Şimdi Ara

Almanyada dönerci olan komşum BMW 7:60 la geldi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
3
Favori
35.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir donem daha olmadı ölene kadar devam gitmeye hiç niyetleri yok koltuk tatlı geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kişide demiyor 7:60 nedir, saat mi model kodu mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Maket arabanın gerçek arabaya olan ölçeki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    7:60 uzanmak diye bir deyimimiz vardır, alamanyadan 7:60da İstanbula gelen dönercinin bunun bildiğini sanmıyorum ama neyse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün sis farın açık diye 100 tl ceza yazdılar. Sis farın açık diye milletinden para alıyorsan ne yazık ki millet seni sevmez tabi...

• Burdaki adam 3 liraya tam döner satıyor nasıl zengin olmasını bekliyorsunuz ki :D zaten araba fiyatları ayrı olay ama 0,80 € Türkiye de döner Almanya da en az 6-8€ dur. Üstelik Avrupa da bizim gibi önüne gelen dükkan açamıyor. Açanda zengin oluyor zaten. Benimde erasmus için Finlandiya da gittiğim kebapçı parayi vurmuştu kardeşiyle spor araba falan yanında çocuk çalışıyordu oda en az 1.5-2k € alıyordu şuan aklımda değil tam olarak ama belki 3000€ bile olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 24 Haziran 2017; 23:35:11 >
  • Vay arkadaş yazmayım dedim dayanamadım. Yahu bu işler rızık meselesi Allah kimine az kimine çok veriyor boşverin bu işleri. O arkadaş bmw 760 aldı diye her almanya ya giden bmw 760 mı biniyor. Ben fırıncıyım patronum seyyar lahmacun satıcılığı yaparak 1 tane 3 katlı ev 2 tane daire honda crv araba ve şimidiki 3 katlı işyerinin mülkiyetini aldı. Allah diledikten sonra önünde kimse duramaz o yüzden hep sizden yüksektekiler bakıp ah vah diyeceğinize sizden kötü durumda olanlara bakıp halinize şükredin derim. Neyse ben kaçar herkesin bayramı şimdiden mübarek olsun

• Ulke farki

• Resim alsaydik merak ettim

• yok kardeş imlan yüzünden gözlerim kanıyo. hadi arv, hayırlı bayramlar.
  • kiralıktır o... tecrübe ile sabit
  • Cavalier79 C kullanıcısına yanıt
    vay bee
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naltay23

Hee döner mevzusunda da yazıyım..Et fiyatlarına oranla döner cok pahalı burda..ortalama yarım kilo hatta daha fazla et parasına bir döner alıyorsun..TR de 20-25 liraya almak gibi bişey..porsiyonları evet gercekten cok bol ama dediğim gibi 20-25 liraya bizde de ekmek arası döner olsa bi zahmet bol olsun yani.. Ayrıca et tadı sıfır,hepsi sos ve salata..Et lezzeti olarak Türkiyede ki ile kıyaslanamaz.. Ve helal değil büyük kısmı.. Çoğu yalandan helal olduğunu söyler ..

Ucuz o zmn. Burdaki asgari ucretin 4 kati asgari ucretleri var. Bizde doner su an 12-17 arasi degisken

• quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

yok kardeş imlan yüzünden gözlerim kanıyo. hadi arv, hayırlı bayramlar.

Hadi çocuğum git oyununu oyna.Kimlerle uğraşıyorum akşam akşam.
  • Bu tarz arabaları kredi çekerek almanın bir anlamı yok. Türk zihniyeti krediyle lüks araba alır ama kirada oturur ya da oturduğu ev kötü yerdedir, içi kötüdür veya çoluğunun çocuğunun ve kendi boğazından kısıyodur. Ben eşi çalışmayan ve 3 çocuk babası arkadaşın yüz binlik araba alıp da çoğu zaman öğle yemeği yememesine, öğleyi bisküvit, gofret vs ile geçirmesine şahidim. Bir de o yüzbinlik araca bile doğru düzgün binmiyordu, işe serviale gidip geliyordu. Ben onun yerinde olsam 40 binlik araba alır öğlenleri aç kalmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 25 Haziran 2017; 0:29:51 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Almanlara göre araba bir amaç değil araç dediğiniz gibi.
    Fiyatlar zaten ortada. söylemeye gerek duymuyorum, bu lüks araba sevdası Başta Türkler olmak üzere tüm ortadoğulularda var..
  • Gürcistan plakalı Türkiyedeki araçları çok görüyorum çevremde. Hep de lüks araçlar.
  • Brian O Conner kullanıcısına yanıt
    papada İstanbul'a geldiğinde sümbüle binmişti haklısınız hocam

• ah be ah yazık biizm ülkeye hırsız kopuk dolu acıyorum milletime kendi kendini yiyip bitiiriyor
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.