Şimdi Ara

Almanyada araba fiyatları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: börteçine@.m

Polo 1.0 dsg 7.000 km de araç 17.600 euro idi yani 140.000 tl türkiyede ise 160.000 tl yapar türkiyede ayda 10.000 tl ve üstü maaş alınıyorsa almanyada yaşamanın hiçbir artısı yok. Çalışıp türkiyede iyi kazanmaya bakmak lazım

Oradaki araba fiyatlarını TL ye ÇEVİRME ÇEVİRMEEE

Adamlar Euro kazanıyor Euro harcıyor uyanık mı sanıyorsun kendini

Almanyada araba fiyatları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

Adam dalga geçerken çok iyi tespit yapmış.

Öncelikle bisikletleri gördünüz eskiler ama yenisine ihtiyaçları olmadığı için almamışlar.Bizde olsak her yıl değiştiririz.

Sonra gelinlikçi mağzası önünden geçerken kiralık ya da ikinci el denildi.Bizde bu teklifi bir kıza söylesen yüzük atar.Haliyle 1 düğün en az 30-50k oluyor

Yani bu vidyoyu koyan arkadaş dalga geçerkenki sığ bakış açısı türk olduğunu çıkarıyor.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Mesela Almanya'da kayısı yok yeenim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

4 maaşla alıyor

15 maaşla alıyor tl ye çevirincede

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Domates'in kilosu 2-3 euro. Elma daha ucuz 1.79 falan.

• Beynimi biraz zorlayayım:
    Kardeş bak şimdi 195 Euro yu kabaca TL ye çevir ne etti? 1600 lira burada araba ne kadar? Yok tutmadı bu
    Beynimi biraz daha zorlayayım:
    Almanya bizi kıskanıyor! Yok bu da tutmadı
    Şimdi beynimin çalışmasını durdurayım:
    Orada ev araba ucuz yiyecek içecek pahalı ! Bu tuttu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutto

Almanya'da okuyorum. Bu tarz ucuza koyulan arabaları kimse alıp binmiyor, çünkü masrafları, vergileri vs. zarara sokuyor.
    Bizi kıskanıyorlar mı, ondan haber ver asıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Temmuz 2020; 19:16:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Oradaki araba fiyatlarını TL ye ÇEVİRME ÇEVİRMEEE

Adamlar Euro kazanıyor Euro harcıyor uyanık mı sanıyorsun kendini

Alıntıları Göster

Şu birim karşılaştırma olayı kura çevirmek kadar mantıksız merak etme. İkisi de saçmalığın daniskası Almanyada araba fiyatları 

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Adamlar kendi ülkelerinde çalışıp gelip Türkiye'de istedikleri gibi tatil yapıyorlar. Almanya'daki hayatlarından çok daha güzel ve ucuz oluyor :D Türkiye onlar için bir tatil beldesi gibi bir şey. Gerisini pek önemsemiyorlar.

• quote:

Bir çok konuda Türkiye'ye bin basar ama güllük gülistanlık her şeyin mükemmel olduğu bir cennet değil. Hayatını günlük bir rutine oturtunca, standartını oraya göre belirleyince sadece ekonomik konularda rahat etmek, mutlu bir hayat yaşamanın güvencesi olmuyor.

Mesela gelir dağılımınım daha adeletli olması, insanların istediği mesleği yapabilmesi mükemmel bir şey.

Bana göre eksi yanları, pahalı internet, abuk sabuk her şeyden alınan vergiler ve paralar, toplu taşımanın görece pahalı olması, emlak krizi, özellikle büyük şehirlerde kiraların çok yüksek olması, güvenlik sorunu, özel hayata saygıdan dolayı hiçbir yerde kamera olmaması, oradaki Türklerin full abuk sabuk işlerle uğraşması sebebiyle Türklere karşı oluşan negatif bakış açısı, resmi işlerin çok yavaş işlemesi, hala çoğu şeyde dijitale geçememiş olmaları, çoğu şeyin hala posta ve mektup gibi eski yöntemlerle halledilmesi, sağlık sigortasının diğer şeylere göre pahalı olması.

Türkiye'de internet ucuz mu? kaldı ki kullandığımız şeye internet dersek...

Türkiye'de her ay bir şeylerin vergisi artıyor. Bu aydan sonra maaşlardan vergi kesilmeye başlıyor ki utanmasalar maaşın yarısını alacaklar..

Toplu taşıma Tr'de ucuz değil. Tam tersine araba almak daha mantıklı hele ki aile isen

İstanbul'da köpek kulübesi gibi evlerin bile kirası el yakıyor. Ormanlık dağlık alanlarda bile kiralar pahalı yani bu tüm ülkelerde böyle

Türkiye'de İstanbul'da ben güvendeyim diyen beri gelsin. Bazı yerler var polisin bile aklını alırlar...

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

İnternet altyapısı cidden kötü Almanya'da. 50mbit 100mbit diye satılan internetlerden, 25 mbit alabilirsen öpüp başına koyuyorsun.

Toplu taşıma şöyle mesela, Berlin'de tek yön toplu taşıma bileti çok kısa mesafe gitmiyorsan 3.60, saatlik maaşının yarısı yapıyor, bir de dönüş. 1 saatlik maaşına tekabül ediyor. Ankara'da 3 TL dönüş 3 TL gidiş desek toplam 6 TL, Saatlik asgari ücretin yarısı yapıyor. Yani asgari ücret üzerinden saatlik kazandığın paraya göre toplu taşıma Almanya'da pahalı oluyor. 7.20 Euro ora için değerli bir para.

Ben Almanya'da doğup büyümüş bir insan değilim, tıpkı sizin gibi Türkiye'den bıkıp Almanya'ya okumaya geldim. Objektif bir şekilde size eksilerini söylüyorum. Eğer siz de gelip kendiniz yaşarsanız bana karşı bir argüman sunabilirsiniz.

• Almanyada belli yaşın üstündeki araçlar hurdaya ayrılıyor. Bazı kişilerde hurdaya göndermeden yok parasına satıyor. Satılmazsa direk hurdalık.

Almanyada araçlar bedava neredeyse. Bizde şahine 15 20bin istiyorlar. Araçta değil ama neyse.

• börteçine@.m B kullanıcısına yanıt

Oha çüş

• Bizi almanyayla niye kıyaslıyorsunuz sürekli.
    Böyle yapıyorsunuz. Bizimkiler de gaza geliyor.
    Biizim denginiz mi almanya. Arjantin, venezuela gibilerle kıyaslayında. Karşınızdakini tamamiyle bitirin.

• Bizi almanyayla niye kıyaslıyorsunuz sürekli.
    Böyle yapıyorsunuz. Bizimkiler de gaza geliyor.
    Biizim denginiz mi almanya. Arjantin, venezuela gibilerle kıyaslayında. Karşınızdakini tamamiyle bitirin.

• Almanyada araba fiyatları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir çok konuda Türkiye'ye bin basar ama güllük gülistanlık her şeyin mükemmel olduğu bir cennet değil. Hayatını günlük bir rutine oturtunca, standartını oraya göre belirleyince sadece ekonomik konularda rahat etmek, mutlu bir hayat yaşamanın güvencesi olmuyor.

Mesela gelir dağılımınım daha adeletli olması, insanların istediği mesleği yapabilmesi mükemmel bir şey.

Bana göre eksi yanları, pahalı internet, abuk sabuk her şeyden alınan vergiler ve paralar, toplu taşımanın görece pahalı olması, emlak krizi, özellikle büyük şehirlerde kiraların çok yüksek olması, güvenlik sorunu, özel hayata saygıdan dolayı hiçbir yerde kamera olmaması, oradaki Türklerin full abuk sabuk işlerle uğraşması sebebiyle Türklere karşı oluşan negatif bakış açısı, resmi işlerin çok yavaş işlemesi, hala çoğu şeyde dijitale geçememiş olmaları, çoğu şeyin hala posta ve mektup gibi eski yöntemlerle halledilmesi, sağlık sigortasının diğer şeylere göre pahalı olması.

100 euroya araba var toplu tasima pahali diyon hdbdjckvmvmfm

• DH | equ* kullanıcısına yanıt

90 Euro'ya bisiklet aldım 2. El, 100 Euro'ya araba var öyle mi?

Herkes araba alsın o zaman dünyanın içine iyice edelim?

Hayattaki tek gayesi göçmen olmak olan Almanya'nın garibanlarına inanmayın. Ben de burada size Almanya çok güzel şunu aldım, bunu aldım diye hava atmasını bilirim.

Elbette Almanya ekonomisi bizden çok daha iyi, bunu inkar eden var mı?

Türkiye battığı için, ekonomik kriz olduğu için bu fark daha da açılmış durumda.

Eğer bu hayattaki tek derdiniz araba almaksa Almanya'da çok mutlu olursunuz o zaman diyecek bir şeyim yok.

• yutto kullanıcısına yanıt

Knk bizim insanımızın hayata bakışı bu kadar zaten sanki bilmiyorsun Almanyada araba fiyatları  araba ev... bi de evlenirse Tmm bitti gitti.. amaç falan kalmadı Almanyada araba fiyatları 

• Birim diye diye bu dünyadan geçip gideceksiniz. Tabi İmamoğlu başkan olursa süper olur. O başka.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.