Şimdi Ara

Ali Express kargom hala gelmedi? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
3
Favori
12.678
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne yapalım dispute mi açalım çözüm yolu söyleyin 11.11 mağduru.
  • hagiosmann kullanıcısına yanıt
    çuvallarda bekliyodur sayım sırası gelince bilgi girisi yapilir
  • eminim1 kullanıcısına yanıt
    ben bi 15 gun daha uzattirdim saticiya sureyi, yani sonucta bi sekilde gelecek ama moku cikti cidden isin
  • Çok enteresan bir durum canımı sıkmaya başladı 45 gün oldu ve hala gelen giden yok.
  • Chinapost ile 26 günde geldi bana. takipsiz gönderim ile.

kargo geç geldiyse şuna bakabilirsin.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-gec-gelen-kargo-sorunlari.html

eğer dispute açmayı düşünüyor ve para iadesi istiyorsan da burada kelimesi kelimesine anlatmıştım.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-dispute-acma-ve-para-iadesi-almak.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Boqe

Chinapost ile 26 günde geldi bana. takipsiz gönderim ile.

kargo geç geldiyse şuna bakabilirsin.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-gec-gelen-kargo-sorunlari.html

eğer dispute açmayı düşünüyor ve para iadesi istiyorsan da burada kelimesi kelimesine anlatmıştım.
    http://www.yurtdisisiparis.com/2017/01/aliexpress-dispute-acma-ve-para-iadesi-almak.html

Hocam merhaba, sitedeki yazınızı okudum ama benim durum yazmıyor sanırm.

Satıcıdan koruma süresini uzatmasını istemeden dispute açtım. Satıcı da kendisi süreyi uzatmış, ve bana şu mesajı yazmış.

Ali Express kargom hala gelmedi?
    özetle
    Süreyi uzattım, dispute iptal et sonra ne zaman istersen gene açarsın diyo. Bu doğru mudur, teklifi kabul et deyince dispute sürecine dönemessin gibi bir uyarı veriyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

• infest06 kullanıcısına yanıt
    sana şöyle yazmış özetle.

Uluslararası kargo şu sıralar yavaşmış. Sana ekstra süre vermiş. Postacıdan (gönderdikleri yer) kontrol edeceklermiş kargo nerdeymiş diye. Lütfen disputeyi kapat diyor.
    (takipsiz geldi ise hiç bi şekilde kargonun durumunu öğrenemez. disputeyi kapatman için söylemiş)

toplamda kaç gündür elinize ulaşmadı, kaç paralık bir ürün bilemiyorumda.
    Ucuz bişeyse 2-3 dolarlık ekstra süreyi kabul edebilir disputeyi kaptabilirsin.
    Ha ben beklemek istemiyorum artık diyorsan disputeden hakkını ara pada iadesi gelmezse aliexpresse yaz.

karar sana kalmış. biraz daha beklim bari dersin yada paranı alırsın.
    tavsiyem al paranı. boşver.
  • ebay den aldığım takipsiz ürünler sorunsuz bir şekilde ptt ile geliyor; sorun ptt de değil yani
  • Takibi bırakıyorum

Ali Express kargom hala gelmedi?
  • Boqe kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bilemedm bende dispute kapatsam sonra 20 gun sonra acabilirmiyim. 2-3 dolarlik bisey de bekleyesim de yok cakallik yaptiklari icin

ama aliexpress saticiyi iyi niyetli bulur odemez mi o da muamma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bekleyesin yoksa dispute aç satıcıya söyle. onaylamazsa para iadeni aliexpresse başvuracağını söyle.
    2 aydır gelmeyen kargo için neyini bekliyceksin daha.
    Dispute sonrası gelirsede adama yazarsın kargo geldi deyip, sattıgı üründen satın alacağını ve ürün yollamaması gerektiğini söyle.
    Tabi kendi kararın.

2 ay bile çok uzun bir süre kargo beklemek.
    Hadi dedim protection uzasın ama yanlışlıkla 0 dolar refund kabul ettim ve alışverişim sonlandı :(
    2.5 dolar bişey ama üzüldüm herhalde yapcak bişeyde yok
    satıcıya mesaj at, yanlışlıkla kabul ettiğini söyle. belki bir çözüm yolu sunar.
    chatten musteri hizmetlerine soyledm yanlislikla flm diye, o firmaya ulasip bana amail atacakmis.

cevabina gore bende yazarm bakalm

• 9 Kasımda kargoya verilen ürünüm (China Post Registered Air Mail) ile 10 Ocakda Tr ye giriş yaptı :))
  • 22 Aralık'ta Türkiye'ye giriş yapan kargodan hâlâ haber yok. Var mı aynı durumda olan? TR'ye giriş yapmış kargoyu uzun süredir bekleyen.

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Benim de 26 Aralık'ta giriş görünen paketten haber yok hala. Takipsiz bekliyorum.
  • benim paket de 07/12/2016 tarihinde "İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR" aşamasında takıldı kaldı. aliexpresten almıştım, "China Post Registered Air Mail" ile geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanweb -- 12 Ocak 2017; 13:3:54 >
  • la bi ekimde aldım gelmedi, kasımda aldım, aralıkta aldım gelmedi :D
  • Bende kasımda aldım hala gelmedi tk73 kargo uçağına 24 kasımda verildiği yazıyor ama ortada kargo yok işin ilginç yanı kardeşimde başakşehir gümrükte taşeron işçi olarak çalışıyor yani yurtdışından gelen kargoları kontrol işine bakıyor benim kargo gelse bile alamıyor yasakmış
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.