Şimdi Ara

En ucuz klimalı araç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar tek kriter klima olması (orjinal R134a gazlı olsun) bir de çok ufak bir araç olmasın yeter. Bu şartları sağlayan en ucuz araba hangisidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütçeden sıfır mı ikinci el mi ? Hiç bahsetmemişsiniz malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 16 Nisan 2018; 17:7:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Bütçeden sıfır mı ikinci el mi ? Hiç bahsetmemişsiniz malesef.
    İkinci el tabiki. R134a derken ikinci el dediğim anlaşılır diye düşündüm, 90 öncesi çoğu modelde eski tip R12 gazı kullanılıyor bu da yasaklı bulunmuyor zaten. Ayrıca yeni araçlarda klima standart değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 16 Nisan 2018; 19:1:24 >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    20-25 civarına clio var ekonomik olarak onun dışında accent admireler var 30-35 civarına 207 var astralar var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En ucuz proton, mitsubishi galant, hyundai excel ve kia pride bence 12-16 arası
  • Lada Vega da var ama; sizin kritere uymaz sanirim

• gaza göre arabamı aranırdaçya al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio Symbol tercih edebilirsiniz ancak yol tutuş konusunda güven verdiğini söyleyemem.
  • Mitsubishi İnverter Modeline bak istersen.
  • Twingo olabilir küçükgibi gözükse de içi gayet geniştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

İkinci el tabiki. R134a derken ikinci el dediğim anlaşılır diye düşündüm, 90 öncesi çoğu modelde eski tip R12 gazı kullanılıyor bu da yasaklı bulunmuyor zaten. Ayrıca yeni araçlarda klima standart değil mi?

Alıntıları Göster
    bütçe çok düşükse klimalı araç pek tavsiye etmem. veya 2. eli zayıf araçlara bakacaksın. zira klima arabanın en çabuk yıpranan parçalarından biri ve bakımı olmasa da araç yürüdüğü için genellikle bütçesi sınırlı kişiler klimayı ihmal eder. fiat stilo eski aracım. 2. eli zayıftır, kliması halen kullandığım golf'ün klimasından iyidir. ama araç biraz sıkıntılı bir araçtır. yani demem o ki bütçen düşükse ve sağlam klimalı bir araç arıyorsan başka şeylerden feragat edeceksin. bence klimayı unut.

• Ucuz araç, ucuzluğunun intikamını pahalı alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 20 Nisan 2018; 20:9:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 98 doğan
  • Bütçeniz?

• Merhaba Arkadaşlar; 18.000 - 23.000 TL arası bir araç almayı düşünüyorum. Baktımlarım arasında Stilo, Corolla, Axcent Admira vs araçlar var en çok hoşuma giden Stilo ama parça bulma konusunda sıkıntı yaşanıyor diye fazla düşünemiyorum. Sizin önerileriniz nedir klima ve hidrolik direksiyon olması lazım yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizmersin

Merhaba Arkadaşlar; 18.000 - 23.000 TL arası bir araç almayı düşünüyorum. Baktımlarım arasında Stilo, Corolla, Axcent Admira vs araçlar var en çok hoşuma giden Stilo ama parça bulma konusunda sıkıntı yaşanıyor diye fazla düşünemiyorum. Sizin önerileriniz nedir klima ve hidrolik direksiyon olması lazım yardımlarınızı bekliyorum
    Sıfırdan alıp 10 sene stilo kullandım. Konforlu, bol donanımlı bir araçtır. Kliması (otomatik olanı) vw’nin klimalarından daha iyidir. Gerçekten öyle bir arabadan beklenmeyecek seviyede çok güzel bir klima.

Gelelim sıkıcı taraflarına:
    Kronik sorunu bol bir araçtır
    Parça sorunu yoktur ama çok satılan bir araç olmadığı için servis konusunda sıkıntılar yaşadım ben (servisin elinde ne parça, ne test edecek yedek araç olmadığı için emin olamadığı dırumlarda parça sipariş etmek istemiyor)
    Bu yaştaki bir araçta klima %99 arızalıdır ve sana söyleyecekleri şey de “gazı yok abi (yalan)” olacaktır

Yaşlı bir araçta en sorunlu parça genellikle klimadır

• Admirayı önerirmisiniz yada şimdi tatalar dikkatimi çekti chevrolet kalos a da baktım yani sizin önereceğiniz nedir bu fiyatlar arası özelliği olan ( klima hidrolik direksiyon airbag vs )

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Ucuz araç, ucuzluğunun intikamını pahalı alır.
    Çok güzel bir söz

• Konu 1 yıllık arkadas araba almıştır belki ama 96 97 mazda 323 glx iyi arabadır 4 cam otomatik elektrikli ayna klima 16v motor o yıllarda üretilen japon emsalleri gibi az yakar cok kaçar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.