Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1724. sayfa)

5 sn
331.723
Cevap
8.115
Favori
72.894.992
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17221723172417251726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Türk_o

Hâlâ alkalin pil mi? 

Alıntıları Göster

Maalesef , 15 yıldır çöpe bir tane bile pil atmamış biri olarak yine de vicdanım temiz değil belki ama 100 kiloya yakında geri dönüşüm kutusunda birikmesini sağlamış olmanın hafifletici sebebini taşıyorum.

Buradan toplama kutusu /bidonu talep edilebilir (geçici olarak kapalıyız diyor ama açılacaktır sanırım)

https://tap.org.tr/mazleme-talep//

• https://www.amazon.com.tr/dp/B07T9CQK54/

115₺

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

https://www.amazon.com.tr/dp/B07T9CQK54/

115₺

Fiyatlar 352 TL den başlıyor hocam. Eğer dediğiniz fiyattan aldıysanız çok iyi fiyata almışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ztalan kullanıcısına yanıt

Cidden bu fiyata aldınız mı? Sepettemiydi ürün yoksa gezerken mi gördünüz?

• byi kullanıcısına yanıt
    140 bedeni aldım üstüne paylaştım demek ki fiyat uçmuş sonrasında görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

Al bu videoyu senin için çektim. Barkodları aynı olan ürünler mi, yoksa uçuk mavi olan mı orjinal diye P&G müşteri hizmetlerini arayabilirsin 08502200911

https://streamable.com/5wz2g3

Neye dayanarak bu karara vardınız? Bu yazıyı yazan makinelerin nasıl bir makine olduğunu biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

Hocam renginden ve ambalajın kalın olmasından dolayı. Solda ki evde bulunan, sağdaki 3x yeni sipariş;

Satıcı bu hocam;

Hocam zamanında büyük bir ambalaj üreten fabrikada çalıştım. Bir siparişin üretiminin başındaki renk ile sonundaki renk arasında bile fark olabiliyor. Markanın isteği doğrultusunda kalınlık değiştirilebilir, baskı için yeni kalıplar üretilmiş olabilir bundan dolay yazı tipi vs. kalıcı olarak değişmiş olabilir. Baskından ürünün sahte olup olmadığını öğrenmek zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

yalnız işt amazon.de bu suistimaller yüzünden Türkiyeye satışı kısıtladı.

Alıntıları Göster

Amazon. de ya da com'un neden kısıtladığı ya da kısıtlama kriterlerinin ne olduğu konusunda kesin bir bilgiye ya da duyuruya sahip misiniz? Çünkü örnek olarak Ecovacs Ozmo 950 robot süpürgeyi Amazon.de Türkiye'ye gönderirken Amazon.nl göndermiyor ya da Amazon. de Ozmo 950'yi gönderirken aynı kutu boyutuna sahip Ecovacs T8 AIVI'yi göndermiyor. T8 AIVI fiyat mertebesinde olan Robprpck S6 MaxV'i de Türkiye'ye gönderiyor. Yani kısıtlandıysa bir şey herhangi bir suistimal yüzünden değil operasyonel sebeplerden olma ihtimali çok daha yüksek.

Ayrıca bu örnekteki "Lütfen silin de suistimal edilmesin" dediğiniz "Ürünü iade etmenize gerek yoktur, paranızı iade ediyoruz" dediği şeyi şeyi kaldırsalar ne kaldırmasalar ne farkeder sizin için siz iade etmek istedikten sonra? (bence bu bir jest değil, iade etmek istediğim ürünün bende kalmasının bana bir faydası yok, ihtiyacı olan birine verilecek bir şey olur)

Eğer birileri suistimal eder de kaldırırlar diye endişe ediyorsanız bu uygulamayı, az önce ve daha önce de söylediğim gibi sizin de bir sonraki iadeniz konusunda "param iade edilsin, ürün bende kalsın" beklentiniz vardır, bunun da suistimalcilerin amacından zerre farkı yoktur.

Tekrar ediyorum Amazon bu jestleri "Aman ses etmeyin suistimal edilmesin" diye değil tam tersine "Herkes birbirine anlatsın, daha çok müşteri olsun daha çok alışveriş olsun" diye yapıyor. Basit olarak Amazon global müşteri hizmetlerinin Twitter üzerinden Türkçe attığı tweetleri kontrol ederseniz görürsünüz söylediğim şeyi.

• Sonunda Adana ya da Kolay Gelsin gelmiş. Umarim anlatilanlar kadar iyi olur Adana da. Bugun aldığım ürün Kolay Gelsin le geliyor görünüyor.

• srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    Ariel Mh arayın arkasındaki kodlar ile orj olup olmadığı anlaşılıyor. Hb 150/50 kod zamanı da denk geldi bana, görüştüm Mh ile sahte dedi sonra hb de para iadesi yaptı.

• istanbuli İ kullanıcısına yanıt

eyvallah bu pillere bakarken 9v olana da baktım o da indirime girmiş 8.99₺ olmuş. 5 adet aldım.

duracell 9 v

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B00PLYFXCK

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

hani dark mod/normal mod yapma butonu gibi keşke bir butonla amazon'da ki tüm satıcıları engellesek ve sadece amazon'un kendi sattığı ürünleri görebilsek  

Alıntıları Göster

aynen. bi biggshop diye magaza var surekli her seyde karşıma cikiyor.

• Satin aldigim fakat daha kargoya verilmeyen urunume indirim gelmis. Nasil bir yol izlemeyeliyim sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: sirphoenixx

Amazon. de ya da com'un neden kısıtladığı ya da kısıtlama kriterlerinin ne olduğu konusunda kesin bir bilgiye ya da duyuruya sahip misiniz? Çünkü örnek olarak Ecovacs Ozmo 950 robot süpürgeyi Amazon.de Türkiye'ye gönderirken Amazon.nl göndermiyor ya da Amazon. de Ozmo 950'yi gönderirken aynı kutu boyutuna sahip Ecovacs T8 AIVI'yi göndermiyor. T8 AIVI fiyat mertebesinde olan Robprpck S6 MaxV'i de Türkiye'ye gönderiyor. Yani kısıtlandıysa bir şey herhangi bir suistimal yüzünden değil operasyonel sebeplerden olma ihtimali çok daha yüksek.

Ayrıca bu örnekteki "Lütfen silin de suistimal edilmesin" dediğiniz "Ürünü iade etmenize gerek yoktur, paranızı iade ediyoruz" dediği şeyi şeyi kaldırsalar ne kaldırmasalar ne farkeder sizin için siz iade etmek istedikten sonra? (bence bu bir jest değil, iade etmek istediğim ürünün bende kalmasının bana bir faydası yok, ihtiyacı olan birine verilecek bir şey olur)

Eğer birileri suistimal eder de kaldırırlar diye endişe ediyorsanız bu uygulamayı, az önce ve daha önce de söylediğim gibi sizin de bir sonraki iadeniz konusunda "param iade edilsin, ürün bende kalsın" beklentiniz vardır, bunun da suistimalcilerin amacından zerre farkı yoktur.

Tekrar ediyorum Amazon bu jestleri "Aman ses etmeyin suistimal edilmesin" diye değil tam tersine "Herkes birbirine anlatsın, daha çok müşteri olsun daha çok alışveriş olsun" diye yapıyor. Basit olarak Amazon global müşteri hizmetlerinin Twitter üzerinden Türkçe attığı tweetleri kontrol ederseniz görürsünüz söylediğim şeyi.

Alıntıları Göster

5 6 kelimelik cümlemden neler çıkarmışsınız. ben milletin yaptığı süistimalllerin sonuçlarını yazmışım. siz beni alıntılayarak " sizin de bir sonraki iadeniz konusunda "param iade edilsin, ürün bende kalsın" beklentiniz vardır, bunun da suistimalcilerin amacından zerre farkı yoktur." demişsiniz. hakkaten hayret ediyorum

• Baby Turco 90'lı ıslak havlu 2.75 TL

https://www.amazon.com.tr/dp/B08DDN6R61/ref=cm_sw_r_u_apa_i_vdBOFbKX9FCKB

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

5 6 kelimelik cümlemden neler çıkarmışsınız. ben milletin yaptığı süistimalllerin sonuçlarını yazmışım. siz beni alıntılayarak " sizin de bir sonraki iadeniz konusunda "param iade edilsin, ürün bende kalsın" beklentiniz vardır, bunun da suistimalcilerin amacından zerre farkı yoktur." demişsiniz. hakkaten hayret ediyorum

Alıntıları Göster

Daha önce burada "faydalı alışveriş oldu" diye 5-6 farklı hesaptan dükkanına aldığı kolilerce ürünün fotoğrafını koyup sonra da bunun ticaret olduğunu savunup, insanların fırsatlardan faydalanmasını engelleyen ve burada insanlara hakaret eden, yaptığı şeyin mali açıdan suç olduğunun farkında olmayıp ticaret yaptığını sanan biriyle davalık oldum, vergi dairesi de hakkında inceleme başlattı. O yüzden suistimalciler konusunda çok hassasım.

Diğer taraftan da bu suistimalciler yüzünden amazon.de gönderimi kısıtladı derken bununla ilgili resmi bir duyurudan mı yoksa kendi çıkarımlarınızla mı diye soruyorum, cevap olarak yine hiçbir bilgi vermeden "sonuç: kısıtlanmak" diyorsunuz. Örneklerden göreceğiniz üzere de Amazon.de'nin Türkiye'ye gönderim kısıtı getirmesinin sebebi suistimal değil operasyonel sebep gibi görünüyor.

Sonuç olarak da "ürün sizde kalsın paranızı iade ettik" durumuyla ilgili burada onlarca kez paylaşım yapıldı, onlarca kez sizin söylediğiniz gibi suistimal edilir, lütfen silin diyenler çıktı. Bu jest dediğiniz ama aslında olmayan şeyin suistimal edilmesinden ve kaldırılmasından endişe ediyorsanız lütfen kendinize bir sorun, ben neden bu sürecin kaldırılmasından endişe ediyorum eğer iade edeceğim ürün için içimde " belki iade etmenize gerek yoktur" derler diye beklenti yoksa? Başka jestlerle ilgili bir yorum değil, sadece bu "jest" dediğiniz şey için sorun kendinize.

Eğer düşündüğünüz gibi biriyseniz zaten Amazon bu uygulamayı ister kaldırır ister kaldırmaz umrunuzda olmaz.

• sarkat kullanıcısına yanıt
    Her gördüğümde aklıma ssd geliyor :)

• istanbuli İ kullanıcısına yanıt

Bilgi verdiğiniz için sağolun hocam. Bu tür durumları bildirmek bizim vatandaşlık görevimiz diye düşünüyorum

• zknmr kullanıcısına yanıt

Aynen bana rulo rulo koruyucu kağıt gelmişti 😂

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Hocam direk kanıya varmadım. Arkadaşa attığım görsel sadece işkillenmemi sağladı. P&G müşteri hizmetleri kontrol ettikten sonra sahte olduğunu söylediği için sahte diyorum. Fatura göndermiş olsalardı yaptırım girişimi uygulayacaklarını söylediler. Ama gönderilmemiş.

• 
Sayfa: önceki 17221723172417251726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.