Şimdi Ara

AIR ALERT III: TAM BİR ZIPLAMA PROGRAMI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
28
Favori
296.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ben forumda sanırım TechN9Ne'ye sormuştum.Boyum 1.55 kg 55 yaş 12 idi sorduğum zaman.Şimdi ise boy 1.60 kg 50(Tartılmamın üstünden 1-2 hafta geçti.) ve yaş 12.Sizce bu çalışmayı uygularsam gelişimime bir zararı olur mu?

Bu arada çalışmayı yapan arkadaşları tebrik ediyorum.Sandalyenin üstünden atlamak ve ayağını değiştirmek çok zor olsa gerek.
  • yası kucuk olnlar yuapmasın ama yaparsada karısmam ewet smac tek bacak yetmez bu 100 dogrudur tam anlamıyla okumadım ama aır alert yapanlar baska bırsey yapmasınlar bu sıze dahada zaralı olacagını dusunuyorum sıze dınlenme verıyorlar sız hep calıstırısanız sakatlık cıkar veya programı bıtıremezsınız mesela ben yuzmeye gıdıyordum aır alert yaparken zorlanıyordum hemde 3-4 haftlarda felan yudugun ıcın ıyı zıplayamıyordum yarıda kalıyordu onunıcın fazla vucudu yormayın derım ben sımdı 8 haftaya baslıyacagım yarın ve ıstersenız ufak antreman yapabılırsınız ama fazla yapmaytın derım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ballrry

Merhaba ben forumda sanırım TechN9Ne'ye sormuştum.Boyum 1.55 kg 55 yaş 12 idi sorduğum zaman.Şimdi ise boy 1.60 kg 50(Tartılmamın üstünden 1-2 hafta geçti.) ve yaş 12.Sizce bu çalışmayı uygularsam gelişimime bir zararı olur mu?

Bu arada çalışmayı yapan arkadaşları tebrik ediyorum.Sandalyenin üstünden atlamak ve ayağını değiştirmek çok zor olsa gerek.

bu son soyledıgın sandalye ustunden atlıyorsun ama bır tanesınden bazıları salakca sormus 4 tane felan ben 8 haftadayım bu gunde var ayagını degıstırmek cok kolay geıyor o hareketı yaparken dınlenıyorum yanı kolay ama sen kucuksun daha ama programı yapanlar 11 yasını gecenlerı yapabılırdıyor ama b sıtede bu kaygıya dusen cok 22-23 dıyorlar uzmanlar hazırladıgı ıcın sana kalmıs ben derım 1-2 sene sonra yap ben 17 yas 183 62 kılo sen vucudunu guclendır smac ıcın sadece bacak yeterlı degıl karın kası mesela yanı bu tur seyler yap

• quote:

Orjinalden alıntı: street slam

tabi bir inch 2.4cm ben 3.haftadayım 10 cm arttı harika bişy rahat zıplarsın okulda yapıpta panyanın ortasına değen war boyu 1.83

Yanlışın var arkadaşım 1 inch 2.4 diil.

1 Inch 2.54 cm ye karşılık geliyor . Programda 10 ınch den az sıçrarsanız paranız iade ediyor.10 ıncı 2.4 ile hesaplarsan garanti diyor 24 cm ediyor. 2.54 ile hesaplarsak 25.4 cm ediyor.
  • bnm boy 1 90 önceden sadece düz smaç vurabiliodm sadece şu kas germe hareketini yaparak 4 ayda zıplama acaip gelişti çembere dirseğimi değdirebiliorum şimdi vuramadığım smaç bi 720 derece kaldı :) ama o hareketi günde 3000 kere yapıodm bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: falanca_kisi

bnm boy 1 90 önceden sadece düz smaç vurabiliodm sadece şu kas germe hareketini yaparak 4 ayda zıplama acaip gelişti çembere dirseğimi değdirebiliorum şimdi vuramadığım smaç bi 720 derece kaldı :) ama o hareketi günde 3000 kere yapıodm bu arada

Air Alert teki kas gerilme hareketini mi?
  • quote:

bnm boy 1 90 önceden sadece düz smaç vurabiliodm sadece şu kas germe hareketini yaparak 4 ayda zıplama acaip gelişti çembere dirseğimi değdirebiliorum şimdi vuramadığım smaç bi 720 derece kaldı :) ama o hareketi günde 3000 kere yapıodm bu arada
    hangı hareketı kas germe hareketını 3000 defa yapman ımkansız sallma ama hereketde yanlıslık var
  • quote:

Orjinalden alıntı: frodonash

quote:

hangı hareketı kas germe hareketını 3000 defa yapman ımkansız sallma ama hereketde yanlıslık var

Kas germe hareketinden bahsetmiyor zaten.720 Smacı deniyormuş arkadaş 3000 defa.

3000 defa deniyorumuda tercüme ediyim istersen:

Yapmaya çalışıyomuş

• quote:

Orjinalden alıntı: dsc

Anlatımın çok açıklayıcı olmuş eline sağlık.AMA

Birkaç sorum olucak .Benim boyum 1.75 kilo 70 kg max 50cm zıplıyorum.Air Alert İ Bu gün uygulamaya başladım.Air Alertin olmadığı günler ip atlayıp mekik çekicem yanndada dediğini yapmaya çalışıcam.Çokmu ağır kaçar?Bide Kaç kiloluk kum torbaları önerirsiniz vve nereden alabilirim bide ücretini biliomusunuz

Teşekkürler

Özelden cevabını verdim ancak merak eden arkadaşlar için tekrarlamak istiyorum. Arkadaşlar herkesin bir vücut yapısı var kendinizi zorlamadan çalışın. Adam vardır Air alert programını kullanır. Sonra ip atlar üstüne mekik çeker 5000 metre koşar sonra dağ taş tırmanıp krosa çıkar yaparda yapar :) kimisede 10 mekik çeker yere yığılır. Kilom şu boyum bu yaşımda bu kadar demek bizim yorum yapmamız için yeterli veriler değildir. Vucudun spora alışık olması ve vücüt yapınızı bilmemiz lazım ki bunu sizden iyi kimse bilemez. O açıdan kendinizi hırpalamadan çalışmanız zorlandıgınız yerde bırakmanız gerekir. 1.75 boya 70 kilo demişsin bence 10 kilo fazlan var verirsen sana faydalı olur.

Kum torbalarının en düşüğü yarım kilodur. Agır tempo kosularından sonra ilk olarak yarım kilo kum torbasıyla anlatımda bahsettiğim çift ayakla step tahtası üzerine sıcramayı geri sıcramayı sonrada 3 step tahtası üzerinden dizlerimi çekerek atlamayı yapmıştım ve yarım kilo cok hafifmiş bosu bosun aldım demiştim. Sonra merdiven cıkma gibi dedigim hareketi yaptıgımda yarım kilonun baslangıc için ideal oldugunu dusundum

Fiyatı 8 milyon 4 ay önce almıştım. Spor mağazalarında bulabilirsiniz. Bileğe bağlanan kum torbası dediğinizde kilosunu sorarlar istediğiniz kiloyu söylersiniz.

Bunların haricinde her türlü gelişim konusunda yardım isteyenler özelden ulaşabilir.

Ayrıca burdaki arkadaşlardan bir ricam olucak Bu çok önemli bir ricadır lütfen yerine getirin. Burda kimse yok şöyle smaç vuruyorum yok böyle smaç vuruyorum demesin. Cemberi ben cekiyorum ancak smac vuramıyorum cünkü topla yukselmeyle normal sıcrama arasında daglar kadar fark vardır ki sız daha neler neler yapıyorsunuz. Topla beraber iki arkadasımıda sırtıma alıp 180 donup basıyorum demeyın. Birincisi yalancı konumuna düşüyorsunuz diğeride burda gerçekten zıplamasını geliştirmek isteyenlere yanlış bilgilerle sakatlanmalarına neden olacaksınız. Adam diyecek ben çalışıyorum o kadar yapamıyorum millet uçuyor acaba bir sorun mu var diye kendini sakatlayacak. Biraz bilinçli olalım. Yıllardır basketbol oynayan boyu 2 metre olan arkadaşlarım var onlarda resmen havada yürüyor ama nba'de gördüğümüz smaçları yapamıyorlar. Düz smaçı herkes basıyor. Ama öyle her hareketi yapıyorum derseniz bende çekin koyun buraya derim öyle kalırsınız. Bakıyorum yorumlara boyu 1.50 olan bile her smacı vuruyor Ayrıca kısa okul potalarıyla standart cemberi bir tutmayalım. Ricam doğruyu konuşmanızdır. Kimse kimseye madalya vermiyor.

Son olarakta burası AirAlert ile ilgili bir başlık ben farklı bir yöntemi anlattım araya karıştı kusura bakmayın. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsc -- 28 Temmuz 2007; 1:05:02 >

• air alert kullandım.. mutluyum..

evimiz 4. katta... artık kapıyı kullanmıyorum.. direk balkondan zıplayarak giriyorum....

şaka bir yana merdiven çıkmanında çok yararlı olduğunu okumuştum bir yerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: JAM3Z

air alert kullandım.. mutluyum..

evimiz 4. katta... artık kapıyı kullanmıyorum.. direk balkondan zıplayarak giriyorum....

şaka bir yana merdiven çıkmanında çok yararlı olduğunu okumuştum bir yerde

Kaç cm zıplıyodun kaç cm artış oldu?
    Bide Boyun fln kaç?
  • dcs dogru soyluyor bende katılıyorum burada kendını oven cok ama bız aır alert nasıl yaraklı oldugunu ve ne yapmamız gerekenı tartısıyoruz konu dısına cıkmayalım cogu kısı ben bu kadar zıplıyorum soyle smac basıyorum yalan soyleyende cok ama aır alert bıtırenler bılmeyenler veya baslamakısteyenler soru sorabılır ben 9 haftayı yapacagım bıtırenlere benımde sorularım var ben bıtırdım soyle yararı oldu artma mıktarı baslamadan oncekı mıktar 60 cm zıplayanla 30 cm zıplayan aynı mıktar artmaz demek ıstedıgım budur bıtırenler cevap yazarsa ıyı olur saygılar
  • bugun air alert yapmak ıcın ısınıyordum 2 gun yapmadın bır engelım vardı kafa atmaya ugrasıyordum zıpladım anlımla vurdum kaslar dınlenınce artıs artıyor yanı yapanlar artmıyor dıye bırakmasın ben 9 bıttı 10 gırdım en ıyı bugun atladım 2 gun dınlenme ıle bıtınce cok pıs olacak baslayanlar hemen bırakıyor burada zor 6-7 hafta cok zor geldı ıp atlama yaparken ama sımdı kaslar cok belırgın oluyor sayı cok ama yıne fazla zorlanmıyorum kaslar baya gelıstı 12 ne kaldı surada 10 hafta zaten kolay kas germe yok bu raya kadar geldık sagsaglım sızde sabırlı olun eger ıstıyorsanız zıplamak yapın kaslarınız gelısır ısteyenlere bıtıren az bazen cok zorlandım yazıları okudugumda bırakmayı dusunuyorudum ama bılende bılmeyende yazıyor ben uzmanlar yapmıs oldugu ıcın ( yazanlar cok sacmalamıs bu arada)yapıyorum mutluyum
  • bunları ayakkabıyla mı yapıonuz yoksa çıplak ayaklamı ben çıplak ayakla halının üstünde yapıom....
    7.haftaydayım mimar senanı spor salıonu var bursada oraya bi gün basıom bi gün basamıom ama air alerti yaptığım günlür daha rahat basıom nedense.......benim sorum çıplak ayaklmı ..yoksa basket ayakabısıylamı ben çıplak aykala yapıom zarıra varmı
  • cıplak yanman zararı olmaz ama sıplaman az olur bıraz sende bır anormallıkmı var yapmadıgın gunler daha fazla zıplaman gerek ama sen tam tersı dıyorsun yaptıgın zaman kasların gerılıyor (gelısıyor)zıplaman azalıyor bıtınmıdede 4-7 gun sonra artacagına soyluyor anormallık var ama
  • arkadaşlar ben 15 yaşındayım ve 4. haftada hastalandım bıraktım sebebi program değildi tabi. ama geçen nizami potaya smaç basabildim işe yarıyo ama iyicene dinlenmek gerekiiyo gerçi programdan öncede bi kere basmıştım.ama işe yarıyo program yalnız ayağa ağırlık takmak dengeyi bozuyo die biliyorum.en etkili basamak çıkmak tabi ben yüksek atlamaylada uğraşmıştım bi kaç idman yapıp 1.60 atladım 8. sınıfta ama dewamlı çalışmamıştım sınawdan dolayı.program işe yarıyo ama iyicene dinlenmek kasların yerine oturması gerekiyoo.hem birazdaha havada kalmayı sağlıyo emin olun farketçeksinizz... Kolay gelsin herkesee....
  • adsra yanı sen programı bıraktından 1 hafta sonra felan mı anlasılıyor arttıgı ben 10 haftayı tamamladım ama en fala 3 gun dınlenme var 1 hafta dınlemırsem ne kadar artar sence 60 cm felan atlıyorum sımdı
  • ya tam bilmiyorum ama bana öyle oldu uzun bi dinlenmenin ardından artış oldu ama öyle 15 20 cm değildi.zaten yaşım daha 15 olunca pek fazla artışta beklemiyodum.sen 10. haftaya geldiysenn büyük ihtimal bitirirsinde zaten bittikten sonra baya artar ben programa başlamadan öncede çok rahat normal potalya çift ayak tek ayak zıplayıp değebiliyodum.ama 10. haftaya gelmişsin tebrikler...kesin artış olur ama dinlenme önemli tabii...
  • eyvallah 11 yarın baslıcam ıns sımdıye kadar 10-15 cm arttıgı anlasılıyor( ama tam anlamak ıcın sordum) belkı daha fazla ama fazla dınlenmedıgımden dolayıdır onun ıcjn bazı arkadarla ılk hafta 5 cm arttıgını soyluyorlar ama sonu gelmıyor ben sabırla beklıyorum bıttınden 1 hafta sonra gercek artıs bellı olacak yorum ıcın saol
  • Arkadaşlar burada bazı arkadaşlar atıyo da olabilir siz de hemen denemeyin ne olur..Sakatlanırsanıız sizi o arkadaş mı kurtaracak lütfenn.Benim önerilerim şunlar
    1-ip atlama
    2-2 agırlıgı ellerimize alıp bir bakamak zıplayarak (merdivende)Nasıl oluyo: Agırlıkları elimize aldıgımız zaman sadece 2 basamaklı bir merdivenin karşısına geçicez ve çift ayak zıplayacaz.İlk once 1 merdiven sonra 2
    Not:Bunları voleybolcu arkadaşlarımız da yapıyor
    3-başlangıçta da belirtilen yuksek bir basamakta ayagımızın on tarafına basarak ve dger ayagımızı kaldırarak ayagımızın on tarafında yukselip alcalmak

Bence bunlar sizin iişinizi görur çunku ben hem voleybolda hem de basketbolda oynuyorum.Basktbol antronrum 1 i voleybol antrenorm da 2 yi yaptırıyordu 3.yü de ben internetten duydum

O çok iyi ziplayan drunklardan olmak için doguştan ayak kaslarınızın % 45-50 si düz kas olmalı onlar onlardan dolayı iyi zıplayabiliyorlar(bunu iyi zıplayan bir arkadaşım soyledi)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.