Şimdi Ara

Tuhaf Bir Klima Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
5
Favori
81.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, uzun zamandır yalnızca yazın soğutmada kullandığım iki Klima var biri SAMSUNG Diğeri VESTEL İkiside odalarda 9000BTU arka arkaya arıza yaptılar kumandadan çalıştırmaya bastığımda iç ünitenin üzerindeki bütün lambalar yanıp yanıp sönüyor ve öylece kalıyor çalışmıyor. Arıza şöyle oluştu; SAMSUNG'un kumandası çok küçük uzun zaman önce yüksekten yere düşmüştü LCD Kristali çatlamış haliyle bozuldu ekran hiç göstemiyordu daha sonra çocuklar VESTEL'in kumandası ile çalıştırmaya başlamışlardı ilk zamanlar bir şey olmadı fakat geçen hafta kendim SAMSUN'gu VESTEL'in kumandası ile çalıştırayım dedim senmisin çalıştıran dediğim gibi kaldı. Sonra VESTELİN kumandası ile gittim öteki odadaki VESTELE bastım oda aynı şekilde oldu. Acaba çok önemli bir Kart arızası filanmı? Böyle buna benzer sorunla karşılaşan varmı acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• klimanızın kartının resetlenmesi gerekiyor kumandanın pillerini cıkartın piller cıkık iken + ve - tuslanına aynı anda basılı tutup pilleri takın kumandanın ekranında 00 00 00 00 karakterleri göreceksiniz sonra buraya klimanızın kodlarını girmeniz gerekiyor cihazlar duzelir özelden bana cihazın modelini atın mesela dx 09 dxp 09 gibi bende size kodları yollıyayım
  • Çok Çok teşekkür ederim hemen yolluyorum.
  • önce dediğim gibi yapmanız lazım pilleri cıkartıyorsunuz + ve - tusuna basılı tutup pilleri takıyorsunuz + ve - den ellerinizi cektiğinizde ekran 00 00 00 00 olmalı olmuyorsa tekrar yapacaksınız olunca vestel için 04 54 05 1A 00 EA KODUNU GİRECEKSİNİZ vestel klimanıza sinyalvereceksiniz cihaz düzelecek sonra aynı sinyali samsunga verin restartlı kart varsa üzerinde oda calısır eger samsung calısmazza aynı işlemi ondada yapıp busefer 05 54 05 1A 00 EA KODUNU GİRECEKSİNİZ oda calısır ancak bunları aynı kumandada yapariseniz son girdiğiniz kod samsungun kodu oldugu için sanırım (restartsız) bukodla vestele sinyal gönderdiğinizde busefer vestel tekrardan bozulur samsungtan sonra tekrardan vestelin kodunu girmelisiniz biraz karısıkoldu sanırım özelden size cep nomuda atarım ararsınız beni
  • Volkan kardeş ellerin dert görmesin sizin sayenizde iki klimamda düzeldi. İşlerinizde üstün başarılar diler saygılarımı sunarım.
    Halil Akkaynak
  • hocam regal klimam var yazılarınızı okudum ve resetledim, ancak şifreyi ve nasıl gireceğimi bilmiyorum, yardımcı olabilirmisin?
  • klimanızın kodunu yazarsanız yardımcıolabilirim
  • benimde buna benzer bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim 18000 lik vestel klima kendi kendine açılıp kapanıyordu internetten bulduğum kodları girerek arızayı çözdüm ama klimada başka sorun oluştu klima çalısıyor normal bir şekilde ısıtıyor ve otomatik yapıyor bi süre sonra evap fanı duruyo ve klima uzn bisüre sonra devreye giriyo yani oda iyice souyor herhangi bir arıza kodu vermiyor oda sensöründen şüpheleniyorum ama klimanın çalısması ve otomatik yapması normal olduğu için emin diilim bildiim kadarıyla evap fanı durmaması gerekiyo şimdiden teşekkür ederim
  • onun icin servis cagırmanız gerekiyor sensorlerde bir arıza olabilir
  • Regal RAC 12 A

Çok teşekkürler..
  • ben buradaki yorumları görünce sorumu direk yönelttim. yardımcı olursanız sevinirim. regal klima var bende de regal rac 9 9000btu dokuz binlikler rac9 du yanlış bilmiyorsam. tüm ışıklar sırasıyla yanıyor. operation > timer > fan > power tek tek soldan sağa yanıp sönüyor. ama klima düzgün çalışıyor tüm özelliklerini kullanabiliyorum. ama böyle birşey olunca içim rahat etmedi. kumandadan kodlar verildiğini gördüm yardımcı olursanız çok sevineceğim. teşekkürler.
  • MERHABALAR KONU BIRAZ ESKIMIS AMA BENIM BIR SORUM OLUCAK BENIM SAMSUNG MARKA KILIMAM VAR SIZIN DEDIGINIZ GIBI KUMANDADAN RESETLEMEYI DENEDIM
    BIR KOD ISTIYOR KILIMAMIN MARKASI SAMSUNG AQ24FCN
  • quote:

Orijinalden alıntı: mero38

MERHABALAR KONU BIRAZ ESKIMIS AMA BENIM BIR SORUM OLUCAK BENIM SAMSUNG MARKA KILIMAM VAR SIZIN DEDIGINIZ GIBI KUMANDADAN RESETLEMEYI DENEDIM
    BIR KOD ISTIYOR KILIMAMIN MARKASI SAMSUNG AQ24FCN

Samsung un kiler farklıdır klima ustaları gelirlerse cevaplarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mero38 M kullanıcısına yanıt
    Vallahi kardeş ben bu işlemi yapalı baya bir oldu 2011 filan işlem epey bir karışık idi pek hatırlamıyorum fakat Samsung'un kodunun not olarak bir yere yazmışım sana vereyim ama nasıl yapacağın konusunda pek yardımım dokunmaz. SAMSUNG KOD : 0554051A00EA
  • tesekkurler akkaynak ama 6 haneli sifre istiyor yinede ilgilendiginiz icin tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba
    bende regal RAC 18 A model klima var
    birkaç gündür ekran ışıkları sırayla yanıp sönüyor
    nasıl düzeltebilirim
    yardımlarınız için teşekkür edeirm
  • brhm27 B kullanıcısına yanıt
    derece yükseltme düşürme tuşlarına sinyal sesini duyana kadar bas düzelir en azından benimki öyle düzeldi
  • Merhaba benimde benzer bir sorunum var vestel rx-12 klimam kodunu bulabilirmiyiz. teşekkürler
  • 2 gundur klımam sarı kırmızı ısıklar yanıp sonuyor

bozuldu dedım servıs cagrcam zaman bulamdım

hersamnkı gıbı bı ne olabılırdıye google sordum ve benım sıteme yonlendrdı

+- aynı anda bastım ratgele numaralar guırdım

ve suan klıma canavar gıbı calısyor

su donanım haber de bır seyın de cevabını bulamayayım yaa

cok saol hocam benı hem zamandan hemde servıse vercegım ucretten kurtardı

• canım sitem diyorsun :)
    İnsan böyle arıza görünce "kart yandı" diye düşünür.Faydalı bir bilgi;aklımın bir köşesine yazayım.
    Hortlatmasan haberim olmayacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myanemicnick -- 25 Aralık 2014; 10:15:24 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.