Şimdi Ara

AMD'den dünya rekoru; Bulldozer FX işlemcisi 8.4GHz'e çıkartıldı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
57.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SlayerPIN

quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Orijinalden alıntı: arcadia92

"amd çoğunlukla oyunlarda iyidir, böyle grafik tasarım, video edit gibi profesyonel işler falan filan yapacaksanız amd yaramaz, intel alın" derdi çoğu kişi ki eskiler için doğruydu diyebilirim ama bu işlemci cidden tüm ihtiyaçları karşılayacak cinsten bir performansa sahip olacak, yani 8ghz + 8 core + uygun fiyat (intel'in 8 çekirdeklileri hele bir gelsin cebi yanmayan kalmaz ) amd her türlü iş için artık yeterli ve tahtını geri almak üzere...

bu arada 3 modelin fiyatı belli olmuş:
    6 çekirdekli olan FX-6100 = 188 $ --> 3,3 - 3,9 GHz*
    8 " " FX-8120 = 221 $ --> 3,1 - 4,0 GHz*
    8 " " FX-8150 = 266 $ --> 3,6 - 4,2 GHz*

*: turbo mod'da maks. ulaşılabilecek işlemci hızıdır.

yok öyle bir şey.

8 ghz 2 çekirdek aktif iken alınmış. Yoksa 8 çekirdek 8 ghz nerede görülmüş ?

Boş iş bunlar geçiniz... Elle tutulur adam gibi 2500k gibi işlemciler yapsınlar. Fiyat/performans da kafaya oynuyoruz diyorlar ama ne hikmetse millet gidip yine 2500k alıyor. Kendi 6 çekirdek işlemcilerine ne oldu acaba?

intelin yaptıkları overclock denemeleri nedense hep 1 çekirdek ve treath kapalı ?

Arkadaşım diyorum ya boş iş bunlar diye. Hangi kullanıcı sistemlerini böyle kullanıyor? Kim sıvı azot ile bu işlemciyi soğutmaya kalkışır?

Önemli olan son kullanıcının kullanabileceği işlemci yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overature

İyi güzel de, herkesin evinde sıvı nitrojen yok.Normal soğutucularla ne kadar O.C yapılıyor benim için önemli olan o

evet işte o yüzden bu rekorların pek bir önemi kalmıyor o konuda, bunlar sadece oc potansiyelinin yüksek olduğunu gösteriyor, ama hava soğutma da bi 4,5 ghz'i rahat görür hatta o değeri az buz geçer de
  • evet yani doğru herkes sıvı nitrojen kullanmaz ama son kullanıcının zaten oc yapma gibi bir derdi yok yani demek istediğim şu, son kullanıcı bile bu işlemciyi kullanabilir, yanlış mıyım ?
  • quote:

@OverClocK1ng bu arada senin işlemci ne ve kaç ghz kullanıyorsun ?

Ya benim işlemci AMD X3 455 ve normal hızında kullanıyorum. İşlemcim 95 Watt. Anakart da 50$ lık anakart. 100Watt işlemci destekliyor. 2 yıldır da çalışmadığım için ileride iyi bir anakartla daha iyi işlemci alırım diye bunları almıştım. Anakartı zorlamamak için ve elektrik parası da daha fazla gelmesin diye overclock yapmıyorum şu an. Anlık overclock yaparsam da anca Dünya Rekoru falan için yapacağım için, anakartım da yüksek overclock a elvermediği için işe girene kadar veya miras kalan ev satılana kadar normal kullanıyorum. Zaten PC ye çok para harcadım. Anakartla işlemciyi sonra değiştiririm kalanı iyi olsun dedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

@OverClocK1ng bu arada senin işlemci ne ve kaç ghz kullanıyorsun ?

Ya benim işlemci AMD X3 455 ve normal hızında kullanıyorum. İşlemcim 95 Watt. Anakart da 50$ lık anakart. 100Watt işlemci destekliyor. 2 yıldır da çalışmadığım için ileride iyi bir anakartla daha iyi işlemci alırım diye bunları almıştım. Anakartı zorlamamak için ve elektrik parası da daha fazla gelmesin diye overclock yapmıyorum şu an. Anlık overclock yaparsam da anca Dünya Rekoru falan için yapacağım için, anakartım da yüksek overclock a elvermediği için işe girene kadar veya miras kalan ev satılana kadar normal kullanıyorum. Zaten PC ye çok para harcadım. Anakartla işlemciyi sonra değiştiririm kalanı iyi olsun dedim..

tamam işte onları da değiştirirsen (ki herhalde bulldozer + 9xx serisi bi anakart alırsın) performansı uçurursun

• bu arada msi'ın 990fx-gd65 ve gd80 anakartları p67a-gd65 ve gd80 anakartlarıyla hemen hemen aynı, yani bulldozer alan kazançlı çıkacakmış gibi görünüyor
  • bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D
  • Gercekten Benide şaşırtmadı seni seviyorum amd xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D

aynen he bizimkilerden de iyi işler çıkar herhalde
  • ghz nin o kadar önemi yokki mimari olmadıktan sonra.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D

habaş ın sponsor olmasi lazim
  • İşte bu içimi bir nebze rahatlatan güzel bir haber...
  • quote:

Orijinalden alıntı: G&H

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti bizim Çılgın Türkler napar bunlarla çıksın bir de onlardan rekor bekliyorum :D

habaş ın sponsor olmasi lazim

habaş ???

• 10 ghz olsun bana hitap etmiyor ama farklı kesimlere ilgi uyandırıyor üstün kaliteyi performansı nasıl en ucuza alabılırım mesela budur üretemiyoruz ama rekabeti korumak ıcınde çok çok fazla vergılerımız var :)
  • beyler bi şey sorucam konu dışında bi sistem topluyorum da ram 4 gb yeter mi yoksa 8 gb alsam mı karar veremedim
    cevaplarınızı bekliyorum...
  • sadece __________________________________ soyleyecek bişey yok adam yapmış
  • 8 tabi. Ram fiyatları zaten yerlerde sürünüyor...

Bende 8Gb Corsair Vengeance var. 8Gb ram iyi oluyor. Zaten 4Gb Ram 50-60 lira oldu. Bence baştan 8 al.
  • quote:

beyler bi şey sorucam konu dışında bi sistem topluyorum da ram 4 gb yeter mi yoksa 8 gb alsam mı karar veremedim
    cevaplarınızı bekliyorum...

eee beyler cidden çok kararsızım bir fikir verebilir misiniz bu konu hakkında (bkz. alıntı) ???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arcadia92 beyler bi şey sorucam konu dışında bi sistem topluyorum da ram 4 gb yeter mi yoksa 8 gb alsam mı karar veremedim [:] cevaplarınızı bekliyorum...
    eee beyler cidden çok kararsızım bir fikir verebilir misiniz bu konu hakkında (bkz. alıntı) ???

mesleğin ne ki 8 gb ram alacaksın? aniamsyon felan yapıyorsan 16 gb al.
  • yok animasyon falan yapmıyorum dediğin gibi 8 gb alcam overclocking
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.