Şimdi Ara

Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışan mühendislerden uyarı: Apartman inşaatı bile daha ciddi yürütülür (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
37.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
162 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rus askeri üssü mu :) adamlar daha önce yunana s300 sattı bugün amerika hariç o nato ulklerinin hepsi gazını rusyadan aliyor natodan çıkaracaklar demissin devlet menfaati ne gerekirse onu yapar ki natodan da çıkarsa bu ancak avrupa ordusu gibi bir oluşuma katılarak olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isid pkk bassa nolcak demiş bütün her şeyi bir kenara koydum hadi oldu diyelim allah aşkına roketatarla nükleer santrali mi patlarcaklar azıcık mantık yahu

• Tarih yine tekerrür ediyor... Yine uyarılar, yapılan hatalar, boşvermişlik, görmezden gelme... umarım sonu da aynı olmaz.
  • RiqqeR12 R kullanıcısına yanıt
    Putin in plani bu :) ... Akkuyu da de-facto durumu de jure durumuna donusecektir o zaman kiyamet kopacaktir. Turkiye cehennemin ortasinda olacak hatta hedefte ... Iran dan sonra ama ... AKP bu sureci hizlandirmaktadir. AKP ile bazi dahili olusumlarin aymazligi da vesile olmaktadir...
  • Daha bu tur olaylarda gereken uyarilar yapilmadigi icin nice insanlar olmustur yani cinayet var! Ihmal var.
    https://www.birgun.net/haber-detay/chpli-tanaldan-savcilara-duzce-cagrisi-dogal-afet-deyip-ustu-kapatilmasin.html

Boyle bir mantalitedeki Turkiye'de olusacak Nukleer felaketin etkisi misli misli artiracaklardir ...
  • haber bana çok mantıklı gelmedi çünkü yapılan iş belkide dünya üzerinde yapılan en ciddi iş (nükleer enerji santrali inşa etmek) o yüzdende amele pazarından toplanan işçiler ve bilgisiz mühendislerle yapılacak bir iş değil, dezenformasyon bence bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Cumhuriyet gazetesinin haberine itibar edilir mi?
    Düşük zekalılar ve abd nin kıçını yalayan soysuz tayfa zamanında "hocaefendimiz" "hizmet hareketi" diye fettullah ı yalarken, bu gazetenin yazarları 30-40 sene önce bu fettullah abd nin köpeğidir, cia ajanıdır diye kendilerini paraladılar hatta bu sebeple öldürüldüler..... Tekrar düşün bakalım bu gazetenin haberine itibar edilir mi. Ha ben okumuyorum ayrı ama yiğidi öldür hakkını ver....
  • Nükleer çalışmalar derhal sonlandırılmalı.
    S-400'ler acilen geri iade edilmeli.
    ABD'nin istekleri acilen karşılanarak F-35'ler alınmalı.
    Doğa katledilerek yapılmakta olan tüm yapılar, yollar, köprüler, kavşaklar ve dahasının yapımı derhal durdurulmalı (topraktaki solucanlar, yılanlar gibi canlılara da yazık).

Çözüm süreci başlatarak PKK ile işbirliğine giden Erdoğan gitmeli, yerine Selahattin Demirtaş ile arasından su sızmayan Ekrem İmamoğlu ve yardımcısı olarak PKK leşlerine üzülen Canan Kaftancıoğlu getirilmelidir.

Böyle şeyler yaparsak Muhteşem Yüzyıl'ı yaşayabiliriz.
  • KAYMAĞA BAGG CUMHURİYET EUHAHUZHDUASUDHAUHDAS
  • Chernokuyu (2020)
  • kaynak ne arkadaşım. çalışan arkadaşlarmış mış. birgün denilen müsveddeden doğru haber çıkacağına insan inanamıyor.

önce doğruluğu teyit edilmesi gerekiyor.

yoksa nükleer santrallere karşı olan yüzlerce kişi var, onların işi olmadığı ne malum?

• Zorkof kullanıcısına yanıt
    mit tırları haberini yapanda bu müsvedde gazete idi. amaç ise türkiye ve erdoğan uluslararası mahkemelerde yargılansın.

sen güvenmeye devam et iyi yürekli temiz kalpli insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Beyler akpye laf sokarak ülkemize bir katkı sağlayamayız ben konuyu günlük laf sokma ihtiyacımızı giderip rahatlamak için değil ne yapabilirizi tartışmak için açtım. Bu öyle attım ortaya laf rahat ettim işime baktım konusu değil.

Asırlarca ülkemizi felç edebilecek bir konu. Forum bilinçli insanları barındırıyor ve ülkemizin sorunu cehalet. Halkımızdaki cahil, vurdumduymaz ve bencil insanlar yüzünden çoluğumuz çocuğumuz sakat doğabilir, bir sürü acıyı yaşamak zorunda kalabiliriz. Akıllı insanlar olarak çözüm üretmeliyiz. Gerekirse iki üç gün akpye saydırmayarak yetkili kişilerin bize karşı önyargılı bakmasının önüne geçebilir ve ciddiye alınabiliriz. Bu şekilde kuru muhalefetten başka birşey yapmıyoruz. Felaket olduktan sonra da ben söylemiştim naparsanız yapın diyemeyeceğiz.

Rusların nükleer disiplini ortada. Bizi ancak biz kurtarabiliriz. Forumca bir cimer metni oluşturabiliriz, binlerce kişi başvuruda bulunabiliriz. Sosyal medyada kampanya başlatabiliriz. Youtube da ünlü isimleri harekete geçirebiliriz. Bunu tek başına hiçbirimiz yapamaz. Ama birlikte hareket edersek hepsi mümkün.

Tekrar ediyorum konu cumhurbaşkanı konusu değildir, konu akp chp konusu değildir. Siyaset yapmayalım lütfen. Siyaset yaparsak hiçbir şeyi başaramıyoruz. Siyaset bizi uyuşturuyor.
    KHK'larla yönetilen bir ülkede bunlara itibar edileceğini mi düşünüyorsun hocam gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

mit tırları haberini yapanda bu müsvedde gazete idi. amaç ise türkiye ve erdoğan uluslararası mahkemelerde yargılansın.

sen güvenmeye devam et iyi yürekli temiz kalpli insan.
    Pardon anlamadım!!!! Ben diyorum ki bu bahsedilen gazete 30-40 yıl önce fettullaha karşı insanları uyardı ve bu sebepten fettullahçı ajanlar tarafından yazarları öldürüldü!!!!!! Bu dediğimin aksini mi söylüyorsun sen şimdi!!!!!!!?????? Olmadı mı bu dediklerim sen önce buna cevap ver!!!!
  • Kaynak objektif değil, yanlı habercilik okey.
    Lâkin Türkiye'de titizlikle, disiplinle yapılan, kontrol ve denetimlerin doğru ve tam olduğu kaç tane iş gösterebilirsiniz? Herşeyiyle prosedüre uygun bir nükleer reaktör yapılacağına inanan olsa olsa saftır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaşasın bizimde patlayan santralimiz olacak
  • TMMOB gibi takoz bir oluşumun müdahil olduğu tüm muhalif eylemlere muhalifim.

Koskoca odanın işi gücü projelere karşı çıkmak. Alternatif önerin kardeşim o zaman. Tüm dünyada çatır çatır nükleer santral yapılırken Türkiye'deki santral iki gün sonra sızıntı yaratacak gibi tutum sergilemeyin. Soğutma suyu için klor katılıyormuş. Sıcak su denize dökülüyormuş. Fransa nr yapıyor bu konuda? Japonya'da nereye dökülüyor bu sular? Bir öneri yok, alternatif geliştirme yok. İstemezük demeyle bu iş olmuyor.

O santral öyle veya böyle yapılacak. Körü körüne muhalefet yapmak yerine halka faydalı olacak bir şey önerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk

TMMOB gibi takoz bir oluşumun müdahil olduğu tüm muhalif eylemlere muhalifim.

Koskoca odanın işi gücü projelere karşı çıkmak. Alternatif önerin kardeşim o zaman. Tüm dünyada çatır çatır nükleer santral yapılırken Türkiye'deki santral iki gün sonra sızıntı yaratacak gibi tutum sergilemeyin. Soğutma suyu için klor katılıyormuş. Sıcak su denize dökülüyormuş. Fransa nr yapıyor bu konuda? Japonya'da nereye dökülüyor bu sular? Bir öneri yok, alternatif geliştirme yok. İstemezük demeyle bu iş olmuyor.

O santral öyle veya böyle yapılacak. Körü körüne muhalefet yapmak yerine halka faydalı olacak bir şey önerin.
    Sürecin yetkin mühendislerle beraber ciddiyetle yürütülmesi gerektiğini söylüyorlar zaten. Nasıl okudunuz anlamadim?

Santral yapılacak iken mevcut seceneklerden biri de Kanadalilara ait CANDU reaktör sistemi idi ancak Kanada temelin atılmasından sonuna kadar süreci kendi firmalarının yöneteceğini söyleyince kabul edilmedi.

Neden? Çünkü rant yediremeyeceklerdi. Bu milletin a*ina koyacağız diyen Mehmet Cengiz'in, Cengiz Insaati pastadan pay kapamayacaktı. En tepeden en dibe tüm kurumların içi iş bilmeyen adamlarla dolu.

Daha yeni temeli atılan tesisin betonu iki kere çatlar mi? Hele de nükleer tesis yapıyorsan hataya hiç yer vermemen gerekliyken rant yiyen muteahhitlerin sözüyle hareket edilmez. TMMOB da bunu dile getirmiş. Gereksiz yere projeye karşı çıkmamış. Tekrar söylüyorum projenin her adiminin işi bilen yetkin mühendislerin kontrolüyle yürütülmesi gerektiğini açıklamışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyeyi nasıl yok edebilirizin en kolay çözümü bu olsa gerek. Nükleer santraller yapılırken başka ülkelere verilmesi çok saçma birşey ya adamlar size düşmansa ve bilerek sorunlu şekilde yaparlarsa ? ülkemize düşman olmayan ülke yok sonuçta.
  • Almanya üzerinden genele karşılayamassınız. Avrupada bilmem kaç tane var sınırında ermenistan başka ülkeler hepsinde var onların riski varsa onlardan bize risk varsa. Kimse kimseye karışamaz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.