Şimdi Ara

AMD'den dünya rekoru; Bulldozer FX işlemcisi 8.4GHz'e çıkartıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
57.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amd mobil işlemcilere ağırlık vermeli masaüstü bitiyor artık. Dizüstünde amd maalesef fazla yaygın değil. İntel almak istemiyorum ama 4 çekirdekli amd işlemcili dizüstü doğru dürüst yok.
  • Amd ciler şimdi orgazm olmuşlardır bu haberle... eğer bu işlemciyi o hızda çalıştırıp uzun süre kullanan varsa ona bişey diyemem ama böyle birşeyin olamayacağınıda herkes bildiğine göre.. ne gerek var bu gösteriye? (not intelci değilim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Şimdi görelim bakalım Bulldozere laf edenleri. Adamların 266$ a satılan işlemcisi bile çok iyi overclock olabilecek. Fiyatı da 2600K dan bayağı düşük. 330$ nerde 266 nerde. Dolar da yüksek olduğu için Türkiye'de aradaki 135 Lira fark verileceğine 8 çekirdek Bulldozer ve iyi bir soğutucu alınır, overclock da krallar gibi yapılır.

Aha ben 1 ay olmamıştır Thermalright Ultra 120 Extreme Rev.C. aldım 110 liraya. Üzerine de çok iyi bir fan Akasa Viper S-Flow aldım. O da 30 lira şu anda. İkisi şu an 140 lira yapıyor. Aşırı derecede memnunum...

soğutucu gayet güzel ve yorum kesinlikle doğru intel 8 çekirdekli modellerini getirsin, türkiye'ye 2000 tl'nin altında fiyat olmayacağına dair bahse girebilirim

• Bu çok ama çok iyi bir haber zaten bekliyordum böyle birşeyin olacağını.Yeni sistemde amd yi bekleyeceğim o zaman
  • Bu ekstrem değerler bizi pek ilgilendirmese de profesyonellerin ağzının suyunu akıtacaktır.
    Ben Bulldozer'in iyi çıkmasını istiyorum. AMD hayranlığından değil, rekabet coşsun ki ben de seneye daha güçlü bir işlemciyi şimdikinin yarı fiyatına alabileyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Amd mobil işlemcilere ağırlık vermeli masaüstü bitiyor artık. Dizüstünde amd maalesef fazla yaygın değil. İntel almak istemiyorum ama 4 çekirdekli amd işlemcili dizüstü doğru dürüst yok.

evet amd nedense dizüstü pc'ler ile ilgili yüksek performanslı pek bir çalışmasını göremedik ama inşallah gelecekte dizüstülerle ilgili intel'i sollayan tarzda işlemci ve grafik işlemcileri üretirler
  • @OverClocK1ng bu arada senin işlemci ne ve kaç ghz kullanıyorsun ?
  • Yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorum i5 2500K fiyatlarında (- + 100 TL) olursa kesinlikle alırım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incu6us -- 13 Eylül 2011; 18:19:27 >
  • Şunlara da cevap vermek istiyorum:

quote:

Orijinalden alıntı: scorn
    eğer dedikleri gibi 5ghz hava soğutma ise sadece sandy bridgei yakalamış olur. tabi 6 ve 4 çekirdekli modeller 5ghz üzerine çıkarlarsa, özellikle 6 çekirdek, yaşasın yeni kral!

Hayır arkadaşım değil. Çünkü performansa en çok etki eden şey Bus hızıdır. Intel'in 2600K larında Bus hızını değiştiremiyorsun. 100 iken en fazla 102, ekstreme olursa da 103 falan yapıyorlar. Çarpan ile hızı arttırıyorsun. AMD de ise çarpan hariç Bus hızını değiştirebildiğin için Bulldozer , sandybridge ile aynı olmaz daha hızlı olur.
    Bak Atomlara 1.6Ghz olan 533 Bus hızlı N270 ile 1.66Ghz olan yani aynı hızdaki ama 667 Mhz Bus hızlı N280 arasında ne biçim fark var. En az %15-20. Bu yüzden Normal hızlarında i7 2600K ile aynı hızda olan Bulldozer 5Ghz hızına overclock edildiğinde de 2600K ya Bus hızı artışından dolayı fark atacaktır...

quote:

Orijinalden alıntı: arcadia92
    amd çoğunlukla oyunlarda iyidir, böyle grafik tasarım, video edit gibi profesyonel işler falan filan yapacaksanız amd yaramaz, intel alın derdi çoğu kişi ki eskiler için doğruydu diyebilirim ama bu işlemci cidden tüm ihtiyaçları karşılayacak cinsten bir performansa sahip olacak

O konuda da şunu diyeyim. Göreceksiniz ki Bulldozer'de öyle olmayacak. AMD render, video edit gibi işlerde de çok iyi performans verecek. İşlemcinin yapısından dolayı yeni mimaride daha yüksek verim alınacak. Zaten cache de büyük.

Bu habere gerçekten çok sevindim ya. AMD toparlansın daha iyi işlemciler yapsın...

• AMD'den dünya rekoru; Bulldozer FX işlemcisi 8.4GHz'e çıkartıldı
  • Yılan hikayesine döndü buldozer . Piyasaya çıkamayan işlemcini rekorunu neyapsın millet ?
    Ayrıca okadar uzun ara verdiki , İNTEL de boş durmamıştır bu süreçte , AMD asla Athlon X2 lerle yakaladığı liderliği tekrar geri alamayacak bence ..
  • Çokta güzel olmuş çokta iyi olmuş :D
  • Bulldozer in daha geçen hafta çekirdek hızları açıklandığında overclock potansiyeli düşük olacak heralde diyenlere cevap oldu galiba bu
  • celeronda o hızın bıraz gerisine çıkmıstı.perfonmansı nasıl olacak oyunlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pEgaTR

Yılan hikayesine döndü buldozer . Piyasaya çıkamayan işlemcini rekorunu neyapsın millet ?
    Ayrıca okadar uzun ara verdiki , İNTEL de boş durmamıştır bu süreçte , AMD asla Athlon X2 lerle yakaladığı liderliği tekrar geri alamayacak bence ..

ekim'de piyasaya geliyor, gözümüz aydın
    valla intel boş durmamıştır da piyasaya geldiğinde o işlemci 2000 tl nin altında olmaz
    ama athlon x2'ler de çok ciddi bir oc performansı vardı harbiden
    ama amd bizi o günlere geri döndürür bence

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Şunlara da cevap vermek istiyorum:

quote:

Orijinalden alıntı: scorn
    eğer dedikleri gibi 5ghz hava soğutma ise sadece sandy bridgei yakalamış olur. tabi 6 ve 4 çekirdekli modeller 5ghz üzerine çıkarlarsa, özellikle 6 çekirdek, yaşasın yeni kral!

Hayır arkadaşım değil. Çünkü performansa en çok etki eden şey Bus hızıdır. Intel'in 2600K larında Bus hızını değiştiremiyorsun. 100 iken en fazla 102, ekstreme olursa da 103 falan yapıyorlar. Çarpan ile hızı arttırıyorsun. AMD de ise çarpan hariç Bus hızını değiştirebildiğin için Bulldozer , sandybridge ile aynı olmaz daha hızlı olur.
    Bak Atomlara 1.6Ghz olan 533 Bus hızlı N270 ile 1.66Ghz olan yani aynı hızdaki ama 667 Mhz Bus hızlı N280 arasında ne biçim fark var. En az %15-20. Bu yüzden Normal hızlarında i7 2600K ile aynı hızda olan Bulldozer 5Ghz hızına overclock edildiğinde de 2600K ya Bus hızı artışından dolayı fark atacaktır...

quote:

amd çoğunlukla oyunlarda iyidir, böyle grafik tasarım, video edit gibi profesyonel işler falan filan yapacaksanız amd yaramaz, intel alın derdi çoğu kişi ki eskiler için doğruydu diyebilirim ama bu işlemci cidden tüm ihtiyaçları karşılayacak cinsten bir performansa sahip olacak

O konuda da şunu diyeyim. Göreceksiniz ki Bulldozer'de öyle olmayacak. AMD render, video edit gibi işlerde de çok iyi performans verecek. İşlemcinin yapısından dolayı yeni mimaride daha yüksek verim alınacak. Zaten cache de büyük.

Bu habere gerçekten çok sevindim ya. AMD toparlansın daha iyi işlemciler yapsın...

955be ben 200x22,5 4.5ghz kullanıyorum
    ama 300x15 4.5ghz yaptığımda gözle görünün fark oluşuyor. (oyun,uygulama bla bla bla...) (günlük kullanımımda bu)

• quote:

"amd çoğunlukla oyunlarda iyidir, böyle grafik tasarım, video edit gibi profesyonel işler falan filan yapacaksanız amd yaramaz, intel alın" derdi çoğu kişi ki eskiler için doğruydu diyebilirim ama bu işlemci cidden tüm ihtiyaçları karşılayacak cinsten bir performansa sahip olacak, yani 8ghz + 8 core + uygun fiyat (intel'in 8 çekirdeklileri hele bir gelsin cebi yanmayan kalmaz ) amd her türlü iş için artık yeterli ve tahtını geri almak üzere...

bu arada 3 modelin fiyatı belli olmuş:
    6 çekirdekli olan FX-6100 = 188 $ --> 3,3 - 3,9 GHz*
    8 " " FX-8120 = 221 $ --> 3,1 - 4,0 GHz*
    8 " " FX-8150 = 266 $ --> 3,6 - 4,2 GHz*

*: turbo mod'da maks. ulaşılabilecek işlemci hızıdır.

yok öyle bir şey.

8 ghz 2 çekirdek aktif iken alınmış. Yoksa 8 çekirdek 8 ghz nerede görülmüş ?

Boş iş bunlar geçiniz... Elle tutulur adam gibi 2500k gibi işlemciler yapsınlar. Fiyat/performans da kafaya oynuyoruz diyorlar ama ne hikmetse millet gidip yine 2500k alıyor. Kendi 6 çekirdek işlemcilerine ne oldu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

"amd çoğunlukla oyunlarda iyidir, böyle grafik tasarım, video edit gibi profesyonel işler falan filan yapacaksanız amd yaramaz, intel alın" derdi çoğu kişi ki eskiler için doğruydu diyebilirim ama bu işlemci cidden tüm ihtiyaçları karşılayacak cinsten bir performansa sahip olacak, yani 8ghz + 8 core + uygun fiyat (intel'in 8 çekirdeklileri hele bir gelsin cebi yanmayan kalmaz ) amd her türlü iş için artık yeterli ve tahtını geri almak üzere...

bu arada 3 modelin fiyatı belli olmuş:
    6 çekirdekli olan FX-6100 = 188 $ --> 3,3 - 3,9 GHz*
    8 " " FX-8120 = 221 $ --> 3,1 - 4,0 GHz*
    8 " " FX-8150 = 266 $ --> 3,6 - 4,2 GHz*

*: turbo mod'da maks. ulaşılabilecek işlemci hızıdır.

yok öyle bir şey.

8 ghz 2 çekirdek aktif iken alınmış. Yoksa 8 çekirdek 8 ghz nerede görülmüş ?

Boş iş bunlar geçiniz... Elle tutulur adam gibi 2500k gibi işlemciler yapsınlar. Fiyat/performans da kafaya oynuyoruz diyorlar ama ne hikmetse millet gidip yine 2500k alıyor. Kendi 6 çekirdek işlemcilerine ne oldu acaba?

intelin yaptıkları overclock denemeleri nedense hep 1 çekirdek ve treath kapalı ?

• benim sistemin değişme vakti geldi (bkz. sistem ve tercihlerim) tercihimi bulldozer tarafından kullanıcam, (herhalde 6 çekirdeklisinden alıcam, az para harcamak lazım ) overclock'u da çakıcam (herhalde en az bi 4,2 GHz yaparım), ortalığı da sağlam bi yardırıcam
  • İyi güzel de, herkesin evinde sıvı nitrojen yok.Normal soğutucularla ne kadar O.C yapılıyor benim için önemli olan o
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.