Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lido

Arkadaşlar 7850 2gb ı yani vatan da 375 tl olan kartı işlemci olarak phenom II X4 955 ile def 3.2 hızında kullanan var mı aramızda ? Darboğaz durumu olur mu ?

Olmaz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teslaman

quote:

Orijinalden alıntı: Ogz008

quote:

Orijinalden alıntı: Teslaman

Şimdi google'dan baktım girişlere tek tek. Ben şu anda vga kullanıyorum o zaman. Eh, HDMI girişi var kullandığım cihazın. Yani yeni kart alırsam tabii ki de HDMI kullanacağım.

Ben alıyım o zaman bu kartı ya.

OC filan yapmayacağım. Sapphire alıyorum, ne diyorsunuz ?

Sapphire iyidir hocam Kullanıyorum tavsiye ederim.

Ya bilmiyorum konuyu baltalıyor gibi mi oluyorum ama yeni sistem topluyorum. İşlemci olarak da AMD FX 8350 almayı planladım. İşlemci için gayet iyi yorumlar buldum nette. Ram ve anakartı daha düşünmedim. O yüzden tek tek geziyorum "xxx kullananlar klübü" konularını. Konuda bilgili arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi işlemci, ram ve anakart konusunda ? (Power supply'ı en son duruma göre alacağım.)

Hocam sadece oyun içinse AMD FX6300 fazlasıyla yeterli bir işlemci. Kalan paranızı ekran kartına yatırın. Anakart ise Gigabyte 970a veya 990xa modelleri öneririm, ram 2x4gb gskill 1600 mhz alabilirsiniz Daha detaylı isterseniz link atabilirim.

Edit: Bütçe belirtin yeni bir konu açıp güzel F/P sistem tavsiyeleri gelecektir. Bende yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogz008 -- 30 Mart 2013; 0:58:35 >

• Benım sapphıre nın son halı. oc de yapmıyorum ne zamandır noluyor anlamıyorum. fanı yüzde yüze vurmadı gitti. kart bazen yanacak gibi oluyor bazen de tam çalışıyor fan(resimlerde gorursunuz derece düşüşlerini) sıcaklıgı dusuruyor fakat yıne bu seferde gpu yüzde yüz çaalışmıyor. gpu çalışsa fan çalışmıyor. 105 dereceye cıktı akrt ötesi de yok herhalde... nedenini tahmin edebilecek olan var mı?

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!
     AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

var mı bır fıkrı olan...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 30 Mart 2013; 14:38:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Benım sapphıre nın son halı. oc de yapmıyorum ne zamandır noluyor anlamıyorum. fanı yüzde yüze vurmadı gitti. kart bazen yanacak gibi oluyor bazen de tam çalışıyor fan(resimlerde gorursunuz derece düşüşlerini) sıcaklıgı dusuruyor fakat yıne bu seferde gpu yüzde yüz çaalışmıyor. gpu çalışsa fan çalışmıyor. 105 dereceye cıktı akrt ötesi de yok herhalde... nedenini tahmin edebilecek olan var mı?

resimlerdeki değerleri okuyabilsek bi fikrimiz olabilirde değerler okunmuyor resim cok küçük photobucket yerine imageshack e upload edip simage olarak koysanda daha net görsek

• bu ekran kartını almayı düşünüyorum. Bundan daha iyi fark yapabilecek bir 7870 ekran kartı varmıdır. Almışken en yii 7870 i almak istiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11199-19-20g-hd7870-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63592
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

bu ekran kartını almayı düşünüyorum. Bundan daha iyi fark yapabilecek bir 7870 ekran kartı varmıdır. Almışken en yii 7870 i almak istiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11199-19-20g-hd7870-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63592

vatanın fiyatına alabiileceğin kart yok şu an. bu kartın ez modeli var bir üst performanslı olanı onada bakabilirsin.

• Peki 7870 büyük ihtimalle alacağım. 7950 yada 7970 bunlar bu iki kart ile alacağım 7870 oc arasında çok fark varmı oyunlarda. şu şekilde sorayım 1920*1080p de ortalam arasında 50 kare fark varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

Benım sapphıre nın son halı. oc de yapmıyorum ne zamandır noluyor anlamıyorum. fanı yüzde yüze vurmadı gitti. kart bazen yanacak gibi oluyor bazen de tam çalışıyor fan(resimlerde gorursunuz derece düşüşlerini) sıcaklıgı dusuruyor fakat yıne bu seferde gpu yüzde yüz çaalışmıyor. gpu çalışsa fan çalışmıyor. 105 dereceye cıktı akrt ötesi de yok herhalde... nedenini tahmin edebilecek olan var mı?

resimlerdeki değerleri okuyabilsek bi fikrimiz olabilirde değerler okunmuyor resim cok küçük photobucket yerine imageshack e upload edip simage olarak koysanda daha net görsek

Alıntıları Göster

valla usenıyordum ımageden sıfremı almayı da unuttugumdan haklısın kırpma yapmıyor daha ıyı oldu ımage... yukledım doğru dürüst :D
    ya sıcaklıgı falan gece manyaga bagladı anlamadım nluyor

• SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit bu ekran kartı aşağıdaki sistemde sorun çıkartır mı acaba?

INTEL Core i5-3470
    ASUS P8H77-M LE Intel H77 Soket 1155
    CORSAIR 8GB (2*4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ
    High Power Absolute 550W 80+
  • Orijinalden alıntı: ilker_mania

valla usenıyordum ımageden sıfremı almayı da unuttugumdan haklısın kırpma yapmıyor daha ıyı oldu ımage... yukledım doğru dürüst :D

fan ayarını sapphire trixx ten custom olan ayarı kullan ben onu kullanıyorum yoksa kendi otomatik fan ayarı cok berbat kart mefta olduktan sonra calısıcak sanırım fan
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

fan ayarını sapphire trixx ten custom olan ayarı kullan ben onu kullanıyorum yoksa kendi otomatik fan ayarı cok berbat kart mefta olduktan sonra calısıcak sanırım fan

Alıntıları Göster

yok zaten şu şekilde kullanıyorum

yani 60 ı gecınce yuzde yuze yakın vurması lagsım hatta 70 e kadar yuzde yuze cıkması lagzım. fan yuze 50 yi hiç geçmedi sonuçta ne kadar geç artsa da kart 105 dereceyı gördü trıx kullanmasam bile daha hızlı bir rpm de dönmeliydi.

• Orijinalden alıntı: ilker_mania

yok zaten şu şekilde kullanıyorum

yani 60 ı gecınce yuzde yuze yakın vurması lagsım hatta 70 e kadar yuzde yuze cıkması lagzım. fan yuze 50 yi hiç geçmedi sonuçta ne kadar geç artsa da kart 105 dereceyı gördü trıx kullanmasam bile daha hızlı bir rpm de dönmeliydi.

aynen otomatik fan ayarının devri cok düşük bana göre tehlikeli bile işte su bios editör cıksa tüm bunları kendimiz istediğimiz gibi ayarlarızda daha editörde çıkmadı

bu arada trixx te custom olduğu gibi kalsın bence kendin ayarlamana gerek yok çünkü zaten 70 i geçmiyor sıcaklık fan %70 de iken boşu boşuna %100 çalışmasına gerek yok ben sadece Bench lerde %100 e alıyorum fixed tan

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tufan erkul

quote:

quote:

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

dvi girişi yoksa büyük ihtimal sendede olacak ama korkulacak kadar kötü değil.

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır

ah ahh zamanında kakaladılar bize vga monitörleri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım bilmem ki. o zaman full hd aldık ama ne fayda.

Ben aynı kazığı yeni aldığım philips led monitörde yedim alet iyi güzel görüntü süper ama sadece vga bağlantısı var bu yüzdende siyah ağırlıklı sahnelerde dalgalanma oluyor, alıştık artık yapıcak birşey yok ama kartın bu tarz bi sorunu olmasıda kötü

ben karta bahane bulamam çünkü üzerinde dvi hdmi display port var ama biz eski teknoloji olan vga takmaya çalışıyoruz.

7850 cf çalışmalarım için linkteki monitorü aldım heralde bunda dalgalanma olmaz :)
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml248h-24-ml248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55906

• Yaz bonser yaz bir tane de TAHITI LE Sapphire HD7870_XT yaz. Yalnız sanki bunun yeri aslında 7900 serisi klubü gibi. Tam olarak 7962.5 mübarek.
    Resmen AMD fanı mı olduk yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 31 Mart 2013; 2:41:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Yaz bonser yaz bir tane de TAHITI LE Sapphire HD7870_XT yaz. Yalnız sanki bunun yeri aslında 7900 serisi klubü gibi. Tam olarak 7962.5 mübarek.
    Resmen AMD fanı mı olduk yoksa?

7850 ı sattın sanırım..hayırlı olsun..
  • Power color 7850 pcs+ benı de ekle.bu arada gtx570 satıp bunu aldım daha az enerjı tuketıyor garnatı suremde uzamıs oldu gtx570 le de basabas cunku her ıkısının benchmark testını yaptım.7850 ıle crosfıre yapmak ıstıyorum 2.sını alcagım ama anakartım msiz77a g43 yanı 2 tane takınca 1 16x te 2. 4x te calısıyor.4 x te calıstıgı ıcın tereddutlerım var.2 .kartın bana getırısı yuzde kac olur?yoksa 8 -8 calısan bır kart almayı yada bu sekılde tek 7850 ıle yola devam etmey ıdusunuyorum cevaplarınız onemlıdır beklıyorum.
  • beyler powercolor 2gb 7850 kullanıyorum, afterburner indirdim şu an, daha önce oc yapmadım, değerleri kaça çekeyim sizce( bf3 64 kişilik maplarde kart max 55 derece)
  • Arkadaşlar 2 gün önce Sapphire 7870XT aldım ve tadını çıkarıyorum :) ekleyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yakında 7850 alıcam monitörümün hdmı çıkışı yok görüntüde dalgalanma problemi yaşama ihtimalim nedir

dvi girişi yoksa büyük ihtimal sendede olacak ama korkulacak kadar kötü değil.

artık monitörüde değiştirmenin zamanı gelmiş demekki tek çıkış var oda yüksek ihtimal vga dır

ah ahh zamanında kakaladılar bize vga monitörleri atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım bilmem ki. o zaman full hd aldık ama ne fayda.

Ben aynı kazığı yeni aldığım philips led monitörde yedim alet iyi güzel görüntü süper ama sadece vga bağlantısı var bu yüzdende siyah ağırlıklı sahnelerde dalgalanma oluyor, alıştık artık yapıcak birşey yok ama kartın bu tarz bi sorunu olmasıda kötü

ben karta bahane bulamam çünkü üzerinde dvi hdmi display port var ama biz eski teknoloji olan vga takmaya çalışıyoruz.

7850 cf çalışmalarım için linkteki monitorü aldım heralde bunda dalgalanma olmaz :)
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml248h-24-ml248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55906

hayırlı olsun. bundada dvi girişi yok heralde göremedim sanki. hdmi olarak bağlayın sorun çıkmaz bende bunun bir kaç alt modelini almayı düşünüyorum tabi maddiyat elverirse.

• Benide ekle Sapphire 7870 Ghz edition Dual-X
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.