Şimdi Ara

Almanya'da Türk marketleri fiyatları iki katına çıkarmışlar. ( Kırsal kurnazlığı ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
8.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradakiler daha beter . Geçen hafta pazarda patates ve soğan 2.5 TL idi bu hafta 5 TL. Pazarda herşey 5 TL ye sabitlenmiş neredeyse . Pahalı şeyler hariç . Savaş çıksa düşmandan değil içimizdeki aç gözlü lerden ülke batar. Daha başlangıç virüs dalgası Türkiye'de iyice kötü olursa düşünemiyorum bu kanı bozuklar fiyatları ne yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Eee git o zaman gavur marketinden al kardeş? Adamların ne suçu var toptancı zam yapıyor. Merkele zirlayin siz. Buraya sonradan gelip Almanya güzellemesi yaparken düşünecektiniz bunları. Alın size güzel Almanya.
    Ulen ibo seninde dükkan acık olsa dönerlerin fiyatını ne kökleyip parayı kıracaktın demi. Anca kös kös evde otur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 25 Mart 2020; 19:24:20 >
  • Alman makamlarina derhal sikayet ediniz . Sonucta sattiklari urunlerin gelis fiyatlari bellidir ... Hakkinizi arayin ...
  • Almanya’da sorun yok, sorun oradaki senin gibi tiplerde.

• Bu nasıl bir görgüsüzlük, tam alamancı görgüsüzlüğü dedikleri bu işte.

Altı ustu işçi veya dönerci falansındır, ne bu tripler?

Türkiye aşığı ama Almanya'da doğmakla gurur duyuyor, yersen.Azıcık tutarlı olun.

Ayrıca sonda yazdığın şey ne terbiyesizlik, sana mı düştü adamın eşiyle ilgili konuşmak? Arkadaş alamancı değil misiniz, hepiniz kültürsüz ve seviyesizsiniz.

Almanya'da amelelik yapıp, burada gelip böbürleniyorsunuz. Türkiye'ye gelseniz bir ihtimal inşaatta falan iş bulursunuz, vasfınız bu işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 25 Mart 2020; 20:12:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İbrahim Türkçe'de senli benli yazmışsın almancada sizli yazmışsın bu çelişki ne ... birde Verräter kelimesini kullanman saçma olmuş her neyse onu geçelimde son cümlen gerçekten ayıp orayı sil bence kimsenin haddine değil o kadar ileri gitme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkiye34BJK -- 25 Mart 2020; 20:0:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu üst konu olarak sabitleyip, alamancı dedikleri modelin ne olduğunu ibreti alem için herkese göstermeliler.
    Hangi ormandan çıktınız da bu kadar görgüsüz kaldınız arkadaş. İnsan şu tartışmayı, konuşmayı bırak, yazarak yapmaya utanır.
  • Nasil bir konudur bu boyle. Nefret, kin, bencillik, cekememezlik, gorgusuzluk, sonradan gormelik vs. ne ararsan var.

Cok sukur bugun de bos gecmedim, baskasinin yerine utandim...
  • Ya yozgat yada konyalilar. Dogru mu hocam?
  • erkahn kullanıcısına yanıt
    o civardan gelme. şehri tam tutturamadın ...
  • Bu Almanya'da yaşayan Türkler (konudan bağımsız ama her daim geçerli) ne kadar tiksindirici insanlar gerçekten de; tiksinenleri her geçen gün daha çok anlıyorum. Bu türle ilk çevrimiçi oyunlarda tanıştım, bilahare tanıdığım her 5 Almanya gurbetçisinden 1'i insan sayılabilecek kapasitedeydi belki. O bile cömertlik olur. Elini yazarak kirletmeye değmeyecek görgüsüzlükler, nankörlükler, aşırılık, haset ve daha niceleri gırla. Görünce kaçıyorum bunları artık
  • Avrupa gıda sorunu daha fazla yaşayacak bu virüs uzarsa

Türkiye'de 5-6 ay stokta hububatı var belki Avrupa'da bu kadar yoktur. Bir kaç ay sonra Türkiye'de bile fiyatlar epey artacaktır. Avrupa'da kavga dövüş adam öldürmeler çok olacaktır muhtemelen

Yani Avrupa'da sorunlar daha fazla olacaktır gurbette Türkiye övgüsü yapanlar bu nedenle vatanlarına dönmelerine yerinde olacaktır ama şansızlık bu ya sınırlar kapandı

• 2. dünya savaşında açlık yaşamaya başlamışlar yine yağma vs olmamış almanya da... ilginç insanlar. tabi bu hastalık ilerlerse şartlar savaştan da ağır olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

Kolonya 4.99 dan 5.99 a çıkmış. Limon 0.35 den 0.50 ye çıkmış.

Bunlarin fiyatı artmış mi oluyor simdi. Bizde bu tarz artışlar indirim gibi gözüküyor gözümüze reis.

Artış dediğin 3 kuruş 5 kuruş 1 lira olmaz. 3 liradan 15 olur, 12 liradan 40 olur.
    Virüs 2-3 ay sürsün bakalım Avrupalılar %100-200 gıda fiyatı artışlarını da görmüş olacak. Euro -dolar belkide limon karşısında çaresiz kalacak

• Almanya bunları vatandaşlıktan çıkarıp, sınır dışı ederse şaşırmam.
  • Guzel kardesim illa duymussundur turk turku gurbette ...mis diye.

Malesef sadece alamanci turkler icin degil bu, amerikadaki turkler de ayni sekilde. Buralardaki turk marketine gittim gecen sucuk vs alayim diye. Normalde takmam helal et falan o yuzden genelde market alisverisimi Walmart vs yapiyorum.

Adam normalde $6-7 dolar yazan sucugu $10dan cakmis. Almadim ciktim. Raki falan ayni sekilde, efe raki'nin gevur uretimi olan siseler hep daha ucuzdu yeni raki veya efe gold vs'a gore. Ithal edilen efeler daha ucuzdu hep alkol satan yerlerde. Bu sefer baktim $45 yazmis siseye. O paraya double black mi dersin, 1.75lik jack mi dersin... yoksa neredeyse iki sise mavi efe mi dersin. Amerikali ne anlasin sucugu rakiyi? Ketcap'a cok aci diyeni bile duydum!

Liste uzar da uzar, milletin ici kotu malesef. Sonra da ibram gelir bok atiyosun der yanlis konusuyorsun der... Amac kim daha fazla kazaniyor sidik yarisina girmekse ibram gel kapisalim

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

Türk toplumunun büyük çoğunluğu ikiyüzlülüdür. Dini imanı paradır.
    Türk milletine hakareti beğenen 91 adet kripto Ermeni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

İbrahim hocayı ben iyi tanırım kardeş.

Almanyada ve Türkiye’de yatırımları var.

Boş birisi değil,siyasete atılma planları var,yazdıklarına dikkat et bence

Selam ve dua ile

Alıntıları Göster
    Boş yapma senin nasıl bir trol olduğunu biliyoruz.

O elemanın sen olmadığı zaten şüpheli. Yurtdışında yaşayıp orada çevreye adapte olamayan türk forumlarına dadanan 10 tane hesap açıp banlandıkça öteki hesaptan devam eden, trolleyip aklınca eğlendiğini sanan boş beleş adamlarsınız.

• anadolu genetik olarak Italyan romalisi, yunan, laz, suryani, irani veya ermeni dir...

sana bile gen testi yaptirsak %30 ermeni, %40 yunan, %20 Italyan, %10 iran cikacaksin.

neyin kafasi bu sizdeki ? youtube da bir ton video var kara sacli kara kasli beyaz olsun esmeri olsun hepsi ya yunan ya iran tarafindan cikiyor yani yani italyan yunan ya ermeni irani ...

ac bak... kendi genlerine hakareti birak ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Türk vatandaşlığı bile yok. Alman pasaportuyla gelip burada hava atıyor ... muhtemelen 97 veya sonrasında doğma. çünkü Almanya yeni kanunla çift vatandaşlığı kaldırmış.
    Ya her ne haltsa artık. Yaşadığı ülkeye adapte olamayıp 3-5 sosyal çevreye dahil olamayan bir tip. Kendi zavallı hayatına bakmadan yaşamadığı ülkenin insanlarını trollüyor. Anca kimsesiz ve işsiz tipler sabahtan akşama burada takılır ve her konuya dadanır. Çalışıyor olsam günde bir kere ya girerim ya girmem buraya. Ancak bu eleman hep burada hesabı çizilse ötekine geçiyor.

Türkiyeye gelse buraya da adapte olamaz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.