Şimdi Ara

Ali Express kargom hala gelmedi? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
3
Favori
12.678
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: infest06

quote:

Orijinalden alıntı: Boqe

Chinapost ile 26 günde geldi bana. takipsiz gönderim ile.

kargo geç geldiyse şuna bakabilirsin.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-gec-gelen-kargo-sorunlari.html

eğer dispute açmayı düşünüyor ve para iadesi istiyorsan da burada kelimesi kelimesine anlatmıştım.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-dispute-acma-ve-para-iadesi-almak.html

Hocam merhaba, sitedeki yazınızı okudum ama benim durum yazmıyor sanırm.

Satıcıdan koruma süresini uzatmasını istemeden dispute açtım. Satıcı da kendisi süreyi uzatmış, ve bana şu mesajı yazmış.

Ali Express kargom hala gelmedi?
    özetle
    Süreyi uzattım, dispute iptal et sonra ne zaman istersen gene açarsın diyo. Bu doğru mudur, teklifi kabul et deyince dispute sürecine dönemessin gibi bir uyarı veriyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Ben de bu kardeşimizin yasadıgı soruna benzer bir sorun yasıyorum.
    Benim siparişim 20 dolarlık bir urun ve takipli kargoyla aldım. Kargo aralıgın 4 unde çinden cıktı hala haber yok. Urunun koruma suresi 48 gundu, dun yani koruma suresinin bitimine 3 gun kala disputemi actım, kanıtlarımı koydum ve full para iadesi istedim.
    Bugun satıcı korumayı 4 subata kadar uzatmıs ve bana bekle yolda diyor.

Kafama takılan kısım su: ben satıcının onerisini kabul etsem disputem kapanacak. Ama bu urune bir daha dispute acma hakkım olacak mı? Bu kısım cok önemli cunku siparişim aynı zmanda gumruge takılma ihtimali olan urun ve eger gumrukten doner de ben dispute acamazsam param yanmıs olacak. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirlerse cok sevinirim.

• frank94 F kullanıcısına yanıt
    bence teklifini reject et gitsn hocam ayni durumla karsilasma.

ben teklifi accept ettim complete oldu. ama teklif 0$ refund seklindeydi.
    yani refund yazan bir teklifi kabul edersen satis tamamlanmis oluyor dispute acamiyorsun. gene tecrubeli arkadaslarn fikrini de al tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 12 Ocak 2017; 15:25:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satıcılar iade yok şeklinde teklif veriyor, açıklamada yazanların hiçbir bağlayıcılığı yok. Teklifi sakın kabul etmeyin. Beklemek isterseniz cancel dispute deyin. Koruma süreniz boyunca tekrar açabileceğiniz şeklinde bilgi çıkıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 12 Ocak 2017; 18:49:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gearbest ve Aliexpress te hem kendi hem eşim adına alış veriş yaptım.
    Ürünlerin yarıya yakını geldi artık 4 alış veriş listesini takip edemez duruma geldim.
    Sadece bir alışveriş listem 108 $ idi diğerleri daha düşüktü. Ancak zaten faturayı 108 dolar değil 54 dolar gibi kesmişler. Gearbest idi sanırım.
    Bölük pörçük geldi ürünler listeye bakacağım ama sanırım gümrüğe takıldı. 2-3 dolarlık ürünler de var 39 dolarlık araç kamerası da var. Ne yapmalıyım. Gümrükte takılıp takılmadığını nasıl öğrenebilirim. Hangi gümrüktedir.

Mesela telefn kılıfı almışım hala hava da görünüyor bu ne demek

Turkey
    Destination Country 2016-12-03 15:16:00 Security check success
    2016-12-01 00:54:16 Received by line-haul successful
    China
    Original Country 2016-12-03 15:16:00 Shipped by air
    2016-12-01 00:53:54 Outbound in sorting center
    2016-11-30 22:17:51 Inbound in sorting center
    2016-11-30 22:03:39 Accepted by carrier

• Bİ YANDAN 67 GÜNDÜR GELMEYEN ÜRÜN Bİ YANDAN REKOR HIZDA GELEN ÜRÜN

China (Yurt Disi)/- - 09/01/2017 16:43:00 Receive item from customer (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 10/01/2017 14:49:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 11/01/2017 14:45:00 Send item abroad (EDI-received)
    Turkey/- - 13/01/2017 16:09:27 Receive item at office of exchange (Inb)
    -/- - 13/01/2017 19:08:59 Send item to customs (Inb)
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 13/01/2017 19:08:59 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
  • Bir ürünüm 60 günü doldurdu ve dispute açtım adam hiç bir şey demedi dispute hala işlemde sonucu ne olur?
  • 50-60 günü geçen 2 ürünüm var hala havada gözüküyor. Her ikisi için de süreyi 7 gün uzatmıştım ama artık dispute açtım. Bir tanesi sonlandı, diğerini bekliyorum. Nitekim para değil de ürünler gelseydi iyi olacaktı. Umut edelim artık belki gelir diye ne yapalım
  • AliExpressten 20-30a yakın ürün aldım. Son 2 tanesi gelmedi, gelmeyecek gibi duruyor 2.5ay'ı geçti disputeları açtım. 1i iade oldu diğer satıcı cevap bile vermeye tenezzül etmediği için ona da dispute açtım. Neyse ki para iadesi yapıyorlar.
  • genso kullanıcısına yanıt
    Satıcı itiraz etmezse para iadesi olur.

Benim de 10 kasım takipsiz siparişim daha gelmedi. Süre uzattı satıcı 15 gün ama gelecek gibi değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Satıcıdan ses seda yok
  • Gelmeyen lipo pilim de geldi sonunda
  • Kargo uçağı düşmüş acaba bizim kargolarda onda mıydı
  • bir benim kargom kaldı galiba gelmeyen
  • Çin'den ürünleri gelenler arasında 30.12 tarihinden sonra güncelleme alan var mı?
    15 Aralık sipariş ettim 30 Aralık send item abroad, o günden beri tık yok kargoda.
  • Arkadaşlar benimde 8 tane siparişim vardı 18 Kasımda verdim siparişleri. Bunlardan 3 tanesi elime ulaştı. 5 tanesi için hala uğraşıyorum. 3 tane ürün için dispute açtım.

Bir tanesi iade yapmayı kabul etti. Kabul ettikten sonra benim bir işlem yapmama gerek var mı ? yoksa para iadesi olmasını mı bekleyeceğim ?

Diğer satıcıda tam tersine para iadesini kabul etmedi yerel kargo şirketinizle konuşun dedi. Bende ürünlerin kargo takip kodsuz olduğunu söyledim ve teklifi reject ettim. Bu sipariş içinde gene aliexpress'in olaya dahil olması için verilen süreye kadar hiç bir işlem yapmadan bekliyecekmiyim ?
  • fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    kimden aldınız? satıcı linkini verebilir misiniz? gönderilmeyen bir lipodan dolayı para iadesi aldım. yeni bir lipo siparişi vereceğim.

benim aliexpress'ten aldığım son 2 lipo pil de gelmedi. iki satıcı da ürünü göndermediklerini itiraf ettiler. birisi 1 ay boyunca gönderdim gelecek dedi. 31. gün ürünü gönderemediğini söyledi. diğeri ise takip kodu verdikten 5 gün sonra gönderemediğini söyledi. aliexpressteki sahtekar satıcı sayısında anlaşılmaz bir şekilde acayip artış var. quadcopterın tüm parçaları hazır ama lipo yok :) aralığın başından beri lipo alamıyorum aliexpressten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanweb

kimden aldınız? satıcı linkini verebilir misiniz? gönderilmeyen bir lipodan dolayı para iadesi aldım. yeni bir lipo siparişi vereceğim.

benim aliexpress'ten aldığım son 2 lipo pil de gelmedi. iki satıcı da ürünü göndermediklerini itiraf ettiler. birisi 1 ay boyunca gönderdim gelecek dedi. 31. gün ürünü gönderemediğini söyledi. diğeri ise takip kodu verdikten 5 gün sonra gönderemediğini söyledi. aliexpressteki sahtekar satıcı sayısında anlaşılmaz bir şekilde acayip artış var. quadcopterın tüm parçaları hazır ama lipo yok :) aralığın başından beri lipo alamıyorum aliexpressten.

Bu idi ama Türkiye ye gönderim kapanmış

https://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-ZOP-Power-11-1V-5000mAh-30C-Lipo-Battery-XT60-Plug/32519143262.html?spm=2114.13010608.0.0.xOyHMI

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    ben bu adamdan daha önce zop power almıştım, ama pilleri gerçekten kalitesiz. iyi ki durdurmuş türkiye'ye gönderimi. bana hrb, cnhl gönderecek adam lazım :D
  • Bu AE'nin de derdi çekilecek gibi değil geldi mi gelmedi mi gelecek mi... Üç beş kuruş fazla verip Türkiye den alırım 30 € ile de pek birşey yapılmaz zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi mi band yalan oldu benimde heralde dispute actim mecburen xiaomi resmi magazasindan aldim yamuk yapacagini zannetmiyorum ama insan bir satir yazi yazar dispute actim adamlarim s******* degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.