Şimdi Ara

Airbag arızası ve bozuk korna

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
29.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 2011 model Fiat Punto Evo aracımda, motor devri 25'i geçince airbag arızası veriyor; açıkçası bu kendi kendime fark ettiğim bir durum, başka bir sebeple de arıza gösteriyor olabilir, motor devri tamamen benim yorumum da olabilir, emin değilim. Ayrıca durup dururken kornam bozuldu. Aracı alalı iki yılı geçti, kornayı toplamda beş defa kullanmamışımdır. Bozulduğunu tesadüf eseri bugün fark ettim, ne zamandır bozuk olduğu hakkında fikrim yok ne yazık ki. Bugün de yollar kapalı olduğu için servise gösteremiyorum. Sizce sorun nedir? Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efut -- 1 Haziran 2013; 14:56:25 >

• sigorta kutusunu açıp sigortaları ve röleleri söküp takmanızı öneririm.. oksit falan varsa gitmiş olur, hem de sigortaları gözle kontrol edersiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigortalar ile uğraşmanıza gerek yok. Muhtemelen direksiyon üzerindeki tuşlarda çalışmıyor durumda. Çünkü airbag makarası içinceki (direksiyon içinde yer alıyor) kablolar aşınıp kopuyor. Bu makara direksiyon çevrildiğinde kablolar üzerindeki iletişimi sağlar.
    Bu makaranın içindeki kablolardan, airbag, korna, direksiyon üzerindeki düğmelerin kabloları geçiyor.
    Makarayı tamir ediyorlar ancak önermem. Ettirenler oldu ancak geri bozuldu. Yenisi ile değiştirin. Servis komple sinyal ünitesini (far ve silecek kolları dahil) değiştirmeye çalışacak. Ankara'da iseniz ve sinyal ünitesinide değiştirelim derseler Hız sabitleyicili olan ünite taktırın. Kartaş maltepe şubesindeki Semahattin bey ile görüşebilirsiniz.
  • merhaba kolay gelsin 100tl ye tamirini yapıyolar tamir dedigimde komple sargıyı degısıyorlar 1 senede garanti verıyor yaptırın gıtsın
  • 2011 mdodel ise hala garantisi vardır götürün değiştirsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efut

Merhabalar, 2011 model Fiat Punto Evo aracımda, motor devri 25'i geçince airbag arızası veriyor; açıkçası bu kendi kendime fark ettiğim bir durum, başka bir sebeple de arıza gösteriyor olabilir, motor devri tamamen benim yorumum da olabilir, emin değilim. Ayrıca durup dururken kornam bozuldu. Aracı alalı iki yılı geçti, kornayı toplamda beş defa kullanmamışımdır. Bozulduğunu tesadüf eseri bugün fark ettim, ne zamandır bozuk olduğu hakkında fikrim yok ne yazık ki. Bugün de yollar kapalı olduğu için servise gösteremiyorum. Sizce sorun nedir? Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

ben lineamı 5 yıl kulandım ne arıza verdi ne uyarı birtek 1.4 fire motorlarda ecu motor ustunde olduğu için ecu bozuldu ara sıra gereksiz uyarılar veriyordu hemen sattım

• quote:

Orijinalden alıntı: 35kick35

quote:

Merhabalar, 2011 model Fiat Punto Evo aracımda, motor devri 25'i geçince airbag arızası veriyor; açıkçası bu kendi kendime fark ettiğim bir durum, başka bir sebeple de arıza gösteriyor olabilir, motor devri tamamen benim yorumum da olabilir, emin değilim. Ayrıca durup dururken kornam bozuldu. Aracı alalı iki yılı geçti, kornayı toplamda beş defa kullanmamışımdır. Bozulduğunu tesadüf eseri bugün fark ettim, ne zamandır bozuk olduğu hakkında fikrim yok ne yazık ki. Bugün de yollar kapalı olduğu için servise gösteremiyorum. Sizce sorun nedir? Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

ben lineamı 5 yıl kulandım ne arıza verdi ne uyarı birtek 1.4 fire motorlarda ecu motor ustunde olduğu için ecu bozuldu ara sıra gereksiz uyarılar veriyordu hemen sattım

Sattığın kişiye sölyedin mi acaba uyarı verdiğini? Söylemediysen alıcıyı kandırmış olursun da.

• quote:

Orijinalden alıntı: nucro

quote:

Orijinalden alıntı: 35kick35

quote:

Sattığın kişiye sölyedin mi acaba uyarı verdiğini? Söylemediysen alıcıyı kandırmış olursun da.

heralde garantisi bitmişti ecuya o kadar para verceeme yeni araba alırım dedim ucuza sattım adama soldeım ecu deıstırdı

• HER TÜR ARACIN AİR BAG DÖNER SARGI ARIZASI GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİLMEKTEDİR ...... AİRBAG DÖNER SARGI TAMİRLERİ 2 AY BOYUNCA GARANTİMİZ ALTINDADIR .... ANKARA İÇİ YERİNDE YADA TAMİR HANEMİZDE ... ŞEHİR DIŞINDAKİ HİZMETLERİMİZİ SÖKTÜRÜP KARGOYLA GÖNDERMEK ŞARTIYLA GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ ORJİNALİYLE EŞ DEĞER MALZEME KULLANILIP GARANTİ KAPSAMINA ALINMAKTADIR ...saygılarımla aracın cinsi ve markasına göre fiat farkları oluşmaktadır genellikle MEGAN 2 ARAÇLARIN KRONİK SORUNU OLDUĞU İÇİN ONLARIN FİATINI BAŞLANGIÇ FİATI OLARAK 90 TL OLARAK BELİRLEDİK ... TEŞEKKÜRLER 0553 602 62 06

• 2010 model Fiat punto evo aracımın airbag sargısı değişecek..(korna gitti ve airbag ışığı yanık vaziyette) servis parça fiyatının %50 sini karşılarız dedi,ben kronik sorundur kullanıcı kaynaklı değil diye tamamında ısrar ediyorum.Ama verecek gibi durmuyorlar,ne dersiniz %50 kabul edeyim mi?
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    efut E kullanıcısına yanıt
    hocam naptınız ne kadara yaptırdınız 2011 evo aynı sorun bendede var ?
  • aynı sorun bendede var mondeomda

hız sabitleyici dugmesıne basınca dıreksıyondan korna calıyor.... hız sabıtleyıcım calısmıyor ama normal korna dugmesı felan sorunsuz calısıyor herhangı bır aırbag ısıgı felanda yanmıyr
  • Fiat Punto ve Bravo araçlarda kronikleşen airbag sargısı arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum. Ankaradayım, aracı getirirseniz sökme tamir etme ve geri toplama yaklaşık 1 saat sürede tamir ediyorum. Eski kablosunu atıp yerine orjinal birebir aynı kabloyu lehimliyorum. Orjinal kablo kullandığım için uzun ömürlü oluyor. Şehir dışında iseniz herhangi bir elektrikçiye sargıyı söktürüp gönderebilirsiniz. En geç ertesi gün tamir edip kargoya veririm.
    GSM : 0543 935 12 89

Sargı arızası nasıl anlaşılır?
    -Korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa
    -Airbag lambası yanıyorsa
    -Direksiyondaki radyo tuşları çalışmıyorsa
    -Direksiyonu çevirirken çıtırtı veya kağıt sürtme sesi gibi ses geliyorsa
    Airbag sargısında çatlak veya kopma vardır.
    Tamirden sonra tuşlar çalışır korna çalışır ve airbag lambası söner.
    Tüm bu işlemler 1 yıl garanti kapsamında tamir ediyorum.
     Airbag arızası ve bozuk korna Airbag arızası ve bozuk korna Airbag arızası ve bozuk korna Airbag arızası ve bozuk korna

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

sigorta kutusunu açıp sigortaları ve röleleri söküp takmanızı öneririm.. oksit falan varsa gitmiş olur, hem de sigortaları gözle kontrol edersiniz..

Ben resimdeki 1 numaralı röleyi elimle oynattim şimdi airbag ışığı yanıyor bunu çekince çıkıyor mu söküp tekrar taksam? Zarar verir mi çekmek başka çıkarma yöntemi var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.