Şimdi Ara

Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
49
Favori
38.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler hocam, önümüzdeki hafta içi gelmesi önemli benim için umarım gecikmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tst- kullanıcısına yanıt
    Reis senin ürünün ham fiyati 1597 euro senin ki ticari olarak sayılacak ek vergi alacaklar senden ek olarak noterden yetki isteyecekler mi bilmiyorum ama isteyecekler diye tahmin ediyorum oradan da bi 250 500 lira arası verirsin
  • M.S .T kullanıcısına yanıt

Benden değil Amazon'dan alacaklar ek vergiyi. Ben sadece vekalet vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Benim şahsi sürecim için yazacak olursam, vekaletname vermedim ve iade talep ettim (ilk etapta).

*Fakat sonradan hiçbir çıkar yolun olmadığını gördüğüm ve anladığım için vekaletname vermek durumunda kaldım.

Ben iade istemedim vakalet de vermedim. Paket hiçbir şekilde kabul edilmiyor diye ibare çıktı UPS de. Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?]  pazartesi bakanlıkla konuşup yol haritami belirleyecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Sans bu ya 3 ürün tarafıma geliyor ve aynı haftaya cakisacaklar ve tabii ups kargo. Ürün bedelleri dusuk 3 k 2k 3k şeklinde. 3 de ekran karti 2 si benim bile değil ama ben satin aldim.3 ürün aynı firmadan bu durumda ben radara gitmiş oluyorum.

Ama burada atladiklari bir durum var benim kendi iş yerime bağlı gumruk müşavirim var .Salça olurum sakız olurum başlarına bela olurum .3 kuruşluk mal için salon erkeği çizgimden kaydırmasınlar beni .Bu durumu sordum hakları yok böyle bir yasa bulamadım dedi .Tehlikeli madde gurubunda olmadıktan sonra zorlana bunu yapma hakları da yokmuş. Gelişmeleri yazarım cuma-cumartesi gumruk işlemleri başlar.

Hocam bende bir vatandaş olarak hakkım olanı elimden alan bu kişiler hakkında şikayetçi olmak istiyorum. Şahısa mi dava acmam gerekir yoksa müdürlüğe dilekçe mi yazmalıyım.

İlk kez ekran kartı aldım ondada vakelet falan birşeyler istediler vermedim.

Dava süreçleri için 20k bütçe ayırdım sizce yeterli olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: kerim35

Ben iade istemedim vakalet de vermedim. Paket hiçbir şekilde kabul edilmiyor diye ibare çıktı UPS de.   pazartesi bakanlıkla konuşup yol haritami belirleyecegim.

Alıntıları Göster

Böyle bir talebiniz olmadığını ivedilikle Amazon'a bildirmelisiniz. Vekaletname vermeseniz dahi sizin adınıza ''Müşteri teslimatı kabul etmedi: İstemedi'' ibaresi kullanılması hangi açıdan bakılırsa bakılsın doğru bir ibare değildir. Muhtemelen bu ibare için de; ''otomatik mesajdır'' denilecektir.

• Ben 2017 yılından önce bir miktar amazon alışverişi yapmıştım ve dhl'ye ister monitör olsun ister psu hep vekalet vermiştim. Arızaya gönderdiğim corsair soğutucudur wd disktir falan bunlara da vekalet vermiştim.

Sanırım işin pisliği UPS'den çıkıyor. Zaten 100 euro olan sınır falan da çoktandır kalmadı, hepinize çok geçmiş olsun.

• Arkadaşlar kuzenlerim Almanya'da yaşıyor yazın gelirken yanlarında ekran kartı getirebiliyorlar sanırım ben araştırdım da bulamadım Almanyayla TR arasında fiyat farklı varmı ekran kartlarında ona göre getirtcem bilgisi olan yazarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProVival

2 tane 1200 dolarlik ( toplam 2400 dolar) ekran kartı sipariş edersem ticari mi sayiliyor, kargo toplam fiyati 1500 euro gectigi icin, yoksa %20 vergi mi oduyorum

ticari sayılır

• quote:

Orijinalden alıntı: merdas

Shipping kimin ismi gözküyorsa arayıp onun tc sini sorarlar hstta sormuş olabilirler şu saat itibariyle

Nasıl yani hocam, ikisine birden bakmıyorlar mı? O zaman ne kadar tanıdık varsa onların adresine söylenir, böyle bir açığa müsade edeceklerini sanmıyorum.

• runelgna kullanıcısına yanıt

Kolinin üstünde kimin ismi varsa onun tc si isteniyor

Amazon şüpheli işlemden banlamazsa herhangi bir sıkıntı yok dediğiniz işlem için

• quote:

Kolinin üstünde kimin ismi varsa onun tc si isteniyor

Amazon şüpheli işlemden banlamazsa herhangi bir sıkıntı yok dediğiniz işlem için

Newegd den almis oldugum ekran kartini fatura adresi ve ismi benim adima ama gonderilen alici esimin ismi ve telini kaydettim adres ayni tabikide. Banka karti benim adima oldugu icin fatura ismini degistiremedim. Urun cuma gunu tr ye girdi esimi aradilar tc sini istediler ama hala gumruk islemleri devam ediyor olarak gorunuyor. Acaba bu simdi benim adimami gumruk islemleri yapiliyor yoksa esimin adinami. Yani newegin kestigi faturayi goruyorlarmi acaba yada adres ayni oldugu icin benim izerimemi direk yapiyorlar cok merak ediyorum bakalim bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

• savcı963 kullanıcısına yanıt

Zaten kendiniz açıklamışsınız eşinizin tcsi istenmiş onun adına işlem yapılıyor

• quote:

Zaten kendiniz açıklamışsınız eşinizin tcsi istenmiş onun adına işlem yapılıyor

Ama newegg faturayi benim adima kesmis ve adresimiz ayni tabikide. Yani adres takibi filan var mi onu merak ettim adresime daha önce 1 adet ekran karti aldim çünkü yani oradan patlayabilirmi diye merak ettim

Kişi bazlı hocam. Adres bazlı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildwachsend

Kişi bazlı hocam. Adres bazlı değil

Anladim hocam o zaman bizim ekran kartimizin sorunsuz gumrukten gecmesi gerekiyor anladigim kadari ile cunku esimin adina ilk defa aldim ekran karti.

Ama adresime kendi adima daha önce ekran karti aldim neweggden ve adresim ups de kendi adima zaten kayitlidir diye dusundugum icin biraz tereddutlerim var acikcasi :)

İlk ekran kartıysa eşiniz adına geçer hocam. İkincide bazen geçiyormuş ama 3. De zor. Sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildwachsend

İlk ekran kartıysa eşiniz adına geçer hocam. İkincide bazen geçiyormuş ama 3. De zor. Sıkıntı olmaz

Hocam icimi rahatlattin cok sagolasin vallahi dusunuyordum bunlar vekalet isterlerse simdi ne yapacagim diye ayrica ekstra masraf cikarsa newegg karsilamaz diye korkmadik degil hani

Hocam yukarda arkadaş da demiş eşinizi aradıklarına göre onun adına işlem yapılıyor. Newegg için kimi karşılıyor diyor, kimi karşılamaz diyor onu sormak lazım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.