N

Yüzbaşı
10 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 99 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba aracım kaza yaptı. Tutanak sonucu mutabakatsızlık verilmiş. Komisyon 3 gün içinde karar vermesi gerekir diye düşünüyordum. Sigortayı aradım. Dosya actiracaksiniz ve eksper gelir bakar o şekilde sonuçlanır dedi. Süreç böyle mi oluyor? İlk kaza olduğu için bilgim yok. Bilen aydınlatabilir mi?

Bu çalışanların kargolarimizi (ç)almasina bir care bulunmalı. Takipli kargolar rahat rahat geliyorken ne hikmetse takipsiz kargolar bir türlü gelmiyor. Bununla ilgli bir bimer calismasi yapmamiz lazım.
Google play de en cok hasılat yapan uygulamalara bakın hep arkadaş bulma uygulamaları. Cok yalnız cinsellige ac bastırılmış bir toplumun durumunu gozler önüne seren güzel bir veri.
Türkiye cinsel açlığın Afrikasıdır (Kanıtlı)
Okul müdürünün öğrencisi tarafından pompalı tüfekle öldürülmesi

Bu olayada ithafen uzun gelebilir ama okumanızı tavsiye ederim.

İZMİR ÖDEMİŞ KAYMAKÇI ÇOK PROGRAMLI LİSESİ MÜDÜRÜ AYHAN KÖKMEN İKİ ÖĞRENCİSİ TARAFINDAN TÜFEKLE VURULARAK ÖLDÜRÜLÜYOR...

Olayla ilgili görevlendirilen müfettişin görüşleri..

DUYGUSUZ NESİL TEHLİKESİ :

Hayatın gerçekliklerinden habersiz, duygusuz ve bencil bir nesil geliyor. Şehitler için gözyaşı döken kendi ana babalarını anlamıyorlar. Başkalarının çocukları için ağlamaya anlam veremiyorlar. Yanıbaşımızdaki savaşlar, acı çeken çocuklar, ölen onbinlerce insan onları hiç ilgilendirmiyor. Tüm acı gerçekleri çizgi film tadında izliyorlar ve yürekleri hiç acımıyor. Hayatlarının odağındaki tek şey eğlenmek. Eğlenemedikleri tüm zamanları kendilerine bir işkence olarak görüyorlar.
Kendileri için yapılan fedakarlıkların hiç farkında değiller. Kıymet bilmiyorlar ve vefasızlar. Herkesi kendine hizmet etmek için yaratılmış görüyorlar. İnsanlara verdikleri değer, onların isteklerini yerine getirebildikleri ve ne kadar eğlendirdikleriyle orantılı.
Hayatlarında eğlenmeden başka bir amaç olmadığı için artık tek eğlence kaynağına dönmüş telefon ve tabletlerini ellerinden aldığınızda dünyanın sonunun geldiğini zannediyorlar.
Geçmiş onları pek ilgilendirmiyor, atalarımıza karşı vefasızlar. Dedelerinin canları, kanları pahasına vermediği vatan toprağını en iyi fiyatı verene satacak kadar maneviyattan yoksunlar. Vatan, onlar için son model bir cep telefonundan daha değersiz.
Milletimizin geleceği açısından endişeleniyorum.
20 yıl sonra bu nesil, nasıl ana-baba olacak?
Kendine hayrı olmayan bu nesil nasıl çocuk yetiştirecek?
Evlerini nasıl idare edebilecek?
Ülkeyi nasıl yönetecek?
Vatanı nasıl savunup can verecek?
Bütün bunlar neden oluyor izah edeyim.
Altın kafeslerde çocuklar yetiştiriyoruz artık. Uçmayı bilmeyen kuşlar gibi. Çocuklar hayattan bihaber.
Açlık nedir bilmiyorlar, yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında, acıkmalarına fırsat bile vermiyoruz. Öyle ki yemek yemeyi bile işkence görür hale geliyorlar.
Susuzluk nedir hiç bilmiyorlar. Hiç susuz kalmamışlar. Üç adımlık yolda bile susarlar diye yanımızda içecek taşıyoruz. Çocuk daha “susadım” demeden ağzına suyu dayıyoruz.
Çocuklar hiç üşümüyorlar. Soğuk havalarda evden çıkarmıyoruz. Okula giderken kırk kat sarmalayıp çıkarıyoruz dışarı, hiç titremiyorlar.
Çocuklar hiç ıslanmıyorlar, evden arabaya kadar bile üç metrelik mesafede şemsiyesini başına tutuyoruz. Saçına bir tek yağmur damlası düşürmüyoruz. Bu yüzden çocuklar ıslanmak nedir bilmiyorlar.
Yorgunluk nedir bilmiyor çocuklar. İki adımlık mesafelere bile arabayla götürüyoruz onları yorulmasınlar diye. Birazcık parkta koşsalar, hasta olacak diye engel oluyoruz. Onlar takatleri tükenecek kadar hiç yorulmuyorlar.
Yokluk nedir bilmiyorlar, daha istemeden her şeyi önlerine sunuyoruz. Bu yüzden varlığın kıymetini bilmiyorlar.
Onlar bir yanığın veya bıçak kesiğinin acısını bilmiyorlar. Elleri yanmasın, kesilmesin sakın diye onlara ne bıçak tutturuyor ne ocak yaktırıyoruz.
Çocuklar hissetmiyor yaşamı, açlığı bilmediği için açlara acımıyor, üşümek nedir bilmedikleri için sokaktaki evsizleri umursamıyor. Yokluk nedir bilmedikleri için ekmeğe gelen zam onların dikkatini bile çekmiyor, haber kalabalığı olarak görüyor, gülüp geçiyorlar. Sıcak odalarında yaşadıkları için evsizlik nedir, sürgün nedir anlamıyor, savaşları, kurşunlanan, ölen insanları umursamıyorlar. Acımıyorlar……
Kıymetini bilmiyorlar ekmeğin, elbisenin, barışın ve huzurun, ana babanın….
Müdahale edilmezse gelecek iyi şeyler getirmeyecek güzel ülkemize. Bu sorunu Devlet derinden hissetmeli. Bu sorunun çözümü için ciddi çalıştaylar düzenlenmeli. Öğretim programları ve ders materyalleri revize edilmeli. Okulların duygu eğitimi konusunda rolleri artırılmalı. Geç kalınmadan bu sorun mutlaka çözülmeli. Bu sorun çözülmezse ülke çözülecek…
Elimde tplink archer c20i var ben bunu modem diye aldım. Ama bu dağıtıcymis. Bunu modem olarak kullanamazmiyim yoksa yeni modem mi almam gerek
Silinebilir
Heyecaninizi anlıyorum ama herkesin konu açmasına gerek yok. Adamlar 8 ağustos 23.59'a kadar açıklayacağını söyledi. Hala ocoklonmodomo sonoclor demenin ve konu açmanın mantığı yok. 23.59 a kadar aciklamazsa istedginiz gibi sovebilirsiniz. En gec 4 saat sonra uni.olacaksiniz birakin artik su lise kafasını.
Ygs de coğrafya dan birebir soru tutturdum. Lys'de de 3 soru tutturdum.
Haftaya olan sinav icinde analiz yapicam.

1) Biyomlardan 1 soru
2) Türkiyenin ekonomisini etkileyen faktörler her sene soru geliyor bu senede soracaklarını düşünüyorum
3) Bölgesel kalkınma projeleri ( Gapın sonuçları sorulabilir ) Yada projelerde yer alan iller sorulabilir , küçük bir ihtimal Kop projesindeki mavi tünel i yada Kop İllerini sorabilirler
4)Fonksiyonlarına göre şehirler
5) İklim bilgisi 1 soru o da ya Türkiyenin iklimi yada Dünyada genel iklim tiplerinden
6) Kayaçlar uzun zamandır sorulmuyor süpriz olabilir
7) Her sene ilk kültür merkezleri ile ilgili soru geliyor standart genel kültür bilginizle yapacağınızı düşünüyorum.


TAHMİNLER'im bunlardır. % 100 tutacak diye bir ihtmal yok. Sadece tahmin olduğunu unutmayın ama bunlara bakmanızda fayda var son günlerde.

Evet arkadaşlar n11 den logitech g300s almıştım 2015 temmuzunda fakat geçen ay sol tıkta takılmalar meydana geldi. Biraz canımı sıkmaya başladı bu durum. Bende n11 deki mağazaya gönderecektm servis için fakat mağaza kapanmış ulaşamadım. Baktım olmuyor logitech desteğe başvurdum. 1 haftalık yazışma sonucu faturamı ve bilgilerimi istediler dün. bende dün akşam yolladım. Bugn baktım mail gelmiş yeni ürününüz kargolanmıştır diye. Adamlar sorgusuz sualsiz hollandadan ürün göndermişler. Ama ürünü ilk aldığımda logitech sayfasında kayıt ettirmiştim. Bu tarz sorunu olan varsa bu şekilde denesin şansını.
Silinsin
Hakkında
Konum: İstanbul,Bakırköy
Forum İmzası:
balearic Beauty
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 778
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.935
İkinci El Bölümü Mesajları: 244
Konularının görüntülenme sayısı: 7.562 (Bu ay: 231)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 516 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.