Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!! AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

kartımın o.c potansiyeli forumda aldığım benchlerden bellidir.
    verdiğim voltajda bellidir.
    asic puanıda resimde görüldüğü üzere düşüktür.
    e ne diyorsunuz bu işe şimdi.
    ben cevabını vereyim sizlere. asic puanının benim gözümde bir değeri yoktur. tamamen safsata yanlış bilgiler vermemtedir. bu puanı takmayınız.

tahiti ile pitcaim arasında fark olmasın. ama ben de senın yerınde olsam ben de sallamazdım. bu asıc ne ya dalga gecer gibi.. ok dostum zaten güvenilir değil fakat kafamı kurcalaamıştı..

edit: zaten ben de senın soyledıgını soylemıstım mesela benım yakınmam oc potansıyelı bu kadar yuksekken neden asıc ı dusuk demıstım. asıc ı dusuk olan ıyı oc yaparsa yukselır dıyor. buna gore ıyı oc olamsı lagzım benım kartın ama olmuyor adam 7870 msı ıle cf ıle 1300@1500 calıstırıyor ben 1240@1490 max. aldıgıma pısman oldum. ok oyunlarda sıkıntı yok guzel akrt ama sogutması olsun oc potansıyelı olsun kötü. asus alırdım bılsem verırdım 100 daha fazla en azından kalıte olsun. ne blıym bı sansımı denıyım demıstım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 29 Mart 2013; 17:40:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

quote:

Orijinalden alıntı: Ogz008

quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Yauw bu ne sacmalık. Tomb raiderda fps artsın die yeni aldıgım sapphire 7850 yi oc yaptım. Nitekim arttı. Fakat Ne alakaysa
    Butun online oyunlardan drop oluyorum taki oc yi kaldırana kadar. OC ne zamandan beri online oyundan drop yapıyor. Alakası nedir.
    Bilen varmı??!! Hatta normal internette bile kopmalar yasamaya basladım garip otesi.

1000/1250 kullanıyorum hocam bende bir sıkıntı yok. Driver sıkıntısı gibi, tamamen temizleyip tekrar kurulum yapıp birde öyle deneyin.

Hmm bende 1000/1250 kullanıodum sizin gibi. Hatta uzun oynarsam tom raiderda hatunun saclar sapıtıodu ama cok nadiren. Dediğim online oyunlar bitik ama.
    Sorsam hangi versiyonu kullanıyorsunuz driverde!??
    Bendeki sapphire ocsiz 1 gblik olan bu arada.
    Birde defaultta 860 olan kartı 1000 cekince olagan otesi fps artısları yasadım ben bu kadarını beklemiodum. Oha dedim yani. 7870 le deiştirsem o da essek yuku para.

Hocam şuan 13.3 beta var sanırım. pc açtığımda tam link vereyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

quote:

Orijinalden alıntı: tufan erkul

quote:

quote:

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

dvi girişi yoksa büyük ihtimal sendede olacak ama korkulacak kadar kötü değil.

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır

ah ahh zamanında kakaladılar bize vga monitörleri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım bilmem ki. o zaman full hd aldık ama ne fayda.

Ben aynı kazığı yeni aldığım philips led monitörde yedim alet iyi güzel görüntü süper ama sadece vga bağlantısı var bu yüzdende siyah ağırlıklı sahnelerde dalgalanma oluyor, alıştık artık yapıcak birşey yok ama kartın bu tarz bi sorunu olmasıda kötü

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

dvi girişi yoksa büyük ihtimal sendede olacak ama korkulacak kadar kötü değil.

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır

ah ahh zamanında kakaladılar bize vga monitörleri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım bilmem ki. o zaman full hd aldık ama ne fayda.

Ben aynı kazığı yeni aldığım philips led monitörde yedim alet iyi güzel görüntü süper ama sadece vga bağlantısı var bu yüzdende siyah ağırlıklı sahnelerde dalgalanma oluyor, alıştık artık yapıcak birşey yok ama kartın bu tarz bi sorunu olmasıda kötü

ben karta bahane bulamam çünkü üzerinde dvi hdmi display port var ama biz eski teknoloji olan vga takmaya çalışıyoruz.

• benide ekleyin arkadaslar 7870 myst almis bulunuyorum

• arkadaslar yardım lazım. Yeni aldıgım sapp 7850 1 gb yi oc yaptıgımda online oyunlarda dusuyorum.
    bi ton sey denedim cozemiyorum bi turlu. Tomb raider oynuyorum ama dota 2 sc 2 gibi online
    oyunlarda paso dusuyor. Eski ayarlara cekince problem cozuluyor. Arkadasın biri driverdır dedi kalkıp beta driveri kurdum gene oluyor.

NOT ilginc bişi denedim memory e hic dokunmadım core u 1100/1200 yaptım dusmeler kesildi. Core u tekrar yukseltmeyi denicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 29 Mart 2013; 16:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: le mans 24

benide ekleyin arkadaslar 7870 myst almis bulunuyorum

hayırlı olsun yorumlarını beklıyorum bu sayfaya ıncele oc yap bıraz kaydet ve ızlenımlerını belırt dostum sana zahmet.. hatta yapabılır de fırsat bulabılırsen yenı konu ac kullanıcı ıncelemesı adı baslıgında super olur...

edit: eger yapılmamıssa fakat yapılmıs galıba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 29 Mart 2013; 17:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

hayırlı olsun yorumlarını beklıyorum bu sayfaya ıncele oc yap bıraz kaydet ve ızlenımlerını belırt dostum sana zahmet.. hatta yapabılır de fırsat bulabılırsen yenı konu ac kullanıcı ıncelemesı adı baslıgında super olur...

myst ile Ez aynı değilmi sadece tasarımı değişik sanırım
  • benide ekleyin arkadaslar, bugün vatan bilgisayardan %30 İndirimle SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter1905 -- 29 Mart 2013; 20:33:43 >
  • Ben de yeni sistem toplamaya başladım. HD 7850 almayı düşünüyorum. OC yapmayacağım. Sapphire uygundur değil mi ?
  • İLK ÖNCE YAZAYIM ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEK İSTEMEM YOK NENEVİDİA FANBOYU YOK AMEDE FANBOYU FELAN.
    AMACIM YARDIMCI OLABİLMEK ALACAKLARA VE ALMIŞLARA.

ŞU VGADAKİ DALGALANMA SORUNU İÇİN YAZAYIM.

VATAN COMPUTERLE COK PAPAZ OLMUŞLUĞUM VAR O KONU YÜZÜNDEN.

HD7850 VGA DALGALANMA SORUNU OLANLAR İÇİN VGA KULLANIYORUM DİYİPDE DALGALANMA YAPMIYOR DİYEN KİMSE YOKTUR EMİNİM.

KART 100DE 100 YÜKDE GİRİNCE KARANLIK GRİMSİ SAHNELERDE BELLİ EDİYOR. BAZILARINDA VRMLERDEN CIZIRDAMA GELİYORMUŞ O AYRI KONU BENDE HİÇBİR KARTTA ÖYLE BİR PROBLEM OLMADI.

ELİMDEN ASUS MSİ SAPPHİRE VE EN SON OLARAK POWERCOLOR PCS+ KARTLAR GEÇTİ.

HEPSİNDE VSYNC(Fpsyi 30 a veya 60 a sabitler gpuyu full kullanmaz) KAPALI İKEN EKRAN DERE GİBİ ŞIRIL ŞIRIL AKIYORDU (max payne 3de euro truck simulator 2 de özellikle menüde cok belli)

KARTIMI SATTIM VE GTX670 ALDIM SIFIR SORUN SIFIR DALGALANMA VAR ÖZELLİKLE KARANLIK SAHNELERDE TEST ETTİM.

VGA MÖNİTÖRÜ OLUPDA HD7850 ALMAYI DÜŞÜNEN OLURSA 1 DEĞİL 2 DEFA DÜŞÜNSÜN DERİM.

Hdmi veya dvi girişi olanlara öneririm ben cok fp bir karttır.

Crysis 3 ü yüksek ayalarda akıcı bir şekilde oynadım.

SAYGILAR Herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nysarac -- 29 Mart 2013; 20:54:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

myst ile Ez aynı değilmi sadece tasarımı değişik sanırım

sogutma olarak farklı ustelık ınceleyen arkadaas mıstıgın daha kalıtelı pcb ye sahıp oldugunu soylemış.. fotolardan gordugum kadarıyla haklı olduguna karar verdim. bakır borular cıplak bırakılmıs kı daha ıyı sogutması ıcın fakat sapphıre nın de 7870 xt sı vatan stoguna gırdı bakalım onu kım ınceleyecek...

bu mystk ın ıncelemesı

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter1905

benide ekleyin arkadaslar, bugün vatan bilgisayardan %30 İndirimle SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit aldım

aynen bnde bugun aynı ürünle aranıza katıldım arkadaşlar
  • Şimdi bu vga olayı kafamı karıştırdı. Daha doğrusu pek bir bilgim yok bu konularda.

Samsung LE40B620 kullanıyorum şu an. Herhalde bir sorun olmaz değil mi ? Arkasındaki girişlerin fotoğrafını çektim ;

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teslaman

Şimdi bu vga olayı kafamı karıştırdı. Daha doğrusu pek bir bilgim yok bu konularda.

Samsung LE40B620 kullanıyorum şu an. Herhalde bir sorun olmaz değil mi ? Arkasındaki girişlerin fotoğrafını çektim ;

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

sorun olmaz buyuk ıhtımalle ama hdmı ın verdıgı derınlıgı ve kalıteyı bulamazsın cunku vga nın transfer hızı belli sonucta ve sen o transfer hızını gectıgın anda donmalar veya atlamalar olusacaktır.

• quote:

Şimdi bu vga olayı kafamı karıştırdı. Daha doğrusu pek bir bilgim yok bu konularda.

hdmi olarak bağlayın derim. tv başka bi olay denemek lazım. monitörlerde vga girişlilerde dalgalanma oluyor maalesef.

• Şimdi google'dan baktım girişlere tek tek. Ben şu anda vga kullanıyorum o zaman. Eh, HDMI girişi var kullandığım cihazın. Yani yeni kart alırsam tabii ki de HDMI kullanacağım.

Ben alıyım o zaman bu kartı ya.

OC filan yapmayacağım. Sapphire alıyorum, ne diyorsunuz ?
  • quote:

Şimdi google'dan baktım girişlere tek tek. Ben şu anda vga kullanıyorum o zaman. Eh, HDMI girişi var kullandığım cihazın. Yani yeni kart alırsam tabii ki de HDMI kullanacağım.

Sapphire iyidir hocam Kullanıyorum tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogz008

quote:

Şimdi google'dan baktım girişlere tek tek. Ben şu anda vga kullanıyorum o zaman. Eh, HDMI girişi var kullandığım cihazın. Yani yeni kart alırsam tabii ki de HDMI kullanacağım.

Sapphire iyidir hocam Kullanıyorum tavsiye ederim.

Ya bilmiyorum konuyu baltalıyor gibi mi oluyorum ama yeni sistem topluyorum. İşlemci olarak da AMD FX 8350 almayı planladım. İşlemci için gayet iyi yorumlar buldum nette. Ram ve anakartı daha düşünmedim. O yüzden tek tek geziyorum "xxx kullananlar klübü" konularını. Konuda bilgili arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi işlemci, ram ve anakart konusunda ? (Power supply'ı en son duruma göre alacağım.)

• Arkadaşlar 7850 2gb ı yani vatan da 375 tl olan kartı işlemci olarak phenom II X4 955 ile def 3.2 hızında kullanan var mı aramızda ? Darboğaz durumu olur mu ?

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.