Şimdi Ara

Almanya'da ilk 3 günüm ve izlenimlerim. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
71
Favori
60.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
339 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sikayet eden alamancilara gelsin bu fotograf.
    Almanya'da ilk 3 günüm ve izlenimlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa'ya selam olsun!
    "Yürüyün aslanlarım!" #GaziOsmanPaşa
    #Almanyaya
    #AltınOlsaAlmanyaGözümdeYok

Seninle aynı fikirde olmaktansa taksim meydanında dilenmeye raziyim.

Topkapi sarayından bir kere boğazın güzelliğini izlemek herşeye değer.
    Adam Almanya'da senden daha iyi yaşıyor diye kıskanma

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

İlginç konuyu nerelere çekiyorsunuz bende istanbul'u hiç bir yere değişmezdim ama arap istilasından önce.
    Arapları gönderin göndermek bizim elimizde bunun için de refaranduma gidelim bunun için orgutlenin sosyal medyada ama kimse uğraşmaz sonrada şikayetçi oluruz böyle suriyeliler gitsin diye tüm sosyal medyada çalışsak en sonunda gündeme gelir gibime geliyor.

Bu arada benim gezdiğim yerlerde suriyeli yok arapda çok az onlarda vip minibüslerle geziyorlar. Kısaca sokakta yaya olmam hiç kolay kolay sadece gezi yerlerinde yaya olurum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bize de alman karı bul.

• selaun alykumden sonrasını okumadım

• quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

selaun alykumden sonrasını okumadım
    Ne olmuş yazıya öyle başladıysa ??

• Anne yarısının yarısıyla evlenen akp li koyun geri gelmiş

utanma da yok bunlarda.
  • caneycaney kullanıcısına yanıt
    Ha seni bloklayım unuttum

• herons kullanıcısına yanıt
    ahhh kıyamam bloklama beni.

Teyze kızana hallenen ve onunla evlenen tüm adamcıklar bloklasın beni gurur duyarım
  • frksahan F kullanıcısına yanıt
    Siz ne kadar genis midesiz insanlarsiniz ya.
    Sanirsam tum akpliler boyle.

Adam teyzesinin kiziyla evlenmis burda gururlu bir sekilde anlatiyor siz de bu elemana prim veriyorsunuz.

Burda ne kiskancligindan bahsediyorsun. Teyzemin kiziyla evlenmek gibi igrenc bir dusunceyi mi kiskanacagim?

Sizin gibiler 60 lik karilarla parasi icin de evlenir. Sonucta isin ucunda Almanyada yasamak var zengin olmak var tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasamak5656 -- 1 Mayıs 2019; 14:8:27 >
  • kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    Sende şu konudan uzaklaş bakayım zaten sizin gibi insanlardan kurtulduğum için kafam rahat blok.

• konuyu güncel tut hocam takipçiniz çok yazmışın emeğine sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 buçuk günde almanyayi, almancayı söktün hikaye yazdın buraya. 1 hafta sonra kesin roman yazarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

2 buçuk günde almanyayi, almancayı söktün hikaye yazdın buraya. 1 hafta sonra kesin roman yazarsın
    İzlenim yazmışım değilmi hocam izlenim

• Almanyada yaşayıp türkçeyi daha iyi kullanıyorsunuz.
    Bırakın bloklayın şu trolleri. Keşke hayat izin versede kaçsak şuralardan. Suriyeli "spawnı" olan fatihte yaşamamda ayrı dert

• Yaş oldu 27 hiç birşeye balta olamadım, vatanım için askerliğini yapmış lisans mezunu bir insanım.. şimdi gel gelelim ki kimi araya koysam Almanya da amcam 25 yıldır yaşamasına rağmen bir türlü gidemedim hayat böyle birşey işte

• zaman içerisinde ilk mesajındaki bazı detayları ve bilgileri düzelteceğine eminim.

Marka alsan dahi tr'den ucuza alıyorsun orada kazandığın para ile (birim olarak hesaplarsan tr'den çok daha ucuz marka ayakkabı ve giyisiler)
    "ch" telaffuzu konusunda tam aydınlatmamışlar seni, ileride tam oturur.
    12'li şekilde satılan mineral sularına alışman biraz süre alacaktır, ama alıştıktan sonra tr'deki su sana kireçli kuyu suyu gibi kalitesiz gelmeye başlayacaktır :)
    Burada yemediğin meyve çeşidini rahatlıkla orada tüketebileceksin, cebine dokunmayacak eğer çalışıp oranın parasını kazanırsan.

Bu kadar kısa süre de araba hakkındaki gözlemine hayran kaldım, yazdıkların nokta atışı olmuş.

Son sözüm; Alman milletinin büyük bölümü robot gibidir, sabah 5.30'da uyanır işe gider, akşam 9 gibi vurur kafayı yatar. Hafta sonları parklara, havuzlara, barlara gider ve bu onlar için yeterli gelir. Böyle monoton şekilde hayatlarının sonuna kadar yaşarlar. Yaptıkları iş haricinde kafalarını başka farklı şeylere yormazlar.
    Almanya'da almanlardan daha zengin olan türklere bak, çoğu Türkiye'de yaşayıp görmüş ve sonrasında Almanya'ya gitmiş insanlardır(girişimci, gözü kara, hayatta kalma deneyimini hardcore olarak deneyimlemiş kişiler). Orada yetişen sıfırdan yetişen Türk nesli değildir.
    Orada yetişen Türk nesli, almanlar gibi robotlaşmış bir hayatı kabulleniyorlar ve "almanya'da ev almak zor, yaşamak zor" diyen kişilerdir genelde.
    İşte bunlardan farklı olarak daha önce görmüş olduğun kültürün, ülke'nin(türkiye) iyi yanlarını orada değerlendireceksin. Ticaret gibi, girişimcilik gibi, ek iş gibi...
    Çevrendeki kasabaları, şehirleri gezmeye ve oradaki insanlarla iletişime geçmeye başla birkaç yıl içinde. Çiftçisi ile bile muhabbet kur, emin ol hiç beklemediğin şeyler öğreneceksin. Süt, Hayvan, Tarım ve işletmecilik üzerine. Sonrasında vay beee adamlar ne şekilde üretim yapıyorlar diyerek, kendine işine yarayan kısmını alacaksın.
    Uzman ol demiyorum, ama farklı birçok konu da bilgin olsun. Almanlar böyle insanları sever sayar, hoşlarına gider.
    Ek iş olarak bir şeyler yap kesinlikle.

Başlıktaki tüm mesajları okumadım, hangi kasaba veya şehir de yaşadığını özelden yazabilir misin eğer mümkünse? En azından plakanın bağlı olduğu şehri :)

• Darısı benim başıma, bıktım doğduğum ülkede kazıklanmaktan dolandırılmaktan.

@herons hayatını yaşa, çok güzel bir ülkeye gidebilmiş şanslı insanlardan birisin.
  • Onlarda her yerde fabrika varmış. Peh.. Bizim de her yerde imam hatip ve camilerimiz var. Ne olmuş yani?Camilerimizdeki o minarelerin hepsi gizli bir roket ve o imamların hepsi gizli bir astronot arkadaşlar. allahın izniyle ve reisin emriyle 2023de bor yakıtının keşfiyle uzaya çıkacağız! :D

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.