Şimdi Ara

Almanya'da Türk marketleri fiyatları iki katına çıkarmışlar. ( Kırsal kurnazlığı ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
8.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anadoluya bir tek oğuzlar mı girmiş? Tüm türkler oğuz olmak zorunda değil. Acaba oğuzlardan olan hristiyan olan gagavuzları türk sayıyor mu bu arkadaşlar?
  • Şu haram helal muhabbetine değinirsek zaten jelibon haricinde herhangi bir domuz katkısı yoktur. Helal kesim ve sertifikası çok hoş ama kanatlı hayvan endüstrisini ve büyükbaş hayvancılık endüstrisini bildiğimize göre kimsenin birbirini kandırmasına gerek yok (makine ile kesilen hayvanlar, 30 günde büyütülen tavuklar vs.) doğada doğal mısırın kalmamasına kadar gider bu.

Bizimkiler de çok zeki ya fiyat arttırmış, türk bakkeli felan bahane lidl şahane
  • Kendisini Turk hisseden Turktur ama

etknik olarak Turk olmayan Rum kokenlilerin, millete "ermeni" "yunan" vs diye asaglamaya calismalari komik ve sacma ... anliyor musun? he Anadoluda Arap kokenliler de var osmanli donemi goc eden. Dusun benim esim balkan kokenli. Buyuk buyuk dedesi Sam cephesinde carpisiyor. Sonra donuste Hatay civarinda kadin alarak geri donmus Balkanlara. Esimin buyuk buyuk anne-annesi arap kokenli. esim bunu kabullenemedi. lakin gen olarak Baba annesine cekmis. Kipcak tipi. Sarisin mavi gozlu. rusyada tatarlar ve baskiralrda gorunen isnen tipinde baba annesi.

yani gercekler bunlar. burada gelipte milleti asaglamaya calismadan once etnik kokenine bak! diyorum ya varsa yuregin koy cocukluk fotunu, yapalim yorumumuzu. bilgime guveniyorum... tokatta ermeniligini unutmamis koy vardi ama muslumanlasmislar. bursa da oynana Turkiye ermenistan maci onesi kanald de haber olmustu. anladin mi? senin atalarin unutmus ama onlarin ki unutmamis.

lakin milleti asaglamiyorlardir ... su kafayi birak!(in) dinci tayfa.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Turk uc turludur aslinda.

Kipcak, Oguz ve Bulgar ...

Bulgarin koken olarak Ashina klanina ait Cinlilerin dilleri uymadigi icin Tiele dedikleri ama bizim Tuugullu yani Bulgarlarin tabiri ile Tolu dedigimiz Hunlari kuran Ashina ailesinden geliyorlar. ayni asimiliyasyonu onlar yasadi. gercek bulgarlar savasip azalirken oradaki slavlar cogaldi. Han Bars mesela gyavur oldu Han Boris adini aldi. bunlar balkanlara gelen bulgarlar. iste anadoluda olan buna benzer olay idi. lakin gercek Bulgarlar bugun Idil nehri ve Balkaraia da bulunmakta.

zaten o arkadasa da yazdim ayrica. ilk selcuklu giriyor 300-400 binlik goclerle. sonra yukaridan kipcak ve oranin oguzlari, avsarlar guney hazardan geliyorlar 300 - 400 binlik kavimler halinde. lakin bir cogu yavuz doneminde mezhepcilikten iran`a kafkaslara kaciyor (bugun ki azeriler ve kizilbas afsarlar). Bizim gibi Kuzeyden inen kipcak/oguz gibi boylar da balkanlara kibrisa suruluyor Fatih doneminde.

Ama bugun Turkluk Ataturk Turklugu dur.

Kendini Turk hisseden Turktur ... Ama hissederek Turk olan birinin millete ermeni, yunan, arap diye hakaret etmesi komik. Asagladigi belki atasi ama bunu cani gonulden yapmasi komik.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    burada hep yazarim sosyalist liberalizm avrupayi bitiricek diye.

iste bu yuzden yaziyorum.

bir tane ogretmen adayi eleman vardi burda. adam bildigin cihatci takiliyor. israile sovuyor vs (ben de sevmem) . Almanyaya sovuyor... Almanlara sovuyor ... ama tarih ogretmeni olacakmis.

dedim bunu nasil aliyorlar ogretmen olarak? bu cocuklara nefret asilar.

ama aliyorlar. ogretmen acigi var. bakmadan etmeden aliyorlar artik. cocugun "radyo saray" kanalini seslendiren kisi oldugunu dusunuyorum. sesi cok benziyordu. agzindan laf almaya calistim "Ataturk e mason" diyorlarmis vs diye. kacak kocek konustu yani yok abim oyle sey olur mu ya bilmem ne. bir defasinda gittigim parkta kurd bir kadinla "ablam peymgamberler yasamis topraklarimizda. Ataturkculuk nedir ya? ulkeyi bolmek istiyorlar vs " diyordu ben gelince birden toparlandilar. gene laf acmaya calistim ama yine konusmadi. isin garibi kiz arkadasinin basi acikti. kiz arkadasi bildigin modern bir anadolu kizi Turkiye den gelme.

yani neler oluyor Almanya da ilginc seyler oluyor. esi olacak kadinin basi acik adamlar "Ataturk islami yasakladi bacilarimiz basi acik gezmeye mecbur edildi" vs salliyorlar ama kiz arkadaslarinin basi acik. cok moderndi o cocugun esi. ofis kadini gibi giyiniyordu. tam bozuk bir jenerasyon yetisiyor yani. ya iyice kafayi yiyorlar, ya da modern islamci mi olyorlar nedir karar veremedim.

• Sen helal kesim diye aramaya devam et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5 yıldır Almanyada yaşıyorum, yüksek lisans yapıyorum. Bu malum kesim kadar ikiyüzlü kansız insanlar görmedim.O gevur Alman ekonomisi zayıf olsa bokunda boğulup açlıktan geberecek adamlar laf atıyo yemek yediği kaba pisliyor. Bunlar zaten Almanyada doğduğu halde okuyamamış avel sürüsü, muhattap almaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aedan kullanıcısına yanıt
    icim rahat etmiyor yoksa.

helal kesim olsun kani iyi akitilmis olsun istiyoruz, hayvana eziyet edilmemis olsun, tekbirle kesilmis olsun istiyoruz.

cumalara gitmeyi biraktim uzun zaman once bu malum kesimin zihniyeti yuzunden! ama yola cikarken, yemek yerken, para alirken hep besmele ile alismisim. o yuzden et yerken helal kesim olmasina dikkat ediyorum. Bu kisisel tercihim. daha hijneyik hissediyorum. he gidip arap marketten et almam. anlatabildim mi? oyle alismisim yani.
  • Merkel' den sonra gelecek başbakan umarım bunların hepsini vatandaşlıktan çıkarıp Almanya'dan kovar Ceplerine 5000 avro koyup buraya tatile geliyorlar ondan sonra Türkiye harika her şey çok güzel diyorlar insanın aklıyla dalga geçiyorlar yemin ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 26 Mart 2020; 12:53:17 >
  • bir onceki sayfada bunun sebebini acikladim. 5000 euro olayini ... dediginde haklisin yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Turk uc turludur aslinda.

Kipcak, Oguz ve Bulgar ...

Bulgarin koken olarak Ashina klanina ait Cinlilerin dilleri uymadigi icin Tiele dedikleri ama bizim Tuugullu yani Bulgarlarin tabiri ile Tolu dedigimiz Hunlari kuran Ashina ailesinden geliyorlar. ayni asimiliyasyonu onlar yasadi. gercek bulgarlar savasip azalirken oradaki slavlar cogaldi. Han Bars mesela gyavur oldu Han Boris adini aldi. bunlar balkanlara gelen bulgarlar. iste anadoluda olan buna benzer olay idi. lakin gercek Bulgarlar bugun Idil nehri ve Balkaraia da bulunmakta.

zaten o arkadasa da yazdim ayrica. ilk selcuklu giriyor 300-400 binlik goclerle. sonra yukaridan kipcak ve oranin oguzlari, avsarlar guney hazardan geliyorlar 300 - 400 binlik kavimler halinde. lakin bir cogu yavuz doneminde mezhepcilikten iran`a kafkaslara kaciyor (bugun ki azeriler ve kizilbas afsarlar). Bizim gibi Kuzeyden inen kipcak/oguz gibi boylar da balkanlara kibrisa suruluyor Fatih doneminde.

Ama bugun Turkluk Ataturk Turklugu dur.

Kendini Turk hisseden Turktur ... Ama hissederek Turk olan birinin millete ermeni, yunan, arap diye hakaret etmesi komik. Asagladigi belki atasi ama bunu cani gonulden yapmasi komik.
    Türk üç Türlüdür Nereden çıkardın bunu. O saydıkların sadece Türk boyları, o boylardan başka Türk boyları da var: Peçenek, Tatar, Göktürk, Tabgaç, Kazak, Kırgız vs.

Yahu ne hissederek Türk olması neden bizim Türklüğümüz ile uğraşıyorsun, karışıklık var ama az, biz Oğuz Türküyüz, uğraşma şu Türklüğümüz ile. Kimse sana Türküm de demiyor.

Ben onlara hakaret etmedim, ancak bir kripto olan biri Türk milletini bu kadar aşağılayabilir demek istiyorum. O mesajda Türk milletini aşağılama hakaret etme var. Bu hakareti bir Türk nasıl yapar ve beğenir.

Hala 400 bin 6 milyon saçmalıklarını zırvalıyorsun, bu yanlış bilgileri kimden öğrendin sen, ben de Tarih öğretmenliği okudum, böyle şeyleri nereden öğreniyorsun, nereden duyulmuş Türkler Anadolu'ya geldiğinde 6 milyon insanın ihtida edip Türkleştiği, eğer öyle olsaydı şimdi laz, kürt, zaza olmazdı, öyle bir şey olmadı, Ermeniler tehcir edildi, Rumlar'da mübadele edildi, bu karışma olmadığı anlamına gelmiyor ama karışma az var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 26 Mart 2020; 14:57:42 >

• Yani sonunda hastalıkla ölüm olan bir durumdayız ve insanların tutumuna bak. Yahu herkes maddi krizde ama temel ihtiyaçlara böyle bir artış neden yapıyorsun? Gerçekten seferber olunacak yerde neler konuşuyoruz :(
  • 30 kalem ürüne 70 € verirken 107 € vermişsiniz.
    biz burada ilk 3 kalemi alsak çoktan 107 lirayı geçmişti fişteki rakam...

7 ile çarpıcılar gelmeden yazayım.
    o 2.500 € alıyor ben 2.500 TL
    ok?
  • bana ne senin irkindan evet ... ama gidip boyle millete baska milletlere benzeterek asaglima yoluna gidenlere bunlari yazarim genelde. cunku tarihsel faktorler var.

ayrim oguzlar arasinda Ogur (bulgar) ve Oguz olarak yasaniyor! Ama oncesinde Kuman ve Oguz olarak iki farkli Turk boyu var idi. Dana sonra ogular ve kipchaklar karisiyorlar terkardan.

Almanya'da Türk marketleri fiyatları iki katına çıkarmışlar. ( Kırsal kurnazlığı )

bak bu resimdeki tiplere de birsey anlatamazsin. bizim anadoluda rum kokeninden gelip, millete Turkluk satanlar gibi. adamlar hem bulgar irkciligi yapiyor hem Turk kokenlerini red ediyorlar. resimde sagdaki kizda %10 Turk geni var yok. geri kalan slav veya trakyali ... ama Bolgar olduklarini idda edip Turklere sovuyorlar.

bu ayni kafadir. yani cehalet bu. o yuzden ayar olurum. yoksa bana ne isteyen Turk hissetsin isteyen bulgar. zamaninda bulgar kizlari ile cok isim oldu ogrencilik donemlerinde. baska bir sacmalik "Ben Turklere benzemiyorsmusum. Atatlarim Bolgarmis vs yeni ceri soyundan geliyormusum vs" ... bilmiyor ki yeni ceriler evlenemiyor cogalamiyor. hayatini saraya adiyor.

yani cahille tartisilmaz. ne desem inandiramiyordum. belge oktuyorum tarafli , yalan belge oluyormus vs.

yani bana bos yere zirvalama. neyse ben sana bloku koyuyorum. takil istedigim gibi.

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    asgari ucret 1500 euro :)

Turkiye de maaslarda ucuk ama uctukca paranin degeri daha da dusuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

asgari ucret 1500 euro :)

Turkiye de maaslarda ucuk ama uctukca paranin degeri daha da dusuyor.
    ben asgari ücret üzerinden örnek vermedim.
    öyle olsa burda da 2100 tl derdim.
  • ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Net mi brüt mü 1500 yuro?

• When The Crowds Are Gone kullanıcısına yanıt
    1570 euro yapiyor burut olarak. nete vurunca 1250 euro.
  • Sözde müslümanlar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.