Şimdi Ara

AMD 5GHz'de çalışan FX-9590 işlemcisini duyurdu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
537
Cevap
2
Favori
19.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EISMANN

nekadar doğrudur bilmem burada incelemesi var

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=de&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.de&sl=de&tl=en&u=http://www.pcgameshardware.de/FX-9590-CPU-257460/Tests/AMD-FX-9590-Centurion-Test-1073781/&usg=ALkJrhjI7hb5NYRj6hKdv0PCcTEmDaoK4g

8350'yi 4.8 ve 5.0'e oc edip simüle etmeye çalışıyorlar. Eğer aktif RCM vs. gib şeyler yoksa aynı güç tketimleri olur, varsa düşer.

Ama defalarca dediğim gibi tam bi PR performansı verecek bazı yerlerde.

• Adamlar Ne Yapacağını Şaşırdı Artık, Turbo İle 5 GHZ Gören İşlemciyi Ne Akla Hizmet 5GHZ Diye Lanse Ediyorlar Yaygara Yapıyorlar Anlayamadım. Base Clock 5 GHZ Olup Turbo İle 5.2 Falan Olsa Anlarımda, 4.7 Sonuc İtibari İle, Zaten 3770 Parasına Satmaya Kalkarsa, Hötünde Patlar Bu İşlemciler
  • Vay be amma ısıtır bu dükkanı eskiden amd işlemci vardı soba kullanmıyordum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hack3rghost

Ne olursa olsun, ekran kartından(kartlarından) en yüksek verimi almak isteyenler Intel'i tercih ediyor. 200-300 TL daha az para verip de AMD işlemci alıpta herhangi bir cf veya sli kurulumunda gpu kullanımlarını riske attıktan sonra 200-300 TL daha ucuza bir işlemci almış olmanın ne manası kalıyor.

GPU kullanımlarını riske atmaktan kastın ne? Darboğaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JwinR

Adamlar Ne Yapacağını Şaşırdı Artık, Turbo İle 5 GHZ Gören İşlemciyi Ne Akla Hizmet 5GHZ Diye Lanse Ediyorlar Yaygara Yapıyorlar Anlayamadım. Base Clock 5 GHZ Olup Turbo İle 5.2 Falan Olsa Anlarımda, 4.7 Sonuc İtibari İle, Zaten 3770 Parasına Satmaya Kalkarsa, Hötünde Patlar Bu İşlemciler

9590'ın base frekansı 5GHz kafan mı iyi? Ayrıca turbo ile olsa ne olacak, sabit frekansı 5GHz olsa ne olacak, ne farkı var? Valla hiçbir yerinde patlayacak gibi durmuyor. 5GHz'i gören kullanıcı basacak parayı alacak 9590'ı. ^^
  • Ezik işlemci
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

Adamlar Ne Yapacağını Şaşırdı Artık, Turbo İle 5 GHZ Gören İşlemciyi Ne Akla Hizmet 5GHZ Diye Lanse Ediyorlar Yaygara Yapıyorlar Anlayamadım. Base Clock 5 GHZ Olup Turbo İle 5.2 Falan Olsa Anlarımda, 4.7 Sonuc İtibari İle, Zaten 3770 Parasına Satmaya Kalkarsa, Hötünde Patlar Bu İşlemciler

9590'ın base frekansı 5GHz kafan mı iyi? Ayrıca turbo ile olsa ne olacak, sabit frekansı 5GHz olsa ne olacak, ne farkı var? Valla hiçbir yerinde patlayacak gibi durmuyor. 5GHz'i gören kullanıcı basacak parayı alacak 9590'ı. ^^

Dostum Sen Ne Kullanıyorsan Asıl Onu Söyle Bizde Onu Kullanalım 9590 Tablosuna Bakarsan Base 4.7 GHZ Gözüküyor. Tartışma Yaratıcak Ortam Yaratmana Gerek Yok, Daha Ne Okudugunu Ne Gördügünü Bilemeyen Bir Şahıssınız, 5 GHZ Olmasının Hic Bir Önemi Yok Mimari Acıdan Bir Çok Kullanıcı Bununda Farkında, Bu İşlemciyi Gidip 4770K Parasına Satmaya Kalkarsa Kımse Almaz Bu Gerçek, Ama Sen Ve Senın Gibi Ne Okudugunu Bilmeyenler İcin Birşey Diyemem.

Tabloya Dikkatli Bak Brişeyler Yazmadan Önce

AMD 5GHz'de çalışan FX-9590 işlemcisini duyurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdo205 -- 15 Haziran 2013; 21:11:49 >

• işlemci tam anlamıyla tırttt bir kere 220 watt nedir ya neredeyse 3 tane 3770knın çektiği enerjiyi çekmiş bunun yanına birde hd7970 aldımı tam olur kafadan 500 watt mübarek sehir sebekesi zaten birde oc yapınca dahada ucar watt ve bence watt basarımı cok düşük bir işlemci acıkcası f/p ürünü değil
  • 990fx am3+ anakartlar çöpmü yani sadede gelelim ?
  • bu işlemcinin tüm çekirdekleri mi 5ghz hızına çıkıyor, yoksa otomatik olarak bazı çekirdekler kapatılıp diğerleri mi yükseltiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodri

bu işlemcinin tüm çekirdekleri mi 5ghz hızına çıkıyor, yoksa otomatik olarak bazı çekirdekler kapatılıp diğerleri mi yükseltiliyor?

Termal limite ulaşana kadar hepsini yükseltiyo olması lazım.
  • quote:

quote:

quote:

Dostum Sen Ne Kullanıyorsan Asıl Onu Söyle Bizde Onu Kullanalım 9590 Tablosuna Bakarsan Base 4.7 GHZ Gözüküyor. Tartışma Yaratıcak Ortam Yaratmana Gerek Yok, Daha Ne Okudugunu Ne Gördügünü Bilemeyen Bir Şahıssınız, 5 GHZ Olmasının Hic Bir Önemi Yok Mimari Acıdan Bir Çok Kullanıcı Bununda Farkında, Bu İşlemciyi Gidip 4770K Parasına Satmaya Kalkarsa Kımse Almaz Bu Gerçek, Ama Sen Ve Senın Gibi Ne Okudugunu Bilmeyenler İcin Birşey Diyemem.

Sen ne kullanıyorsan aynından istiyorum. İyi kafa yapıyormuş. Önemli olan base frekansın hangi saat hızında olduğu değil. Önemli olan işlemcinin 5GHz hızına çıkıp çıkamaması. Bir haberde 9590'ın base frekansının 5GHz olduğu yazıyordu oradan aklımda kalmış, karıştırmışım. Bu haberi dikkatli okumamıştım zaten. Ben ne okuduğumu ne gördüğümü biliyorum da sen neyin ne olduğunu bilmiyorsun, hiçbir şeyden çaktığın yok gelmiş burada yaptığım yanlışlığı eleştiriyorsun. Dün uykum vardı dikkat etmemişim habere. Lan olay burda mimari mi? Sen diyorsun turbo boost ile 5GHz'e çıkıyorlar, aslında bu işlemci 5GHz değil. Ben de diyorum ne farkı var? Hem böylesi daha iyi. Sürekli daha yüksek frekansta çalışıp daha fazla enerji harcamayacak işlemci. Gerektiği zaman daha yüksek saat frekansıyla çalışacak. Bu işlemci 4770K parasına da satılsa satacak. Tecrübesiz kullanıcı, oc yapmakla uğraşmak istemeyen kullanıcı bu işlemciye akın edecek. Ben en azından ne okuduğumu bilmiyorum, sen daha kendi söylediğinin ne olduğunu bilmiyorsun.

Ve şu da sana cevap olsun:
    quote:

Orijinalden alıntı: EISMANN

http://www.youtube.com/watch?v=suwqY1t9afM

linkteki yetkili .. stok hızı 5.0 diyor .. röportajı yapan stok 5.0 ghz mi diye soruyor adam evet diyor . tabloda bir dümen olabilir mi eski ilk nesil bulldozer haberlerindeki gibi .

kilitsiz olarak biraktık diyor isteyen istediği gibi oynasın işlemci ile diyor.

Tablolarda ne yazdığı önemli değil. Kimin hazırladığı belli değil o tabloları. Herhangi bir kullanıcı da photoshop kullanarak o tabloları tasarlamış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppelgangbanger -- 16 Haziran 2013; 13:32:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ne kullanıyorsan aynından istiyorum. İyi kafa yapıyormuş. Önemli olan base frekansın hangi saat hızında olduğu değil. Önemli olan işlemcinin 5GHz hızına çıkıp çıkamaması. Bir haberde 9590'ın base frekansının 5GHz olduğu yazıyordu oradan aklımda kalmış, karıştırmışım. Bu haberi dikkatli okumamıştım zaten. Ben ne okuduğumu ne gördüğümü biliyorum da sen neyin ne olduğunu bilmiyorsun, hiçbir şeyden çaktığın yok gelmiş burada yaptığım yanlışlığı eleştiriyorsun. Dün uykum vardı dikkat etmemişim habere. Lan olay burda mimari mi? Sen diyorsun turbo boost ile 5GHz'e çıkıyorlar, aslında bu işlemci 5GHz değil. Ben de diyorum ne farkı var? Hem böylesi daha iyi. Sürekli daha yüksek frekansta çalışıp daha fazla enerji harcamayacak işlemci. Gerektiği zaman daha yüksek saat frekansıyla çalışacak. Bu işlemci 4770K parasına da satılsa satacak. Tecrübesiz kullanıcı, oc yapmakla uğraşmak istemeyen kullanıcı bu işlemciye akın edecek. Ben en azından ne okuduğumu bilmiyorum, sen daha kendi söylediğinin ne olduğunu bilmiyorsun.

Senin İmzandan Belli Ne Kerro Biri Oldugun, Bu İşlemci CIksın Sen Zaten Gider En Basta Alırsın O Tecrübe Var Sende. Daha Uzatma Ben DÜşüncelerimi Söyledim, Sen Daha İşlemcinin Ne Speclerde Oldugunu Bilmeden Atlamıssın Konunun Gidişatını Saptırma. Emın Olmadıgın Bokada Maydonoz Olma

• arkadaşlar şuan 990 am3+ anakartlar çöpmü bilen yokmu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Senin İmzandan Belli Ne Kerro Biri Oldugun, Bu İşlemci CIksın Sen Zaten Gider En Basta Alırsın O Tecrübe Var Sende. Daha Uzatma Ben DÜşüncelerimi Söyledim, Sen Daha İşlemcinin Ne Speclerde Oldugunu Bilmeden Atlamıssın Konunun Gidişatını Saptırma. Emın Olmadıgın Bokada Maydonoz Olma

Benim imzam ne kadar samimi biri olduğumu gösteriyor. Tabii senin gibi kekoların beyni basmaz bunu anlamaya. Eğer 4. nesil bulldozeri bekliyor olmasaydım bu işlemciyi gider alırdım. Düşüncene başlatma lan, düşünceni söylüyorsan adam gibi sataşmadan söyle. Ondan sonra da karşıma geçip zırlama. İşlemci ne specindeymiş söylesene bi hele. Konunun gidişatını saptıran sensin. Benim sana dediğim şey basitti. Base frekansla turbo frekansının arasında bir fark yok dedim. Sen başladın yok daha ne okuduğunu bilmiyorsun yok bilmem ne zırvalamaya. Neye maydanoz olacağımı sana soracak değilim evlat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

arkadaşlar şuan 990 am3+ anakartlar çöpmü bilen yokmu

Cop demek dogru olmaz.Zaten bu bordlar cok eskidi.Yeni bordlarinda piyasaya girmesi yakindir.

AMD yeni islemcilerini tanittigina gore sanirim yakinda yeni 1070/1090FX anakartlarinida tanitir.Umarim yeni nesil anakartlarda dahili olarak usb3 , pcx3 , sata3 , Wifi n,ac ve BT4 teknolojileri standart olarak bulunur.
  • 220w tdp nedir arkadaş ya fırınmı üretmiş işlemcimi

pc kasasının üzerinde yemek ısıtırsın

çay koysan demlenir ne bu böyle :))

bende assahdan iş yaptılar sandım
  • 220w TDP diyip diyip duruyosunuz. Thermal design power nedir bir araştırın gözünüzü seveyim . Kafa karıştırmayın.
  • fx 9590 tek basına benım tum sıstemım kadar watt harcar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.