Şimdi Ara

akşamları oluşan internet yoğunluğu ve ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. şu 1 haftadır filan saat 20:00den sonra 00:00a kadar internette anlamsız bir yogunluk var.
    tamam bu saatler herkesin girdigi prime time denilen saat dilimi.

netflix, youtube veya internet tv okadar geç açılıyor ve takılıyor ki insan soğuyor izleyecegi şeyi.
    mesela smart tv'de telefonumdaki interneti paylaşıp girdigimde sorunsuz takılmasız donmasız giriyor. (turkcell)
    ama evdeki interneti wifi baglayinca (ttnet) donuyor takılıyor ve açılmıyor.

öglen sabah veya akşam olmadan önce gayet güzel ama ne oluyorsa bu 20:00den sonra oluyor.

buna yapabilecegim bir şey var mi? ping bazen yüksek çıkıyor olsada arada bir düşüş göstererek istedigim seviyelere düşüyor.

bu tarz sorun yaşayan var mı acaba ?

• Forumda biraz gezersen çok fazla kullanıcının aynı sorunu yaşadığını görebilirsin. Çözümü ne zaman ve nasıl olucak merakla bekliyoruz.
  • Aynı durum bende de var. İnternet kullanılamaz duruma geliyor resmen o saatlerde.
  • bugun mesela çok iyiydi. dün yaşadıklarımın hiçbirini yaşamadım. acaba bilerek mi yapiyorlar ? özellikle yurtdışı çıkışlarını mı sınırlandırıyorlar ?

bu olay download yaparken sorun olmuyor 3.5mb/s ile indiriyor. ama bişey izlemek istedigim de sorun. ama dedigim gibi bugun hiçbir sorun yaşamadım.
  • twitch youtube sunucuları her servis sağlayıcıya belli bant genişliği veriyor
    mesele tt kullanan kişiler aynı anda youtube a abanırsa yavaşlama olur
    çözüm farkı servis sağlayıcı ip si ile bağlanmak
    VPN sağlayıcılarından premium (premium daha hızlı oluyor) alıp lokasyon ip değiştirebilirsin. yada iss değiştirebilirsin
  • yurtdısı cıkıslarında kısmalar vs oluyor cok fazla sıakyet var.Kotalar kalkınca noalcak merak edıyorum altyapı artırmaları ve kısmamaları lazım yurtdısı cıkıslarını.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.