Şimdi Ara

AMD'den dünya rekoru; Bulldozer FX işlemcisi 8.4GHz'e çıkartıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
57.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman sistem şöyle oldu (bulldozer çıkınca alcam)

amd bulldozer 6 çekirdek olanından (fx-6100) işlemci

msi 990fxa-gd65 anakart

8gb ddr3 1600 cl7 ram

2x500gb sata 3 raid 0 hdd

amd radeon hd 6950 (ya da olmadı 2012 nin başında hd 7xxx serisinden alırım)

acer s220hqlbd 21,5" led monitör

sunbeam core contact freezer

750w (muhtemelen) güç kaynağı

bu arada tavsiyeler için sağolun
  • AMD cephesinde oldukça büyük bir başarı. Bildiğim kadarı ile 8 Ghz barajını geçen bir işlemcisi mevcut değildi. Bulldozer bu haberden sonra ben de acayip merak uyandırmaya başladı.
  • Intel 2500k yerine iyiki vatanın kampanyasından 295TL ye MSI 990FXA GD65 almışım.. Hava soğutma ile 4.5-5.0GHZ arasında 16mb cache li 8 çekirdek, kulağa hoş geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimdincer

İntel kullanıyorum ama amd yi herkezin bildiği bir nedenden seviyorum. İnteli belli bir fiyat düzeyinde tutuyor. Amd olmamış olsaydı vay halimize ozaman.

Valla bende AMD kullaniyorum, ve bende diyorumki; Intel olmasa AMD'den super fiyrat/performans urunuleri alamayacaktik, ama buna ragmen Intel'den cok cok nefret ediyorum.
  • dediğim gibi yeni bir sistem alıcam yani çok para da harcayamıyorum. amd nin böyle bi hamlesi yokken intel di her türlü tercihimiz ama bu bulldozer olayı apayrı bir şey. 6 çekirdekli, üstelik 2500k dan kat be kat daha performanslı işlemciyi 2500k'dan ucuz bir fiyata satmaktır bu olay. işte amd böyle bir firma

@Statistik aynen ben de intel'den nefret ediyorum, özellikle ilk 6 çekirdekli işlemcilerini hatırlayın, 2000 tl'nin üstünde fiyatı vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcadia92

quote:

Orijinalden alıntı: G&H

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D
    aynen he bizimkilerden de iyi işler çıkar herhalde

habaş ın sponsor olmasi lazim

habaş ???

azot için kenka

• ee günlük kullanıma kaç ghz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D
    aynen he bizimkilerden de iyi işler çıkar herhalde

habaş ın sponsor olmasi lazim

habaş ???

azot için kenka

hee anladım şimdi
    günlük kullanım bi 4,5 ghz - 5 ghz arasında bi rakama oc etmek lazım

• Şşşşt ..Yaklaş , yaklaş yaklaş,....

Dinle , sende duyuyormusun?

Verilen gaz'ın damarlarımda nasıl gezindiğini , nasılda için içimi yediğini....

Alın verin ekonomiye (para babalarına) can verin ):
  • sistemin son hali belli oldu:

amd fx-6160 @ 4,2 ghz

msi 990fxa-gd65 anakart

geil enhance corsa 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz cl9 ram

wd caviar blue 2x500gb raid 0 sata 3

msi hd 6950 twin frozr 2 (veya 2012 de hd 7xxx)

acer s220hqlbd 21,5" led

dark knight usb 3.0 lı 5 fanlı (1x20cm) kasa

high power absolute 750w 80+ bronze

ne düşünüyorsunuz ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyaNoqeN -- 13 Eylül 2011; 20:10:51 >
  • Desenize boynuz kulağı geçti .
  • o sistemi odasında çalıştıranı ailesi görse oğlum kimyager sanar :D:D:D:
  • mükemmel
  • @arcadia92

guzel sistem, ama her nekadar fiyati dusmus olsada, bende 8gb cok cok fazla ve gereksiz diyenlerdenim, 4 gb fazlasiyla yeter.

edit: tasarim ve rendering islerinde calismiyorsaniz tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 13 Eylül 2011; 20:22:50 >
  • benim işyerindeki bilgisayarla burayı okusam kesin çöker bilgisayarım içine kapanır
  • Helal olsun AMD, iyiki Intel kullanıyorum.
  • quote:

sistemin son hali belli oldu:

amd fx-6160 @ 4,2 ghz
    msi 990fxa-gd65 anakart
    geil enhance corsa 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz cl9 ram
    wd caviar blue 2x500gb raid 0 sata 3
    msi hd 6950 twin frozr 2 (veya 2012 de hd 7xxx)
    acer s220hqlbd 21,5" led
    dark knight usb 3.0 lı 5 fanlı (1x20cm) kasa
    high power absolute 750w 80+ bronze

ne düşünüyorsunuz ???
    İşlemci iyi, anakart iyi (almadan önce yine de yorumlara bak) , Ram Geil çok iyi tercih.
    Harddisk yanlış. Bence WD Caviar Black Edition almalısın. Caviar Black en iyi disklerden.
    Ben 640Gb. Caviar Black Sata III , 64Mb Cache kullanıyorum. Araştır, Raid de sorun çıkartmıyorsa bundan al. Tabi 500 lükten.
    Ekran kartı gayet iyi.
    Monitör iyi yani o biraz tercih ile alakalı zaten.
    Kasa zaten pahalı kasa almıyorsan 450 liralık falan güzel. Bende de Dark var zaten.
    Power Supply olarak sana Xilence 750 Watt Modüler tavsiye ederim. Nedenini sorma uzun sürer anlatmam ama alınca görürsün..
    Ben bildiğiniz gibi DijitalCenter ve DijitalTrend de çalıştım ve powerdan da anlarım. Dediğimi dinle ve bunu al:
    http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/xilence-xp750-xp750-gaming-edition-750-watt-guc-kaynagi-%28tak-cikart-kablolu%29/productdetails.aspx?I_ID=38704
    Bir şey biliyorum ki söylüyorum. Gidip 800 Watt ı da elime aldım bunu da aldım. 800 Watt daha ucuzdu. Aralarındaki farkları iyice inceleyince 800 Watt'a burun kıvırdım. Arada dağ kadar fark var. Gidip daha ucuza 800 olanı da alabilirdim. Bunun +12V çıkışları çok yüksek. Zaten kutusunda da Quad SLI Ready yazıyor. 750 olduğuna bakma...
    CPU soğutucu uyuyorsa o fiyata alınabilecek en iyi soğutuculardan. İyi seçmişsin.
    Şimdiden güle güle kullan...

• phenom II x3 720BE 2800 mhz ilk çıktığında 4000 mhz e o/c oluyordu testlerde benim aldığımsa 1.6v vermeme rağmen 3500 bile olmamıştı önemli olan satılan bütün işlemcilerin o/c potansiyelinin olması bu arada amd den notebook işlemcileri bekliuoruz artık sırf intel para kazanmasın diye notebook alamıyorum
  • quote:

sistemin son hali belli oldu: amd fx-6160 @ 4,2 ghz msi 990fxa-gd65 anakart geil enhance corsa 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz cl9 ram wd caviar blue 2x500gb raid 0 sata 3 msi hd 6950 twin frozr 2 (veya 2012 de hd 7xxx) acer s220hqlbd 21,5 led dark knight usb 3.0 lı 5 fanlı (1x20cm) kasa high power absolute 750w 80+ bronze sunbeam core contact freezer ne düşünüyorsunuz ???

Sunbeam core contact freezer'ı tavsiye ederim. Önceki işlemcim çok ısınıyordu 80 derecelerde geziyordu. Onu taktıktan sonrta 40 derecelere düşmüştü. Sonra 2. el Intel Q6600 G0 çarpan kilidi açık işlemci aldım. 2.4 ghz den 3.4 ghz ye OC yaptım. 2. olmasına rağmen Voltaj moltaj azından burnundan girdim işlemcinin. 3-4 yıldırda devamlı 3.4 ghz de kullanmaktayım. Yaz sıcaklarında 45 derece ile 75 derece arasında gezindi. Şimdiye dek yük altında gördüğüm en yüksek sıcaklık 78 derece oldu. Yani o soğutucuyu kesinlikle listeden çıkarmamalısın. Yanlız soğutucu yeni işlemciye destek veriyomu bi bak bence.

Intel kullanıyorum ama uzun süredir kalbim amd için atıyor. Umarım performansı tahmin edildiği gibi çıkarda Intel 2000 tl fiyat manyaklığından vaz geçer.

• Phenom x4 kullanıyorum,fx işlemciler am3 olsa gerek çok iyi çıkarsa performansları değiştirmeyi düşünebilirim :) İntel'e para kaptırmayacam artık ta ki ne zaman adam akıllı fiyatlandırma yapar o zaman alırım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.