Şimdi Ara

Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışan mühendislerden uyarı: Apartman inşaatı bile daha ciddi yürütülür (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
37.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
162 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte bu gibi nedenlerden dolayı ben hiç istemiyorum nükleer santral. Yani cumhurbaşkanı yaverinin fetöcü olduğu bir ülkede hangi akla hizmet böyle bir tehlike göze alınır. Yarın birgün Allah korusun ısıdli manyak bir grup çıkıpta cihat mihat diye saçmalar ve bu tesise saldırsa ne olacak, aynı şey pkklı köpekler içinde geçerli onlarda yapar mı yapar. Hadi bütün güvenliği sağladın diyelim feto gibi örgütlerin bir daha askeriyeye polise jandarmaya sızmayacağı ne mâlum ? Gerçi bütün bu ihtimallere gerek kalmadan müteahhitler kendi elleriyle halledecekler galiba. Allah sonumuzu hayretesin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgili kanıt ve deliller toplanıp kazadan etkilenebilecek komşu ülkelere şikayet edilir. Gerçi ortadoğu çukurundayız komşu ülkeler bizden daha beter nükleer kaza olsada onlar için değişen bişey olmaz. Anca Yunanistan bizi ab ye ya da gerekli mercilere şikayet edip yasalarla durdurabilirler. Yoksa cimer felen boş iş. Devlet devlete şikayet edilmez hele ki herkes rantın peşindeyken.
  • Eğer bu mühendis halen orda çalışıyor sa ve bu bahsettiklerini resmi olarak kurumuna bildirmiyorsa aleni olarak suç ortağıdır.

• Cumhuriyet gazetesinin haberine itibar edilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Devletin o kadar adamı , maas alan mühendisi var bir bunlar biliyorlar.

İsin aslına gelince ciddi devlet aklı söz konusu burada , doğu akdeniz petrolleri konusunda eğer basarısız olur ve hakkımız yenilirse , yakarız lan burayı seklinde bu santrali kullanacağız , yine olmazsa patlatacağız bizden de biraz zayiat olacak ama o doğalgazı onlara yar etmeyiz Ulan.Yakarız akdeniz'ide yakarız.

O nedenle insaatın biraz salla-pati yürümesi doğal.

Nötron , Proton ve Afiyetle.
    devletin hangi mühendisinin teknik yeterliliği var acaba sabah 8 akşam 5 çalışan devlet mühendisleri hesap makinesi kullanmayı bilmiyorlar.
  • Reis coşturuyor yine. Santralde sızıntı oldu gibi gösterip uranyumları akıtacak akdenize. Petrol arayanlar şok! Sonra imam hatiplilerimizin yaptığı radyosyana dayalı sondaj gemimizle petrole konacağız.

• ben korkuyorum valla bu santralden
  • Ruslara Mersin nükleer verilir mi?
    Hadi Sinop neyse kendilerine denizden bağlı, sabotaj yaparlarsa kendileri de etkileniyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış bilmiyorsam Rus mühendisler ağırlıklı olarak santrali bize yapacaklar ve 5 10 20 yıl unuttum ne kadardı diye o kadar işletme hakkı var Rus 'ların ve sonra bize de eğitimini verip çünkü bizim mühendisler 3 4 yıl orada eğitim aldı çalışan aktif olan reaktörlerde şimdi de burada hayata geçmesi için çalışıyorlar ama Rus yetkililerin kontrolünde yapılıyor bu yüzden de işi tamamen biz sadece kendimiz yapıyor gibi sanmayın sanmak isteyenlerde malum muhalefetim ayağına yatan prim kasıcılar o yüzden biz bu ülke de elektrik mühendisleri odasının da mimar ve inşaat mühendisleri odasınında zamanında başka şeyler için tehlikeee siren çalıyor başımız yanacak diye ağladığını defalarca okuduk. Bu iş o kadar basit değil 20 milyar dolarlık bir proje yanlış bilmiyorsam bu değerdi ve Türkiye 'nin en büyük yatırım adamlar santrali inşaa ettikten sonra bile birkaç yıl bizimle bu reaktörleri işleyecekler kalkmış birileri diyor ki biz çatlak bir santral yapıyormuşuz. Komik olmasınlar derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Devletin o kadar adamı , maas alan mühendisi var bir bunlar biliyorlar.

İsin aslına gelince ciddi devlet aklı söz konusu burada , doğu akdeniz petrolleri konusunda eğer basarısız olur ve hakkımız yenilirse , yakarız lan burayı seklinde bu santrali kullanacağız , yine olmazsa patlatacağız bizden de biraz zayiat olacak ama o doğalgazı onlara yar etmeyiz Ulan.Yakarız akdeniz'ide yakarız.

O nedenle insaatın biraz salla-pati yürümesi doğal.

Nötron , Proton ve Afiyetle.
    Bu nükleer santral olayının sonunu bende cidden merak ediyorum sonu nasıl olacak cidden merak ediyorum Rusya ya kesinlikle bu konuda güvenmiyorum kasıtlı olarak bir şeyleri yanlış yapabilirler Japonlar olsa hadi neyse diyeceğim adamların iş disiplinide belli hayata bakış açıları da herkes ermenistan metsamor santrali falan diyor ama ruslar oraya eşek gibi ücretsiz bakım yapıyordur fakat biz Nato ülkesiyiz ve Rusya Natonun 1 numarılı hedefidir cidden sonu nasıl olacak gelecekte olası bir 3. dünya savaşında nasıl olur merak ediyorum bölge ateş çemberi her yer savaş gemisi terör örgütü dolu ben iyi bitmeyecek gibi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nexus can

Ben Erzurumluyum benim suçum ne alın konyaya yapın. LOOLLL !

Alıntıları Göster
    merak etme, o santralde bir sızıntı olsun ülkenin neresinde olduğunun bir önemi kalmayacak !
    sadece ölüm süren fark edecek kimi 1-2 yılda kimi 5-10 yıl kimi 15-20 yıl içinde ölecek şanslı olanların çocukları sakat olarak yaşayacak ! (şans denirse)

• konu siyaset konusu değil tamam ama soruyorum;
    Bu siyasal İslamcı AKP'nin 17 yıldır sağlam yaptıkları bir işi söyler misiniz ?

umarım kazasız belasız kapatılır..
    enerji isteniyorsa ülke olarak hem güneş hem rüzgar enerjisi bakımından bir çok ülkeden üstünüz kursunlar tesisleri bu kadar risk almaya değer mi ? Kaza; GELİYORUM diyor.. O kadar şeyden sonra buna KAZA denirse
  • hangi mühendis veya hangi işçi söylemiş bunları. Bunların isimleri yokmu acaba.
    90 yılların sonunda haber spikerleri ismini vermeyen askerden aldığımız bilgilere göre diyerek yalan haber yaparlardı.
    Aynı haber şekli devam ediyor.
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Ben kayseriliyim benim suçum ne ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tüpteki kaçak gazı çakmakla kontrol edilen bir ülkeye nükleer santral yapılıyor. İş güvenliği güya var fakat fasa fiso zaten, sırf gözüksün diye var. Daha ne diyeyim ki, umarım yapıldıktan sonra çernobil’deki gibi kötü bir felaketle karşı karşıya kalmayız.

• Yasasiiiiiiiin😆😂😄🎉🎊Hepimiz Ölcezzz😆😆😆😆😆😈😈😈😈😈

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • inş patlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeunes Turc

Bu mesaj silindi.
    inşallah sonu benzemez fakat

ikisinde de mühendisler yöneticileri öncesinden uyarıyor
    ikiside yöneticilerin gerçeği gizlemesinden kaynaklanıyor
    ikiside de rus tasarımı tesisde geçiyor
  • Ben açıkçası bu habere inanmıyorum. İnşaattakiler art niyetli olmadıkça bu kadar ciddiyetsizlikle yapmazlar bunu. Kaldı ki ruslar bu işi on yıllardır yapıyor. Adamlar sanki bilmiyor nasıl yapılacağını. O kadar uzman mühendis adam "yeaa bırakın inşaatı gelin iki cuara içek" kafasında olduğuna gerçekten inanmıyorsunuzdur herhalde.

Ayrıca herhangi bir sızıntıda sadece biz zarar görmeyecez. Avrupa Birliği, İsrail vs bu adamlar da çok ciddi etkilenecek. Bu işi gerçekten ciddiyetsizlikle yapıyor olsak İsrail, AB yeterince başımızı ağrıtır merak etmeyin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.