Şimdi Ara

Almanya'da ilk 3 günüm ve izlenimlerim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
71
Favori
60.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
339 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abim almanyada ve geçen geldiğinde real marketti sanırım online broşürünü açtı telden ben şok.

Kıyma 4 et 6 patates 5 kilo 1.5 şimdi patates siyaseti yapma dicekler ama makarnada 0.30 du diyeyim .

Elektirik doğal gaz su içinde abim kirası 480 adam tek başına burdaki orta gelirden iyi

Maaşı bekar olduğu için 1880-1900 gibi öyle memnun ki anlatamam.
    Bazen canım sıkılıyo kargoya çıkıyorum diyo para yetmemezlikten değil oda can sıkıntısından .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiyeyi kıskanıyorlarmı hocam?
  • Almanya gideceğim en son ülke olur. Hak ettiğin maaş 2600. 1000 eurosunu devlet vergi diye gasp ediyor. Sagda solda işsizin göçmenin maaşını ödüyor. Almanya'da eğer çalışıyorsan it köpek gibi devlet sirtina biniyor. Ha eğer çalışmıyorsan problem yok. Evinde yat zibar drınk maaşın cebinde.

• birsürü de yeamışssınız, helal olsun =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haqueim

türkiyeyi kıskanıyorlarmı hocam?
    bu soruyu sormak için gelmiştim
  • Benim en çok merak ettigim İşsizlik maaşı nekadar?Şartları neler?
    Birde çocuk parası nekadar veriyorlar?

• "Dayimgil". yazan adamin bu ulkede ne isi var. Gel vergilerimizden somur sende...

Afd ye oy atmak vallahi farz oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluedevil866 -- 1 Mayıs 2019; 10:51:28 >
  • AB dağıldıktan sonra da konu aç olur mu?

Bu arada gelir vergisinden bahsetmeyi unutmuşsun.

• Adam 3 günde Almanya’yı çözmüş.

Hele bir çalış,aldığın 1500 € ile ev,gaz,elk su benzin,mutfak vs masraflarına karşıla,ondan sonra konu aç

İnsanları kandırmayalım,sabah kahvaltısında bir dilim ekmekle peynir yedim

Öğlen yemeğinide camide yiyecem,çünkü aylık daha gelmedi

Selam ve dua ile

• hildesheimmi orası?
  • Güzel konu en azından Avrupa batmış, Almanlar bizi kıskanıyor tarzı şeyler yazmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Adam 3 günde Almanya’yı çözmüş.

Hele bir çalış,aldığın 1500 € ile ev,gaz,elk su benzin,mutfak vs masraflarına karşıla,ondan sonra konu aç

İnsanları kandırmayalım,sabah kahvaltısında bir dilim ekmekle peynir yedim

Öğlen yemeğinide camide yiyecem,çünkü aylık daha gelmedi

Selam ve dua ile
    kardeş o kadar aç geziyorsun madem ülkene dönsene, hem burda dahha güzel dinini yaşarsın. neden gevur memleketinde gevurlar için çalışıyorsun
  • Önceki konunda senin için kılavuz hazırlamıştım hatırlarsan. Dikkat et kendine keyfine bak. Dediklerimi unutma

• Daha cok resim atar mısın gercekten dogal olarak cok guzel bir yermis tam bisikletle gezmelik

• quote:

Orijinalden alıntı: haqueim

kardeş o kadar aç geziyorsun madem ülkene dönsene, hem burda dahha güzel dinini yaşarsın. neden gevur memleketinde gevurlar için çalışıyorsun

Alıntıları Göster
    Okul bitince ordayım,ülkeme faydam dokunsun

Dua ile

• Tam bu yazıyı okurken Dhden bildirim geldi cep telefonlarına %40 ek vergi diye Artık bir şey diyemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Change1 -- 1 Mayıs 2019; 17:41:33 >
  • Türklerin orada 3. Sınıf insan muamelesi gördüklerini de yaz da gitmek isteyen olursa bilgisi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Türklerin orada 3. Sınıf insan muamelesi gördüklerini de yaz da gitmek isteyen olursa bilgisi olsun
    Arkadaş halen misafir modunda , daha hayata dair yaşanmışlık yok , 3.gununde kağıt üzeri maaş hesabı yapıyor 500-600e Opel Corsa felan diyor 2002 modelden yukarı değildir en az 1k masrafı vardır o aracın :D

Tadilat masraflarından da bahset biraz :D malzeme fiyatlarından, ustaların işçilik ücretlerinden felan :))))

Hayat kıyma ve kiradan ibaret değil . Çocuk sahibi olup hanımın ben artık çalışamam dediğinde görecez seni .

• Ülkede işsizlik kol gibi yürümüş, gençler geleceği için kaygılı. Koskocaman Türkiye batmamis da Alamanya batacakmis , yalanlarıni yesinler. Almanya ölüyorum dese Türkiye'yi 5 kere cebinden çıkarır. Klâsik ağlama taktiği işte. Hayat her yerde zor , ancak türkiye'de ultra hard level. Bugün gelen ÖTV zammını saymiyorum bile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.