Şimdi Ara

Almanyada araba fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bir çok konuda Türkiye'ye bin basar ama güllük gülistanlık her şeyin mükemmel olduğu bir cennet değil. Hayatını günlük bir rutine oturtunca, standartını oraya göre belirleyince sadece ekonomik konularda rahat etmek, mutlu bir hayat yaşamanın güvencesi olmuyor.

Mesela gelir dağılımınım daha adeletli olması, insanların istediği mesleği yapabilmesi mükemmel bir şey.

Bana göre eksi yanları, pahalı internet, abuk sabuk her şeyden alınan vergiler ve paralar, toplu taşımanın görece pahalı olması, emlak krizi, özellikle büyük şehirlerde kiraların çok yüksek olması, güvenlik sorunu, özel hayata saygıdan dolayı hiçbir yerde kamera olmaması, oradaki Türklerin full abuk sabuk işlerle uğraşması sebebiyle Türklere karşı oluşan negatif bakış açısı, resmi işlerin çok yavaş işlemesi, hala çoğu şeyde dijitale geçememiş olmaları, çoğu şeyin hala posta ve mektup gibi eski yöntemlerle halledilmesi, sağlık sigortasının diğer şeylere göre pahalı olması.

• Nasıl arkadaşlar mutluyuz değil mi?

• birimciler gelmiş yine eöheöheöhöehe Almanyada araba fiyatları Almanyada araba fiyatları 

gardaşım almanya' da kiralar 19837129379123 euro, almanya'da yaşanmaz ehöeöheöhe Almanyada araba fiyatları Almanyada araba fiyatları 

Bir gurbetçi bile video çekti, ne kadar rezil durumdalar anlatmış Almanyada araba fiyatları Almanyada araba fiyatları 

• Almanya'da okuyorum. Bu tarz ucuza koyulan arabaları kimse alıp binmiyor, çünkü masrafları, vergileri vs. zarara sokuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutto

Almanya'da okuyorum. Bu tarz ucuza koyulan arabaları kimse alıp binmiyor, çünkü masrafları, vergileri vs. zarara sokuyor.

hocam almanya çok leş bir yermiş, rezaletmiş durumları da çok kötüymüş, yaşanmazmış. Bizi çok fena kıskanıyorlarmış, havalimanını görünce çatlamışlar, doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 25 Temmuz 2020; 15:39:22 >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

Bir çok konuda Türkiye'ye bin basar ama güllük gülistanlık her şeyin mükemmel olduğu bir cennet değil. Hayatını günlük bir rutine oturtunca, standartını oraya göre belirleyince sadece ekonomik konularda rahat etmek, mutlu bir hayat yaşamanın güvencesi olmuyor.

Mesela gelir dağılımınım daha adeletli olması, insanların istediği mesleği yapabilmesi mükemmel bir şey.

Bana göre eksi yanları, pahalı internet, abuk sabuk her şeyden alınan vergiler ve paralar, toplu taşımanın görece pahalı olması, emlak krizi, özellikle büyük şehirlerde kiraların çok yüksek olması, güvenlik sorunu, özel hayata saygıdan dolayı hiçbir yerde kamera olmaması, oradaki Türklerin full abuk sabuk işlerle uğraşması sebebiyle Türklere karşı oluşan negatif bakış açısı, resmi işlerin çok yavaş işlemesi, hala çoğu şeyde dijitale geçememiş olmaları, çoğu şeyin hala posta ve mektup gibi eski yöntemlerle halledilmesi, sağlık sigortasının diğer şeylere göre pahalı olması.

• quote:

Almanya'da okuyorum. Bu tarz ucuza koyulan arabaları kimse alıp binmiyor, çünkü masrafları, vergileri vs. zarara sokuyor.

Sıfıra araç almak varken niye eski araç alsınlar ki zaten... Almanya'da sanırım yıllık 3.5 milyon otomobil satılıyor bizde ise 400bin

• Işte evet ben de ona diyorum, kimse 200 Euro'ya külüstür almıyor yani :D

• Yav günaydın.Sadece Almanya değil tüm dünyada arabalar bu fiyatta,eski arabalar bisiklet kadar zor para ediyor.

Milletin bunun farkına daha yeni yeni varmasi bile bir facia.Hepinize müstecoc o yüzden

Bizim aile de 8 yıldır kullandığımız sıfır araba var muhtemelen bir 8 yıl daha binerim,bineriz.Benim açımdan sorun yok.Çok çok 5-6 sene sonra sıfır motor alır takarım bir yürüyen aksam bakımı gene devam

Arabayı, lüks yat zanneden,neden bu kadar pahalı ? Diye sorgulamayan aveller hayat boyu arabaya çalışsın dursun çokta umrumdaydı.

• quote:

Sifira ulasmak kolay. Birde yeni araclarin emisyon dusuk. Avrupada emisyona gore Vergide degisiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşsiz tayfası gine bir şey bulmuş konuşuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Polo 1.0 dsg 7.000 km de araç 17.600 euro idi yani 140.000 tl türkiyede ise 160.000 tl yapar türkiyede ayda 10.000 tl ve üstü maaş alınıyorsa almanyada yaşamanın hiçbir artısı yok. Çalışıp türkiyede iyi kazanmaya bakmak lazım

• Burdaki yazılanlara baksak herkes açlıktan ölüyor ayda evine 10.000 tl üstü kazanç giren en az 10 milyon insan var. Herkese hayırlı forumlar sürekli birşeyleri bahane ederseniz 40 yaşında asgari ücrete mahkum kalırsınız

• apo424 A kullanıcısına yanıt

Hocam burdaki insanlar 10 tl nasıl kar ederim millete nasıl kazık atarım onun peşinde

• quote:

Orijinalden alıntı: börteçine@.m

Polo 1.0 dsg 7.000 km de araç 17.600 euro idi yani 140.000 tl türkiyede ise 160.000 tl yapar türkiyede ayda 10.000 tl ve üstü maaş alınıyorsa almanyada yaşamanın hiçbir artısı yok. Çalışıp türkiyede iyi kazanmaya bakmak lazım

Dediğin 10 bin lira üstü kazanç varsa doğru ancak kimler kazanıyor ki 10 bin üstünü. Eşler memursa tamamda değilse tek başına kim kazanıyor özel sektörde milyon kişi bile yoktur

• börteçine@.m B kullanıcısına yanıt

garsonluk yaparak 2000 € maaş alabilmen mümkün senın hesaba gore yaparsak 15000 tl yı gecıyor Almanyada araba fiyatları 

15k alabılen meslekler bellı durumlar bellı :)

orada 4 aylıgı ıle GARSON aracı alabılırken

bu tarafta 11-12 aylık gerekıyor bak 15 k lık maaşla Almanyada araba fiyatları 

• quote:

Orijinalden alıntı: p0tti

Nasıl arkadaşlar mutluyuz değil mi?

Almanyada araba fiyatları

• quote:

Hocam DaneĞleyn tomatiz mi alıyordunuz yoksa elma mı hep karıştırıyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Temmuz 2020; 16:42:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: börteçine@.m

Polo 1.0 dsg 7.000 km de araç 17.600 euro idi yani 140.000 tl türkiyede ise 160.000 tl yapar türkiyede ayda 10.000 tl ve üstü maaş alınıyorsa almanyada yaşamanın hiçbir artısı yok. Çalışıp türkiyede iyi kazanmaya bakmak lazım
    Almanyada asgari ücretli biri o arabayı rahatlıkla alabilir, türkiyede ise imkansıza yakın, bak gördünmü almanyada yaşamamın artısı varmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.