Şimdi Ara

AMD FX-9590 işlemcisinin test sonuçları çıktı; Intel Core i7-4770K'yı yakalıyor (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
2
Favori
15.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1000$ ı forumda acaba kaç kişi birarada gördü?
    edit: fiyat düşmüş doğal olarak.Kimse almayınca tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicki büyük -- 23 Ekim 2013; 10:38:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • single thaered yakalıyor diğer yerler da amd fx geçiyor

• hele şükür intelibierler susar artık
  • Benim merak ettiğim olay acaba yeni nesil konsollar x86 mimarisiyle çıkınca oyunlar için bu kadar sağlam işlemcilere gerek kalacak mı? Sonuçta oyun yapımcıları x86 mimarisini tam kullanacaklar ve konsoldaki işlemci hızları da malum 8 çekirdekli amd 1,7 1,8 ghz civarı olacak. Aynı oyunları bilgisayara port edince mantık olarak 8 çekirdekli 2,5-3 ghz civarı bir işlemci yeterli olması gerekiyor. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qedo

quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

işlemciyi satın alırsak....yanında sanayi jeneratoru veriyormuy mus.....?? :)

isin espırısı bir yana 220w ne demek....yanlıs hatırlamıyorsam intel 5 yada 6 senelik e serisi işlemcileri bile 125w kullanıyordu

amd yine bir ilginc lik yapmıs....intel in tekel ını bir turlu kıramadı.........

Ulan hala watt hesabı yapıyor adam. 5GHzlik işlemci bırak da o kadar enerji tüketsin.

oncelıkle yasını basını bilmıyorum ...ulanlı mulanlı konusmaazsan makbule gecer guzel kardesım.....benım yasım 35....biraz edep adap bilmek lazım.......

simdi gelelım konumuza ...eger sen 220w a razı ısen alırsın bir amd olur biter.....

intel i savundugumdan degil yazdıklarım.......ama amd 5ghz...yapıp 150w tuketim.... bide fiyatı 4770k dan biraz ucuz yapsaydı emın olun o islemci satıs rekorları kırardı(tabi malıyetini bilmedigim bir cpu hakkında konusmak bos olur........

bide x87 boardlarda tek tus ıle kucuk bir voltaj vererek...4770k yı 4.5ghz ...ve saglam bir sogutucu ıle 4.8 e cıkarabiliyorsun...biraz daha zorlarsan 5.00 ghz yı bulursun.... ama yinede tuketim...220w bulmuyor........bilmem anlata bildimmi...........

kısaca soylemek ıstedıgım .....amd su ıntelı bir yakalasa nolucak biliyormusun.....işlemci fiyatları yarı yarıya yada 3/1 oranında dusucek ...ve bu son kullanıcıya ....

yanı sana... bana...yansıcak.......

edit :::::harf.....

FX-8350 5GHz'e çıkartıldığında tükettiği enerji FX-9590'dan daha fazla oluyor. Bunu bilerek konuşmak lazım.

biraz dikkatle okumak lazım...dimi guzel kardesım......

bide x87 boardlarda tek tus ıle kucuk bir voltaj vererek...4770k yı 4.5ghz ...ve saglam bir sogutucu ıle 4.8 e cıkarabiliyorsun...biraz daha zorlarsan 5.00 ghz yı bulursun.... ama yinede tuketim...220w bulmuyor........bilmem anlata bildimmi...........

sid.k yarıstırmanın alemı yok dimi guzel kardesım................

Yok öyle bir şey.Sıvı nitrojenle anca 4.8'e çıkarsın millet sıvı soğutmayla 4.5'e çıkamıyor 1.3v vermeden.

• Yakalamışmı i7-4770K'yı .Zuhaha i5 i bile yakalaymaz.Bu nedir be kardeşim 220 watt 32 nm .Amd batırmış. 1000 vat psu ,su soğutma falen. Habide modül 4 modüzl 8 izlek yerine gerçek çekirdek olaydı..

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Bir amd kullanıcısı olarak amd yetkililerine sesleniyorum orta ve giriş sengmentinde intelden çok daha iyi f/p oranına ve albeniye sahipsiniz bunu bozmayın yeter.
    900 liralık intel işlemcisini 1900 lira vererek yakalamak ancak ahmaklıktır.
    Eski günler artık sona erdi 6 yıl aradan sonra. AMD şuan yardırıyor her alanda.

• İstemsizce güldüren bir başlık.
  • işsiz sitenin biri 9590 mı 9370 mi birini güncel oyunlarda nasıl diye 3570k ile kıyaslamış pek fark yoktu hatta geçiyordu bazı oyunlarda.bu fx serisinin tek çekirdek düşük olsun paso ver mhz'yi olayı intelin prescott yani pentium4 mimarisi gibi.adamlar her sene mhz basar satarız diye çıkarmışlardı ama ne hallere düştüler.bunu göre göre amd'nin bu fxleri yapması ayrı komedi ama çıktığı dönemde i7lerin yarı fiyatına satılması çoğu kullanıcı için bilgisayar sahibi olmasına vesile olmuştur.ben 2013'te 800 liralık 4770k yerine 400 liraya almıştım şimdi ikinci eli 400 lira ama tabi 2013'ün 400 lirası şimdi daha değerli.
  • bu şimdi ki intel değil mi
  • Buna rakip geldi 9900ks 275w

• Allahım bu günlerden tam tersi plaka okutan günleri de bize gösterdin ya
  • Ne oldum değil ne olacağım diyeceksin AMD ne kadar ilerlemiş vay be

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Buna rakip geldi 9900ks 275w

arasındaki tek fark kuzey chip cpu içinde oldugu için anakart ısınmıyor artık. Watt olarak kardeşler tabi
  • Kis geldi sobayi hatirladiniz tabi..

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.