Şimdi Ara

Aerocool VS-9 550W Siyah kasa Merak Edilenler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
12.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Detaylı bir inceleme yapmadım sadece kasa ile birliklte gelen güç kaynağı ve kasanın iç yapısı hakkında fikir edinmeniz açısından bir kaç fotoğraf...

Kendi fikirlerim:
    Kasada tamamiyle çelik olmasından dolayı oldukça ağır olabileceğini düşünmüştüm fakat; kasa alüminyum da kullanılan kasalardan sadece biraz daha ağır. Kullanılan malzemenin kaliteside standartların üzerinde. Kasanın tamamiyle siyah olmasıda ayrıca artıyı hak ediyor.
    Uzun ekran kartlarını da rahatlıkla takabilirsiniz bunun için yeterli mesafe ayrılmış
    Kasada hava akışını rahatlıkla sağlamak için kasanın üstüne ve altında hava kanalları var kasayla sadece 1adet 12cm egzoz fan geliyor şimdilik tek eksisi bu eğer kendi fanlarınız varsa kasanın yan kapağı da dahil olmak üzere istediğiniz yerine ve PSU'nun yanına bir adet fan takabilirsiniz ön konsol yine delikli ızgaradan oluşuyor.
    Kutu içeriğinden hertürlü işinize yarayacak vidalar çıkıyor. Anakart ve hdd kurulmu dışında vidaya ihtiyacınız olmuyor.
    Sabit disk yuvaları da kullanışlı. Kendi plastik yuvasına yerleştirdiğiniz disk sayesinde optik okuyucular ve sabit diskler için ayrılan ön kısım daha geniş kalıyor.
    Benim sadece PSU ile ilgili bir endişem vardı fakat sistemi kurunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım psu 550watt olarak geliyor ve sadece 12V kanaldan 408watt verebiliyor.
    Benim söyleyebileceklerim bukadar umarım az da olsa size fikir verebilmişimdir.

Ön Panel : 3 x 12 cm fan takılabilir (1 dahili 2 adet ayrıca satın alınacak fan adaptörü ile)
    Yan Panel : 2 x 12/14 cm fan takılabilir
    Üst Panel : 2 x 12/14cm fan takılabilir
    Alt Panel : 1 x 12/14cm fan takılabilir
    Arka Panel : 1 x 12cm fan takılabilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İnceleme için teşekkürler. Power fanı ile egzost fan gürültülü çalışıyor mu ? Bir de kasanın malzemesi pürüzsüz mü yoksa zımpara gibi mi ?
  • Egzoz fanından neredeyse hiç ses çıkmıyor power fanda yine sessiz çalışıyor. zaten kasada birtane fan olduğundan hiç gürültü yok. optik sürücüye takılan cd-dwd bile fanlardan daha fazla ses çıkarıyor.
    sadece biraz işmeci fanının sesi geliyor okadar o da AMD'nin sayesinde 4çekirdekli işlemciye küçücük fan kullanmış.
    Kasa zımpara gibi değil tamamiyle pürüzsüz.
  • ben de dün aldım bu kasadan. ama tepeye 14 cm fan takınca anakarta çarpıyor. 2cm daha yüksek yapılabilirmiş. 12 lik takmada sorun yok ya da kasanın dışına takılabilir. bu arada güç kaynağının fanını alta mı yoksa üste mi yapsam karar veremedim. kasanın altı delikli. şimdilik altta duruyor. ısınan havanın yükselme özelliği olduğunu düşünürsek böylesi daha iyi gibi. işlemci, ekran kartı fanım ve güç kaynağım da sessiz olduğundan sistem şu an fısıltı sessizliğinde. eski kasamda içe üfleyen fanlar vardı. bir-iki ayda bir tozunu temizlemek gerekirdi. bunda yan da bir adet 14cm egzoz(kendim aldım) ve arkada bir adet 12 lik egzoz fan var. ayrıca sıcak havanın birazı üstteki deliklerden kendiliğinden çıkıyor. toz da eskisi kadar sorun olmaz sanırım. sıcaklıklar da eski kasadan biraz daha yüksek ama toz olmayacağını düşünürsek önemsiz sayılabilir.

bir de içinden çıkan güç kaynağını kullanmadım. eski 480w lık taganı taktım. kaç para eder ki 550 lik güç kaynağı ikinci el piyasasında? sanırım gerçek power supply. aktif pfc özelliği de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Temmuz 2010; 1:31:25 >

• Hayırlı olsun Hobar:)
    Anakart ile kasa arasında gerçektende hiç boşluk yok eski asus kasalarda bile en az 2cm boşluk var.
    Güç kaynağını eğer kasan kapalı bir alanda değilse fanı aşağı bakacak şekilde koymak daha iyi. Kasan kapalı bir yerdeyse ve kasa içi soğutmanda iyiyse (ki öyle görünüyor hemen fanları takmışsın kasaya)
    psu fanı kasa içine dönük olması daha iyi olur. Toz konusunda ise kararsızım hiçbir yerinde toz filtresi kullanılmamış belki bir kaç tane toz filtresi alıp kasa içine hava çeken fanların önüne koymak gerekebilir ama sen kasa içine hava çekecek biçimde fan takmadığına göre dediğin gibi sorun olmaz heralde.

Power suply beklediğimden daha iyi çıktı şuan 5770 ile sorunsız kullanıyorum. Zaman bulursam PSU'nun içine de açıp bakıcam ozaman daha iyi anlaşılır ama arkadaki hava deliklerimden gördüğüm kadarıyla içi boş bir psu değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ağustos 2010; 10:32:56 >

• İnceleme için teşekkürler 9 tane fan birden takılabilen, 550 Watt güç kaynağı olan, full çelik, full siyah, vidasız sabit disk takılabilen, görece uygun fiyatlı ideal bir kasa gibi çarptı gözüme :-) Alan pişman olmaz sanırım.

Bu arada 550 Watt güç kaynağı HD 5870 de kaldırabiliyormuş. Bu kasanın güç kaynağıyla GTX 465/470 kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geta -- 6 Temmuz 2010; 17:29:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geta

İnceleme için teşekkürler 9 tane fan birden takılabilen, 550 Watt güç kaynağı olan, full çelik, full siyah, vidasız sabit disk takılabilen, görece uygun fiyatlı ideal bir kasa gibi çarptı gözüme :-) Alan pişman olmaz sanırım.

Bu arada 550 Watt güç kaynağı HD 5870 de kaldırabiliyormuş. Bu kasanın güç kaynağıyla GTX 465/470 kullanan var mı?

Tam satıcı ağzıyla yazmışsınız. Dikkatimi çekti mesaj geçmişinize baktımda nedeni belli. Kabak gibi ortada kim olduğunuz, bırakın bu işleri artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 6 Temmuz 2010; 18:08:30 >

• Hafiye iş başında :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: HexfeT

quote:

Orijinalden alıntı: Geta

İnceleme için teşekkürler 9 tane fan birden takılabilen, 550 Watt güç kaynağı olan, full çelik, full siyah, vidasız sabit disk takılabilen, görece uygun fiyatlı ideal bir kasa gibi çarptı gözüme :-) Alan pişman olmaz sanırım.

Tam satıcı ağzıyla yazmışsınız. Dikkatimi çekti mesaj geçmişinize baktımda nedeni belli. Kabak gibi ortada kim olduğunuz, bırakın bu işleri artık.

• novada ocz nin 700w lık power ıyla satısta gayet fıyat uygun alınabılır degımı???
  • 550w psunun güç tablosunun resmini de koyarsanız oldukça bilgilendirici olur
    kasanın havalandırması şekli güzel ama psu konusunda emin olmak lazım..

@berkerx nova da 700w lık var ama o fiyat seviyesinde alternatif çok zaten.. yani uygun fiyatlı sayılmaz..
  • Öncelikle inceleme cok iyi olmuş cok teşekkür ederim..yalnız bir sorum

Aşağıdaki sisteme bu kasayı alsam yeterli olurmu 550 w sanırım 408 w veriyormuş..

Anakart : ASUS M4A88TD-M EVO/USB3 AMD 880G/SB850 AM3 DDR3 1600MHz VGA&DVI
    İşlemci : AMD Phenom II X6 1055T 2.8GHZ / 3.3GHZ Turbo Core 9MB
    Ram bellek : PATRIOT 2GB DDR3 1333MHZ (Tek Modül) ( Soğutuculu) X2 (2*2=4GB) -
    Ekran kartı : HIS HD5850 ICooler V GDDR5 1GB 256Bit ATI DX11
    SAMSUNG SH-S223C 22X ± DOUBLE LAYER SATA DVD-RW
  • ben içinden çıkan power supplyı 70 liraya sattım. 12 volttan 34 amper veriyor. denemek için çalıştırdım. fanı çok sessizdi. 3.6 ya oc edilmiş phenom x4 ve %20 oc edilmiş 4830 ile %100 cpu ve gpu %100 yük altında denedim ve sorunsuz çalıştı.

@yamancanavci power supply sistemini kaldır ama oc yapacaksan daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

ben içinden çıkan power supplyı 70 liraya sattım. 12 volttan 34 amper veriyor. denemek için çalıştırdım. fanı çok sessizdi. 3.6 ya oc edilmiş phenom x4 ve %20 oc edilmiş 4830 ile %100 cpu ve gpu %100 yük altında denedim ve sorunsuz çalıştı.

@yamancanavci power supply sistemini kaldır ama oc yapacaksan daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim.

oc falan yapmayacağım yeterli olurmu bu kasa benim sisteme
  • quote:

Aerocool 550W Yüksek Verimli Aktif-PFC 12cm Fanlı Güç Kaynağı
    Aerocool 550W Aktif-PFC güç kaynağı 4xSATA, 4xIDE ve 1 (6+2) adet PCI-Express çıkışı ve %78 verimlilik sunar. Dört çekirdekli işlemci ve ATI HD5850 veya Nvidia GTS250 gibi üst seviye oyun sistemleri için ideal bir çözümdür. Aktif-PFC özelliği sayesinde reaktif güç dengesizliklerini %99 oranında engelleyen Aerocool güç kaynağı, 12cm termal kontrollü fanı sayesinde sessiz çalışır. Aşırı Güç (OPP), Aşırı Voltaj (OVP), Düşük Voltaj (UVP) ve Kısa Devre (SC) koruma modülleri ile bilgisayarınız daima güvende!

ürünün satış sayfasından alıntıladım.

http://www.sanalmarketim.com/urun/95ffaf99918db166f11d1b14ab180a37/AEROCOOL-VS-9-550W-9-Fan-Yuvali-Mid-Tower-Oyuncu-Kasasi-AE-VS9-550

ama tavisyem oc yap bence. potansiyel çok yüksek. alınabilecek en f/p ve oc olabilirlği çok yüksek parçalardan oluşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 18 Temmuz 2010; 21:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ooppss
    550w psunun güç tablosunun resmini de koyarsanız oldukça bilgilendirici olur
    kasanın havalandırması şekli güzel ama psu konusunda emin olmak lazım..

@berkerx nova da 700w lık var ama o fiyat seviyesinde alternatif çok zaten.. yani uygun fiyatlı sayılmaz..

Kastettiğin buysa psudan alınmış bir fotoğrafı yukarıda paylaştım.

Benimde tek emin olmadığım şey psuydu neyse görünce ve kullanınca içim rahatladı orta halli bil bilgisayar için fazlasıyla yeterli bir psu.
    Ama tek HD 5850 + Phenom II X6 + raid + extreme anakart kullanan bir sistem için işi riske atmayıp daha kaliteli bir 550w veya daha üst modeller alınmalı.

Ekleme: @yamancanavci senin sorunu şimdi gördüm tamda senin soruna cevap vermişim. Bu psus senin yazdığın
    sistemi kaldırsa da ben kendime böyle bir sistem kursam bu psuyu kullanmazdım. PSU verilen fiyata göre gerçekten kaliteli ama orta seviye için ideal.

Novadaki 700wattlık model için de ooppssa katılıyorum kesinlikle ofiyat verilmez 344tl'ye çok daha iyi kasa+psu modeller var.
    Sonuçta kasa üzerinde tek fan geliyor. Profosyonel bir kasa değil. Yine de 150tlye 550wat ve böyle bir kasa düşünüldüğünde işte ozaman alınabilir oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 19 Temmuz 2010; 8:51:05 >

• @yelkowan evet kastettiğim buydu..
    psu beklediğimden oldukça iyiymiş.resim için teşekürler..
  • tuh lan ucuz gitti bizim psu

quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

@yelkowan evet kastettiğim buydu..
    psu beklediğimden oldukça iyiymiş.resim için teşekürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar
    tuh lan ucuz gitti bizim psu

cidden ucuz gitmiş.. tutturabilirsen 100 liraya kadar gideri varmış
    az daha kastırsan kasa beleşe gelecek
  • şu kablo saklama işini kasanın arkasına atsalar çok iyi olacakmış
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.