Şimdi Ara

Akıllı telefonlar PlayStation 3 seviyesinde grafik sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hisse ortakları arasında Apple ve Intel gibi isimlerin de bulunduğu Imagination firması, PowerVR serisi düşük güç tüketimli mobil grafik çözümleriyle, akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından birisi. 6. jenerasyon SGX GPU'sunu PlayStation 4 için tasarladığı konuşulan PowerVR, çalışmaları devam eden yeni nesil grafik yongalarıyla PlayStation 3 ayarında grafik kalitesinin üç yıl içerisinde akıllı telefonlara geleceğini söylüyor. Yeni yongalarla hem 3D performansı arttıracaklarını hem de 720p çözünürlüğünde daha gelişmiş eğlence deneyimi yaşatacaklarını belirten PowerVR, SGX545 kodlu yeni grafik yongasının, kendi sınfındaki en hızlı çözüm olacağını düşünüyor zira OpenCL desteği sunarak genel amaçlı uygulama hızlandırma özelliğine de sahip olan SGX545'in iPhone 4G'de kullanılması da bekleniyor.

SGX serisi grafik yongaları Intel tarafından farklı isimler altında netbook'larda da kullanılan PowerVR, son kullanıcılar için masaüstü GPU çözümlerine sahip olmasa da akıllı telefon pazarında sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu arada Imagination firması, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile PowerVR grafik yongası kullanan 250 milyonuncu cihazın da satılarak önemli bir başarıya imza attığını duyurdu.

• Cep telefonunun o minik ekranı için 720p çözünürlük fazlaca abartı değilmi?
  • Sadtneverdie katılıyorum,şimdiki cep telefonu oyunlarına bir göz atalım ??? anlamadınmı...kardeş,adamlar en kral oyun konsolundaki görüntüleri çok fazlada değil 3 yıl sonraya cebine indiricekler,3 yıl sonra bile giriş seviyesi ekran kartlarında o görüntüyü bilgisayarlarda bile göremezsin,nasıl bu kadar geniş olabiliyorsun anlıyamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan72 -- 11 Mart 2010; 11:07:29 >
  • bende başka bir konuya değinmek istiyorum görüyorsunuz ki cep telefonları aldı başını gitti şu günlerde cep telefonu ile pek çok şeyi yapmak mümkün(geçenlerde bizim ülkede tasarlanmış bir proje okumuştum cep telefonu ile komut vererek tarla sulama tarzında bir şeydi ) cep telefonlarının özellikleri arttı tamam film izleniyor müzik dinleniyor nette geziliyor tamamda bunları yaptığımız zaman telefonumuzu devamlı şarjda tutmamız gerekiyor şu an bile en kral telefonlar şarj konusunda bana göre çok başarısız tamam bir sürü özellik var tamamda 2 3 saatte şarjı bitecekse bunların ne anlamı var yani sözün kısası bana kalırsa telefon üreticileri güç tüketimi ve batarya konusuna ağırlık vermeliler çünkü alınan telefon hergün şarjda dura dura bataryası 2 3 saat bile gitmeyecek hale geliyor...Bu konuda telefon üreticilerinin çok çalışması lazım...

grafik konusuda hoşuma gitti düşünsenize bunları tv yede bağlayabiliyoruz falan üstüne üstlük minicik aletler ps3 kalitesinde grafik vericek kulağa çok hoş geliyor...

• ps3 için atıp tutanlar aslında konsolun çoktan sona geldiğini görebilirler umarım,3 yıl içinde akıllı telefonlara ps3 grafik kalitesi gelecek cümlesi ne anlam ifade ediyor bırakın artık martaval okumayı ps3'ün grafik kalitesi falan yok aynı şey xbox360 içinde geçerli,oyundan zevk almak diyorsanız konsol yine öndedir ama grafik diyorsanız bırakın atıp tutmayın ps3 fanatikliği yapmayın sizinde bildiğiniz ama söyleyemediğiniz gerçekleri söyleyin
  • İki yıl sonra yeni konsol geleceği düşünülürse neden olmasın ?
  • Imagination önce ATI ve Nvidia'nın on board yongalarına eş değer bir ürün çıkarsın.
    Kırk fırın ekmek yedikten sonra PS3 e kafa tutsun.
    İşkembeden sallamakla olmuyor bu işler.
    PS3 teknik özellikleri.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
  • Kimse bu akıllı telefonu TVye bağlayıp 720p oyun oynatabileceğini düşünmüyordur umarım :D
  • Haber Editörümüzün konusunu tartışma ortamına çeviren her üyeye ceza puanı verilmiştir!

iyi forumlar
  • İyide forumda tartışma ortamı olmasından daha doğal ne var ki? Tartışmadan; fikirleri çarpıştırmadan nasıl ayırt edeceğiz doğruyu yanlışı; ya da nasıl öğreneceğiz bilmediklerimizi?
    O zaman haber editörünüzün konularını yoruma kapatın olsun bitsin... Herkes aynı fikirde olmak zorunda mı?
  • haberde bahsi geçen olay 2 yıl sonraya ancak olur.bu arada ps4 te çıkmış olur.sony her şeyin analizi yapar merak etmeyin.
  • psp kalitesini görsek yeter aslında... tabi tv ye bağlayıp oyun telefonu olarak kullanmak isteyenler için çok iyi olur bu olay...
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

İyide forumda tartışma ortamı olmasından daha doğal ne var ki? Tartışmadan; fikirleri çarpıştırmadan nasıl ayırt edeceğiz doğruyu yanlışı; ya da nasıl öğreneceğiz bilmediklerimizi?
    O zaman haber editörünüzün konularını yoruma kapatın olsun bitsin... Herkes aynı fikirde olmak zorunda mı?

Tartışma demek laf dalaşı demek değildir. Onu öğrenelim ilk önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

İyide forumda tartışma ortamı olmasından daha doğal ne var ki? Tartışmadan; fikirleri çarpıştırmadan nasıl ayırt edeceğiz doğruyu yanlışı; ya da nasıl öğreneceğiz bilmediklerimizi?

forum kuralları çerçevesinde gelişen hiçbir tartışma konusu silme ya da ceza puanına maruz bırakılmaz. Yukarıda yapılan işlem bir üyenin şahsına hakeret durumu nedeniyle gerçekleşti.

Ayrıca düzenlemeden sonra konuya gereksiz mesaj atan üyelere de ceza işlemi uygulandı

iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

forum kuralları çerçevesinde gelişen hiçbir tartışma konusu silme ya da ceza puanına maruz bırakılmaz. Yukarıda yapılan işlem bir üyenin şahsına hakeret durumu nedeniyle gerçekleşti.

Ayrıca düzenlemeden sonra konuya gereksiz mesaj atan üyelere de ceza işlemi uygulandı

iyi forumlar

İyide ben kurallardan tarafım. Tartışmak demek karşılıklı söylemlerde bulunmak fikir alış verişinde bulunmaktır dediğin gibi ceza falan da verilmemesi gerek. Alıntı yaptığım arkadaşa anlatmak istediğimde buydu zaten. Biriyle laf dalaşına girmek, laf atmak tartışmak değildir ki bunun için ceza verilmiş ki benim söylediğim de buydu..

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan72

Sadtneverdie katılıyorum,şimdiki cep telefonu oyunlarına bir göz atalım ??? anlamadınmı...kardeş,adamlar en kral oyun konsolundaki görüntüleri çok fazlada değil 3 yıl sonraya cebine indiricekler,3 yıl sonra bile giriş seviyesi ekran kartlarında o görüntüyü bilgisayarlarda bile göremezsin,nasıl bu kadar geniş olabiliyorsun anlıyamıyorum.

bana katıldığınız bölümleri sildiler :D
  • Telefonlar ilk önce ps1 kalitesinde grafik sunsun da sonra ps2 sonra da ps3 kalitesinde sunsunlar.Biraz yavaş gelsinler..
    @sendomi
    Sende ps3 için iyi atıp tuttun.Bravo sana...Senden daha iyi atıp tutan olmaz herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 11 Mart 2010; 18:04:14 >
  • güzel bir laf vardır ''söz uçar yazı kalır'' diye :) yalanmış meğer yazılanlarıda silebiliyorlar :)
  • bu haberi intel okusun da yüksek grafik çözümlerine çoğu kullanıcının ihtiyacı yok demesin.daha atoma hd özeliği kazandıramadılar.
  • bende görünmez olabiliyorum 2 yıl sonra :D haha telefonda kalite olsa neye yarar nası oyun oynancakki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.