Şimdi Ara

Almanya'da kasiyer olmayan sadece güvene dayalı bir bakkal. Türkiye'de olsa ne olurdu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
2
Favori
15.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 5 aydır almanyadayım evlendim eşim Alman vatandaşı aslında TR de yaşamayı çok istyordum ama eşimin hayatını karartamazdım o yüzden Almanya da yaşamaya karar verdim ( trde a3 şirket aracım ve limitsiz kredi kartım vardı iyi bir işim vardı) şuan 0 dan almanca öğreniyorum hayata 0 dan tekrar başlayacağım peki bu ladar büyük ve kimine göre saçma tercihi neden yaptım ??

Demoktosi dünyanın en iyi yönetim şeklidir ! Bundan şüphesi olanlar zaten muaattabım değil. Ama şöyle bir ince nokta var demokrasi eğitimli bir topluluk için geliştirlmiş bir yönetim şeklidir. Türkiye için demokrasi malesef 100 gömlek büyük ve okadar salak bir nesil yetişiyor ki ünivetsite öğrencisine eski hun devleti vizeleri kaldırmış gitmeyi düşünürmüsünüz diye soruyorlar öğrenci de neden olmasın diyor 😂😂😂😂😂..

Tr fakirleşmeye aptallaşmaya her gecen gün devam ederken..

Almanya gibi gelişimi sürekli klan ülkeler hayat standartlarını arttırma ve demokratik özgürlükler ölcüsünde hayatı daha güzel kılmaya devam etsin...

İmkanı olan arkadaşlarım ailenizden kopun ve Türkiye den başka grlişmiş ülkelere gidin herşey çok kolay sadece araştırıp yapın :)
    Bu saydıkların zaten yaşadığın en büyük zorluklar ben antalya da yaşıyordum 6 ay konya da çalıştım şuan burda yaşadığım eksikliklerin bire bir aynısını yaşadım tek bir farkla göçmen olduğum için 2. Sınıf muamele bu dediğin çok doğru peki sen Türkiye de kaçıncı sınıf insansın ?? 1 mi 😂. Burda da ekşili ayran ve adana var dün caminin kermesin de yedim :) hasret gerçekten ama gerçekten çok zor dayanamadığım zaman 150 euro ya gidip geliyorum uygun bilet bulunca 2 günlük bunu 150 tl ye gidip gelmek gibi düşünebilirsin konya antalya arası arabayla 5 saat almanya antalya arası ucakla 3 saat :)
    Selam.. ilk olarak Almanya tarihi beni ilgilendirmez eskiden kötü olduğu eskiden hitleri seçmiş olmaları sebebiyle şuan ülkenin kötü olduğu anlamına gelmez... 99 yıl önce cumhuriyet ve demokrasi vardı Türkiye de şuan binyek cumhuriyet kaldı oda gidici eskiden birşeyin var olması günümüzde de var olacağı anlamına gelmez!

Eğitime gelirsek Almanlar benim hayatımda gördüğüm en SALAK millet gençliğin %90 ausbildung denen meslek okullarına yöneliyor (meslek lisesi gibi) üni oluyan kısım çok az onlarında yarısı mal zaten.. toplum salak başarılı oldukları tek şey disiplinli çalışma ve iyi plan başka bir b*kları yok burası ahım şahım bir yer değil ama gerek doğası ( aklının alacağı her yer yeşil) gerek insan özgürlükleri olsun Almanya türkeyeye 1000000 boy fark atar. Şimdi bağnazlar yazar sen almancı olmuşsun falan filan alakası yok !

Ulan Almanya ya geldiğimden beri ne kavga var ne gerilim var herkez dalgasında yaşıyo burda tek gerilimi ana haber bültenlerinde ve sürvayvır yarışmasında görüyorum türkler saolsun oda.

99 yıllık cumhuriyet kazanımız var bunun 80 yılı kazanım 19 yılı kayıp tv de ki diziler programlar hepsi toplumun gerilmesine aile düzenin bozulması amaçlı çıkmış programlar... bir tane mutlu aile imajı çizen dizi/flim/program yok be burda anlatılcak çok şey varda farklı konuda konuşmak lazım.

Sonuç : Tekrar ve tekrar 100 seçim hakkı verseler burayı seçerim!(maddi anlamda kaygım çok az kendimde ait çalışarak aldığım 1m e yakın değerli bir arsam var ailemden kalacak olan 2-3m lik mirasta var) Almanya ya gelişimdeki ekonomik imkanlar tercihimi %25 etkilemiştir geri kalan %75 yaşam standartları tamamen.

Allah ihtiyacı olan herkese benden daha çok versin ben sadece kendimi anlatabilmek adına ayrıntı verdim.
  • İşte bunlar hep gavur.
    Ama bak Müslümanlar böyle mi? Her gün her yerde kavga gürültü gasp.

Ama Müslümanlık höşgörü dinidir arkadaşlar lütfen.

Allah ıslah etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 aydır almanyadayım evlendim eşim Alman vatandaşı aslında TR de yaşamayı çok istyordum ama eşimin hayatını karartamazdım o yüzden Almanya da yaşamaya karar verdim ( trde a3 şirket aracım ve limitsiz kredi kartım vardı iyi bir işim vardı) şuan 0 dan almanca öğreniyorum hayata 0 dan tekrar başlayacağım peki bu ladar büyük ve kimine göre saçma tercihi neden yaptım ??

Demoktosi dünyanın en iyi yönetim şeklidir ! Bundan şüphesi olanlar zaten muaattabım değil. Ama şöyle bir ince nokta var demokrasi eğitimli bir topluluk için geliştirlmiş bir yönetim şeklidir. Türkiye için demokrasi malesef 100 gömlek büyük ve okadar salak bir nesil yetişiyor ki ünivetsite öğrencisine eski hun devleti vizeleri kaldırmış gitmeyi düşünürmüsünüz diye soruyorlar öğrenci de neden olmasın diyor 😂😂😂😂😂..

Almanya gibi gelişimi sürekli klan ülkeler hayat standartlarını arttırma ve demokratik özgürlükler ölcüsünde hayatı daha güzel kılmaya devam etsin...

İmkanı olan arkadaşlarım ailenizden kopun ve Türkiye den başka grlişmiş ülkelere gidin herşey çok kolay sadece araştırıp yapın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

5 aydır almanyadayım evlendim eşim Alman vatandaşı aslında TR de yaşamayı çok istyordum ama eşimin hayatını karartamazdım o yüzden Almanya da yaşamaya karar verdim ( trde a3 şirket aracım ve limitsiz kredi kartım vardı iyi bir işim vardı) şuan 0 dan almanca öğreniyorum hayata 0 dan tekrar başlayacağım peki bu ladar büyük ve kimine göre saçma tercihi neden yaptım ??

Yaşlı bir akrabam var;

Başkasının cennetinde utana sıkıla yatacağıma, kendi cehennemimde osura osura yatarım derdi.

Tercih meselesi tabi.

• Suriyeliler yok mu orada!!!

• https://www.youtube.com/watch?v=-HEPvuC4q3s

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Bu düşünce sadece bağnaz insanlar da var biliyormusunuz ? İnsanlık artık evrensel yaşıyor insanlar amerıkada doğuyor milana da uni okuyor isveçte doktora yapıyor ingilterede işe girp çalışıyor ama ossura ossura oturanlar yanlış yerde oturuyorsa ossuruğun da boğuluyor ne acı :(

ÜLkem TÜRKİYEM dünyanın en güzel yeriydi artık değil malesef bir gün tekrar güzel olursa mutlaka döneceğim :)

• Merkur M kullanıcısına yanıt
    Almanya da süriyeli var ama burda ki süriyeliler Türkiye deki gibi aptal it çakal köpek değil adamlar seçmece karpuz usulu seçe seçe alıyor göçmenleri burda ırak/iran/süriye/mısır/fas vs vs hepsi ama ama %99 hepsi beyin denen organı kullanıyor haaa şuda var almanya ya gelip te beynini kullanmayanlar 1 yıl sonumda sınır dışı ediliyor.

• Bomboş video. Türkiye'de de bu güvenin olduğu tonla köy var... Yurtdışındaki hırsızlık oranlarından bir haber insanların ortaya attığı saçmalık işte.
  • hangi köy mesela? biz ne zaman köylülerden alışveriş yapsak kazık yiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E5A8814

Bomboş video. Türkiye'de de bu güvenin olduğu tonla köy var... Yurtdışındaki hırsızlık oranlarından bir haber insanların ortaya attığı saçmalık işte.
    Ben de şu an bir çok köyün olduğu bir yerdeyim böyle bir şey görmedim. Aksine buradaki köylüler köpekleri zehirliyorlar, bizim iki köpeğimizi zehirleyerek öldürdüler. Köye gitmeden Türkiye' deki köyleri bilen güzel halkım benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Ben de şu an bir çok köyün olduğu bir yerdeyim böyle bir şey görmedim. Aksine buradaki köylüler köpekleri zehirliyorlar, bizim iki köpeğimizi zehirleyerek öldürdüler. Köye gitmeden Türkiye' deki köyleri bilen güzel halkım benim.

Alıntıları Göster
    Hayatım boyunca köye gitmedim doğrudur ama bu video ile bana Almanya'da bu güven her yerde var diyemezsin. Türkiye'de de elbet böyle köyler vardır.
  • quote:

Hayatım boyunca köye gitmedim doğrudur ama bu video ile bana Almanya'da bu güven her yerde var diyemezsin. Türkiye'de de elbet böyle köyler vardır.

Alıntıları Göster
    Her yerde tabi ki yoktur. Türkiye' de olsa olsa Ovacık' ta Fatih başkan yapar bunu ancak
    Ha bizim köylümüzün misafirperverliği Almanya' da yoktur orası ayrı. Köye gelene her türlü organik yemeği yaparlar, misafir ederler.

• Bizde düşünemiyorum. Ampülü bile geride bırakmazlardı. İnsan imreniyor, şaşırıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • funmanias F kullanıcısına yanıt
    Burada meslek neydi hocam? Evlenme durumu olmasa sanırım gidiş o kadar rahat olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Bu düşünce sadece bağnaz insanlar da var biliyormusunuz ? İnsanlık artık evrensel yaşıyor insanlar amerıkada doğuyor milana da uni okuyor isveçte doktora yapıyor ingilterede işe girp çalışıyor ama ossura ossura oturanlar yanlış yerde oturuyorsa ossuruğun da boğuluyor ne acı :(

ÜLkem TÜRKİYEM dünyanın en güzel yeriydi artık değil malesef bir gün tekrar güzel olursa mutlaka döneceğim :)
    Bağnaz değilim.

Bu düşünce biçimi bağnazlıksa Türkiye'ye geri dönmek istediğin için ne oldun?

Dünya vatandaşlığı diye bir şey var tabi ama biz bunun biraz dışında kalıyoruz. Bizim kültürümüz her ne kadar artık değişip benzer olsa da asla avrupalılar gibi değil. Örneğin ben ekşi ayran, adana kebap severim. Adam amerikada hamburger yiyor, gidiyor isveçte yine hamburger yiyor. Saçma ama basit bir örnek. Akrabalarımın yakın olmasını ve sürekli temas kurmayı severim. Arkadaşlarım var burda. Ayrıca nereye gidersen git, her zaman göçmen olarak ikinci sınıf insan sayılacaksın. En büyük etken de budur. Ne kadar itiraz edersen et, heryerde göçmenlere ikinci sınıf muamelesi yaparlar. Kaldı ki sen almanca bile bilmiyormuşsun.

• Cahil la bu adam, zencefile patates çeşidi diyor
  • Bizde olsa orada mal bırakmazlar. Özellikle bazı cinsler.

• quote:

Bomboş video. Türkiye'de de bu güvenin olduğu tonla köy var... Yurtdışındaki hırsızlık oranlarından bir haber insanların ortaya attığı saçmalık işte.
    O köylere örnek verir misin?

Tabii ki öyle bir şey yok...O dediğin, 70'lerde-80'lerde kaldı.

• Kril kullanıcısına yanıt
    Reprezant idim ürün Müdürlüğü ne terfim 1 yıl sonra gelecekti ortalama maaşım 5-6 arası değişiyordu ve 2016 a3 audi full donanım sınırsız benzin sınırsız kredikartı 550 tl ticket im vardı. Evlenmesem bile mükteci olarak rahat gelirdim Almanya da işci eksikliği var özellikle üni... kimse üni okumuyor burda herkes meslek yapıp işe dalıyor direk

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.