Şimdi Ara

AKN'Yİ KALDIRTTINIZ MUTLU MUSUNUZ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
5.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin kafan çok sert. Cidden anlamakta zorluk çekiyorsun.

Al sana kendi evime kadar almış olduğum fiber internet.

AKN'Yİ KALDIRTTINIZ MUTLU MUSUNUZ?

Sanıyorsun ki daire gelen kablo cat kablo. Birebir fiber kablosu. Görmüş olduğun küçük kutu ise gpon ve gpona bağlı ince kablo ise daire kadar gelen fiber kablo.

Şimdi için rahatladı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 17 Kasım 2018; 19:48:47 >

• Arseyus kullanıcısına yanıt
    Bizzat çektiğim fotoğraf. Sana verilen FTTH bağlantı ve yanında verilen cihazın adı ONT (Optical Network Terminal)Yanlış konuşup ısrarla yanlışında diretiyorsun. Kısaca cahil değilsin KÖR cahilsin. Şu konuyu oku:https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fibernet-hipernet-ana-konu-ayrintili-bilgiler-ilk-mesajda--57609021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 20:1:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş seni temin ederim ki tam bir ahmak insansın.

Seni bu fotoğraf ile baş başka bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 17 Kasım 2018; 20:5:0 >
  • Apartman girişine bırakmışlar.

• senin gibi çapsızlardan bu tarz saçma konu beklenir kotayı savunan...
    Bana hala ONT cihazı fotoğrafı atıyorsun. Kafan almak istemiyor sanırım. Veya alamıyor. Senin binanda dediğin olay mümkün. Çünkü her daireye 1 fiber kılı çekilmiş. Bazı binalara ise Tek fiber kılı ile bina altına konulan bir MDU sayesinde tüm binaya cat kablolar üzerinden internet veriyorlar. Sana attığım linkte bunlar yazıyor ama okuyup yine anlayamadın sanırım. Sana attığım son mesajlarda gerizekalıya anlatır gibi anlattım ama anlamıyorsun. Daha fazla tartışmak sadece parmaklarımı yoracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 20:21:46 >
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    Düşünme vasfın olsaydı neyi eleştirdiğimi anlardın.

• lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Hocam altta bölgeye özel yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 20:31:47 >
  • Ya Sabır Ya Sabır.

O zaman normal vdsl dediği paket ile internet alacaksın. Yani sen diyorsun ki oturduğum yerde alt yapı fiber. Sana Vdsl'de sölesek normal fiberde söylesek sen bize hiç biri uymuyor diyorsun. Eee sen fiber bağlattığında hangi paket die internet alıyorsun türk telekomdan? Hele paket linki at ahmak olan belki biziz.
  • şu limitsiz lafına da gıcık oluyorum hem limitsi de hemde kota, hız düşümü barikatlarını koy.
  • hem akk kalmalı der hem kotayı savunur hala zırvalar... troll... TT botu...
    Pakette düz fibernet yazıyor ayrıntıyı müşteri hizmetleri veriyor. Bak güzel kardeşim herşeyi özetleyeyim. Bizde hiçbir firmanın VDSL interneti yok. 3 tane hat geliyor. İkisi TT'nin biri kablonetin. Tt'nin gelen 2 hattı ADSL ve FTTB GPON. ADSL ele zaten FTTB GPON'u anlatayım tekrardan. Sana yukarda attığım fotoğraf FTTB GPON. Fotoğrafı ben çektim zaten. Fotoğrafta göreceğin üzere 1 fiber kablo geliyor ve cat kablolarıyla dairelere dağıtılıyor. Senin Evindeki sistem ise daire sayısı kadar fiber kılı geliyor ve ONT cihazına bağlanıyor. Ont cihazından cat kablosıyla çıkıp modeme giriyor. Belki benim de farklı bir yolla alma imanım olabilirmiş başka arkadaşlar söyledi yukarıda ama senşnle tartıştığımız olay sendekiyle bendeki sistemin farklı oluşu. Sen çok şanslısın ki fiber dairene kadar gelmiş. Ekleme yapayım binanada gelse dairene fe gelse performans açısından fark etmiyor. İki türlü de gigabit internet alabiliyorsun. Olayın özü bu dahada yazmayacağım.

• Kardeşim benim seni anlamadığım nokta senin diğer firmalar bana türk telekom alt yapısından fiber hizmeti veremez die diretmen. Yoksa o fotoğrafı bende fark ettim binaya kadar fiber sonrası cat kablo ile internet verilmiş. Ancak sen alternatif bir servis sağlayıca geçemiyecekmişsin gibi tavır takınmışsın.
    Şu son mesajını en başta yazman gerekirdi. Neyse sonuç itibari ile netspeed ve millenicom'dan hizmet alabiliyorsun yani kendini bu kadar kasmana veya umutsuzluğa bağlamana gerek yok. Paşalar gibi millenicom'da 85 TL taahhütsüz 100 mbit AKN'siz internet alabiliyorsun. Alabiliyorsun AKK ile mücadele eden insanların sayesindedir.

Bundan sonra bu tarz konular açarak mücadele eden insanların istek ve şevkini kırma. Türk Telekom senin babanın firması değil. Netspeed veya Millemicom'da benim babamın firması değil. Ama şu ülke'de özellikle son 2 yılda internet iyi bir duruma gelmişse kotaya hayır diyenlerin vesilesi ile olmuştur. Bu durumda senin böyle bir konu açmaya zerre hakkın yoktur. Herkes haddini bilmelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 17 Kasım 2018; 21:12:55 >

Hocam seninle tartışırken başka bir arkadaş FTTB bile olsa alabilirsin kullanan kişiler var dedi onun üzerine fikrim değişti. Arayalım bakalım.

• Butün gün sana alabiliyorsun dedik zaten. Başvuru felan yaparsan deneyimlerini konu açarak aktar. İnsanlar bilinçlensin.
  • Arkadaşlar işin özü uzun tartışmalar sonucu gece uygulamamamın kalkmadığını öğrendik. Bu durumda sorun da kalmadı. Tartışma o kadar ilerledi ki kendimi kaybettim en sonunda Millenicom üyesi olabilir miyim olamaz mıyıma geldi. şuan buraya nasıl geldiğimizi düşünüyorum. Neyse tartışacak birşey kalmadı. Zaten konunun başında görüşlerinizi belirtin, sizler ne düşünüyorsunuz tarzı şeyler yazmıştım. Konu kapandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 21:46:3 >
  • Senin o "mutlu musunuz" dedigin kişiler olmasa 2-8 arası full hızına ,akk sonrası hızın 100 den 24 e düşmeyecekti. 3 e düşecekti. Hatta ve hatta 1 e düşecekti.

Azıcık mantıklı olun yazarken.

Allah aşkına bi cevap versene şu yazdıgıma.
  • Kardeş konuyu okursan benim AKK istemeyenleri desteklediğimi, son uygulamada TT'nin gece uygulamasını devam ettirmeyeceğini düşünerek açılmış bir konu olduğunu çıkarırdın. Konu içinde arkadaşlar uygulamanın devam edeceğini söylediler. Yani benim için bir sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expecto Patronumm -- 17 Kasım 2018; 21:53:17 >
  • gece kaç kişi veri indirir kardeşim, overclocklu makine her gece açık kalırsa kaç para elektrik yazar biliyor musun?

akn insanlık dışıdır sen üstüme kimse binmesin değil de bari en fazla 10 kilo çocuk binsin mantığındasın.

parasını verip de kimseyi sırtımıza bindirmeyiz. Bitsin gitsin artık bu saçmalık!
  • Konu açmadan önce keşke donanımhaber konu açanı ufak bir teste sokup düşünme yetisine sahip mi değil mi diye sınasa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.