Şimdi Ara

Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışan mühendislerden uyarı: Apartman inşaatı bile daha ciddi yürütülür (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
37.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
162 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslinda manset dogru . Turkiye'de dogrulari soyleme icin dinsiz olmak gerekiyor. Dinsizlik artik hakaret olmaktan cikmisti. Tesekkurler sozde Muslumanlar ve o sozde Muslumanlik ile yetistirilmis olanlara ...
  • Kimse bilmek istemez : Nukleer Enerji sonucunda bir de Nukleer ATIKLAR olusmaktadir. RTE cok savunuyorsa sarayin bahcesine gomsun o nukleer atiklari ... Ne de olsa risk vs yokmus ...

Cok bilmisler bunlardan da bahsetmez ... Islerine geldigi gibi ele alirlar...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Boşversene baştakileri milli vatan sever her şeyi doğru diye tanımlıyorlar baştakiler avrupa bizi kıskanıyor diyorlar ama çocukları oralarda okuyor ? neresinden bakarsan bak çelişki dolular ben salak yerine konmayı kaldıramadım vazgeçtim.
  • Temel betonu catladi kac kez.Tr den hangi ciddiyeti bekliyorsunuz ruslarla yapilan bu is konusunda.Neler yapildigi,nicin yapildigi muaalak ki benim icin degil ortada.
  • Siyaset yapmayalım diyorsun da şu haberde bahsi geçen mühendisler kim belli değil. Haberin kaynağı Birgün, Cumhuriyet. Bu ikisinin de zaten ülke yararına bir şeyi övdüğünü hayatımda görmedim. Çizgileri belli, kafa yapıları belli yayın organları bunlar. Hele hele Birgünün elemanlarına itibar etmek... Gidin A Haber takip edin daha iyidir. Ayrıca bu kitlenin inşaatı bırak daha nükleerin n sinin geçtiği zamanlarda takındığı tavrı da biliyoruz.
  • Yapmayi bu kadar istiyorsan yap van golune 3 tane ver birini doguya bedava kullansin hem bizim kayip kacak bedelleri bitsin hem dogu kalkinsin.... guzelim sinop ve mersin in kiyilarini oldurecegine
  • birazcık uranyum-235 ve sezyum 137 nin kimseye zararı olmaz
  • Kesin doğrudur x gazetesi, hükümet karşıtı bir gazete. Sürekli kötüleyen bir gazete bakın doğru yanlış demiyorum yazdıklarına. Ancak burada analitik olarak düşünmek gerek. Bilmem kaç milyar dolar yatırım yapacan. Bilmem ne zorlu şartlarda yapacan ekonomik olarak büyük bir proje. Tüm bunları hesaplamıcan. Neymiş soğuk havayla sıcak havayı mühendisler hesaplayamıcak. Böyle projelerde kaç bin kişi proje için çalışıyor biliyormusunuz. Deprem mühendisi, iklim, su bilmem ne adını dahi bilmediğimiz ilimlerin mühendisleri değişik hesap kitaplar yapıyor. Ama iklim şeyini akıl edemicekler. Şuna direk yazın nükler istemiyoruz yazın. Tüm dünyada her yer nükler santralken biz yapmayalım gelişmeyelim ama siz böyle olun bravo.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyen nedir mesela? Abd nin mi yoksa Rusyanın mı tarafında olmak merak ettim😀
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem-123

Kesin doğrudur x gazetesi, hükümet karşıtı bir gazete. Sürekli kötüleyen bir gazete bakın doğru yanlış demiyorum yazdıklarına. Ancak burada analitik olarak düşünmek gerek. Bilmem kaç milyar dolar yatırım yapacan. Bilmem ne zorlu şartlarda yapacan ekonomik olarak büyük bir proje. Tüm bunları hesaplamıcan. Neymiş soğuk havayla sıcak havayı mühendisler hesaplayamıcak. Böyle projelerde kaç bin kişi proje için çalışıyor biliyormusunuz. Deprem mühendisi, iklim, su bilmem ne adını dahi bilmediğimiz ilimlerin mühendisleri değişik hesap kitaplar yapıyor. Ama iklim şeyini akıl edemicekler. Şuna direk yazın nükler istemiyoruz yazın. Tüm dünyada her yer nükler santralken biz yapmayalım gelişmeyelim ama siz böyle olun bravo.
    özeti geçmissin bravo

bu gazete yazıyorsa löp yutan kitle var

milyar dolarlarca para yatırılacak binlerce kişi çalıştırılacak

herşey hesap edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: DENİZ ÇAĞAN

Yapmayi bu kadar istiyorsan yap van golune 3 tane ver birini doguya bedava kullansin hem bizim kayip kacak bedelleri bitsin hem dogu kalkinsin.... guzelim sinop ve mersin in kiyilarini oldurecegine
    Keşke Van gölüne yapılsaydı 10 numara olurdu keşke
  • "Evlerimize tüp de taktirmayalim o zaman o da patlayabilir "zihniyetinin urunu bu santraller sonucta .Sorunsuzca kullanabileceğimizi mi sandınız?
    Hiç-bir sorun çıkmasa dahi deprem kuşağında bir ülkesin.Japonlarin neler cektigini gördük ki onlar ellerindeki yüksek teknolojiyle olayı ancak bu kadar kontrol edebildiler .
    Ikincisi olası savaş durumunda düşmanın bu iki tesisi vurması Turkiyeyi zapdetmesi için yeterli .
    Dibinde de bunu senin ruhun bile duymayacak şekilde yapabilecek teknolojisi olan Israil gibi bir ülke varken
    Akıl mantık hiçbirşey almıyor bu santral işini
    Bu ülkede olmaz
    Başka çözümler bulunabilir enerji için
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem-123

Kesin doğrudur x gazetesi, hükümet karşıtı bir gazete. Sürekli kötüleyen bir gazete bakın doğru yanlış demiyorum yazdıklarına. Ancak burada analitik olarak düşünmek gerek. Bilmem kaç milyar dolar yatırım yapacan. Bilmem ne zorlu şartlarda yapacan ekonomik olarak büyük bir proje. Tüm bunları hesaplamıcan. Neymiş soğuk havayla sıcak havayı mühendisler hesaplayamıcak. Böyle projelerde kaç bin kişi proje için çalışıyor biliyormusunuz. Deprem mühendisi, iklim, su bilmem ne adını dahi bilmediğimiz ilimlerin mühendisleri değişik hesap kitaplar yapıyor. Ama iklim şeyini akıl edemicekler. Şuna direk yazın nükler istemiyoruz yazın. Tüm dünyada her yer nükler santralken biz yapmayalım gelişmeyelim ama siz böyle olun bravo.
    Tüm ulkelerde var bizde de olsun ne demek?
    Adamlar 1970-1980 de kurmuş bu tesisleri. Almanya ise 2022 de tamamen kapatiyor.

"There were many anti-nuclear protests and, on 29 May 2011, Merkel's government announced that it would close all of its nuclear power plants by December 2022. Following the March 2011 Fukushima nuclear disaster, Germany has permanently shut down eight of its 17 reactors."

Peki Almanya aptal mı da biz bir tanesini yapmaya calisirken 17 reaktoru kapatiyor?

Bu arada gazete konusunda sadece o gazetelerin bunu paylasmasi onlarin yalani olmasından ziyade diger gazetelerin korkudan paylasamamasi da olabilir. Bu ihtimalleride dusunmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeunes Turc

Bu mesaj silindi.
    bu ülkede denetim yok bunu biliyorsun bu ülkede binaların %98 i prosedüre uygun yapılmıyor elin rusu senin ülkende yapılacak reaktörü prosedüre uygun yapmak için neden çabalasın binayı daha ucuza getirmek için bu ülkenin mütahitleri türlü hileler yaparken insana değer verilmeyen bir ülke olduğumuz bilinirken elin rusu neden değer versin yıllar sonra sorun çıktığında ne bu ülkede olacak nede arkasına dönüp bakacak 10 yıl sonra bu konuyu umarım hatırlatacak bir olay yaşanmaz.
  • adem-123 kullanıcısına yanıt
    Japonlar ders almak ornek almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Beyler akpye laf sokarak ülkemize bir katkı sağlayamayız ben konuyu günlük laf sokma ihtiyacımızı giderip rahatlamak için değil ne yapabilirizi tartışmak için açtım. Bu öyle attım ortaya laf rahat ettim işime baktım konusu değil.

Asırlarca ülkemizi felç edebilecek bir konu. Forum bilinçli insanları barındırıyor ve ülkemizin sorunu cehalet. Halkımızdaki cahil, vurdumduymaz ve bencil insanlar yüzünden çoluğumuz çocuğumuz sakat doğabilir, bir sürü acıyı yaşamak zorunda kalabiliriz. Akıllı insanlar olarak çözüm üretmeliyiz. Gerekirse iki üç gün akpye saydırmayarak yetkili kişilerin bize karşı önyargılı bakmasının önüne geçebilir ve ciddiye alınabiliriz. Bu şekilde kuru muhalefetten başka birşey yapmıyoruz. Felaket olduktan sonra da ben söylemiştim naparsanız yapın diyemeyeceğiz.

Rusların nükleer disiplini ortada. Bizi ancak biz kurtarabiliriz. Forumca bir cimer metni oluşturabiliriz, binlerce kişi başvuruda bulunabiliriz. Sosyal medyada kampanya başlatabiliriz. Youtube da ünlü isimleri harekete geçirebiliriz. Bunu tek başına hiçbirimiz yapamaz. Ama birlikte hareket edersek hepsi mümkün.

Tekrar ediyorum konu cumhurbaşkanı konusu değildir, konu akp chp konusu değildir. Siyaset yapmayalım lütfen. Siyaset yaparsak hiçbir şeyi başaramıyoruz. Siyaset bizi uyuşturuyor.
    Arkadas hakli. Olasi bir kazada sadece yandaşlar degil herkes etkilenecek. Benim tuzum kuru muhabbeti yapacak haliniz yok yani şu an. Forum ahalisi olarak elimizden geleni yapmaliyiz bu konuda. Yoksa gelecegimiz sikintiya girecek. Ustelik bu ekonomik sikinti falan da degil. Cok ciddi sonuclari olabilecek bir felaketten bahsediyoruz. Lutfen bu sureci ciddiye alin ve olabildigince destek verin su konuya.

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Beyler akpye laf sokarak ülkemize bir katkı sağlayamayız ben konuyu günlük laf sokma ihtiyacımızı giderip rahatlamak için değil ne yapabilirizi tartışmak için açtım. Bu öyle attım ortaya laf rahat ettim işime baktım konusu değil.

Asırlarca ülkemizi felç edebilecek bir konu. Forum bilinçli insanları barındırıyor ve ülkemizin sorunu cehalet. Halkımızdaki cahil, vurdumduymaz ve bencil insanlar yüzünden çoluğumuz çocuğumuz sakat doğabilir, bir sürü acıyı yaşamak zorunda kalabiliriz. Akıllı insanlar olarak çözüm üretmeliyiz. Gerekirse iki üç gün akpye saydırmayarak yetkili kişilerin bize karşı önyargılı bakmasının önüne geçebilir ve ciddiye alınabiliriz. Bu şekilde kuru muhalefetten başka birşey yapmıyoruz. Felaket olduktan sonra da ben söylemiştim naparsanız yapın diyemeyeceğiz.

Rusların nükleer disiplini ortada. Bizi ancak biz kurtarabiliriz. Forumca bir cimer metni oluşturabiliriz, binlerce kişi başvuruda bulunabiliriz. Sosyal medyada kampanya başlatabiliriz. Youtube da ünlü isimleri harekete geçirebiliriz. Bunu tek başına hiçbirimiz yapamaz. Ama birlikte hareket edersek hepsi mümkün.

Tekrar ediyorum konu cumhurbaşkanı konusu değildir, konu akp chp konusu değildir. Siyaset yapmayalım lütfen. Siyaset yaparsak hiçbir şeyi başaramıyoruz. Siyaset bizi uyuşturuyor.
    tamam da ortada "ihmal" var.
    ihmail varsa ortada "ihmale sebep verenler" de vardır.
    "
    ve ihmal edenleri "Direk olarak uyarmazsak daha büyük sıkıntı olacak.

o yüzden onlara tepkimizi iletelim,

Ben Kılıçdaroğlu'na tweet attım bile.

• Çıkar ağa çıkar yukarı .
  • POLAT ALEMDAR ın bir sözü var mahkeme de hakime bir cümlesin de efendim gazete okumuyormusunuz diyor. Hakim de diyor ki gazateler de her okuduğumuza inanırsak senden haini yok diyor :) polat alemdar da diyor ki gazateleri okuyunuz ama tersten okuyunuz !!!!

Bu bir replik saçma bir replik olarak düşüne bilirsiniz..

Şim bu saçma repliği yazan adamları tek ince incele araştır nereler de bulunmuşlar ne iş yapmışlar tarih tarih hangi insanlarla beraber? Sonra gazate de her okuduğunu bir daha tekrar tekrar oku !!!

Gazateleri gerçekten okuyabilmek istihbarat sanatıdır!
  • Sormayın, tahmin edebiliyorum, ne laçka ne gevrek iş yapıyorlardır pis pis sırıtarak...

Abi AK bu, Akkuyu var, akıyor bu akıntı var abi yaw
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.