Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.840
Cevap
1.510
Favori
2.902.231
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21382139214021412142
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hayır. Sadece oyundan kupon vermişti en son. O da 1 yıl önce. Şuanki kuponları dandik dundik. 80 dolara 10 dolar gibi saçma sapan.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Heryer bitmiş desene
  • Bella Ciao kullanıcısına yanıt

Son %60 vergi + 30 euro sınırı tamamen bitirdi. Temuda kupon ve ücretsiz kargo bitince biter.

• isterlerse gümrük vergisini %100000 yapsınlar, hangi ürüne baksam adresinize gönderilmiyor yazıyor. Eskiden böyle değildi süistimal falan mı edildi de kimse TR'ye ürün göndermiyor anlamadım.
  • JagerBomb kullanıcısına yanıt
    Eline gelen ürün sağlam olduğu halde bozuk olduğunu veya hasarlı geldiğini beyan edip para iadesi alan tipler arttı muhakkak
  • tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt

İngiltere'de bir firma vardı adını unuttum çok ıygun fiyata bilgisayar malzemesi geliyordu, firma kraliyet kayıtsız posta ile gönderiyordu, gelen paketlerin yarısını postacılar çaldı kayıtsız diye diğer yarısını da sipariş verenler paket gelmedi diye para iadesi aldı,firmada kim iade istese yaptı sonunda kapattı, ezcümle bize bulaşan iflah olmaz, sonra kontrol ettim bizden başka tüm ülkelerle çalışmaya devam ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 11 Eylül 2024; 22:54:43 >
  • NikkiDog N kullanıcısına yanıt
    Yüzde 75 sorun çıkmaz
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Yüzde 25 ihtimal nedir, bahsettiğim ürün 18 Euro vergi 13 küsur ödeme adımında biraz jeton indirimi ile 30.74 Euro fiyat çıkıyor
  • NikkiDog N kullanıcısına yanıt
    Bazen gümrükteki memurlar kasten gümrüğe sokabiliyorlar
  • Hesabımda bulunan 90 Euro'luk bonusum satılıktır arkadaşlar ilgilenenler özelden yazabilir
  • insafsızherif kullanıcısına yanıt
    Bonus derken coin mi?
  • DasheriM kullanıcısına yanıt

Hayır hocam bu sistem Türkiye'de yok. Ürünleri alırken hesapta bulunan bonus parayla ödeyebiliyorsunuz. Bir nevi cüzdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: insafsızherif

Hayır hocam bu sistem Türkiye'de yok. Ürünleri alırken hesapta bulunan bonus parayla ödeyebiliyorsunuz. Bir nevi cüzdan.

Bu arada Türkiye için de kullanabiliyorsunuz onu da belirtiyim.

• Satın alırken 194 lira vergi ödediğim bir ürün için bugün teslimat esnasında 150 TL daha ödemem istendi PTT görevlisi tarafından, ödedim diyorum alırken, ödemezseniz teslim edemem diyor, mecbur verdim parayı.

Alırken zaten ödemişim, teslimatta bir daha niye ödüyorum? Ürünün kendisi 325 lira, ödediğim çifte verginin toplamı 345 lira. Böyle bir saçmalık olamaz.

Bunun için nereden şikayet kaydı oluşturabiliriz Aliexpress'te bilen var mı?

Aliexpress Ana Konu •

Aliexpress Ana Konu •

• bl@ckh@wk kullanıcısına yanıt

PTT Yurtdışı takip sayfasına da baktınız mı? Ücret varsa burada yazıyor. 2 kere vergi almaları aşırı saçma bir olay. Yasal mı acaba?

https://gonderitakip.ptt.gov.tr

• Venomstr kullanıcısına yanıt

Barkod no istiyor hocam, paketin üstünde barkod numarası yazmıyor. Attığım fotoda UU ile başlayıp CN ile biten bir kod var, onu yazdım kabul etmedi. O değil büyük ihtimal. Başka da yok.

Aliexpress'te de doğru sayfayı bulamadım bir türlü şikayet için. Ücret iadesi isteyeceğim ama orada da benim durumuma uygun bir gerekçe yok, anlamadım.

• bl@ckh@wk kullanıcısına yanıt

Size PTT'den mesaj gelmedi mi takip nolu?

Aliexpress'te, Siparişi Takip Et'e bastıktan sonra "AliExpress standart gönderim"in altında "Takip numarası" yazması lazım.

• bana da bu hafta teslim edilecek 90₺’lik ürüne 150₺ vergi verdim zaten tekrar istemez umarım
  • Venomstr kullanıcısına yanıt

Gelmedi hocam. Oradaki takip numarasını da tanımıyor PTT'nin site.

Sipariş detayı sayfasından iade talebinde bulundum (benim durumuma uyan bir durum olmasa da, "Ürün açıklamayla eşleşmiyor => Ürün belirtilenden farklı" seçeneklerini seçerek, resmi filan yükleyip durumu anlattım). Bakalım ne çıkacak.

• ipad için kalem almıştım ama tam çalışmıyor hatalı sanırım iade talebi video filan yükledim başka ne yapılıyor süreç nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensar14 -- 23 Eylül 2024; 21:32:28 >
  • 
Sayfa: önceki 21382139214021412142
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.