Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
15.031
Cevap
25
Favori
463.384
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X -
Giriş
    1196 Mesaj
    Sn. Ocean Mist arkadaşım cevabın ve önerin için çok teşekkür ederim. Açıkcası bir nesil alıp bir nesil bekleyenlerdenim 1950xt-8800gts-5870 öncesini gerek yok fakat bunun sonu yok bari arayı uzak tutayım diye bunu yaptım açıkcası artık kısmet 8 serisine diye fiyatta iyi geldi 400 tl kartı aldım vatandan gelmesini bekliyorum. Birde şu 3d olayında fpr teknolojisi gelişsin monitörüde değiştirmeye niyetliyim ozaman...
    |
    |
    İntel 2600k / Asus P8Z68V-PRO / His HD5870 CFx / Corsair Vengeance [email protected] / Corsair Force 3 GT 120 gb*2 RAİD 0 / Asus Xonar Phoebus ses kartı / WD 1 Tb. HDD / Enermax Revolution 85+ 1050w / LG BH10LS30 Bluray-DVD yazıcı / Thermaltake Spedo Fulltower / Thermalright Venomous-X black / Zalman vf-3000A / Packart Bell TJ75 / Samsung XL2370 23"
    Pioneer vsx-919 avr / Jamo s506 htsc 3 / Jamo i300
  • Yarbay
    10224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: umur BEY

Sn. Ocean Mist arkadaşım cevabın ve önerin için çok teşekkür ederim. Açıkcası bir nesil alıp bir nesil bekleyenlerdenim 1950xt-8800gts-5870 öncesini gerek yok fakat bunun sonu yok bari arayı uzak tutayım diye bunu yaptım açıkcası artık kısmet 8 serisine diye fiyatta iyi geldi 400 tl kartı aldım vatandan gelmesini bekliyorum. Birde şu 3d olayında fpr teknolojisi gelişsin monitörüde değiştirmeye niyetliyim ozaman...

Hayırlı olsun o zaman dostum....
    |
    |
    cf yapacağım ne yapmam lazım
    |
    |

Orijinalden alıntı: lido

Beni de ekleyebilirsiniz VTX3D HD 5750 kullanıyorum..
    Bikaç gün önce taktım 11.9 olan driver vardı en son onu yükledim şimdi 11.11 çıkmış güncellemem şart mıdır büyük getirisi olur mu? Güncellerken önce eski driverı kaldırmak gerekiyor mu yoksa direk indirip kurabilir miyim ?

quote:

Orijinalden alıntı: lido

Beni de ekleyebilirsiniz VTX3D HD 5750 kullanıyorum..
    Bikaç gün önce taktım 11.9 olan driver vardı en son onu yükledim şimdi 11.11 çıkmış güncellemem şart mıdır büyük getirisi olur mu? Güncellerken önce eski driverı kaldırmak gerekiyor mu yoksa direk indirip kurabilir miyim ?

burdaki opencl bende tıklı degıl nedeni nedir

arkadasım yeni driverida yukledim oranlar degişmedi seninki nasıl calısıyo oranlara bakılırsa %100 e y7akın fark var rops pxıe x16 ondanmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk2000 -- 20 Kasım 2011; 8:41:18 >
    |
    |

• Yarbay
    10224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

şu an elimde ikitane 1 gb 6950 var biri XFX diğeri saphirre
    cf yapacağım ne yapmam lazım

Anakartına ikisinde yerleştir, cf köprüsünü bağla ve yeni ccc ve driver'ı kur, cap'ları da unutma, ccc zaten otomatik olarak iki kart algılayacaktır, cf' yi etkin hale getirecektir, hayırlı olsun, çılgın güç seninle. :D
    |
    |
    http://forum.donanimhaber.com/m_54797675/mpage_1//tm.htm#54800472
    |
    |
    beyler sistemime birşey olmamış güç kaynağı arızalıymış 6850 +amd atlonii x3 450 300 watt güç kaynağı çalıştırdı oyun falan açmıyorum sadece internet işlerimi halledicem ekran kartına zararı olurmu
    |
    |
    keza skyrimde ani fps düşüşleri var buda işlemci ile ilgili sanırım
    metro 2033 kuramadım bile hatamı yaptım ya
    edit: bu sayfaya yazdıktan sonra tıklayınca aşağıda küçük bi ekran çıktı uyarılar vs. çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arodat -- 21 Kasım 2011; 13:25:03 >
    |
    |
    CoolerMaster HAF912 / TT Toughpower 850W / GA-Z68MA-D2H-B3 / i5 2500K - TT NIC C5/ ASUS EAH5870 v2 / GSkill 8 GB RipjawsX 1600Mhz CL9 / Samsung 840 Evo 120 GB - WD Caviar Black 1TB S3 64MB 7200rpm / HP S2331A 23" FHD
  • Teğmen
    192 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: undergroundfasulye

beyler profildeki sistemle cod mw3de bile kasılmalar yaşıyorum (korsan oyun)

sistemi göremediğim için tam bişey diyemiyorum ama kasmayacak bir sistem kasıyorsa,
    1. işletim sisteminde
    2. sürücülerde
    3. parçalarda
    4. oyunlarda problem olabilir

benim de most wanted ile ilgili problemim var hala çözemedim ayrıca bi ara chrome angry birds de kasıyordu hafiften, singularity de arada çok takılamalar yaşayarak bitirdim ama o oyunla ilgiliydi galiba, bi ara başka bi pcde deneyip karşılaştırıcam
    |
    |
    CoolerMaster HAF912 / TT Toughpower 850W / GA-Z68MA-D2H-B3 / i5 2500K - TT NIC C5/ ASUS EAH5870 v2 / GSkill 8 GB RipjawsX 1600Mhz CL9 / Samsung 840 Evo 120 GB - WD Caviar Black 1TB S3 64MB 7200rpm / HP S2331A 23" FHD

• Binbaşı
    1515 Mesaj
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var,ekran kartım Sapphire HD 4870 Toxic, yaklaşık 3 yıl önce aldım,halen de performansından memnunum.Ama bir sorunum var,ekran kartı Catalyt güncellemelerini desteklemiyor.
    Halen 9,8 sürümünü kullanıyorum.Yeni sürüm yüklediğimde ekran ayarları en düşük çözünürlüğe düşüyor ve değiştirilemiyor.Ne yapmamı önerirsiniz
    |
    |
    arkadaşlar imzamdaki sistemi kullanıyorum. Bir sorum olacak sizlere; oyunların bazılarında gpu kullanımı %60-70 lerde geziyor örneğin deus ex'te 1080p çözünürlük ve full grafik ayarlarında. performans iyi min 75 fps alıyorum ama neden bu şekilde kullanıdığını merak ettim gpu'yu. Crysis 2 ve BF3 ' %95-99 arası kullanıyor. metro 2033te de %90-99 arası kullanıyor ama bazen % 80lere düşüyor o anlarda fps düşüşü yaşıyorum. Bu dalgalanmanın sebebi nedir? Normal midir? Yoksa gpu kullanımı daima %99 mu olmalıdr? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: undergroundfasulye

beyler profildeki sistemle cod mw3de bile kasılmalar yaşıyorum (korsan oyun)

Driver ve ccc yi kaldır yenilerini kur, olmaması lazım, metro2033 kuramaman oyun ile alakalı birşey, eksik bir parça vardır.

@NowOrN3wer geçmiş olsun dostum....
    |
    |

Orijinalden alıntı: panama

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var,ekran kartım Sapphire HD 4870 Toxic, yaklaşık 3 yıl önce aldım,halen de performansından memnunum.Ama bir sorunum var,ekran kartı Catalyt güncellemelerini desteklemiyor.
    Halen 9,8 sürümünü kullanıyorum.Yeni sürüm yüklediğimde ekran ayarları en düşük çözünürlüğe düşüyor ve değiştirilemiyor.Ne yapmamı önerirsiniz

Manuel olarak yükle dostum sonrasında güncellemeler desteklenebilir, belki elindekinde versiyondan kaynaklanan birşeydir.

win7 64 hd 4xxx serisi
    http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx
    |
    |

• Yarbay
    10224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oğuz15

arkadaşlar imzamdaki sistemi kullanıyorum. Bir sorum olacak sizlere; oyunların bazılarında gpu kullanımı %60-70 lerde geziyor örneğin deus ex'te 1080p çözünürlük ve full grafik ayarlarında. performans iyi min 75 fps alıyorum ama neden bu şekilde kullanıdığını merak ettim gpu'yu. Crysis 2 ve BF3 ' %95-99 arası kullanıyor. metro 2033te de %90-99 arası kullanıyor ama bazen % 80lere düşüyor o anlarda fps düşüşü yaşıyorum. Bu dalgalanmanın sebebi nedir? Normal midir? Yoksa gpu kullanımı daima %99 mu olmalıdr? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Normal dostum, oyun kaynaklı bir durum, hepsi aynı oranda kullanmıyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz15

Normal dostum, oyun kaynaklı bir durum, hepsi aynı oranda kullanmıyor.

teşekkürler bu arada benide gruba dahil ederseniz sevinirim hocam
    |
    |

• Yarbay
    10224 Mesaj
    .: Facebook Grubumuz : AMD 5000&6000 SERİSİ KULLANANLAR TOPLULUĞU 118 KİŞİYİZ :.
    Facebook Grubumuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 21 Kasım 2011; 17:22:35 >
    |
    |
    |
    |

Darth Maul
  • Yarbay
    3068 Mesaj
    Powercolor HD6870 Crossfire eklerseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

Powercolor HD6870 Crossfire eklerseniz sevinirim

Ekledim dostum, hoşgeldin, cf performans nasıl? Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 21 Kasım 2011; 19:45:30 >
    |
    |
Canlı Tv izle
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.