Şimdi Ara

AMD 5GHz'de çalışan FX-9590 işlemcisini duyurdu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
537
Cevap
2
Favori
19.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
Giriş
    KARDEŞ HAKKINI HELAL ET BEN 1993 YAMUK (DÜZ) LİSE MEZUNUYUM BZİM ZAMANIMIZDA ÖYLE SÜPER LİSE FİLAN YOKTU O YÜZDEN BENİM İNGİLİZCEM YOK BAK RESİMDE OLDUĞU GİBİ SİYAH İÇİNE ALDIM ORADA BİOSTAR YAZDIĞI İÇİN DEDİM YOKSA Bİ ART NİYETİM YOKTU

SANADA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM YANLIŞ BİŞEY YAPTIMSA AF OLA

KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL
  • Mining denen olay işin çok farklı bir boyutu dostum. Olaya şöyle bakmak lazım; ekran kartı alırken ya oyun için alırız, ya da iş için. İşlemci için de durum böyle...

AYNEN KARDEŞİM SONUNA KADAR KATILIYORUM PARAMIZA BİDE NE YAPACAĞIMIZA İŞE GÖRE OLMASI LAZIM.. BANA PHENOM PII 965 B.E YETİYORDU ASLINDA HİÇ BİR SIKINTI ÇIKARMIYORDU

TÜRKİYEDEKİ KAÇ KİŞİ BUNLARIN DIŞINDA MASA ÜSTÜ PC ALIR

TELEFONLAR BİLE ARTIK ÇOK İHTİYACI KARŞILIYOR KARDEŞİM

MESELA AMD FX LERİ GÜCÜNÜ WİN8 GÖRÜN DEDİ NE OLDU.... WİN8 İŞLETİM SİSTEMİ ÇOKLU ÇEKİRDEKLERLE UYGULAYACAKTI AMA TAM TERSİ OLDU .. MİCRSOFTTA HEMEN GERİ ADIM ATTI

SONRA WİN8 İLE İNTELLE MİCROSOFTUN ARASI AÇILDI ÇÜNKÜ İNTEL İŞLEMCİLER CAYIR CAYIR YANMAYA BAŞLADI . YABANCI ÜLKELERDE İNTEL İŞLEMCİLERİN ÜSTÜNDEKİ PORSENELİ BİLE SÖKENLER VAR NEDEN ACABA

İNTEL İŞLEMCİ ALIP BENİM PC 15 SN AÇILDI 4 SN KAPANIYOR GİBİ ÖVÜNENELERLE DOLU YOK 15 DAKİKADA WİN8 KURDUM
    SONRA İŞİN İÇ YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI WİN8 SAHTEKARLIĞI ORTAYA ÇIKTI MASAÜSTÜNDE YAPTIĞI OYUN TÜRKİYEDEKİ HERKES İNTEL İŞLEMCİ ALDIK ONDAN HIZLI KURULUYOR HIZLI AÇILIYOR GİZ ÇOK SEVİNDİLER .. NEYSE AMACIM İNTELİ KÖTÜLEMEK DEĞİL AMD AVUKATI DEĞİLİM

SSD OLAYINA HİÇ GİRMEYECEĞİM .....

OYUN İÇİNDE OYUN VAR . HERKSE GÖREMİYOR.. BÖYLE DEVAM EDER GİDER ..

DAHA BİR SÜRÜ OLAY YAZILIM VE OYUN İŞİ ÇOOK KARIŞIK ORAYA GİRMEK İSTEMİYORUM

MAC DIŞINDA KURMADIĞIM SİSTEM KALMADI PC ME PARDUSTAN TUT UNİX LİNUXTAN FEDORA UBUNTU HEPSİNİ KURDUM DENEDİM WİNDOWS A GÖRE ÇOK HIZLI SİSTEMLER NEYSE KARDEŞİM GELECEK BİZİM İÇİN ÇOK KÖTÜ İŞLEMCİLER KONUSUNDA

ARABA FİYATINA İŞLEMCİ ALICAZ ARTIK NEDENMİ

1.. AMD AÇIKLADI

AMD’nin Haizran ayında duyurduğu 8 çekirdekli ve 5GHz’lik frekans hızına sahip FX-9590 işlemcisi, FX sersinin son üyesi olacak. VR-Zone’un aktardığı bilgilere göre FX-9590’ın üstüne yeni bir model gelmeyecek.

Rapora göre FX serisinin tamamlanmasının verdiği boşlukla, bundan böyle CPU ve Radeon marka GPU’ları bir araya getirdiği APU’lara odaklanacaklar. Bilindiği üzere Richland’den sonra Kaveri kod adlı yeni APU’lara geçiş yapılacak. Yol haritasına göre bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak rapordaki bilgiler, Aralık ayında tam üretime geçileceğini ve 2014’de satışına başlanacağını söylüyor

AMD AÇISINDAN ÇOOOK KÖTÜ OLDU .İŞ İNTELE YARIYACAK

KISACA AYVAYI YEDİKKKKKKKKKK

2....http://www.overclock3d.net/articles/cpu_mainboard/intel_s_8-core_haswell-e_coming_in_autumn/1

Bu Yıl Intel, yeni X99 platformunda Haswell-E serbest olacak ve DDR4 bellek kullanarak hareket edilecektir. Bu Intel yanında beklenen 999 $ fiyat etiketi yanı sıra diğer platformu masraflarını ödemek için belki yeterli 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı toplam, hepimiz sabit hat meraklıları heyecan alacak özellikleri, kullanacak bir amiral gemisi tüketici CPU hareketli olacak Böyle DDR4 bellek ve bir X99 anakart olarak.

Birçok kaynak bu Haswell-Bomb San-Francisco'da Intel'in Geliştirici Forumu etrafında etrafında Eylül damla bekliyoruz, ancak bu Intel tarafından onaylanmamış edilir.

Aşağıdaki gibi Haswell-E işlemciler SöylentileriÜSKÜP Özellikleri şunlardır:

Işlemci

Core i7-5960X Core i7-5930k Core i7-5820K
    İşleme Çekirdekler 8 6 6
    İşleme konu 16 12 12
    Önbellek 20MB 15MB 15MB
    BLK 100MHz 100MHz 100MHz
    Çekirdek Temel Frekansı 3.0GHz 3.5GHz 3.2GHz
    Desteklenen Bellek DDR4 DDR4 DDR4
    Bellek Denetleyicisi Frekansı 2133MHz 2133MHz 2133MHz
    PCI Express Yapılandırma.

2x16 + 1x8 2x16 +1 x8 1x16 + 1x8 + 1x4
    TDP 140W 140W 140W
    Fiyat 999 $ 500 $ 350 $

Biz 6 veya daha fazla çekirdek DDR4 bellek destekleyen tüm Haswell-E işlemciler yukarıda özelliği olacaktır görebileceğiniz gibi iki çekirdeği vazgeçmeye istekli iseniz, Flagship neredeyse 1000 $ maliyet ve daha az modeller çok daha az maliyet ile beklendiği gibi, süreç vardır.

Tüm Chips için TDP aslında iki 4770Ks bir çip beklenen 140W vardır.

DDR4 bellek hareket DDR4 bellek daha yaygın olarak kullanılan / kullanılabilir hale azından kadar hiç şüphesiz, bu platformun maliyeti artacak, ancak güç tüketimini azaltmak ve cari DDR3 DIMM göre daha yüksek yoğunluklu modüller sunmak mümkün olacak

.Intel'in 8 Çekirdekli Haswell-E Sonbahar geliyor!

Burada en dikkat çekici yonga, ben bu yazarlar görüş, i7 5820K çok makul 350 $ bir söylenti fiyatı var bir 6 çekirdekli K-serisi işlemci. Bu saat hızı ve PCI-E seçenekleri söz konusu olduğunda biraz feda iken, hızaşırtılabilirlik (bir K-serisi CPU verilen) ile telafi ediyor ve sadece hemen hemen aynı 5930K az 150 $ maliyeti.

Ne yazık ki bu kez x930k varyant onun büyük kardeşi büyük parçacığı sayısı sunmuyor, bu yüzden belki de bir eleştirmen bu sefer aslında amiral gemisi bu sefer tavsiye ederim. Bu hepimiz için seyir olmuştur 8-Çekirdekli İşlemci mi?

Intel'in Haswell yaklaşan-E platformu hakkında duygu ve düşüncelerini tartışmak Lütfen OC3D Forumları

YANİ KISACA ŞU DDR4 RAM VER SÖKÜL PARALARI
    YENİ BİR SOKET ANAKART SÖKE SÖKE VER SÖKÜL PARALARI

İŞLEMCİ ÇOOK UCUZ DIŞ ÜLKE FİYATI 999 DOLAR MIŞ ÇOK UCUZ MESELA AMA İNTEL SEKİZ ÇEKİRDEK MİŞ TDP DEĞERİ 140W MİŞ ÇOK DÜŞÜK YA SADECE DÜŞÜK OLAN GHZ DEĞERİ 3.0GHz MİŞ 3GHZ DEĞİL DE 5GHZ SEKİZ ÇEKİRDEK OLSAYDI ACABA TDP DEĞERİ NE OLURDU FİYATINA YORUM YAPAMAYACAĞIM ZATEN ÇOOOK UCUZMUŞ

AMACIM KİMSEYİ KÖTÜLEMEK DEĞİL KİMSEYİDE SAVUNMAK DEĞİL . BEN CEBİME BAKIYORUM YANİ CEBİMDEN NE KADAR ÇOK PARA ÇIKIYOR BU SİSTEMİ ALMAK İÇİN KAÇ AY ÇALIŞMAK GEREKİYOR BUNLARI DÜŞÜNÜYORUM TOPLADIĞIM SİSTEM BİLE KAÇ AYIMA MAL OLDU . TÜRKİYEDE HİÇ BİRŞEY BEDAVA DEĞİL HATTA DAHA DA PAHALI

ALLAHA EMANET HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN

• amd ddr4 katkı saglamıcak mı dıyorsun ?

@
    fthyrr1976fy
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

amd ddr4 katkı saglamıcak mı dıyorsun ?

@
    fthyrr1976fy

her model değişimde paramızı SOYACAKLAR KARDEŞ BAŞKA ANLAMI YOKKK

İNTELDE HER İŞLEMCİ DEĞİŞTİRDİĞİNDE SOKETTE DEĞİŞİYOR YA SÖKE SÖKE BU ZAMAN KADAR OLAN DRR3 DESTEKLİ ANAKARTLAR ÇÖP YANİ ŞU

ONU BEN BİLELEMEM ZAMAN GÖSTERECEK AMD AÇISINDAN NE OLACAĞINI İLK AMAÇLARI APU OLUCAKMIŞŞŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

OFF 8 ÇEKİRDEK HEM DE 5 CİGAHERZ AMD YİNE INTELİ TOKAT MANYAĞI YAPACAK!!!!11

aynen öyleeeeeeeeeee
  • Amd yi halen 8 çekirdek sanan bebeler var.4 modül 8 izlek yüksek tdp işlemci.Gerçek çekirdek performansı sağlamıyor.Daha halen anakarta bağımlı kuzey köprüsü kullanıyor .Ekran kartı PCİ 3.0 yok . usb 3.0 halen ek entegreye bağlı.ddr4 desen amd ye hayel. Daha ne diyim bebelere balon .Durum öyleyse i7 4 gerçek 8 sanal 12 çekirdekli o zaman . Ghz arttırmak sonucu değiştirmiyor .5000 ghz 220 wat be kardeşim bu ne böyle fabrikamı . Soğutmak için hidroformu kullanıcaz..İ5 4690k bir tık 4000 ghz 88 watt tdp.4500. 1.20 vl ie rahat gördüm..Ama gerek yok.. 4 gerçek 4 izlek 8 buda 8 çekirdek o zaman... Anakartta değişecek sokette tabi.Fanatizme gerek yok ama gerçekler acı.

• 4 modül 8 kayar izlek yüksek tdp AMD: FX 8000-9000 serisinde saat hızları arttığında, mesela 4.5 - 5 ghz'de güç tüketim değerleri aşırı artıyor. İyi performans almak isteyen kişi de, mecburen oc yapıyor. Performansdan ziyade, öncelikle güç tüketimine çözüm bulmaları lazım AMD'nin bundan sonra yapacağı en akıllı hareket, mimariyi baştan değiştirmek olur. Yüksek çekirdek gücünün yanında, düşük cache bellek ile daha yüksek verim alınabilmeli. Intel'i teknolojik yönden yakalayamasalar da, bu kadar geri kalmazlar en azından. UP bence intel lider ve lider kalacak kardeşim amd 32 nm nedir intel 22 nm ,amd nin 8 tokmaklı işlemcisi var ise intelinde 4 TANKLI işlemcisi var ha bide sizin tokmak bizim tanklardan daha fazla güç çekip daha az performans veriyor bunuda buradan söyleyeyim amdyi ömrü boyunca yüceltmeye söz verenler daha ne duruyosunuz gidin başka konuya bu konuda rezil olmuşunuz gidin başka konularda kendinizi biraz avutun .Donanım habere teşekkürler..

• AMD atağa geçti :D
  • Amd çipsetler şu an pek güncel değil, bazı insanlar 9xxx serisini yeni bir işlemci sanıyor halbuki değil tamami ile fx 83xx serisinden geliyor bu işlemciler, fiziksel olarak hiç bir farkları yok, 8xxx serisini 9xxx gibi kullanabilmeniz için yapmanız gereken işlemciyi aynı hıza ve stabil voltaja çekip ht frekansını 2000 mhzden 2200 mhzye çıkartmanız yeterlidir..
  • Şu ghz tartışmalarını anlamıyorum ben

İntel amd seçimi konusunda hangi yazılımları kullanıyorsam testlerine bakıyorum vereceğim paranın hakkını hangisi verir tespit ediyorum, o işlemciyi alıyorum. Daha önceleri amd ve nvidia ekran kartı kullandım, hep intel işemci kullandım.

Hiçbir markayı körü körüne savunduğum olmadı. 4790k var, 3ds max kullanıyorum, performansı gerçekten üst düzey, oc yapınca daha bir keyifli.

Amd nin bu işlemcisinin iyi olduğunu düşünmüyorum. Bence olmamış. Daha iyi şeylerle gelmeliydi. Mimari yapıdaki üstünlüğü ghz farkıyla geçmek çok zor. Mobilde, intel cephesinde sürekli yeni mimariler gelişirken amd gereksiz faktörlerle öne geçmeye çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Phenom x4 seisindeki bir hata yüzünden bir çekirdeği kapatarak millete triple core adında Phenom x3 diye sorunlu işlemcileri sattığı günleri ne çabuk nuttunuz.Şu anda bile durum aynı 4 çekirdekli işlemci kutuları üzerine 8 çekirdek diye basıyor. Bu sanal çekirdekleri anakart geçek gibi görüyor ama aynı performansı veremiyor .Sonuçta sanal.Amd yi kesinlikle kötülemiyprum aksine rekabetin kaliteyi getireceğini düşünüyorum..Ama Amd tarfında durum içler acısı.Eski mimarilere hatalara devam.Bumu yenilik . Ghz arttırmak yenilikmidir.32 nm 220 watt bu nedir kardeşim.Bu işlemci hava soğumayla soğutulurmu. Bu nasıl bi fiyat performans olayı : Minumum düzeyde 1200 watt psu (asgari 700 tl) .soğutucu olarak sıvı soğutma en az korsair h100i soğutucu,anakartta en az Asus Sabertooth 990FX benzeri yüksek fazlı en az 500 liralık bir anakart vs Entegre ekran kartı bile yo oda cabası ayrı masraf ..Eeee nerde sizin fiyat performansınız.Böyle bir sistemi toplamaya bütçesi olmayanlar halen FX9590 la övünüyorlar. Bu rakkamlara lga 2011 ddr4 tabanlı server bilgisayarı toplanır. 100 liralık bi H81 anakartta bile İ7 4790 sorunsuz çalışır.Ekran kartıda üstünde.Maceraya gerek.Maddi yönden .Ayrıca İntel cephesinde sürekli socet ve anakart değişimi eleştiriliyor.Tabiki değişecek İntel sürekli mimariyi ve çipseti güncelleyip yeniliyor .Amd gibi yerinde saymıyor..Kaldıki şu an için kim diyebilirki 2011 yılında çıkan i5 2500k yetersiz diye Daha halen güncelliğini koruyor. Kedi eremediği yer mındar dermiş o misal. Al bi 4690k bak keyfine.İster oyun oyna ister render vs convertr yap.Amd fx serisiyle 220wat 4 modül 8 sanal izlekle olmamış. 5000 ghz olsa ne olur.
    Donanım habere teşekkür ederiz........

• GHZ artışı artık şart oldu. 4-5 senedir hep aynı hızlarda ilerleme oldu.

Herkes 8-10ghz hızlarda, 8 çekirdekli işlemci istiyor.

Üreticiler bu taleplere cevap vermeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ver voltajı arttır sıcaklığı Ghz'i işlemci iyi gibi görünsün Sonra oyun oynayacak kullanıcılar başka işlerde daha başarılı olacak işlemcileri kanıp alıyor ve pişman oluyor.. Çekirdek hızlarına kanmayın artık. Gtx 780 Ti 928 boost Mhz ile çıktı Gtx 970 1178 boost mhz ile çıktı 970 daha mı hızlı? Hayır değil. Ya da 4.8 ghz'e OC edilmiş bir fx 8350 nasıl i5 4460'tan geride kalıyorsa oyunlarda yine aynı oranları göreceksiniz kandırmayın kendinizi boşa
  • 1200watt psu almak zorundasin bunu alinca ama tam performans istiyor isen bide ekran kartsiz okadar sanirim +bide ekran karti harddisk felan derken kafadan en az 1500watt power lazim 1500lira gitti =) +bide sivi sogutma 350de ole gitti +bide işlemciye para vercen gitti 2500tl nerde bu işin karli yani hani amd f/p urun yapiyordu?amd artik f/p olmaktan cikti bence.tamam dedik onlari aldin deseki amd i7 5820k nin 6ghzde verdigi performansi vercem yada en azından 4770k nin 5.5 ghz verdigini performansi vercem dese anlarimda artik işin cilkini cikardilar eskisi gibi guzel işlemciler cikarmasini istiyoruz artik amd nin!...ve 3770k kıyaslayarak tam batirmişlar kendilerini
    Amd candir tabi ama artik can sıkmaya basladi fanboylukla felan bi alakasi yok hem amd hemde intel kullanan birisi olarak suan intelin bariz ustunlugu var bence artik amd nin kollari sivayip guzel bi işlemci cikarma vakti geldi
    Adam akıllı işlemciler cikarsa rekabeti kızıştırsa eskisi gibi inteli zorlasa daha iyi işlemci yapsin die daha guzel olmazmi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Aralık 2014; 21:30:54 >

• 220 watt??? Amd yine bombayı patlatmış.. (tabi elektrik faturalarını)Amd 2011 yılında çıkan 77wat 3770k ile karşılaştırılarak ne kadar geride kaldığını kendi ortaya çıkarmış. Üzerinde entegre grafik işlemisi bile yok . Testlerde elektrik sarfiyatı ev kullanıcısı için i5 4690k yılda 21.2 $ iken Amd 53 $ ile rekoru yine ele almış İşyeri için i5 4690k 77,09 $ / yıl Amd 192,72 $ / yıl yine rekoru kırmış. Ülkemizde ise bu rakkamlar daha vahim olur. Kaldıki bir i5 kadar performansı bile veremezken 5000 ghz olsa ne olur..Günümüz bilgisayarlarında artık ghz önemi pek kalmadı. Önemli olan mimari .Düşük güç tüketimi.Stabilite. 220 watt ile anakart, soğutma. psu, fanlar vs gibi bileşenlerin maliyetinin atmasına sebep olmuş.Ayriyeten ekran kartıda almak mecburi olmuş . Hiç olmamış Amd hiç.Buna ayriyeten buzdolabı gibi bir kasa gerekir..Acaba Amd böyle işlemcileri üreterek insanları masa üstü bilgisayarlardan soğumaya çalışıyor diye düşünüyor insan. Not: bir zamanlar fx 8120 kullanıcısıydım.Ama şu an intel i5 4690k
    Donanım habere teşekkür ederiz.

• Çekirdek mimarisi gelişmediği sürece isterse 10 Ghz yapsın ne işe yarayacak ? Ahh ahh eski Phenom II X6'lar X4'ler olacaktı şimdi ama nerdee.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.