Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (700. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.028
Cevap
22
Favori
480.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var,ekran kartım Sapphire HD 4870 Toxic, yaklaşık 3 yıl önce aldım,halen de performansından memnunum.Ama bir sorunum var,ekran kartı Catalyt güncellemelerini desteklemiyor.
    Halen 9,8 sürümünü kullanıyorum.Yeni sürüm yüklediğimde ekran ayarları en düşük çözünürlüğe düşüyor ve değiştirilemiyor.Ne yapmamı önerirsiniz

Manuel olarak yükle dostum sonrasında güncellemeler desteklenebilir, belki elindekinde versiyondan kaynaklanan birşeydir.

win7 64 hd 4xxx serisi
    http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx

Cevabınız için teşekkürler,manuel yükleme ile belirttiğiniz nedir ? Sistem altındaki aygıt yöneticisinden de yükledim ama aynı sorunu aldım.Aslında belirttiğim sürümde oyunlarda bir problem yaşamıyorum ama illaki ben görmesemde performans kaybı oluyordur.

Dostum olmadı format at ama manuel' den kastım el ile yüklemekdi, ccc uygulaması ve driverını indir, CCC' yi çalıştır, ileri-ileri deyip yükle yerine KALDIR diyerek pencerede çıkan bütün amd yazılımlarını kaldır, driver'ı da driver sweeper ile tara temizle pc yeniden başladıktan sonra, aygıt yönetcisine bulaşmadan ccc exe' sini direk başlat ve kur, aynı şekilde driver'ı da kur tamamdır, performans kaybı olmaz merak etme.

Ok'dir çok teşekkür ederim,son bir soru olarak sizce windows 7'ye geçmeme gerek var mı oyun performansı için.

Windows 7 artık şart oldu, neden xp kullanıyorsunuz, görsellik, işlevsellik, hız vs açılardan çok memnun olursun, kartın ile performans farkı yaşamazsın ama dx11 kartlar aldığında dx11 görmek için windows 7 yüklemen şart olacak, bence yükle.

• quote:

Orijinalden alıntı: undergroundfasulye

beyler profildeki sistemle cod mw3de bile kasılmalar yaşıyorum (korsan oyun)
    keza skyrimde ani fps düşüşleri var buda işlemci ile ilgili sanırım
    metro 2033 kuramadım bile hatamı yaptım ya

bende

i5 2500
    sapphire hd6950 2gb
    6gb ram
    1tb hdd
    500W psu
    cooler master elite-430 kasa
    asus p8h67mle

mw3 denemedim büyük ihtimal hiç kasmaz
    skyrim herşey ultra kasmadı
    bf3 herşey ultra kasmadı
    metro 2033 herşey ultra,bazı yerlerde oyunun optimizasyon sorunları olduğu için arada kastı.

senin sistem neden kasmış anlamış değilim.

• Skyrim çok güzelde, baya bi ingilizce var, insan anlamayınca o kadar konuşmaar çile haline geliyor.

* Joomla aracında deneyim sahibi arkadaşlar arıyorum...
  • ikinci 6870 le CF yapsam 620 watt psu yetermi bilemiyorum ..
    fark ne olur oyunlarda BF3 1980x1080 4xAA da ful oynuyorum takılma kasma vs yok ..
    diğer sistem bileşenleri panelde tavisyeniz ne olur
  • Arkadaşlar ben de HIS HD6870 IceQ X modeli ile aranıza katılmak istiyorum.Yanlız benim bir sorum olacaktı sizlere.Şimdi ben kartı bilgisayara taktım,ancak kutu içinde gelen cd yerine daha güncel olması dolayısı ile Ati'nin sitesindeki Catalyst 11.11 sürümünü kurmayı düşünüyordum.Şimdi orada individual diye bir bölüm var ve ben oradan 3 adet dosya indirdim (display driver,opencl driver ve catalyst control center).Bunlardan hangisini kurmam gerekiyor ve hangi sıra ile kurmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trigresive

Arkadaşlar ben de HIS HD6870 IceQ X modeli ile aranıza katılmak istiyorum.Yanlız benim bir sorum olacaktı sizlere.Şimdi ben kartı bilgisayara taktım,ancak kutu içinde gelen cd yerine daha güncel olması dolayısı ile Ati'nin sitesindeki Catalyst 11.11 sürümünü kurmayı düşünüyordum.Şimdi orada individual diye bir bölüm var ve ben oradan 3 adet dosya indirdim (display driver,opencl driver ve catalyst control center).Bunlardan hangisini kurmam gerekiyor ve hangi sıra ile kurmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.

display driver ve ccc kurulması yeterli olacaktır.

7 serisiyle şahlanmaya hazır olun nedir yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: dkantur

ikinci 6870 le CF yapsam 620 watt psu yetermi bilemiyorum ..
    fark ne olur oyunlarda BF3 1980x1080 4xAA da ful oynuyorum takılma kasma vs yok ..
    diğer sistem bileşenleri panelde tavisyeniz ne olur

http://www.legitreviews.com/article/1445/17/

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6850-6870-crossfirex-review/4

http://www.tweaktown.com/reviews/3603/his_radeon_hd_6870_1gb_video_card_in_crossfire/index17.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Trigresive

Arkadaşlar ben de HIS HD6870 IceQ X modeli ile aranıza katılmak istiyorum.Yanlız benim bir sorum olacaktı sizlere.Şimdi ben kartı bilgisayara taktım,ancak kutu içinde gelen cd yerine daha güncel olması dolayısı ile Ati'nin sitesindeki Catalyst 11.11 sürümünü kurmayı düşünüyordum.Şimdi orada individual diye bir bölüm var ve ben oradan 3 adet dosya indirdim (display driver,opencl driver ve catalyst control center).Bunlardan hangisini kurmam gerekiyor ve hangi sıra ile kurmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.

Türkçe desteği için invidualden indirebilirsiniz arkadaşlar.

Control Center, Driver .....şeklinde kur dostum.

@tylor 7 serisi büyük başarım sergileyecek o yüzden yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 23 Kasım 2011; 13:01:07 >
  • Ocean Mist kolay gelsin
    Beni Powercolor hd5850 PCS+ listesinden çıkartıp Sapphire HD6950 2GB Toxic olarak tekrar gruba eklermisin
    kart evde GPU-Z eve gidince kısmetse eklerim.

5850'im şimdi boşta kaldı, talip varsa birkaç güne kadar ilanı vereceğim ordan görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ney69 -- 24 Kasım 2011; 16:13:06 >
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim Ocean Mist , Tylor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baybars

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baybars

İyi bayramlar.
    Yandaki sistemde bir sorun var. Oyunlarda kamerayı çevirirken donmalar oluyor. Hangi parçanın yetersizliği?

5770 dışında işlemci ram ve genel olarak yenilenmesi gerekiyor bence.

Anladım o zaman. Açıkçası pek içimden gelmiyor tamamen yenilemek. Eskisi gibi de oyun oynamıyorum. LotR War in the North'da böyle yapınca sormak istemiştim. Teşekkürler.

Kardeşim benim msi 6850 cyclone p.e var bende de kasıyor ekranı çevirirken bazen anlamadım gitti galiba war in the north da bir sorun var diğer sistem özelliklerim imzada war.

• 7850 ve 7870'ün ilk teknik detayları açıklandığında ne kadar çok 6950 ve 70'i andırıyorlar demiştim.Gerçekten de 6900 serisisinin 28 nm ile üretililmiş modelleri imiş.Frekans ve ram hızı artışının dışında fark olmaması nedeniyle mevcut kartlara göre kayda değer bir fark yaratacaklarını düşünmüyorum ama sıfırdan yaratılan 7900 asıl patlamayı yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

7850 ve 7870'ün ilk teknik detayları açıklandığında ne kadar çok 6950 ve 70'i andırıyorlar demiştim.Gerçekten de 6900 serisisinin 28 nm ile üretililmiş modelleri imiş.Frekans ve ram hızı artışının dışında fark olmaması nedeniyle mevcut kartlara göre kayda değer bir fark yaratacaklarını düşünmüyorum ama sıfırdan yaratılan 7900 asıl patlamayı yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

Fanboy olmamak ne kadar guzel bisey

En azindan Amdnin nimetlerindende yararlaniyorum. Bana renkler daha doyurucu geldi 6870te

katılıyorum hocam, ATI deki renk canlılığı Nvidia'da malesef yok . Filmleri izlerken bile aradaki fark hissedilir derecede..
  • Beni de kaydedin bu topluluğa.PowerColor HD5670 kullanıyorum ama 2. seri 5670 juniper gpusu kullandığı için biz ona arkadaşlar arasında 5750 diyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benjamin.Linus -- 23 Kasım 2011; 23:10:13 >
  • XFX 5770 benide ekleyin
  • Ekledim arkadaşlar, hoşgeldiniz.
  • - HD 7990 New Zealand GCN
    - HD 7970 Tahiti XT GCN 1000MHz 32CUs 2048ALUs 128TMUs 64ROPs 256bit XDR2 8.0Gbps 256GB/s 2GB 190W HP
    - HD 7950 Tahiti Pro GCN 900MHz 30CUs 1920ALUs 120TMUs 64ROPs 256bit XDR2 7.2Gbps 230GB/s 2GB 150W HP
    - HD 7870 Thames XT VLIW4 950MHz 24SIMDs 1536ALUs 96TMUs 32ROPs 256bit GDDR5 5.8Gbps 186GB/s 2GB 120W HPL
    - HD 7850 Thames Pro VLIW4 850MHz 22SIMDs 1408ALUs 88TMUs 32ROPs 256bit GDDR5 5.2Gbps 166GB/s 2GB 90W HPL
    - HD 7670 Lombok XT VLIW4 900MHz 12SIMDs 768ALUs 48TMUs 16ROPs 128bit GDDR5 5.0Gbps 80GB/s 1GB 60W HPL
    - HD 7570 Lombok Pro VLIW4 750MHz 12SIMDs 768ALUs 48TMUs 16ROPs 128bit GDDR5 4.0Gbps 64GB/s 1GB 50W HPL

oha diyorum.
  • Lütfen benide ekleyin :)
    Asus 2gb 6950-imzamda...
  • Arkadaşlar Alakasız Gelebilir Ama, ASUS 6950 DirectCU II Arıyorum 2 Adet CF Yapıcam, Elinde Yada Yakın Cevresinde Satan Varsa Haberiniz Olsun, Yardımcı Olursanız Sevinirim İyi Akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdo205 -- 25 Kasım 2011; 20:02:23 >
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.