Şimdi Ara

AKN'Yİ KALDIRTTINIZ MUTLU MUSUNUZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
5.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 mbps uygulaması tahammül edilemeyecek bir durumdaydı ve kaldırılması çok da sorun olmadı. Ancak yapılan itirazların hiçbiri 100 mbps interneti 100 lira civarlarına getiremez. İşte anlatmak istediğim bu. Turkcell 25 mbps dışında internet vermiyor bakarsan. Buna yapılacak itirazla en fazla 100 mbps çok daha fahiş fiyatlarla gelir. Türk telekom 100 mbps kotasıza bakarsan 350-400 aralığında. Yapacağımız itiraz bu fiyatı en fazla 100 lira aşağı çeker. Şuanki akn uygulamasıyla ayda terabaytlarca veri indirebiliyorken neden halimden memnun olmayayım? Gelecek uygulama ile artık 2-8 indirmem gidiyor ayrıca. AKK kaldırılması dediğin gibi çok güzel bir örnek ancak bundan sonra yapılacak itirazların hiçbiri eminim ki kotasız yüksek hızları makul fiyata getirmeyecek. Türk telekom, Turkcell'den farklı olmayacak. Benimde anlatmak istediğim bu. 3 mbps kaldırılmasıyla bunu bir tutma. O sizleri susturmak için önünüze atılan bir şeydi. Ancak şuan istenen şey çok daha büyük bir istek ve İSS'ler ne olursa olsun fiyatta yükseltmeye gitmeden gerçek sınırsız interneti getirmeyeceklerdir. Adım kadar eminim. Her şey daha kötü olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 16 Kasım 2018; 21:5:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• soulfly1 kullanıcısına yanıt
    Sonunda serzenişimi anlayan bir insan çıktı.

• devulations kullanıcısına yanıt
    Bende getirdikleri bu güzel uygulamanın kalmasını istiyorum.

• Ne yüzsüzsünüz arkadaşım.

O elemanlar gece gündüz Akk ye hayır kampanyası yapıyordu Twitter da etkinlikler vs. Adamlar meseleyi meclise taşıdı. Sağolsun bir milletvekili yardımcı oldu.

Sonra ne mi oldu?

100 mbps internetin akkden sonra 3 e değil 24 e düştü.

Sabah 2-8 arası 100 mbps internetine devam ettin.

O uğraşan arkadaşlar olmasa hala 3 mbps ile yaşıyorduk.

Bu nasıl nankörlüktür?

• quote:

Orijinalden alıntı: Expecto Patronumm

3 mbps uygulaması tahammül edilemeyecek bir durumdaydı ve kaldırılması çok da sorun olmadı. Ancak yapılan itirazların hiçbiri 100 mbps interneti 100 lira civarlarına getiremez. İşte anlatmak istediğim bu. Turkcell 25 mbps dışında internet vermiyor bakarsan. Buna yapılacak itirazla en fazla 100 mbps çok daha fahiş fiyatlarla gelir. Türk telekom 100 mbps kotasıza bakarsan 350-400 aralığında. Yapacağımız itiraz bu fiyatı en fazla 100 lira aşağı çeker. Şuanki akn uygulamasıyla ayda terabaytlarca veri indirebiliyorken neden halimden memnun olmayayım? Gelecek uygulama ile artık 2-8 indirmem gidiyor ayrıca. AKK kaldırılması dediğin gibi çok güzel bir örnek ancak bundan sonra yapılacak itirazların hiçbiri eminim ki kotasız yüksek hızları makul fiyata getirmeyecek. Türk telekom, Turkcell'den farklı olmayacak. Benimde anlatmak istediğim bu. 3 mbps kaldırılmasıyla bunu bir tutma. O sizleri susturmak için önünüze atılan bir şeydi. Ancak şuan istenen şey çok daha büyük bir istek ve İSS'ler ne olursa olsun fiyatta yükseltmeye gitmeden gerçek sınırsız interneti getirmeyeceklerdir. Adım kadar eminim. Her şey daha kötü olacak.
    2-8 indirme olayı ile akknin tamamen kaldırılması yasası aynı anda oldu zaten. Sadece 2 yıl müddet verildi full sınırsız için. eğer biz bağırmasaydık 3 megabitle devam edıcektin.

• 2-8 arası internetin en yüksek hızdan verilmesini o eleştirdiğin Akk kalksın tayfasına borçlusun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne desem boş. Akk kaldırılsın diyenlere destek veriyordum zaten. Karşılığını da aldılar emeklerine zaten defalarca teşekkür ettim. Ama şuan anlatmak istediğim şeyi kaç kere yazarsam yazayım aynı şeyi söyleyeceksiniz. Bir kere daha söylüyorum. Bu seferki istek uygun fiyatlı olmayacak. Geçen sefer AKK'yi istemiyorken işin içine fiyatı sokmayacak bir çözüm buldular. Ancak şuanki isteğiniz direkt fiyata yönelik. Ve bu sefer dediğiniz olmayacak. 100 mbps gerçek sınırsız interneti 100 TL'ye asla alamayacağız. Yapacağınız adımlar benim gibi kullanıcıların zarar görmesine neden olacak. Şuanki uygulamadan memnunum ve değişim olursa herkesin zararlı çıkacağına eminim. Hala nankörlük yazıyorsunuz. Zaten destek verdim çünkü o zamanki isteğimizin alternatif bir çözümle sonuca bağlanacağını tahmin edebiliyordum. Ancak istekler devam etti ve şimdi ne oldu? Güzelim gece uygulaması gerine kota sonrası 11 mbps itelediler. Turkcell Kablonet gibi köklü firmalar düşük hızları fahiş fiyatlarla karşımıza sundu. Sizlere teşekkür ediyorum ne diyeyim.

• Bu ülke neden kötü bir internete 3. dünya ülkeleri yerine konsun ki . Siz hiç diğer ülkeleri görüp onlar gibi olmak istemediniz mi . Fiyatlar yüksek ise farklı firmalara yöneleceksiniz ki rekabet geldikçe fiyatlar düşecek. Ben şahsen diğer ülkelerde olduğu gibi 200 400 mbps hız alıp en az 20 mbps upload hız almak isterim . Bu paketleri sunmalılar herkese fiyatı ne olursa olsun. Bütün firmalar sundukça rekabet yüzünden yavaş yavaş fiyatlar düşer. Tabi bir süre fiyat fazla olacaktır, Lakin güzel günler için sıkıntıya katlanmak gerek.
  • Hayır yani alternatif servis sağlayıcılarına geçmemen için kafana silah mı dayıyorlar? 1 yıldan fazla sorunsuz vdsl 75 mbit AKK'siz internet kullandım türknet ile. Şimdi ise netspeed 65 TL karşılığında 50 Mbit fiber kullanıyorum oda sorunsuz.

Boş boş konular açıp adamı hasta etmeyin!
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    Apartmanımda her firmanın altyapısı var da ben mi geçmiyorum? Altyapımı bilmeden bomboş bir cevap yazmışsın. Seni kutluyorum. Ayrıca sen sorunsuz kullandın diye Türknet sorunsuz bir firmaya da dönüşmeyecek. Bahsettiğin firmalar çok az sayıda noktada verimli hizmet sunabiliyor. Apartmanımda sadece Türk Telekom Fiber, Türk Telekom ADSL (Turkcell sadece ADSL hattını kullanabiliyor) ve Kablonet Fiber var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 3:13:19 >
  • Süleyman.Aşcı kullanıcısına yanıt
    "Fiyatı ne olursa olsun" Artık 10 yıl boyunca 400 lira öderiz sıkarız birazcık dişimizi. Nede olsa AKN kalkıyor dimi?

• Hiç bir firma sorunlu değil. Çoğu yerde kullanıcı sorunlu! "Bunu detaylı sebepleri var."

Memnun olan kullanıcıların çoğu ise bunu yazma gereği hissetmiyorlar.

Türk Telekom fiber alt yapısı var ise Millenicom veya netspeed firmalarından internet hizmeti alabiliyorsun. Hali hazır'da millenicom sana 85 TL karşılığında taahhütsüz 100 Mbit fiber verebiliyor. Veya 65 TL karşılığında netspeed 200 AKK'li 50 Mbit verebiliyor akk sonrası hız ise 24 mbit.

Bunca insanlar AKK kalkması için mücadele verdi ve senin gibi insanlar gelip haksız bir eleştiri ile verilen emeğe saygısızlık edemez.

Defalarca senin gibi yazanlara belirtim sanada belirteyim "AKK" için bir çözümünüz yoksa sorunun bir parçası olmayın!
  • Türktelekom'u aradım an itibariyle tarifem şu şekilde:

100 Mbit 50GB AKN'li
    AKN aşıldıktan sonra 24 Mbit hızında internet
    Gece 02.00 - 08.00 arası MEVCUT tarife hızı olan 100 Mbit kullanımı şeklindeymiş.

1 Ocak 2019'dan sonraki tarifem şu şekilde olacakmış:

100 Mbit 100GB AKN'li
    AKN Aşıldıktan sonra 35Mbit hızında internet
    Gece 02.00 - 08.00 arası MEVCUT tarife hızı olan 100 Mbit kullanımı

olarak güncellenecekmiş. Bilginiz olsun.
  • Senin alt yapın 100 mbps hızı destekliyor. 24 mbps hız kullanıyorsun akn geçtiğinde. Ayda 100 lira para veriyorsun.

Alt yapısı sadece adsl destekleyen kişi 16 mbps akn siz limitsiz tarifeye 100 lira para veriyor şu an. Yani senden daha düşük hıza daha fazla para veriyor. Hızin 16 mbps adsl destekleseydi de bu konuyu acarmiydin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Senin alt yapın 100 mbps hızı destekliyor. 24 mbps hız kullanıyorsun akn geçtiğinde. Ayda 100 lira para veriyorsun.

Alt yapısı sadece adsl destekleyen kişi 16 mbps akn siz limitsiz tarifeye 100 lira para veriyor şu an. Yani senden daha düşük hıza daha fazla para veriyor. Hızin 16 mbps adsl destekleseydi de bu konuyu acarmiydin.
    Adsl kullanıcıları akk uygulamasıyla daha ucuza paket alabiliyordu. Şimdi isteselerde istemeselerde 16mb sınırsız alacak.

Ben adsl kullanırken 3.5mbps sabittim, 50gb kotayı aşsamda aynıydı. Ama en azından 60 lira veriyordum. Şimdi ise 90 lira vermek zorunda kalacaktım.

Bu şekilde yüzbinlerce kullanıcı var..

• quote:

Orijinalden alıntı: Arseyus

Hayır yani alternatif servis sağlayıcılarına geçmemen için kafana silah mı dayıyorlar? 1 yıldan fazla sorunsuz vdsl 75 mbit AKK'siz internet kullandım türknet ile. Şimdi ise netspeed 65 TL karşılığında 50 Mbit fiber kullanıyorum oda sorunsuz.

Boş boş konular açıp adamı hasta etmeyin!
    Madem alternatifler var ki var, e ne diye hala akn kalksın diye uğraşıyoruz?

İsteyen geçsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: burkocan

Türktelekom'u aradım an itibariyle tarifem şu şekilde:

100 Mbit 50GB AKN'li
    AKN aşıldıktan sonra 24 Mbit hızında internet
    Gece 02.00 - 08.00 arası MEVCUT tarife hızı olan 100 Mbit kullanımı şeklindeymiş.

1 Ocak 2019'dan sonraki tarifem şu şekilde olacakmış:

100 Mbit 100GB AKN'li
    AKN Aşıldıktan sonra 35Mbit hızında internet
    Gece 02.00 - 08.00 arası MEVCUT tarife hızı olan 100 Mbit kullanımı

olarak güncellenecekmiş. Bilginiz olsun.
    Bende aradım 2-8 için BTK nın açıklama yapması gerekiyor dedi mh.

Ama mevcut sözleşmeliler devam edebilirmiş.

• Sektör 500 milyon yatırmış 11 milyar kazanmış kar oranına bak bize sunulan hizmet ve fiyata bak.22 kat....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 17 Kasım 2018; 14:15:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim fiber altyapım var ancak FTTB Eth Yani GPON olduğu için tek fiber kılı ile tüm apartmana dağıtıyor Türk Telekom. Senin dediğin olay FTTH kullanıcıları için yani "ÇOOK KÜÇÜK BİR KESİM" için. Zaten bu tür firmaların rahat rahat uygun fiyata gerçek sınırsız vermelerinin sebebi bu.

• Jakosez J kullanıcısına yanıt
    16 mbps adsl kullanıcısı 90 lira verecekse

24 mbps vdsl kullanıcısı en az 110 lira vermesi lazim.

O mantıkla tarifeleri belirleyeceklerini sanmıyorum. Şu an 24 mbps hız kullanan kişiler ortalama 50-65 lira fatura ödüyor. Bu tarifeyi kullananlara 10 mbps limitsiz tarife sunacaklarını açıkladılar.

50 mbps hız kullananlar yani 70-80 lira fatura ödeyenlerr ise 30 mb limitsiz hız sunacaklarını söylediler. Oradan bir hesap yapabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.