Şimdi Ara

Aldığımız 3 oyuncunun 1 senelik maliyeti 39 Milyon Euro !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
4.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jaguarr1903

Elinde Sneijder varken Belhandaya bu paraları vermek

vasat sever taraftara layık, emre çolak ı 8m verip alsak wesley yerine buna bile sevinecek tipler var
  • Bu millet yeminle enayi ha. Sizene harcanan paradan eldeki oyuncuları görmüyor musunuz diyenler olmuş

kardeşim biz o oyuncuları görüyoruz hatta senden daha iyi görüyoruz

DERDİMİZ BU KADAR ETMEYECEK OYUNCULARA BU KADAR PARA VERILMESI

sana para harcama demıyoruz bu paralara bu adamlar alınmaz maicon ne abi brezilya ligi 28 yasında adam 7m nedir bu kadar keriz olmayın ya.
  • Bu paralar başkasının elinde olsa kadroda Muslera, Drogba, Sneijder kalitesinde adamlar olur, Real'e karşı 5 5 5 diye bağırırız. Belhanda kim arkadaş? Bakıyorum adam Kiev'de tutunamadığından sürekli kiralik gönderiliyor. Bir adam sürekli kiraya veriliyorsa bu yaşında boş bir adamdır. Hadi 20 yaşında olsa diyeceğim tecrübe kazanıyor. 8 milyon veriyorsak takımı özel jeti ile gönderir bu adamı kapımıza bırakır kurtulmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Yahu size ne harcanacak paradan? Amma çok tatavasını yaptınız ya. Bi de yazmış oraya prim, vergi, stopaj var diye. Damga pulu ile TRT vergisini de unutmuşsun onu da yaz.

ne demek size ne o paradan ? sonra aç gibi bileklik alın diye çıkıp ağlıyor adamlar. sen de gidip alıyorsun. ayrıca bu verilen şey türkiyenin parası. milli servet. 2 tane kıytrık adam için harcanır mı bu para ?
  • kardeşim bonservisli futbolcu istemiyoruz kiralık alın , serbest alın ama bonservisli almayın siz. bu işi beceremiyorsunuz seneye size tekmeyi basarken bir de sizin çöpleriniz ile uğraşmak istemiyoruz. ne maicon ne belhanda ya ödenecek bonservisleri kabul etmiyoruz kulüp zor zamandan geçerken şaka gibi bu ödediğiniz paralar. serbest oyuncu alın kiralayın yeter. zaten onu da beceremiyorsunuz en azından giden 1 yılın yanında maddi olarak çok büyük zarar etmeyiz.
  • Başarı gelecekse, inanıyorlarsa versinler. Her sene çöplere veriliyor bu paralar. Sizinde ne istediğiniz belli değil. Aynı kılıçtaroğlu gibi muhalefet yapıyorsunuz. Almasa bi dert alsa bi dert.

Şimdi hiç birisini almasaydı, paraya kıyıp adam gibi birini almadılar olur. Daha kesinleşen bir şey yok, oturmuş muhasebe yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yönetimle ve Tudorla basarı gelmesi hayal bile edilemez.. boşa para dökmesinler.. scout önerdiği genç yabancılardan aslınlar 4-5 tane biri tutsa kardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

Bu paralar başkasının elinde olsa kadroda Muslera, Drogba, Sneijder kalitesinde adamlar olur, Real'e karşı 5 5 5 diye bağırırız. Belhanda kim arkadaş? Bakıyorum adam Kiev'de tutunamadığından sürekli kiralik gönderiliyor. Bir adam sürekli kiraya veriliyorsa bu yaşında boş bir adamdır. Hadi 20 yaşında olsa diyeceğim tecrübe kazanıyor. 8 milyon veriyorsak takımı özel jeti ile gönderir bu adamı kapımıza bırakır kurtulmak için.

Muslera, Sneijder, Dorgba'nın maliyetlerine bir bak bakalım arkadaş, nasıl ezbere yorumlar yapıyorsunuz hayret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Yahu size ne harcanacak paradan? Amma çok tatavasını yaptınız ya. Bi de yazmış oraya prim, vergi, stopaj var diye. Damga pulu ile TRT vergisini de unutmuşsun onu da yaz.

ne demek size ne o paradan ? sonra aç gibi bileklik alın diye çıkıp ağlıyor adamlar. sen de gidip alıyorsun. ayrıca bu verilen şey türkiyenin parası. milli servet. 2 tane kıytrık adam için harcanır mı bu para ?

Yooo almıyorum. Zorla mı aldırıyorlar size Dışarda giyebileceğim ürün varsa alırım açıkçası. Yok bileklik yok saat. Bunlara para vermem. Onun yerine atkı alırım hiç olmazsa kışın kullanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Muslera gibi kalenin maliyetini sorgulamak gs takimi icin en son is olur o düzeyde bir kaleciyi 15 20 milyondan asagi alamazsin suan fabri gibi kaleci alsinlar istersen ikide bir naptin fabri diyelim

• En az 5 transfer daha sart bunlardan haric

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Bileklik almıyorsun ama atkı alıyorsun? Benzine zam gelmesi de sorun değil senin için dimi? Kesin hep 50 liralık alan kesimdesin sen de :)

• quote:

Orijinalden alıntı: harunkmc

Muslera gibi kalenin maliyetini sorgulamak gs takimi icin en son is olur o düzeyde bir kaleciyi 15 20 milyondan asagi alamazsin suan fabri gibi kaleci alsinlar istersen ikide bir naptin fabri diyelim

Tamam işte ben de onu diyorum. Muslera gibi bir kaleci alıyorsan çok yüklü bonservis ve yıllık ücretleri gözden çıkartman lazım, iyi bir savunma oluşturmak istiyorsan, iyi bir orta saha, iyi bir forvet hattı oluşturmak istiyorsan bu paraları gözden çıkartacaksın.

Bizim takımın kalitesini ve oyun seviyesini yükseltmemiz şart, eğer bu transferler yapılmazsa burada bazılarının yaptığı (saçma bir mantık) gibi ucuz oyunculara yöneleceksek bu seneden daha kötü bir sene bizi bekler. Üstelik rakiplerimiz de transfer yapıp eksiklerini gidereceği bir seneden bahsediyoruz.

Diyor ki transfer yapmasınlar bundan sonra ki yönetime bunların aldığı çöp futbolcular kalır. Maicon, Acerbi, Imbula, Gomis, Belhanda vs vs vs nasıl çöp futbolcu oluyor? Bu transfer edeceğin adamlar 3-4 senelik sözleşme istiyor senden, 1 senelik getireceğin futbolcu takımın genel kalitesini nasıl yükseltebilir? Maicon'u kiralık getirebilir misin? Gomis'i kiralık getirebilir misin? Ayrıca Ünal Aysal'dan sonra kalan futbolculara bakın Tarık, Umut Gündoğan, Ontivero falan filan bunları neden konuşmuyorlar?

Geçtiğimiz 2 sezondan sonra birçoğunun bu transfer olayına temkinli yaklaşması doğaldır ancak yönetim seçim süresini tamamlayacak aynı basmakalıp yorumları yapmak bana saçma geliyor, girdiğim her konu diğerinin aynısıymış gibi hissediyorum. Ayrıca şunu belirteyim hali hazırda Bruma ve Podolski ve bazı oyuncuların gitmesiyle hazır bir bütçemiz oluştu, üstüne de kulübün kendi ayırdığı transfer bütçesiyle bu verilen paralar rahat karşılanabilir, ayrıca çıkan isimler oldukça kaliteli, kendi kulüplerinde direkt 11 oynayan, sakatlık problemi olmayan futbolcular.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Bu paralar başkasının elinde olsa kadroda Muslera, Drogba, Sneijder kalitesinde adamlar olur, Real'e karşı 5 5 5 diye bağırırız. Belhanda kim arkadaş? Bakıyorum adam Kiev'de tutunamadığından sürekli kiralik gönderiliyor. Bir adam sürekli kiraya veriliyorsa bu yaşında boş bir adamdır. Hadi 20 yaşında olsa diyeceğim tecrübe kazanıyor. 8 milyon veriyorsak takımı özel jeti ile gönderir bu adamı kapımıza bırakır kurtulmak için.

Muslera, Sneijder, Dorgba'nın maliyetlerine bir bak bakalım arkadaş, nasıl ezbere yorumlar yapıyorsunuz hayret.

Sneijder ;

Ara dönemde transfer edildi yarım sezon için 2 milyon euro verildi. Hesaplamayı sonraki tam sezon için yapıyorum.

Transfer ücreti : 7.5 milyon euro
    Senelik ücreti : 3.2 milyon euro
    İmza parası 3 senelik 3.9 milyon ama bu 3 takside bölündüğünden senelik 1.3 milyon euro
    Maç başı : 25.000 euro ama sezonluk 500.000 euroyu geçmeme maddesi var.

Drogba ;

Yine sezon arası geldi yani 1.5 sene oynadı yarım sezonda 2 milyon euro aldı 15.000'de maç başı vardı. Yine seneliği baz alıyorum.
    Senelik ücreti ; 4 milyon euro
    Maç başı : 15.000 euro bütün kupalar dahil 36 maç oynamış ama sanırım bu rakam sadece lig için geçerli.
    İmza parası 4 milyon euro bu 2 takside bölünmüş şekilde ödendi. İlk başta 2 milyon sonraki tam sene 2 milyon euro

Muslera ,

Senelik ücreti ilk alındığında : 2milyon euro
    Federatif haklar sebebi ile Lazio öncesi takımına 3 takside yayılmış olarak senelik 2.25 milyon euro
    Lazio : 2.5 milyon euro + Lorik Cana ( O dönem bedeli 5 milyon euro )
    Ligde giydiği maç başı için ilk sene 20.000 euro ( ilk sene ligde 33 maç forma giymiş )

Yani Sneijder tam sezon maliyeti transfer ücreti dahil 12.5 milyon euro olmuş. Menajer ücreti bilinmiyor.
    Drogba 6.5 milyon euro maliyet olmuş senelik.
    Muslera yine 12.5 milyon euro gibi tutara gelmiş ilk sene. Menajerleri eklesek fiyat tabi 5 6 belki biraz daha oynar.

Bu adamların transfer ücretlerini, imza parasını filan çıkar senelik 3 - 4 milyon euro arası alıyorlar.

Şimdi Belhanda 8 milyon euro deniyor. Bu adam 1.5 2 imza alsa. Menajer ücreti var. Senelik ücreti var. Maç başı primleri var. Maicon 7 deniyor. imza parası + menajer ücreti + maç başı + senelik ücret.
    Gomis için senelik 3.2 + Swansea 3.5 + imza + menajer + maç başılar var.

Bir yerde Sneijder + Drogba + Muslera. Diğer yerde neredeyse kafa kafaya alınan Gomis + Belhanda + Maicon. Gomis dışındaki 2 tanesi soru işareti. Sanırsın Sino + Drogba + Muslera senelik bize 100 milyon euroya geldi. Maç başı primler vs eklenmese fiyat daha az olacak.

• Sadece şunu söyleyecem; Sneijder, Bruma ve Podolski mi Belhanda ve Gomis mi? Kağıt üzerinde Sino, Bruma ve Podolski çok üst düzey futbolcular. Şimdi gönderdiklerin daha kaliteli, getirdiklerin daha pahalı.

Şu var hiçbir futbolcu gönderilmez değil. Paran olursa da elbette alırsın. Sen dersin ki Sneijder ve podolski'den verim alamadım yolladım. Ama bu futbolcular yerine alacağı kişide kumar olmamalı, net verim verecek birisi olmalı. Gomis fena durmuyor, büyük ihtimal verim verecektir ama onda bile kalp sorunu var ve ücreti yüksek. belhanda'nın ise hem istatistikleri kötü hem bonservisi anormal yüksek. Böyle bonkör biçimde para harcarsakta 2 seneye kalmaz gene birşeyler satmak zorunda kalırız. pa

para harcanacaksa yani 8 milyon bonservis vereceksen net yıldız, katkı verecek, soru işaret bırakmayacak bir isim almalısın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Sneijder ;

Ara dönemde transfer edildi yarım sezon için 2 milyon euro verildi. Hesaplamayı sonraki tam sezon için yapıyorum.

Transfer ücreti : 7.5 milyon euro
    Senelik ücreti : 3.2 milyon euro
    İmza parası 3 senelik 3.9 milyon ama bu 3 takside bölündüğünden senelik 1.3 milyon euro
    Maç başı : 25.000 euro ama sezonluk 500.000 euroyu geçmeme maddesi var.

Drogba ;

Yine sezon arası geldi yani 1.5 sene oynadı yarım sezonda 2 milyon euro aldı 15.000'de maç başı vardı. Yine seneliği baz alıyorum.
    Senelik ücreti ; 4 milyon euro
    Maç başı : 15.000 euro bütün kupalar dahil 36 maç oynamış ama sanırım bu rakam sadece lig için geçerli.
    İmza parası 4 milyon euro bu 2 takside bölünmüş şekilde ödendi. İlk başta 2 milyon sonraki tam sene 2 milyon euro

Muslera ,

Senelik ücreti ilk alındığında : 2milyon euro
    Federatif haklar sebebi ile Lazio öncesi takımına 3 takside yayılmış olarak senelik 2.25 milyon euro
    Lazio : 2.5 milyon euro + Lorik Cana ( O dönem bedeli 5 milyon euro )
    Ligde giydiği maç başı için ilk sene 20.000 euro ( ilk sene ligde 33 maç forma giymiş )

Yani Sneijder tam sezon maliyeti transfer ücreti dahil 12.5 milyon euro olmuş. Menajer ücreti bilinmiyor.
    Drogba 6.5 milyon euro maliyet olmuş senelik.
    Muslera yine 12.5 milyon euro gibi tutara gelmiş ilk sene. Menajerleri eklesek fiyat tabi 5 6 belki biraz daha oynar.

Bu adamların transfer ücretlerini, imza parasını filan çıkar senelik 3 - 4 milyon euro arası alıyorlar.

Şimdi Belhanda 8 milyon euro deniyor. Bu adam 1.5 2 imza alsa. Menajer ücreti var. Senelik ücreti var. Maç başı primleri var. Maicon 7 deniyor. imza parası + menajer ücreti + maç başı + senelik ücret.
    Gomis için senelik 3.2 + Swansea 3.5 + imza + menajer + maç başılar var.

Bir yerde Sneijder + Drogba + Muslera. Diğer yerde neredeyse kafa kafaya alınan Gomis + Belhanda + Maicon. Gomis dışındaki 2 tanesi soru işareti. Sanırsın Sino + Drogba + Muslera senelik bize 100 milyon euroya geldi. Maç başı primler vs eklenmese fiyat daha az olacak.

O dönem sizin şu anki kafayla bakıp "Muslera çok pahalı yav niye alıyorsun" deselerdi Muslera gibi bir kaleciden mahrum bile kalabilirdik, Muslera o dönemlerde bu kadar popüler bir kaleci de değildi üstelik. Ayrıca imza parası falan çıkartma kardeş onu da ödüyorsun. Drogba 1.5 sene 10 milyon euro aldı maç başlarını katmıyorum. Kimse bir şey dedi mi demedi. Ee?

• Bırakın şu mahalle bakkalı hesaplarını. Gidenler şu kadarmış gelenler bu kadarmış. Kulüp bunlar beyler kulüp. Spor kulübü. Mahalle bakkalı değil. Aldığı ile verdiği eşit olacaksa başarı nasıl gelecek ? İlla ki borç olacak, illa ki maliyet olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bırakın şu mahalle bakkalı hesaplarını. Gidenler şu kadarmış gelenler bu kadarmış. Kulüp bunlar beyler kulüp. Spor kulübü. Mahalle bakkalı değil. Aldığı ile verdiği eşit olacaksa başarı nasıl gelecek ? İlla ki borç olacak, illa ki maliyet olacak.

Aradaki farki sen mi vereceksin cebinden? Kulüpler mahalle bakkali gibi yönetildigi icin bu halde zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Bileklik almıyorsun ama atkı alıyorsun? Benzine zam gelmesi de sorun değil senin için dimi? Kesin hep 50 liralık alan kesimdesin sen de :)

Yuh. Bunu bile siyasete bağlayacak kadar kendinizi küçük düşürmeyin. İnsanları da şu partili bu partili diye yaftalamayın.

• millet bir tutturmuş belhanda o kadar etmezmiş. yahu bir gelsin izleyip öyle karar verelim. 14 yıldır arsenal ve m.city nin sol bekinde oynamış adama bile çöp diyen gördüm rahatsız insanların gazına gelmeyin artık. kötü çıkarsa o zaman eleştiririz az sabır
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.