Şimdi Ara

Almanyada dönerci olan komşum BMW 7:60 la geldi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
3
Favori
35.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türkiye de futbolculardan alınan vergi %15, almanya da %50. devlet zenginden vergi alabiliyor, dolayısıyla fakir halktan alacağı vergi oranı düşüyor. bu da zenginle fakir arasındaki uçurumu azaltıyor
  • alüminyum sa A kullanıcısına yanıt
    kufur yok! sikayet ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • armut pis agzima dus sizinki bu oturdugunuz yerde koseyi donelim diyorsunuz sor bakalim bu adama almanyada buraya gelene kadar ne eziyetler cektin diye koseyi donen turkiyede de doner aha tostcu erol adam tost la koseyi dondu yeni yaptirdigi mekani gordunmu adam koselik su anda tost yaparak hemde resturant felan bile degil

• mesut1221 M kullanıcısına yanıt
    Siz niye 1 euro 4 TL diye ordaki asgari ücret 4 katı diyosunuz? Burda TL ile mi milletin giderleri? Siz istediğiniz kadar ucuz diyin yarım kilo et parasına 50-100 gr lık et bulunan döner satmak ucuzsa ben bişey demiyorum..Objektif olun,zorla TR yi kötü görüp onları yükseltmenin anlamı yok..12-17 liralık dönerde nerdeymis oyle? 50 lirayada yersin pahalı mekan aradıktan sonra ama 6-7 TL ye gayet normal iyi döner alınabiliyor TR de..şart değil kazık yerden almanız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimde Almanya'da çok tanıdıklarımız var ama hepsi yalan Türkiye'den sadece biraz daha iyi durumdayız abartanlar sallıyorlar diyo.Valla ben onların yalancısıyım ama marketler falan ucuz fakat maaşta ona göre belirleniyor gelir/giderde fazla bi fark ülkeler arasında diyor bencede haklı yani krediyle falan herkes en kral araba alır yaşadığı ülkenin araba fiyatlarına göre.
  • Ya kardeş Haydar Baş herkese 5k maaş vercem diyince gülüyonuz ama sonra gelen konular yurt dışında yaşam çok rahat

He he

• Şuan Muğla'da Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum.. İzmir'de yasıyorum mezeun olunca Almanya'da çalışmak en büyük hayalım şimdiden Almanyada'ki şirketlere bakıyorum, İngilizce ve Almanca'mı gelistırmeye çalışıyorum. Cunku asıl emegımın karşılığını orada alacağımı bılıyorum..
  • 2000 yilinda asgari ucretle aldigin dolara bak , birde simdiki asgari ucretle aldigin dolara bak? Havadan sudan alinan vergilere bak, verginin vergisinin vergisini alana bak...trt bedeline bak, vergisini odemeyenlere karsi zirt pirt af cikmasina bak....bunun gibi daha nice ornekler....

• zero-man kullanıcısına yanıt
    ibretlik tespite ibretlik tespit

ibretception
  • bu işin gayet basit bir çözümü var herşey bukadar kolaysa almanyada dönercilik yapılarak alınabiliyorsa bu araba hemen sende almanyada döner işine başla sende al hemde tanıdığın varmış sana ön ayak olur sende rahatça alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Bana skt'si gelmiş domatesler ile gelme. Yurt dışında alım gücü yerlerde olduğu için zaten kaliteli sebze yiyemiyorlar orda ucuz diye gösterdiğin domates kötü domatesin skt'si gelmiş olanları.

Bir tr'de ki domatesin görüntüsü, parlaması, kalitesine bak birde bana gösterdiğine bak. Muhalefet etmeyi bile öyrenemediniz 15 yılda.

Sağlık olsun, hukuk olsun, din olsun, eyitim olsun hepsinde en iyi durumdayız artık. Ab'de bir sürü öürenci buraya geliyor erasmus vs. diye. Kaliteli eytim için akın ediyor. Boğazın güzelliği, ülkenin gelişmişlik ve yeşil dokusu bütün avrupayı hayran bırakıyor kendine.

Kardes sen hic yurtdisina ciktin mi?

• Yeri geçmiş bende örnek verim benim enişte İngiltere'de manavcılık yaparak x5 le geliyor tatillere. Ayrıca 2 evinide satın aldı orda araba değil ev çok pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

2000 yilinda asgari ucretle aldigin dolara bak , birde simdiki asgari ucretle aldigin dolara bak? Havadan sudan alinan vergilere bak, verginin vergisinin vergisini alana bak...trt bedeline bak, vergisini odemeyenlere karsi zirt pirt af cikmasina bak....bunun gibi daha nice ornekler....

Kardeş baktım 2000 yılında yaklaşık 130 usd alınabiliyormuş asgari ücrete.şimdi 420 usd civarı alınabiliyor

• PresidentBerke kullanıcısına yanıt
    10 senedir Hamburg'ta yaşıyorum öyle 200 bin €ya villa filan Ne gördüm Ne duydum.Ancak şehire 30-50 km uzaklıkta küçük köylerde eski bir ev alabilirsin.Abartmayın yani, ne villası.Yada villa anlayışımız çok farklı.

Eğer bir tane villa bulursan Hamburg'ta 200 bin € ya ben sana 10 bin € da komisyon vereceğim ben satın alacağım o evi.

Birde internette ki fiyatlar aldatmasın.Ev fiyatı 200 bin ise devlete satış fiyatının 5,5% ini vergi ödüyorsun.Noter kağıt işlemleri rahat 4-6 bin € oluyor.Üstüne emlakçı var ise ona da satış fiyatına göre %6,5 komisyon veriyorsun.Oluyor sana ev 230€-240 bin €.

Hamburg'ta hangi mahallelere gittin, Arap türk mahallesi olarak ?Geçen sene kardeşim geldi buraya gezmeye gittik.Yabancıların mahallesine görürdüm söylediği şey hiçbir farkı Yok Türkiye'den.İnsanlar görgüsüz, heryer kirli, adımını atsan dönerci var vs vs.

Almanya'da kredi almakta öyle kolay değil.En azından evine aylık düzenli olarak 3bin-4 bin € geçiyorsa 200 bin€ kredi alırsın ancak.

Evet Almanya güzel, Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamak bile deli saçması.Ama ortada çok yalan bilgiler dolaşıyor.Almanyayı kötülemek isteyenler veya iyi bulanlar hepsinde yanlış bilgiler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanal84 -- 25 Haziran 2017; 9:35:36 >

• Bizim burada bir dönerci var kendisine sandviç ekmeği biz veriyoruz günde net 2.000 sandviç alıyor yetmediği zaman ek olarak 500 tane daha sipariş ediyor çok küçük bir dükkan 3 masa var içerde kapısının önündede 3-4 masa var işte döner 4 lira 2.000 satsa 8bin yapar bunun 6bini gitse 2 bin keş para kalır 60bin yapar ayda meşrubatı içine katmadım 2 koli ayranda 1 koli bedavaya geliyor, yani iş yapan Türkiyedede yapıyor yeterki bir sistem oturt ve onunla devam et adam sadece tavuk döner yapıyor dürüm falanda yok tek döner başka hiç birşey yok 200 kilo döner taktığı oluyor günde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çare Sneijder

Bizim burada bir dönerci var kendisine sandviç ekmeği biz veriyoruz günde net 2.000 sandviç alıyor yetmediği zaman ek olarak 500 tane daha sipariş ediyor çok küçük bir dükkan 3 masa var içerde kapısının önündede 3-4 masa var işte döner 4 lira 2.000 satsa 8bin yapar bunun 6bini gitse 2 bin keş para kalır 60bin yapar ayda meşrubatı içine katmadım 2 koli ayranda 1 koli bedavaya geliyor, yani iş yapan Türkiyedede yapıyor yeterki bir sistem oturt ve onunla devam et adam sadece tavuk döner yapıyor dürüm falanda yok tek döner başka hiç birşey yok 200 kilo döner taktığı oluyor günde.

sizin dediginiz en buyuk ornegi tostcu erol adam tost satiyor para basiyor kucucuk bi mekanda patladi simdi acayip bi mekan yapti kendine tost yav tost bundan para basiyor 5 kisi tost yetistiremiyorlar mesala sokak saticilari var misirci sandivic satanlar bunlar dahi para basiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayraktar42 -- 25 Haziran 2017; 10:45:28 >

• Sizde i20 ve dacilara 80 bin tl verirsiniz alin alin ilerelde tofaslarin fiyati bile 30 bin olunca gorurum

• niye gelmesin? 3 yaşında bir 7.60 çok kolayca alabilir. çünkü orada buranın dörtte biri. adamların parasıda 4 kat değerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naltay23

Siz niye 1 euro 4 TL diye ordaki asgari ücret 4 katı diyosunuz? Burda TL ile mi milletin giderleri? Siz istediğiniz kadar ucuz diyin yarım kilo et parasına 50-100 gr lık et bulunan döner satmak ucuzsa ben bişey demiyorum..Objektif olun,zorla TR yi kötü görüp onları yükseltmenin anlamı yok..12-17 liralık dönerde nerdeymis oyle? 50 lirayada yersin pahalı mekan aradıktan sonra ama 6-7 TL ye gayet normal iyi döner alınabiliyor TR de..şart değil kazık yerden almanız..

Ne alakasi var sen ordaki et fiyatini verip doner fiyatini verdin pahali dedin. Bende adamlarin asgari ucreti bizim 4 katimiz diyorum yani doner fiyati orda burdakinin 2 kati bile olsa aslinda bize gore yari yariya daha ucuz. Algi operasyonu yapmayin lutfen size inanan cehalet sahipleri cikabilir

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.