Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

şimdi benım anlamadıgım nokta şu oc lı kartın ASIC değeri yuksek olmalı bu yazanlara göre. benım ASIC değerim düşük. oc yaparsam yüselirmiş dediğine göre (yanlış mı okuyorum yoksa?) e bu sappire oc lı cıkardıysa bu kartı asıc ı yuksek olmalıydı. oc sızın vay halıne. madem asıc düşük oc ile adam akıllı çıkacak oc ye de cok musade etmıyor. 1240 ı gecmıyor engıne clock. vramlar hadı yıne 1491 e akdar getırdım de. ılgınc cok ılgınc. bır dah sapphıre almayabılırım. elımde secenegım varsa. yok oyunlarda da ıyı yanı memnun edıyor ama ınsan boyle gorunce sınır oluyor...

ASIC değeri ne kadar düşükse karta o kadar iyi Oc yapılır yani senin sandığının tam tersi Oc için ASIC değerinin yüksek değil Düşük olması gerekir ne kadar düşük o kadar iyi

ok ben de yukarda bunu yazmıstım zaten. yanı benım okudugum da orada yazan da o zaten. fakat gel gor kı benım kar oc yemıyor. bu tezatlıgı sormustum var mı fıkrı olan dıye. yanı oc lı cıkardıysa ve asıc ı dusukse oc yapılarak yukseltılebılır yazıyor yuksetlekten akstı rakamsal oalrak degıl de denk gelme anlamında (ıngılızce kaynaklı forumlardan cevırdıgım gıbı aktarıyorum bazı yerlerı) ama gel gor kı benım kart oc de yemıyor. adam 7870 ını satmıs mesela 1290 ı gecmedı dıye benımkı 1249 ı bıle gecmıyor. yok zoruma gıdıyor aynı parauyı verıp farklı urun almak. kotu mu onuda anlayamadım gıttı zaten sıcaklık halen 34 lerde ınmedı bır turlu :D senın dedııgn gıbı suyunu cıakrtcagım akrtın yakında omur :D

valla öyle gözüküyor sen suna cıkmıyo buna cıkmıyo derken elinde kaldı kalacak yani (bunları sana benim dememde ayrı bi olay) ama işte napıcan en doyumsuz ırk biziz alırken sanki kendi stok saat hızlarını bakıp kabullenip almadıkmı aldık ama yooookk bu kart hızlanacak aga uçarı kacarı yok :) ne adamız yaa

bu arada ASIC değeri sorunada cevap vermiştim ama sanırım benimde okuyup öğrendiğim yerlerdekilerde yanlış biliyolarmıs bonser24 düzeltti ama o konularda ve farklı farklı konulardada bu ASIc değeri değişkenlik gösterebiliyor demişler gpu-z nin sürümlerinde bile farklılık gösterdiği oluyomus ben karsılasmadım

Alıntıları Göster
    valla öyle gözüküyor sen suna cıkmıyo buna cıkmıyo derken elinde kaldı kalacak yani (bunları sana benim dememde ayrı bi olay) ama işte napıcan en doyumsuz ırk biziz alırken sanki kendi stok saat hızlarını bakıp kabullenip almadıkmı aldık ama yooookk bu kart hızlanacak aga uçarı kacarı yok :) ne adamız yaa

bu arada ASIC değeri sorunada cevap vermiştim ama sanırım benimde okuyup öğrendiğim yerlerdekilerde yanlış biliyolarmıs bonser24 düzeltti ama o konularda ve farklı farklı konulardada bu ASIc değeri değişkenlik gösterebiliyor demişler gpu-z nin sürümlerinde bile farklılık gösterdiği oluyomus ben karsılasmadım

yok zaten ısınmaya basladıktan sonra pek bı dıkkatlı davranmıyorum oc de yapmıyorum gıbı bırsey. yetıyor kardeş,, dun gördük titan ın ıncelemesını de. kart karttır yanı en ıyı ıhtımalle 2 mılyarı bayılırsın 25-30 degıl de 70 fps alırsın. bana yetmeye bakacak olursak 1900 bıle yetıyordu. 6870 den cok memnundum kasa alev alınca oda degıstı 4890 ımı feci sevıyordum. 4890 ım dx 11 desteklıyor olsa yaptırırdım. Yanı doyumsuzlukla alakalı degıl. mesela sen pazardan corap alıyorsun adeti 1 tl den yanındakı arkadasında alıyor fakat senınkı ozurlu cıkıyor. sen ıstermısın ozurlu olmasını veya şöyle söyleyeyim özürlü çıktıgında cıkmamasını ıstemek aç gozluluk mu oluyor? :D

asıc degerı desıgkenlık gosterıyor evet yıne baktıgım yabancı forumların bırısınde %104 yazmıs adam fakat deşim guncelledım gpu z yı sonrasında %96 cıktı demiş. o deglerler degısıyor fakat bu bır gercek sapphıre de hızlı ama cok kalıtelı akrtlar uretmıyor.. daha once de sapphıre nın 4850 sını kullanmıstım o karttan HIS a gecınce anlamıstım..

• Benim 7870 asic değeri %72.6, 1218mV verince 1200MHz çalışıyor tüm programlarda oyunlarda. 1350mV verince de 1330 MHz çalışıyor. Demekki asic %100 olsa 1218mV verince 1300MHz çalışacaktı, 1350mV verince 1450MHz çalışacaktı.
  • 7850 Sapphire 1gb modelini kullanıyorum hocam. eklersen sewinirim

quote:

bonser24
  • asıc degerıne fazla takılmayın derım..%100 gecerlı bır sonuca ulastırmaz..defult mhz de dusuk voltajla gelen kartlara yuksek deger verıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra777

7850 Sapphire 1gb modelini kullanıyorum hocam. eklersen sewinirim

quote:

bonser24

bende aynı benide ekleyiniz lütfen
  • Orijinalden alıntı: ilker_mania

Orijinalden alıntı: Wolftired

yukarda yazmis oldugum sey hakkinda ozellikle sizden bilgi almak istiyorum...

bence sen bu alıntıyı yaptıktan sonra forumda sana mesaj yazacak adam kalmamıstır :D abı bu alıntı ne boyle :D kısaltsaydın ya :D asagı ınıp sana cevap yazana kadar elım yoruldu :D

bak bonser soylemıs guzelce zorlanıp ısınacaktır tek kanaldan verdıgı amper yeterlı benc de 7850 ye.

Gardas ne bileyim daha once bu forumda degildim bilmedigimden dolayi kusura bakmasin kimse zaten kaldirildi ama bonser24 e bu yaptigini yakistirmadim insanlarin onurunu kiriyorsun bonser24

ya ksıısel algılama bence bonserı tanımam fakat şahsi bir mesele oalrak algılamamıştır. bak ayrdımcı da olmuş orda sana bence kırılmana gerek yok. ben de uuzn zamandır yoktum yenı yenı gırıyoruma rtık foruma can skıntısından olur oyle takma kafana dostum.. mesela ben alıntı yapmayı bılmıyordum veya cevap yazmayı. ddgım gıbı kafana takma.

Haklisiniz ama neden boyle kucuk nedenlerden dolayi birbirimizin kalbini kiriyoruz ben baska forumda takiliyordum yeni geldim buraya alinti yapmayi bende bilmiyordum kisa bir alinti yapcagima uzun yaptim fakat boyle nedenlerden dolayi onun bana ( ciddi sorunlarinmi var?) demeye hakki varmidir sizce verdigi cevabi gormedim direk onur kirici hakarette bulunmus arkadas rutbesine guveniyor sanirim ilker_mania benim kimseyi kafaya taktigim yok kardes... Boyle insanlara onceki forumumdada cok rastladim sen git bos insanlarla takil diyen kisiler genellikle 12-14 yaslari arasinda veletler oluyordu o mesaj sayisinida karsilikli kasan adamlara cok rastladim boyle kisilere de goz atmak gerekli ilker yardimlarin icinde sağol çok yardimda bulundunuz ayricada kimse size birdaha mesaj atmaz derken şaka mayetindemi kullandiniz bilmiyorum ama herkes yazdigi seyin farkina varsin tartsin ben bireysel olarakta konusmuyorum (genel)

Neyse fazla uzattim ilker mania yardimlarin icin sagol...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

yukarda yazmis oldugum sey hakkinda ozellikle sizden bilgi almak istiyorum...

bence sen bu alıntıyı yaptıktan sonra forumda sana mesaj yazacak adam kalmamıstır :D abı bu alıntı ne boyle :D kısaltsaydın ya :D asagı ınıp sana cevap yazana kadar elım yoruldu :D

bak bonser soylemıs guzelce zorlanıp ısınacaktır tek kanaldan verdıgı amper yeterlı benc de 7850 ye.

Gardas ne bileyim daha once bu forumda degildim bilmedigimden dolayi kusura bakmasin kimse zaten kaldirildi ama bonser24 e bu yaptigini yakistirmadim insanlarin onurunu kiriyorsun bonser24

ya ksıısel algılama bence bonserı tanımam fakat şahsi bir mesele oalrak algılamamıştır. bak ayrdımcı da olmuş orda sana bence kırılmana gerek yok. ben de uuzn zamandır yoktum yenı yenı gırıyoruma rtık foruma can skıntısından olur oyle takma kafana dostum.. mesela ben alıntı yapmayı bılmıyordum veya cevap yazmayı. ddgım gıbı kafana takma.

Haklisiniz ama neden boyle kucuk nedenlerden dolayi birbirimizin kalbini kiriyoruz ben baska forumda takiliyordum yeni geldim buraya alinti yapmayi bende bilmiyordum kisa bir alinti yapcagima uzun yaptim fakat boyle nedenlerden dolayi onun bana ( ciddi sorunlarinmi var?) demeye hakki varmidir sizce verdigi cevabi gormedim direk onur kirici hakarette bulunmus arkadas rutbesine guveniyor sanirim ilker_mania benim kimseyi kafaya taktigim yok kardes... Boyle insanlara onceki forumumdada cok rastladim sen git bos insanlarla takil diyen kisiler genellikle 12-14 yaslari arasinda veletler oluyordu o mesaj sayisinida karsilikli kasan adamlara cok rastladim boyle kisilere de goz atmak gerekli ilker yardimlarin icinde sağol çok yardimda bulundunuz ayricada kimse size birdaha mesaj atmaz derken şaka mayetindemi kullandiniz bilmiyorum ama herkes yazdigi seyin farkina varsin tartsin ben bireysel olarakta konusmuyorum (genel)

Alıntıları Göster

rica ederim ne yardım ettık sankı de bahsettıgın seylerı bılmıyordum da neyse... olabılır ınsanlık halıdır. rutbeye cok aldanma adam yarbay rutbelı fotograf yukleyecek tum sayfanın anasını aglatıp kastırıyor.

•  AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!! AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

kartımın o.c potansiyeli forumda aldığım benchlerden bellidir.
    verdiğim voltajda bellidir.
    asic puanıda resimde görüldüğü üzere düşüktür.
    e ne diyorsunuz bu işe şimdi.
    ben cevabını vereyim sizlere. asic puanının benim gözümde bir değeri yoktur. tamamen safsata yanlış bilgiler vermemtedir. bu puanı takmayınız.

• arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan erkul

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

dvi girişi yoksa büyük ihtimal sendede olacak ama korkulacak kadar kötü değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

quote:

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

quote:

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır

ah ahh zamanında kakaladılar bize vga monitörleri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım bilmem ki. o zaman full hd aldık ama ne fayda.

• Öyle vallahi hdmi girişi için burda konya da adamlara direttim ne var canım vga lı olsun demişlerdi. Vga kablo önerdi bir de altın kaplama 4k aynı aktarımı yapar demişti ddim bi git ya almıyorum 2 ay beklemek zorunda kalmıştım. Benim lcd nin de kenarlarında patlama vardı ışık patlaması samsung su bu arada 4. Yılında yaptı bunu battfıeld 3 e gırmıyordu monıtorde ekran gıdıyorsu oyun eskımıatı ben daha oynayamamıştım

• http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-ax7870-2gbd5-2dhv2-hd7870-edition-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111--ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63150#allImages

POWERCOLOR HD7870 GHZ EDITION GDDR5 2GB V2 modeli

http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=416#Specification

arkadaşlar bu kartın f/p oranı stabilitesi oc performansı nasıl kullanan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 28 Mart 2013; 6:37:26 >

• Bende aranıza katıldım. Stock fanla oc yi 950/1250 yaptım.(AMD vision engine ile) Bunu farklı bi yontemle yada utiliti ile yapabilirmiyim.
    Onerisi olan varmıdır? Bu arad işlemcim Phenomx4 3200 bunuda stock fanla 3700 yaptım. Bu işlemci ve 4gb ram
    beni şişe agzı gibi kısıtlarmı acaba hızda? Tecrubeli arkadaslardan yardım bekliyorum. Klube kaydetmeyi unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 28 Mart 2013; 10:24:25 >
  • Ekleyelim; Powercolor 7850
  • Yauw bu ne sacmalık. Tomb raiderda fps artsın die yeni aldıgım sapphire 7850 yi oc yaptım. Nitekim arttı. Fakat Ne alakaysa
    Butun online oyunlardan drop oluyorum taki oc yi kaldırana kadar. OC ne zamandan beri online oyundan drop yapıyor. Alakası nedir.
    Bilen varmı??!! Hatta normal internette bile kopmalar yasamaya basladım garip otesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 28 Mart 2013; 23:04:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Yauw bu ne sacmalık. Tomb raiderda fps artsın die yeni aldıgım sapphire 7850 yi oc yaptım. Nitekim arttı. Fakat Ne alakaysa
    Butun online oyunlardan drop oluyorum taki oc yi kaldırana kadar. OC ne zamandan beri online oyundan drop yapıyor. Alakası nedir.
    Bilen varmı??!! Hatta normal internette bile kopmalar yasamaya basladım garip otesi.

1000/1250 kullanıyorum hocam bende bir sıkıntı yok. Driver sıkıntısı gibi, tamamen temizleyip tekrar kurulum yapıp birde öyle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogz008

quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Yauw bu ne sacmalık. Tomb raiderda fps artsın die yeni aldıgım sapphire 7850 yi oc yaptım. Nitekim arttı. Fakat Ne alakaysa

1000/1250 kullanıyorum hocam bende bir sıkıntı yok. Driver sıkıntısı gibi, tamamen temizleyip tekrar kurulum yapıp birde öyle deneyin.

Hmm bende 1000/1250 kullanıodum sizin gibi. Hatta uzun oynarsam tom raiderda hatunun saclar sapıtıodu ama cok nadiren. Dediğim online oyunlar bitik ama.
    Sorsam hangi versiyonu kullanıyorsunuz driverde!??
    Bendeki sapphire ocsiz 1 gblik olan bu arada.
    Birde defaultta 860 olan kartı 1000 cekince olagan otesi fps artısları yasadım ben bu kadarını beklemiodum. Oha dedim yani. 7870 le deiştirsem o da essek yuku para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 28 Mart 2013; 23:32:27 >

• Yine bizim memleketi pek ilgilendirmeyecektir sanıyorum ama AMD'den yeni bir oyun kampanyası geleceği söyleniyor.

http://www.fudzilla.com/home/item/30909-amd-preparing-new-never-settle-bundled

http://videocardz.com/40730/amd-preparing-a-new-never-settle-bundled

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.