Şimdi Ara

Amazon Prime Türkiye [ANA KONU] (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
382
Favori
172.476
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında alış verişi internetten yapıyorsanız en önemli avantajı bedava kargo olması 5₺ lik ürün alsanız bile bedavaya kargoluyor. Diğerleri gibi 70-80-100₺ gibi bir tutara ulaşmanız gerekmiyor.
    Yanında extra indirimli ürün yayınlıyor prime özel, işte o zaman prime öne çıkıyor. Yoksa bende amazon video izlemiyorum çoğu eski yayın (bana göre)

aklınızda bulunsun 1 ay ücretsiz prime üyelik hakkı veriyor kullanmadıysanız hakkınızı kullanabilirsiniz. İstediğiniz zamanda iptal edebilirsiniz (telefondan prime üyelik başlatatılamıyor/du)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hisar18 kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir cevap yaklaşımıdır? Bilmemek ayıp gibi. Olmadı bu cevap şekli
    Burada insanlar yardımlaşmaya çalışırken.

Cümleleri azıcık seçerek kullanalım....

• quote:

Orijinalden alıntı: zknmr

Aslında alış verişi internetten yapıyorsanız en önemli avantajı bedava kargo olması 5₺ lik ürün alsanız bile bedavaya kargoluyor. Diğerleri gibi 70-80-100₺ gibi bir tutara ulaşmanız gerekmiyor.
    Yanında extra indirimli ürün yayınlıyor prime özel, işte o zaman prime öne çıkıyor. Yoksa bende amazon video izlemiyorum çoğu eski yayın (bana göre)

aklınızda bulunsun 1 ay ücretsiz prime üyelik hakkı veriyor kullanmadıysanız hakkınızı kullanabilirsiniz. İstediğiniz zamanda iptal edebilirsiniz (telefondan prime üyelik başlatatılamıyor/du)

Hocam ilave detay bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim. Amazon Türkiye'de satılan ürün çeşitlerine daha yakından ilgileneyim.

Keşke yurtdışı amazon fiyatlarıyla satılan ürünleri, yurtiçinde de aynı fiyatlarla satın alabilsek. Özellikle başta elektronik ürünler olmak üzere, amazon yurtdışında çok avantajlı fiyatlarla bir çok ürün satılıyor.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Aylık 8 lira için bu kadar konuşmana değmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Aylık 8 lira için bu kadar konuşmana değmez

Bir önceki sayfada sizinle aynı düşünceyi paylaşan bir üyeye yanıt vermiştim. O yanıtım sizin görüşünüz içinde geçerlidir.

Gerek yok böyle mevzulara... Amazon Prime'dan faydalanmak isteyenler, üye olup kullanabilir.

Amazon prime üyeliğini iptal eder ama senide kara listeye şüpheli olarak alır. Bir kaç kere daha bu şekilde Prime fırsatından faydalanıp geri prime iptal edersen bütün Amazonlardan banlanırsınız...

• Bu ay Amazon Prime üyeliğine indirim yapan herhangi bir banka kartı var mı? Biraz göz attım ama bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Amazon prime üyeliğini iptal eder ama senide kara listeye şüpheli olarak alır. Bir kaç kere daha bu şekilde Prime fırsatından faydalanıp geri prime iptal edersen bütün Amazonlardan banlanırsınız...

Bu yanıt oldukça mantıklı...

Fiyat avantajlı satılan ürünü satın alıp, Amazon Prime üyeliğinden çıktıktan sonra, amazon'dan aynı yöntemle ikinci bir ürün almamak lazım.

Bakalım artık... Yüksek indirimli bir ürüne denk gelirsem, bir kez Prime'a üye olup çıkarım. Tabi ikinci defa denememek kaydıyla.

• Vallahi Hocam helal olsun. Tabi size de saygı duymak lazım para kolay kazanılmıyor da, Amazon prime ile zaten ödeyeceğiniz üyelik ücretini misliyle çıkaracaksınız. Burada cevap veren arkadaşlardan bir kaçı daha sakin cevap verebilirlermiş. Yine de helal olsun ne diyeyim 😂

• sabarra kullanıcısına yanıt

Ben mesela PRİME verdiğim parayı dün acil verdiğim 2 siparişim ile kargo parası olarak çıkardım.

23 tl + 33 tl lik 2 siparişim oldu 1 tl kargo ücreti ödemedim ve 2 siparişim de bu gün teslim edildi.

İnanabiliyor musun 2 tane 32 li tuvalet kağıdı aldım onu koliye koymuşlar + kraft kağıt eklemişler değil 7 tl prime için 30 tl vermeye razı olabilirim.. o kadar hızlı geldi ki şaşırdım

• @sabarra, tamam da, amazon prime hiç istifade etmeyeceğim bir hizmet.

Yani amazon firması 1800 TL'lik malı 1500 TL'ye satıyor. Diyor ki, amazon prime üye olursan 1500 TL'ye veririm diyor... Kullanmayacağım şeye, neden üye olayım. Üye olup ta, 300 TL avantajlından yararlanmadım zaten... Bir daha aynı ürün için aynı kampanyayı yaparsa, üye olup çıkarım. Bir defalıkta olsa, 300 TL indirimden yararlanırım.

Eskiden daha mantıklı indirimler olurdu. A malını alana, B malı yanında hediye ya da xxx TL indirimli gibi...

Bence amazon prime bedava gibi bişey şuan video twitch de var zaten artık çoğumuz intermetten kitap kalem telefon şu bu alıyoruz en azondan ben öyleym kırtasiye gidip kitap aramaya gerek yok 15 liralık kitabı neredeyse kimse bedava kargoyla yollamıyor 7-8 lira ona kargo vereceğime alıyorum prime ı hem bi alışverişten paramı çıkarıyoruö diğer kargolar beleşe geliyor hemde diğer uygualaölardan fayda

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-184304AE9

Bence amazon prime bedava gibi bişey şuan video twitch de var zaten artık çoğumuz intermetten kitap kalem telefon şu bu alıyoruz en azondan ben öyleym kırtasiye gidip kitap aramaya gerek yok 15 liralık kitabı neredeyse kimse bedava kargoyla yollamıyor 7-8 lira ona kargo vereceğime alıyorum prime ı hem bi alışverişten paramı çıkarıyoruö diğer kargolar beleşe geliyor hemde diğer uygualaölardan fayda

Doğrudur.

Her bir bireyin Amazon Prime'dan istifade edebileceği hizmet alanı vardır.

Ancak belirttiğim gibi, Amazon Prime'ın bana hitap edebilecek bir hizmeti bulunmamaktadır. En azından şimdilik bulunmamaktadır.

Ama Amzon Prime'ı yakından takip etmeye başladım. İşime yarar bir özellik yakalarsam, üye olmaktan geri durmam.

• Hiç kullanmadım neredeyse, bugün farkında olmadan 8 TL'den yenilenmiş. Neyse zararı yok yenilensin de yine kullanmam muhtemelen... Aslında kullanan için çok uyguna güzel hizmet.

sizinle aynı durumdayım serkan bey. twitch, video, game hizmetlerinin hiçbirini kullanmıyorum ama prime üyesiyim. nedeni ise sepetimde 250-300 civarı ürün var. 1tl den 500tlye kadar. takip ediyorsanız amazonu fiyatlar çok oynak. gün içinde sık sık kontrol ederim sepetimi ve dip fiyat gördüğüm ürünü tekde olsa alırım. çünkü fiyat bazen 1 dakika içinde değiştiği bile oluyor yada başkası alıyor. mesela steadler in şu seti 19.50 den gitmiş kaçırmışım. https://www.amazon.com.tr/dp/B01N6HORGU prime ın güzelliği burda çıkıyor. 19 + kargo olunca insanın gözüne geliyor almak. prime a aylık 7.90 verip herşeyi istediğin an kargosuz almak cezbediyor. bi örnek daha vereyim kazak yada gömlek bi bakıyorsun 40 - 30 hatta 20 tl olmuş. kargosuz olunca hemen al diyorsun. çünkü çoğu üründe indirim 1 bilemedin 2 üründe oluyor. alınca fiyat otomatik yükseliyor. çok karşılaştım böyle ürünlerle. o nedenle prime hizmetlerinden faydalanmasamda ücretsiz kargosu bana kafi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

@sabarra, tamam da, amazon prime hiç istifade etmeyeceğim bir hizmet.

Yani amazon firması 1800 TL'lik malı 1500 TL'ye satıyor. Diyor ki, amazon prime üye olursan 1500 TL'ye veririm diyor... Kullanmayacağım şeye, neden üye olayım. Üye olup ta, 300 TL avantajlından yararlanmadım zaten... Bir daha aynı ürün için aynı kampanyayı yaparsa, üye olup çıkarım. Bir defalıkta olsa, 300 TL indirimden yararlanırım.

Eskiden daha mantıklı indirimler olurdu. A malını alana, B malı yanında hediye ya da xxx TL indirimli gibi...

Hocam zaten arkadaşın da yazdığı gibi amazonda fiyatlar çok oynak eğer takibini sağlarsanız tahmin ettiğinizden bile daha fazla bir indirim ile sahip olabiliyorsunuz ürünlere. Bunu da 50 tl üstüne kargo ücretsizdir vs şartı olmadan yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde bende çok fazla yararlandım. Önceki yorumlarınızı da okudum. Hep aynı cevabı vermişsiniz. Dediğim gibi saygı duymak lazım sizin görüşünüzdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabarra

Hocam zaten arkadaşın da yazdığı gibi amazonda fiyatlar çok oynak eğer takibini sağlarsanız tahmin ettiğinizden bile daha fazla bir indirim ile sahip olabiliyorsunuz ürünlere. Bunu da 50 tl üstüne kargo ücretsizdir vs şartı olmadan yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde bende çok fazla yararlandım. Önceki yorumlarınızı da okudum. Hep aynı cevabı vermişsiniz. Dediğim gibi saygı duymak lazım sizin görüşünüzdür.

Alıntıları Göster

Evet hocam tespitleriniz doğru... Yanıt ve yorumlarım hep aynı...

Benim alışamadığım ya da uyum sağlayamadım şey; kampanyalarda genelde ürünün yanında başka bir ürün verilir. Oysa amazon internet üzerinden ürün satan bir platform olarak, Amazon Prime diye bir video, film platformu kurmuş. Gel buraya üye ol, fiyat avantajı sunduğum ürünlerden yararlan, diyor. Yani bir yerde film izlemeyecekleri de abone yapmaya çalışıyor.

Evet abonelik bedeli cüz-i( yani önemsiz ) bir rakam. Ancak benim bu abonelik işlerine karşı aşırı bir alerjim var. Evde kullandığım internetim bile aboneliksiz bir internettir. 45 TL ödeme yaparsam, bir ay açık kalıyor. Diyelim ki, ay ortasında başka bir yere 2 aylığına gittim. Süre tamamlanınca ev interneti kesiliyor. İki ay sonra eve dönünce, para yatırınca internetim otomatikman açılıyor. Yani abonelik durumu olmadığı gibi kullanmadığım internete de boşa para ödememiş oluyorum.

Aynı şekilde cep telefonunu faturasız kullanıyorum.

Evde su aboneliğim kontörlü sistem. Fatura ödeme derdim yok.

Yalnızca aydan aya elektrik parası ödüyorum. Keşke elektrik dağıtım firmaları da kontörlü sisteme geçebilse...

• Amazon'dan 2 tane pril 4 kg deterjan aldım.

Dün gece 21:30 da kargoya verildi kolay gelsin 30 dk önce Ankara'ya evime teslim etti

Koli,Kraft kağıt kullanmışlar Prilleri de poşete koyup yapıştırmışlar aksa dökülse poşette kalacak problem olmayacak.

Prime sonuna kadar hakediyor.

Hocam dediklerinize verebileceğim teker teker örnekli cevaplarım var fakat fazla da uzatıp konuyu takip eden insanları irite etmek istemiyorum. Dediğim gibi deneyin en iyisi bakın bir. Oluyorsa dediğiniz gibi yol göstermiş olursunuz. Ha olmaz da dedikleri gibi IP banı olursa da karışmayız 😄

• Arkadaşlar ben aradığım ürün bi kaç lira fazla dahi olsa Amazon'dan almaya çalışıyorum. Paketlemeden tutunda, hızlı kargoya, her adımda bilgilendirmeye kadar sizi haberdar ediyor. Adamlar sana verdiği önemi resmen her siparişinizde hissettiriyor. Bu adamları tercih etmeliyiz ki hizmetler artsın ve fiyatlar düşsün...

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.