600 a geçtim emektar 6300 6,5 yıl idare etti beni

Alıntıları Göster
    Bir okadar yıl daha bunlarla götürürüz inşallah üstad

• Kısmetse ben de uygun fiyatlı 2. el bişeyler bulabilirsem fx8320'den 2600 e geçmeyi düşünüyorum . Çok işimi gördü 8320 , hala da görüyor
  • Buradaki çoğu kullanıcı büyük ihtimal Ryzen serisine geçti.

Ben zamanında Athlon 64 x2 3800 kullanıyordum. Sonra i7-3820, en sonunda Xeon E5-2697 v2 ve Ryzen 7 3700x geldik. 2 tane bilgisayar devama öyle.

Athlon işlemci hala duruyor ama FX işlemcilere hiç geçiş yapmadım.
  • işlemci R5 3600 kullanıyorum
    ekran kartı RX590 8gb fatboy
  • quote:

Orijinalden alıntı: SturmpioneeR

Alıntıları Göster
    Aynen, ben de 6300 den r5 2600'e geçtim. Geçen temmuz 4 parça değiştirdim imzamdaki. Ana kart, işlemci, ram ve ekran kartını değiştirdim.
    Hatta ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyordum başta malum dolar kurundan vs. Fakat sonradan eski sistemi satıp 570 4gb almaya karar verdim. Hb de indirimde denkj getirip 700 tl ye aldım. İleride sadece ekran kartını yüksek alacaktım. Ana karta çok yatırım yaptım, destekleri olsun diye x470 aldım. 570 ekran kararma, kilitlenme sorunu yaptı. 1,5 ay uğraştıktan sonra, garantiden değişim kararı çıkartıp, 590 nitroya geçtim 1460 tl den aldım.

• Hocam benim işlemci fx 6100 Gtx 760 ekran kartı benide ekleyin.

• Kimse kalmadı galiba ama bende hala fx 8120 ve rx 460 var.Overlock yapıp biraz daha kullanırım artık 😊

• ben de 2 senedir fx6350 ve gt 1030 la low-med idare ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.